33535
  • alert
    #5563
    Az én gépemen a 4850-el 3-6 fps-el volt több, mint 8800GT-vel, de helyfüggő. Nagyváros feletti dzsindzsásban szinte nem, vagy csak 1-2 fps volt a különbség. 4870-el viszont zsúfolt helyeken is olykor 8-10 fps-el több volt, pl a VeniceX addonnal.
  • Ombika
    #5562
    Mondjuk konkret FPS ertekre lettem volna kivancsi! :)
  • alert
    #5561
    50-el nem számottevő a különbség, de bőven érezhető a 4870 viszont jóval gyorsabb.
  • alert
    #5560
    Igen. 4850-el és 70-el is. Nemrég összeraktam két gépet és kipróbáltam a kártyákat az enyémben is.
  • Ombika
    #5559
    MErted?
  • rooney8
    #5558
    Hali!

    Tavaly nyáron már egyszer írtam, hogy telepítés végén mindig kiírta azt a hibát... Aztán A DVD1-ből leszedtem a repack verziót és akkor jó volt... Aztán azóta volt egy windóz reinstall és most föl akartam rakni, de most meg a telepítés közepén mindig újraindul (megint a repack verzióval próbáltam, a sima már nincs meg) :/
  • alert
    #5557
    Megerősítem. Még 4850-el is gyorsabb, mint 8800GT-vel.
  • Solt
    #5556
    Úgy hülyeség ahogy van... Most váltottam nemrég 8800GT-ről 4870-re... látványosan jobb!
  • Ombika
    #5555
    Kisse durva,h pl GX2 csak 10 hely korul van!! Amugy nvida durvan jobban megy,bar ezt eddig is tudtuk!!
  • eyecandy
    #5554
    Kis érdekesség, ha valaki még nem látta volna...
  • Hitman73
    #5553
    Nekem Wilco van. Az Ariane NG-t sajnos még nem tudtam kipróbálni..

    Hitman
  • adam944
    #5552
    Ez melyik 737-nél van így? Ariane? Mert tetszene a dolog, csak nekem nincs meg egyik se.
  • Hitman73
    #5551
    Sziasztok!

    Kicsit foglalkoztam a 737 motorindításával. Megosztom a tapasztalatokat, hátha hasznos lesz valakinek.

    Boeing 737 motorindítás

    (kb 40 mp)
    - Generátor switch on
    - Bal motor pumpa 1 ( csak balról az első) on
    - APU switch start állásba.
    - APU Gen switch on (mind a kettő!)
    --------------------------------------------------------------
    IRS beállítások (kb 4 perc)
    - Rögzítőfék be
    - gázkar teljesen lent.
    - FMC beállítás
    - Az induló reptér beállítása a POST INIT-nél
    - Ha jók az adatok, akkor be kell emelni őket az LSK 4R-be
    - Ezután a IRS Aligment panelen ( shift+2) DSPL knob-ot PPOS állásba kell állítani
    - Kiválasztani a SYS DISPL-t (bal vagy jobb) praktikusan a bal, a fontosabb, mert csak onnan vezetünk :)
    - A Mode seletcort off állásból align állásba. Ha villog az align, akkor vagy nincs behúzva a fék, vagy nem nulla a gázkar állása. Lehet újra kezdeni a kalibrálást :)
    - Ezután egy szám jelenik meg a panelen, és jelzi, hogy mennyi időt vesz igénybe a kalibráció.
    - Ha minden jó, akkor a jelzett idő után megjelenik a HDG irányszöge a panelen. ( A térképpel érdemes egyeztetni.)
    - Ezután a Mode selectort Nav állásba kell fordítani. Figyelem repülés közben tilos a Mode selectort off állásba állítani!
    - Ha mindent jól csináltál, akkor minden műszer működik. Ha nem akkor pl a vertical speed jelzi, hogy éppen off és a robot pilótán sem működik a vertical speed beállítás.Ha nem sikerül a kalibráció tilos felszállni, mert sem az irány sem pedig a magasság beállítások nem lesznek jók.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    - Yaw Damper switch on
    - Minden üzemanyag pumpa be
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Tesztek
    - Emergency Exit on
    - Light ARM on
    - Seabelts on
    - No smoking on
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Fülke beállítások
    - Összes Window Heat on
    - Pilot Static both on
    - Recirculation Fan Auto
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Indítás
    - APU bleed switch on (3 mp várakozás utána!)
    - Bal Engine Start switch GRD (N2 panelen ellenőrizni a tolóerő változását)
    - Kb 20% tolóerőnél Left Engine Start Lever be. ( A bal motor elindul)
    - Bal motor genbus visszajelző kigyullad
    - Bal motor generator switch on
    - Left Pack auto és HyD Pumps on

    Ugyanez az eljárás a jobb motorral is

    -Ha megy mind a két motor az APU Gen Bus fény kigyullad.
    - A mototok elindítva.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    - Isolation Valve auto
    - APU Bleed off
    - APU Gen switch off
    - APU gen fény elalszik
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    -Flaps 5
    - Autobrake RTO
  • samsung123
    #5550
    lenne egy kérdésem: FreeTrack nevű fejmozgás érzékelős programmal próbálkozok, DE minden más játéknál működik csak itt nem. csak a körbenézéshez engeélyezi, az előre háta oldalra stb... dőléshez nem. mit csináljak hogy "bevegye". Kérkem iron már oylan aki próbálta
  • Hitman73
    #5549
    Köszönöm :)

    Hitman
  • bondi
    #5548
  • alert
    #5547
    Sajnos nem.
  • RemX
    #5546
    Valakinek válasz a már fletett kérdésemre???

    Sziasztok Srácok!

    A következő lenne a kérdésem: Fellelhető valahol az interneten az FSX-ben található dokumentáció magyarul? Mind a lessonok, mind a leírások stb... Köszönöm előre is segítséget!
  • alert
    #5545
    Saját magad ne forgasd a képet, mert ezt az imagetool megteszi és akkor az FS-ben duplán lesz fordítva, tehát nem lesz jó. Ha normal map-et használsz, abban nem alkalmazhatsz alfa csatornát (átlátszóság). Ettől függetlenül az eredeti textúrán lehet alfa. Ha specular map-et is használsz, ahhoz kötelező az alfa magán a specular map-en. Ha az eredeti textúrának van alfája, akkor a specular mapnek azon részeit, amik az eredeti textúrán átlátszók, fekete színnel kell megadni.
  • Hitman73
    #5544
    Van FMC, de nincs fölprogramozva. Szerintem, ha lesz időm, megint megpróbálom, és meglátjuk :)

    Hitman
  • bondi
    #5543

    Ha van FMC is , csak akkor érdemes foglalkozni vele. Ha nem szimulál FMCt akkor tuti más a hiba.
  • Hypo #5542
    Felre ertettel szerintem, de lehet en voltam a hibas rosszul fogalmaztam, nekem nem a bp sceneryvel van bajom, nalam a patch ota tok jol megy, en arra utaltam hogz latok egyre tobb kiegeszitot amit kiadnak de szar ahogy van es meg patchel se nagyon korrigaljak a hibakat.

    Mondom megegyszer nem BUDAPEST rol beszelek csak emlitetted a dolgot ey errol jutott eszembe. En minden va pilota neveben csak megkoszonni tudom a sok munkat.
  • pateszi
    #5541
    Köszönöm a válaszokat. Lassacskán egész érdekes dolgokat tanulok az FS-hez. Ez a textúra forgatás-tükrözés azért érdekes, mert a képnézegető programok és az ImageTool nem egyformán jelenítik meg a DDS képet.
    Mivel a Gimp alapban nem kezeli a DDS-t (majd keresek hozzá plugint), bmp és egyéb köztes formátumokkal bohóckodtam. A psd formátumot és az alfa rétegekkel természetesen jól boldogul. Az is zavart, hogy a szerkesztésnél magam is oda-vissza forgattam a képet. Épp tegnap vettem észre, hogy a natív FSX gépeknél az alaptextúra átlátszósága kötelező, különben úgy tűnik, hogy nem működne a normalmap. A C172 egyik textúra könyvtárából kifelejtettem a texture.cfg fájlt, a gép félig-átlátszó lett és a modell is hibásan jelent meg! Elfordultak az ajtók és a gép felett lebegett a légcsavar kúpja...Bizarr.

    Említetted az FSX scenery optimalizálásánál szerzett tapasztalatokat.
    Kérdés: egyedi épületeknél LOD modell, vagy low-poly modell a jobb megoldás- esetleg kombinálható? (Tudom ez elég furán hangzik) Egy komplexebb scenerynél érdemes mindent szinte egyetlen modellben elkészíteni, mint pl. az LHDK?
  • Hitman73
    #5540
    Hmmm erre nem is gondoltam.. Az hogy kell?

    Hitman
  • alert
    #5539
    Én sem akadékoskodásnak szánom, csak megjegyzés. Amikor az új Bp készült, még nem volt FSX. Eredetileg FS2004-hez készült, méghozzá igen részletes kivitelben kirívóan nagyfelbontású textúrákkal millió objektummal, hogy a jövőben ne avuljon el "olyan hamar". Amikor jöttek az FSX béták rengetegen kérték, hogy készüljön el FSX alá is. Nos az FSX más renderelési technikát alkalmaz, ami az FS2004-es modellezési technikán alapuló scenery-k esetében igen nagy lassulást eredményez. Ezért a scenery-t többször módosítottuk, még végül megszületett ez a viszonylag használható változat. Amennyiben követted volna az eseményeket, tudtad volna, hogy a scenery jóval lassabb FSX alatt, mint bármi más, mivel ez volt az első scenery, amit FSX-hez készítettek. Tanulópénz volt és tesztalany. Rengeteg mindent, ami ma gyorssá és megszerkeszthetővé teszi az FSX-et és az FSX-es scenery-ket, az Andrásnak köszönhetsz, aki a Budapest kapcsán rájött jónéhány dologra, amire más nem. Az FSX-es változatot ugyanakkor nem lehetett ingyenessé tenni, hisz a 2004-es mindenben megegyező elődje már ki volt adva és copyright alatt állt. Amúgy korszerű gépen igen is jól fut a dolog, gondolok itt pl az új videókártyákra, nVidia Gf 9800 GX2 és valami jókis c2d proci. A jövőben ahogy jönnek ki az újabb és újabb procik mégjobban fog. Az egész FSX ideális futtatásához szükséges hardver amúgy is most kezd megjelnni a piacon, így azt is kritizálhatnád, hogy hogy lehet egy FSX-et eladni... A Flight Simulator világ életében a jövőre épített.
  • bondi
    #5538
    Hát ha tényleg tud cold&darkot, akkor először az IRSt kell beállítani, bekalibrálni. Annak a hiánya okozhat ilyen problémát.
  • alert
    #5537
    Az alfa csatornát exportáld ki az eredeti DXT5-ös fájlból, majd a 24 bites képhez, amit gimp-ben szerkesztesz add hozzá. Nem ismerem a gimp miket kezel, én photoshoppal szerkesztek, ott a PSD fájl tartalmazhat alpha csatornát. Az imagetool-t ha paraméterezed, akkor automatikusan lekezeli az alpha csatornát a PSD fájlban. Az imagetool azért forgatja meg a képet a DDS fájl esetében, mert a DDS formátum sajátossága, hogy a textúra fordított és tükrözött.
  • pateszi
    #5536
    Alert pontosan, korrektül megválaszolta a miértet.
    Szerintem elég sokan nyaggattuk annak idején, hogy mikor lesz már Ferihegy illetve Mega Airport Budapest az FSX-hez is, komoly igény volt rá. Az 1.4 változat -amint Te is írod- jól megy már a hozzászólóénál jóval gyengébb gépeken is, vagyis előbb a beállításait lenne érdemes megvizsgálni.
  • Hitman73
    #5535
    Sziasztok!

    Érdekes jelenségre lettem figyelmes tegnap. Adva van egy FSX, kiegészítőkkel, Wilco 737-vel szoktam repülni. Addig semmi gond nem volt, amíg nem a cold and dark beállítással kezdtem, működtek a hatóművek, csak engedély kellett és már mentem is. Gondoltam okosodok, és részben a leírás, részben pedig videók alapján megtanultam hajtóművet kézzel indítani. Eddig rendben is volt, felszállás után szépen elindultam az uticél, Debrecen felé. Gondoltam teszt :) Csakhogy egy idő után az irányítás egyre erőszakosabban próbált rábírni egy fordulóra, amit már elsőre elkövettem. Látszólag 285 felé haladtam, de csak mondta, hogy ez nem jó így. Valóban nem volt az mer miss-t kellett jelentenem a megközelítésre, az ILS mintha megbolondult volna. Gondoltam sebaj, megpróbálom még egyszer.Ekkor 55-re állítottak, és látszólag oda is tekeredett a HDG. Csakhogy folyamatosan zaklattak, hogy ugyan forduljak irányba. Gyanús lett a dolog, néztem egy térképet, és kiderült, hogy ugyan a műszerek 55-öt mutatnak, gyakorlatilag 15 felé repülök.... Nem tudom, hogy miből adódhatott ez, de hátha valaki tapasztalt már ilyesmit, lehet, hogy nincs is összefüggés az indítás és e között..

    Hitman
  • Hypo #5534
    Nem akarok akadekoskodni, meg nalam jol megy a scenery, de azert eleg pofatlansag a keszitoktol ha ez koztudott dolog hogy:"...Bp sosem fog igazán jól futni a gépeden, mert FSX-hez nem tökéletes az optimalizálása .." Akkor miert arulnak ilyen termeket? Sajnos egyre tobb kiegeszito szar es meg penzt is kernek erte , hanyatlik az ipar csak a profit a lenyeg.

    Mondom megegyszer nekem semmi bajom vele csak megutotte a fulemet.
  • pateszi
    #5533
    Sziasztok,

    Ha egy eredetileg 32bites dxt5 tömörítésű dds textúrát (FSX Cessna 172)
    24 bitesre konvertálva szerkesztettem (Gimppel így egyszerűbb), utólag hozzá lehet adni az eredeti textúrához tartozó alfa csatornát? (Az átlátszó részeket nem kellett módosítani)
    Tapasztaltátok, hogy az ImageTool a konvertálás és a mipmapek hozzáadása során (nem parancssorból) elforgatja/tükrözi a textúrát?

    Más. AI Flight Planner programot használva az FSX listájában szereplő alap AI gépekkel tudok flightplant készíteni,de a hozzáadott AI gépeket nem jeleníti meg. A géplistához a custom gépet hozzáadtam, a sajáttraffic.bgl-emben szerepel. Olyan AI gépet választottam, ami más sceneryben működik. Mi lehet a hiba?
    Az SDK leírja, hogyan kell custom AI gépeket az airplane template (.css) használatával hozzáadni, de gondoltam, hogy az AI Flight Planner enélkül is képes ezt elvégezni.

    A Mega Airport Budapest AI forgalmában Grumman Goose gépek is repkednek. Mivel ez nem túl gyakori típus a hazai légtérben , gondoltam kicserélem An-2-re, vagy a Li-2-re.
  • alert
    #5532
    Neked is azt tudom mondani, hogy nem jól állítod be a beállításokat. Az automata "low, high, ultra high" stb előre definiált beállításokat el kell felejteni, mert marhaság. Kézzel kell beállítani a dolgokat a topicban többször kivesézett módszereknek megfelelően és megfelelő grafikát és játékélményt fogsz kapni. A processzorodat nem említetted, de FSX-nek legalább 3GHz Core2 Duo "kötelező".
  • alert
    #5531
    Szia! Töltsd le a legújabb 1.4-es verziót, abban van rengeteg optimalizálás az SP2-höz. Az 1.2-es változat nem teljesen kompatibilis vele. Továbbá rosszul állítod be a beállításokat. Nem szabad mindent maxra húzni, hanem okosan kell, mert van ami felett csak számol a gép, de a látvány nem javul csöppet sem. Sokszor ki volt tárgyalva, képek is vannak csatolva. Read back. ui: a Bp sosem fog igazán jól futni a gépeden, mert FSX-hez nem tökéletes az optimalizálása (akkor készült, amikor az FSX még béta állapotban volt). Sajnos ez a teljesítmény rovására megy. Ha a scenery complexity-t lejjebb veszed és megfelelő beállítást alkalmazol, 15-20 FPS körüli értéket érhetsz el.
  • Nohab
    #5530
    proci?
  • roland14
    #5529
    hali mindenkinek!
    8800 gt 512, 1024 ram miért akadozik a játék bármilyen beálításon kivéve telkes low-on :S:S!!
  • mustar
    #5528
    Mitől lehet az, hogy egy q6600@3ghz + 88gts-en + 2giga 1066os ramon a a mega airport budapest olyan szinten szaggat, h nem tudok felszállni sem, kb 2 fps-re saccolom. Az összes többi reptér rendben van, amúgy mielőtt felraktam az accelerationt, a budapesti reptér is teljesen használható volt, a telepítés után esett vissza hirtelen a teljesítmény. 1.2-es verzió van meg belőle, ez számíthat vmit? A trafficot 0-ra vettem,de úgysem javult a helyzet. Az autogen normalon van.
  • adam944
    #5527
    #5481?
  • litlebubu
    #5526
    Ezt azért nézzétek meg érdekes, "flying" funkció a Crysis-ben! Elég durva!
  • litlebubu
    #5525
    Látod azokat nem próbáltam így hála istennek nekem ezek a problémák nem jelentkeztek. A 9800-al meg vagyok elégedve,persze most utánna néztem a fórumokon és a youtub-on is nagyon dícsérik a HD4870-es kártyákat és,hát elég meggyőzőek a klippek is. :-)
  • alert
    #5524
    7950GT-vel nekem se volt sose baj az AA-val. A 6-os és 8-as széria viszont folyamatosan szar ebből a szempontból.