33535
  • NOS13
    #5041
    Már a Joystickemet se érzékeli egyszerűen :S:S Körülnézni tudok még vele, de kanyarodni nem, nem reagál semmire! Be van kalibrálva azis szal nem a Joypad hibája!
  • NOS13
    #5040
    Helikopterekből mondjuk összesen 2-t tett bele..
  • NOS13
    #5039
    nincs meg az összes tipus és a festések közül is sok hiányzik
  • Papirzacsi
    #5038
    Az a pár gép mit jelent? Egy-két típust, vagy megvan mindegyik típus, csak a festéseket nem látod?
  • NOS13
    #5037
    NEm használ semmi. Megint újratettem, előtte MINDENT kitöröltem, még a játék mappáját is, de semmi, ugyanúgy csak pár gépet tesz be. Nem tudom mi lehet az oka????? Most winrerinstall vagy mi? Lehet hogy az a aja, hogy egyiknap újratettem repair-ral és nagyon belassította a gépet. Nem válaszolt a telepítés, én meg ki akartam kapcsolni a gépet. És akkor kidobott egy üzit hogy a FSX telepítése folyamatban van megszakítja e... stb. Mit csináljak nincs ötletem?!
  • Scottt
    #5036
    Törölj mindent.Dokumentumokból is ha oda is rakott.Reg pucolás.És akkor rakd újra.[Nem fut tapasztalatból mondom.]
  • NOS13
    #5035
    Tudok angolul, próbálgatom thx!
  • Hitman73
    #5034
    Alert eddig higgadt voltál, gondolj Buddhára :)
    Csak nyugalom :)

    Hitman
  • Hitman73
    #5033
    Mond csak tudol te angolul?:)
    Na jó. A kódok benne vannak pontokba szedve a linken.
    Az FSX.cfg fájt szerkesztened kell, ha jól emlékszem, a TE usered Document and settings mappájában van egy FSX ott lesz valahol...

    Ne kapkodj, olvasd el figyelmesen, hogy mit kell csinálni és menni fog..

    Hitman
  • alert
    #5032
    Akkor passzolok. Rajtad kivül jónéhány embernek működik, abból hogy elmondod, hogy újratelepítetted nem igazán lehet kihozni, hogy mit csinálsz rosszul, mert senki se látja mit csinálsz effektíve.
  • NOS13
    #5031
    Úgy csináltam eddig is, ahogy írtad, az FSX.cfg kitörlése kivételével.
  • alert
    #5030
    A leírásod alapján az egész FS installációd romokban hever. Ne csak simán újratelepítsd, hanem uninstalláld előtte, majd a megmaradó FSX mappát töröld ki úgy ahogy van és csak utána telepítsd újra. Célszerű az FSX.cfg-t is kitörölni.
  • alert
    #5029
    Figyelj, most erre megpróbálok higgadtan válaszolni. Nincs benne? Írd bele. Mielőtt mégegyszer írnál az első ponttal kapcsolatban, az "n" betűt át kell írni a következő szabad számra, ahogy a listában szerepel.
  • NOS13
    #5028
    Még egyszer újratettem az FSX-et és láss csodát! Most már a deluxe változatbol ismert gépek is eltüntek. Ráadásul föltettem az Abacus-féle A380 gépmodelleket, ami az előző verzónál tökéletesen működött, de most 3-at tett bele a 20-30 helyett! Mit csináljak mit rontottam el?
  • NOS13
    #5027
    Oké, 1. pont, nincs meg az FSX.cfg-ben a cucc ami kellene. Most tömöritsem be ZIP-be a cfg-met és küldjem el nekik? Hova? :S Mit csináénak vele?
  • alert
    #5026
    Szerintem csak figyelmetlen vagy. A leírás pontosan megadja, hogy milyen esetben mit kell csinálni, mely fájloknak kell meglennie, mekkorák az egyes mappák méretei stb, és ez alapján kell bizonyos lépéseket megtenni. Ki van emelve, hogyha ennek ellenére sem megy, akkor olvasd el a fórum többi topicját is, esetleg hozz létre egyet és add meg, hogy mit csináltál meg eddig, és ennek ellenére sem működik. Ha nem akarsz vacakolni kis szar fájlokkal, akkor ne játsz vele. Többet mi sem tudunk segíteni, mert a leírásban közöltek alapján lehet működésre bírni a dolgot, mi sem csináltuk/nánk másképp.
  • NOS13
    #5025
    Sajnos sehogy sem tudom működésre bírni a játékot, elolvastam mindent, úgy csináltam ahogy írták, de NEM megy! Semmi változás, nincsnek AI aircraftok, semmi sincs, ráadásul a legutóbbi FSX reinstall után még a Deluxe verziós alapgépek is eltűntek.
    Segitseek légyszi nem akarok vackolni kis szar fájlokkal.
  • alert
    #5024
    Ennyire ne járj csukott szemmel :) olvasd el az első 3 sort is az oldalon, majd a többi hozzászólást is és lőn világosság
  • NOS13
    #5023
    szia! Köszi a segítéget, itt olvasom a megoldásokat viszont valamit nem értek. Mik ezek a kódolások?? pl ez:
    There should be a folder "aircraft" in here. Right click to this and select "Properties". The opening window should end with approx 20000 files and 3 GB. If not, code P2.

    Megnyitottam az FSX.cfg-t és az aircraftot is a MyTraffic mappán belül, és a tulajdonságokat is megnyitottam, de mit kell kódolni nem értem?
  • Hitman73
    #5022
    Mytraffic checklist

    http://forums.simflight.com/viewtopic.php?f=4&t=66593&sid=b09a23225d76547177dac0425a9f8001
  • Hitman73
    #5021
    Szia!

    Már belinkeltem a megoldást. Van egy checklist, amit nézz végig. De általában az user fsx.cfg fájlt kell jól megszerkeszteni.. Az online demo módban nem is fog menni, de offline jól működik a forgalom..

    Hitman
  • NOS13
    #5020
    Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Feltettem az FSX-emhez a MyTraffic X 5.1 verzióját, de sehogy sem akar működni! Nem kapom meg a modelleket, sem az AI aircraftokat a reptereken, de még az eddigi Air Traffic-ot is eltűnteti! Mit tegyek? Gondoltam megvenném, de fölmegy majd az FSX-em mellé, ami warezos??
  • pateszi
    #5019
    Akkor a modellezés téma a jövő hétig elnapolva.

    Szép és valszeg az FS fejlesztésnek az egyik legkomolyabb része lehet a modell kialakítása, gondolom abból is, hogy a repülők, ill. a sceneryk szinte minden részébe bele lehet piszkálni, talán az mdl-ek kivételével. Még az ingyenes kiegészítők készítői sem adják ki a modelljeiket szerkeszthető formában, a neten is esetleg .3ds repülő modelleket lehet elég horror árakon találni. Komplett gép összehozása pedig nem éppen kezdőknek való feladat.
  • alert
    #5018
    Azért futsz hibákba, mert valószínűleg nem kompatibilis azzal a max-al a plugin. A 3ds max 2009 nem egyenlő 3ds max 9. A pluginek az utóbbihoz készültek. Ezt szerezd be valahonnan és valahonnan hozzá az SP2-őt, de csak full verzióra fog települni, trial-t nem lehet frissíteni.
  • pateszi
    #5017
    Szia Alert,
    Köszi, most olvastam csak az üzidet, de ugyanezekre a következtetésekre jutottam. Az SDK-hoz az SP2-őt telepítettem, a 9-es plugineket megtaláltam. A 3ds max 2009-ből a korábban bemásolt (7-eshez való) plugineket mind eltávolítottam, ezután másoltam be az újakat. A főmenüben megjelennek, de nem megfelelő változat hibaüzenetet kapok, nem működnek. Így az FS-be való export szóba sem jöhet. Megkíséreltem
    a 3dsmax 2009 SP2-őt is telepíteni, de úgy tűnik, hogy azt csak regisztrált változathoz engedi, a 30 napos trialhoz nem. Bizarr. Létezik, hogy az FSX pluginek csak az SP2-vel frissített 3ds max alatt működnek?

    Az SDK leírásokat szorgalmasan tanulmányozom, azért jobb lenne, ha a leírtakat egyszerű saját példákon egyből ki tudnám próbálni...

    Bocs mindenkitől, ha ez a nagyon speciális téma kezd itt elterebélyesedni az FSX fórumon.
  • alert
    #5016
    Ja és mégegy javaslat. A pluginek nélkül ne kezdj bele semmilyen modellezésbe, ugyanis a pluginek saját textúra "jelleget" hoznak létre, tehát később mindent textúrázhatsz újra. A pluginek feltelepítése után tanulmányozd át az SDK-t, amiben pontosan le van írva, hogy az FS számára hogyan kell "építkezni" illetve textúrázni. Ezen ismeretek nélkül nem fog megjelenni a tárgy/repülő, nem lesz textúrája, össze-vissza jelenik meg, stb fordul elő.
  • alert
    #5015
    Szia! Mint említettem, a 3dmax 9. verzióját használd, ugyanis a pluginek ehhez készültek, illetve a régebbi 7-es verzióhoz. Az SDK Service Pack 2-őt mindenképp telepítsd, millió hibát javít, és ebben van a 3dmax 9-hez is a plugin. A 2008 és 2009-es verziók ugyan működésre bírhatók, de tartalmazhatnak a pluginekkel kompatibilitási hibát, mint ahogy a 2008-ban van is néhány ismert.
  • pateszi
    #5014
    Hali,
    Kössz a tippet, nagyon jó a progi (3ds max 2009),nem vacakoltam a Gmax-szal. Addig jutottam el, hogy tudok új textúrákat megadni a meglévőkön kívül (asszimetrikus szárnyfestés miatt kell)és ezeket megjeleníteni.
    Ez kissé megnöveli majd a betöltési időket, esetleg csökkenti az fps-t, de talán túléljük.
    Az mdl fájlba való alakítással még nem próbálkoztam. Az FSX SDK-ban található 3dsmax pluginek még az előző (7-es)változathoz készültek, a 2009-ben nem működnek. Találok-e frissített plugineket,illetve szükség lesz-e rájuk?
  • kolszal
    #5013
    nincs mit. a legszarabb, hogy ha egyszer máf frissítettél, és utábna vissza akarod rakni az eredeti régebbi verziót, az már nem lehetséges....
    sux
  • pateszi
    #5011
    OK, az lesz. Ha már ketten is ezt javasoljátok és nyilván megvan róla a tapasztalatotok.
  • Papirzacsi
    #5010
    Én azt tanácsolnám, hogy a problémák elkerülése érdekében (mert nem biztos, hogy az animációkat is átviszi a .3ds) inkább a 3ds max-szal próbálkozz.
  • Solt
    #5009
    Na igen... ettől féltem én is, hogy winfos reinstall lesz! :S Én vagyok a hülye, a gyári telepítő cd-n lévő driverrel ment rendesen, kár volt engednem a frissítést.. :S Azért köszi..
  • kolszal
    #5008
    Hello, ha a legújabb frissített proit szeded le, azokkal baromi sok gáz van. Én még 2 éve vettem az X52-met, egyszer akartam csinálni egy szoftverfrissítést, ami ment is, de utána a régi profilokat nem tudtam betölteni. Winfos reinstall lett a vége, sehogy nem tudtam normális profilt betölteni. http://www.saitekforum.com/ jó pár hsz-t találsz, de nem fognak segíteni.....
  • pateszi
    #5007
    Szia Papírzacsi,
    Segítenél a konvertálásban? Az FSX SDK-ban található DC3-as modell .gmax fájlokat szeretném .3ds ben. Ha nem boldogulok a Gmax progival, majd később keresek 3ds maxot.
  • Solt
    #5006
    Urak!

    Elég kihaltak a joy topikok, ezért zaklatlak benneteket. Saitek cyborg evo force-hoz van egy SST szoftver, amivel profilokat lehet kreálni, illetve már kész profilokat betölteni. Eddig szépen ment is, de most valamiért megmakacsolta magát, és a Saitek oldaláról letöltött profilt fel sem ismeri, illetve, ha én csinálok egyet, hiába mentem el, betölteni már nem akarja. Már vagy ötször megvolt az uninstall, reinstaal, de semmi... Esetleg valaki járt már így?
  • Papirzacsi
    #5005
    3ds maxból .3ds file segítségével simán át lehet vinni a modelleket gmaxba. Néha adódnak hibák a modellen a .3dsbe exportálás miatt, de nagyon könnyen pár perc alatt javíthatók. Viszon kérdés van e értelme az egésznek, a gmax nagyon primitív a 3dsmaxhoz képest, és ha fsxhez akarod használni, akkor ahogy Alert is mondta érdemes beszerezni a 9-es maxot, ha fs9-hez, akkor pedig 6-os vagy 7-es maxot.
    Van mód a gmaxból-3ds maxba konvizásra is (ingyen), már nem emlékszem a részletekre, de rettenetesen munkás, 800-1000-nél nagyobb poligonszám felett már egyenesen kicseszés saját magaddal, és nagyon nagy a hibalehetőségek száma, továbbá a mappingolás is elveszik köszben.
  • pateszi
    #5004
    Köszi, ezzel megkíméltél egy csomó hiábavaló próbálkozástól. Ezek szerint még a visszafelé való átalakítás sem működik, vagyis felülről lefelé sem kompatibilis a 3ds max és a gmax? Ezt jól kitalálták....
  • alert
    #5003
    Azért nem válaszol senki, mert a dolog magától értetődő vagy minimális keresgélés (netán google használat) után találni rá megoldást. Nem kell minden vackot ideírni. Látod, magad is megoldottad. Amúgy már volt kérdés itt is, bár akkor egy leírást linkelt hozzá valaki, ha jól emlékszem.
  • alert
    #5001
    Szia! A 3dmax és gmax közti konvertálással ne próbálkozz nem létezik hozzá megfelelő tool. Mi egy az Aerosoftnak dolgozó német srác révén konvertáltuk a dolgokat anno oda-vissza, de ő nem kevés pénzt kér érte és a programját nem adja ki (nem véletlenül). Lehet trükközni mindenféle ebbe konvertálom meg abba dologgal és a végén kikötsz egy gmax-nál, de torzulnak a poligonok és vérezni fog ezer sebből. Sajnos amatőr szinten nem nagyon lehet mit kezdeni vele. Amúgy ha FSX alá fejlesztesz és értesz a 3d modellezéshez ajánlom szerezd be a 3d max 9-et, FSX alá az a legjobb (SP2-vel) és még egyszerűbb is mint a gmax, nem is bugzik, stb. A gépek átfestésével kapcsolatban: nincs bevett módszer a "paintkint" létrehozására. Én photoshopot ismerem, vesd be minden tudásod és tüntesd el a színeket. Én szoktam alkalmazni a deszaturációt, spot healing brush-t és a clone stamp tool-t, amelyekkel viszonylag gyorsan és egyszerűen lehet dolgozni. Nem az a lényeg, hogy millió textúráról pixelre pixelre összevagdald, ami az adott helyen van, bőven elég ha tudod, hogy ott kb minek kellene lennie és a clone és healing brush-al a színjátékot megtarva a textúra más részéről ahol pl hasonló szegecsek vagy elemek vannak egyszerűen odavarázsolod.
  • Hitman73
    #5000
    Nos jelentem össszeszenvedtük. A helyzet az, hogy a FSX DX10 combó alá nem tudja a bmp-ket betölteni. A Wilco és több fizetős csapat még nem csinálta meg a dds fájokat. Ha kikapcsolom a a DX10-et, ahogy tanult kollégánk privátban írta nekem, menni látszik minden.
    Tesztek következnek. A Mytraffic ügyében tényleg jó az a link, amit küldtem, csak szenvedni kell vele egy kicsit..

    Hitman