33535
  • Hypo #6205
    Hat azert par dologban mas.

    fs9 settings

    itt nezelodj, iletve majd fs2004 forumon szivessen segitek nem akarom szet offolni fsx topicot
  • Ombika
    #6204
    Mert azt , ha minden igaz nem FSX konyvtarban kell keresni, hanem documentsetting/username/flightsimulatx konyvtarban!

    Vhol itt keresd!
  • pateszi
    #6203
    Ezek szerint baj van az FSX telepítéseddel.

    Némi bizonytalanág van bennem, hogy a videokártyád nem túl gyenge lánszem-e a rendszeredben. (Radeon X1300/X1550 Series Secondary (256 MB))

    A következő dolgok lehetnek érdekesek:
    Viszonylag frissen telepített, jó állapotú oprendszerre (Vista?)tetted fel az FSX-et? A drivereid frissek? Az az FSX változat, amit használsz, másoknál rendesen működik? Melyik szervízcsomagokat telepítetted az FSX-hez?
  • wadamhun
    #6202
    szia Alert!

    kérdésem, hogy ezen összefoglaló alapján az fs9-et is érdemes ennek fényében beállítani (bár gondolom, hogy néhány paraméter ott nem elérhető még)
    köszi
  • Shortstop
    #6201
    nem találok ilyen file-t :s
  • Hypo #6200
    ja latszik valami nem stimmel, fsx.cfg-t torold ki es aztan idisd el fsx et es nezd meg ugy
  • Shortstop
    #6199
    a csúszkák vizuálisan nem mozognak. értékeket sem látok.
  • pateszi
    #6198
    Szia,
    Mi történik, ha a második képeden látható "Target frame rate" csúszkán beállítasz mondjuk egy 20-24 közti értéket, a "Global texture resolution" csúszkát eggyel feljebb tolod, majd leokézod?
  • Shortstop
    #6197
    ha arra a gombra kattintok akkor adja ki a lentebbi képet
  • Hypo #6196
    Az elo kep amit beraktal azon van egy customize na azt nyomjad.

  • Shortstop
    #6195
    Ne haragudj de nem értem hogy melyik gombra gondolsz, mert nem látok ilyet.

    Alert kompatibilitási mód nincs beállítva, szerintem a vizuális témák sincsenek letiltva, de erről hol tudok megbizonyosodni?
  • Hypo #6194
    Jol osszeszedted grat, erdemes ezekkel problakozni kulonbozo beallitasokban, sima cessna default repter, aztan johetnek a nagyobb dolgok.
    En amit eszre vettem meg, erdemes a visibility-t lejebb venni, bloom tobbet art mint hasznal, lensflare felesleges, ai nal autok hajokat erdemes lejebb venni, en azt tapasztaltam hogy a low 2 be is nagyon jo a viz viszont szinten segit.

    SP2 nel az autogen kicsit mas ugy hogy az elobbi verziokhoz kiadott autogen reduce nem feltetlenul jo.

    Ahogy Alert is mondta par parszor, erdemes probalkozni kulonbozo beallitasokal, nalam volt kulon vfr es ifr beallitas mikor mi kellett.

    Ezt a pdf doksit meg erdemes elolvasni. FSX GUIDE
  • kolszal
    #6193
    Jah, Alert nem akarod bedobni a FAQ-ba ezt a leírást?
  • Solt
    #6192
    Ó Uram, hálásan köszönjük! :)

    (esetleg egy link a banner alá? :))
  • Solt
    #6191
    Szia! Csak egy kis agytorna volt... Holmes nem leszek, de talán egy közepes Watson! :D

    Jó kis masina, gratulálok... sok sikert hozzá! ;)
  • Clidey
    #6190
    Már úgyértem hogy nem a "Customize"-re böksz hanem jobboldalt felül a különálló "Display", stb stb gombokra.
  • Clidey
    #6189
    Pítör, ha a "Settings" oldalon nem böksz rá a "Customize" gombra, akkor kapod azt az ablakot, amit ő mutizott itt az előző hozzászólásban.

    Szóval Shortshop, bökj rá, s előjön az az ablak tele fülekkel, amit Pítör mutat itt az előző hozzászólásában!

    :)
  • alert
    #6188
    Hát én ilyet még nem láttam :DDD Már a scrollbar sem normális. Vista vagy XP? Kompatibilitási módban fut az FS tán? Vagy a windowsban le vannak tiltva a vizuális témák? Nagyon furcsa. Megmutatom milyennek kellene lennie.

  • Shortstop
    #6187



  • alert
    #6186
    Tölts fel egy screenshotot megnézem, mert ez elég furcsa.
  • Shortstop
    #6185
    aha. nekem erre ilyen képek vannak csúszkával, amit ha mozgatok látom a képen hogy mi változik.
    fül nincsen egy darab sem
  • alert
    #6184
    Hát ezt nem egészen értem. Természetesen a csúszka mozog és írja az értéket is. A többi beállítás ott van sorban a többi fülön, amiket ki lehet választani (Scenery, Aircraft, Weather, stb és a többi beállítás amit nem találsz, az ezekehez tartozik, csak más-más fülön vannak).
  • Shortstop
    #6183
    hasznos leírás köszönöm!

    viszont kérdeznék valamit hátha tudnál nekem segíteni benne!
    Ennyi lehetőség nekem nincs. Amiket írtál szép sorban még az advanced animations megvan, de onnantól a többit egyszerűen nem találom bármennyire is keresem.
    illetve még valami.
    Mikor a lentebbi csúszkákat állíthatom akkor a csúszkának mozognia kell és látnom kell valamilyen értéket avagy sem? mert nem látom hogy mozogna és értékeket sem. így pl. az FPS limitet is nehéz beállítanom!

    előre is köszönöm!
  • L Viper #6182
    Nagyon részletes leírás, köszi megnézem
  • alert
    #6181
    Ofp neked is csak azt tudom mondani, amivel nem fogsz tudni mit kezdeni, de le kell nyelni. Minden bizonnyal az AMD proci teszi be a keresztet az FSX-nek, mert az FS valamiért sokkal jobban fut az Intel alatt, egyszerűen az AMD nem hajtja meg, lehet az 6000+ vagy X4-es. Sajna ez van. Ha kipróbálod a textúra packokat vagy a lentebb javasolt beállításokat, akkor érdekelne mire jutottál.
  • alert
    #6180
    Ezek a csökkentett méretű textúrák:

    Felhők

    Fák

    Autogen

    Elöljáróban annyit elmondok, hogy mielőtt bármit csinálsz másold le az egész "..Flight Simulator X\Texture" könyvtárat és a teljes "..Flight Simulator X\Scenery\Global\Texture" mappát is!!! Ugyanis néhány embernél okoztak problémát a kis méretű textúrák. Ez videókártya és driver függő. Mindenesetre ha bármi bajod lenne és készítettél másolatot, akkor 1 mozdulattal visszacsinálhatsz mindent.

    Mindegyik pack-nak van readme-je, de elöljáróban elárulom, hogy mit hova kéne tenni:

    - Fák: Scenery\Global\Texture
    - Felhők: Texture
    - Autogen: Texture

    Némi infó a beállításokról, illetve hogy én hova tekertem őket (Intel Core2 [email protected], 2GB ddrII, 8800GT 512MB)

    Target Frame Rate
    =================
    Maximalizálja a másodpercenként megjelenő képek számát. 24-től látod folyamatosnak a vetítést. A funkciója annyi, hogyha lekorlátozod pl 20-ra, akkor progi ha tudna se fog több kép kirajzolásával törődni, hanem más hasznos számolásokra fordítja a processzor és videókártya időt. Ennek ellenére többen jelezték, hogy kisebb akadozások jelentkeznek, ha leveszik a limitet, másoknak pedig segített. Szóval konfig függő, tapasztald ki.

    Full screen resolution (felbontás)
    =================
    A kép felbontását állítod. Minnél nagyobb a felbontás, annál részletgazdagabb és élesebb a kép, de annál több videókártya és rendszermemória kell a textúráknak és növeli a processzoridőt is.

    Filtering (szűrés)
    =================
    A filtering a távolban megjelenő textúrákat szűri. A túl messze lévő textúráknak ugyanis nem kell élesnek lennie, hisz úgysem látod őket. Na de vajon mennyi az ideális távolság. Ez felbontás függő és egyén függő is, ki mit követel meg. Az alábbi képen láthatod, hogy mi a különbség a Trilinear, 4x Anisotropic és a 16x Anisotropic között. A bilinear szűrő még a trilinear-nál is elmosottabb (kevesebb a váltás a távolság között). FS-ben nem állítható az Anisotropic szűrő szorzója csak egy átlag anizotróp szűrést hajt végre. Ez felülbírálható a videókártya driver-ben, de nVidia kártyával nagyon macera, többször volt már róla szó. Mindenesetre aki vágyik az Aniso-ra, annak érdemes próbálkozni a driverrel és a játékba építettel is, mert többen jelezték, hogy a játék opciója sokkal jobban lassít.




    Anti Aliasing (élsimítás)
    =================
    A kirajzolt objektum élek elsimításáért felel. Az élsimítás hiányosság annál szembetűnőbb, minnél kisebb a felbontás. Az FS beépített opcióját nem érdemes használni, mert nagyon lassít. A driver-ben célszerű felülbírálni az opciót, ott több különböző értéket és módszert is kiválaszthatsz. nVidia kártya esetén azonban szintén problémás a dolog. Sajnos nem támogatja ilyen szempontból az FS-t. Megoldható, de macera. Két kép, aki nincs tisztában az élsimítással, azt hiszem ezeken elég szépen látszik:




    Global texture resolution (globális textúra felbontás)
    =================
    Na ez határozza meg az összes textúra részletességét az egész játékra értve. Ha ezt csökkented, akkor mindennek egy szintel kisebb felbontású textúrája lesz. Tehát ha pl egy épületen 1024x1024 pixel felbontású textúra pompázott, akkor ezután csak 512x512 fog és így tovább a repülőgépeken át mindennel. Érdemes maxra tenni, mert ez kelti azt az érzést, hogy elmosott randa a játék.

    Lens Flare (lencse hatás)
    =================
    Ha belenézel a Napba vagy erős fénybe, akkor megjelenik egy lencse tükröződés szerű minta. Nem tudom hogy nevezzem. Dísz. Nincs jelentős hatással az FPS-re.

    Light Bloom (fény ragyogás)
    =================
    Szép-szép, de megdögleszti a gépet. Ne kapcsold be, ha nincs Intel Core i7 procid és 4db videókarid quad sli-be kötve.



    Advanced animations (animációk)
    =================
    Ez kell ahhoz, hogy mozogjanak az utashidak és különféle dolgok animálódjanak a játékban. Érdemes bekapcsolni.

    Aircraft casts shadows on the ground (repcsi árnyékok a földön)
    =================
    A repülőgép árnyéka megjelenik a földön. Kinek kell kinek nem, eszik némi FPS-t.

    Aircraft casts shadows on itself (a repcsi rányéka megjelenik önmagán is)
    =================
    Nincs mit magyarázni, ez is táplálkozik FPS-el.

    Aircraft landing light illuminates ground (a leszállófények láthatók a talajon)
    =================
    Érdemes bekapcsolni, nem számottevő.

    Level of detail radius (a részletesség sugara)
    =================
    Megadott távolságon belül jelenik meg a legtöbb objektum, főleg reptereknél fontos. Mediumra célszerű tenni.

    Mesh complexity (domborzat részletessége)
    =================
    Meghatározza, hogy a domborzatot milyen részletességgel számolja ki a proci. Ha leveszed alacsonyra, akkor elképzelhető, hogy ahol hegy lenne, ott egy lapított domb lesz. Ajánlott: 70

    Mesh resolution (domborzat felbontása)
    =================
    Meghatározza a maximális felbontását a domborzatnak, ha a mesh complexity 100%-on van. A max felbontás függ a kiegészítőktől és a használt forrásanyag felbontásától. Úgy kell érteni, hogy egy nagyon jó felbontású rücskös-sziklás hegyen minden vacak látszik max beállításnál, de ha lejjebb veszed, akkor pl csak a kontúrjai. Nem számol annyit. Jelenleg nem létezik olyan mesh addon ami kihasználná a maximumot. Majd a jövőbeli scenery-ben :) Ajánlott: 19m

    Texture resolution (textúrák felbontása)
    =================
    Meghatározza a talaj, tárgyak, stb textúráinak felbontását. A legjobb értékeket meg sem közelítik a ma kiadott scenery-k, úgyhogy ajánlott a 60cm.

    Water effects (víz részletessége)
    =================
    Azt állítja, hogy a víz mennyire csillogjon, mennyire legyen hullámos és mennyire tükröződjön. A nagy értékek nagyon rontják az FPS-t. Javasolt beállítás ami még szép: Mid 2.x

    Land detail textures (részletező textúra)
    =================
    Valamivel rontja az FPS-t de érdemes bekapcsolni. Egy spéci átlátszó textúrát húz egy csomó mindenre, ami azt a hatást kelti, mintha élesebb lenne. Enélkül homályosnak tűnhetnek a tárgyak, talaj, stb.

    Scenery complexity (scenery részletesség)
    =================
    Azt határozza meg, hogy mennyi részletes apró objektum jelenjen meg egy scenery-ben. A beállítás hatása attól is függ, hogy a scenery készítők milyen értékekhez rendelik az objektumokat. Pl általában ha max, akkor a fűszálaktól kezdve az utsó kukáig minden látszik egy reptéren, ha lejjebb veszed, akkor ezek az apró részletek eltűnnek. Nagy hatása van az FPS-re és a látványra is :S Ajánlott: Dense vagy ha bírja a ló, akkor Very dense.

    Autogen density (az autogennek a sűrűsége)
    =================
    Azon fák, házak, gyárak, tárgyak, mindennek az összesége, amit a játék egy adott környezethez automatikusan sok összetevőben véletlenszerűen generál oda, tehát nem fix elem. Ezek mennyisége drasztikusan csökkenti az FPS-t. Ha leveszed az értékét, akkor viszont egy nagy puszta lesz a tájból. Ajánlott: Dense vagy ha bírja Very Dense. A service pack 2 sokat gyorsított az autogen megjelenítésen.

    Ground scenery shadows (árnyékok)
    =================
    Minden scenery objektum árnyékáért felelős. Erősen rontja az FPS-t, de a látványt növeli. Kapcsold ki ha jót akarsz. Ha a bírja a géped vagy szükségét érzed, akkor kapcsold be.

    Special Effects
    =================
    Spéci effektek. Hullámok a partszakaszokon, tüzijáték, stb. Érdemes bekapcsolni, mert csak bizonyos esetekben rontja az FPS-t, nagy hatása nincs.

    Cloud draw distance (felhők kirajzolásának távolsága)
    =================
    Magától értetődő. Vedd le a minimumra.

    Cloud detail (felhők részletessége)
    =================
    A detailed clouds opciót válaszd és Medium-ra állítsd.


    A többit nem részletezem, mert magától értetődő. Amit érdemes még tudni, hogy az AI repülőforgalom nagy mértékben rontja az FPS-t. Ha nem hiányzik érdemes kikapcsolni, rengeteget javít az FPS-en. Az autók, hajók, stb forgalma nem rontja észrevehetően az FPS-t, be lehet tenni őket. Ha valami kimaradt vagy óhaj sóhaj van szóljatok.
  • litlebubu
    #6179
    Szia Solt! Közel jársz,de nem teljesen jó,mert a lap P5E64WS Evo.+ E8600@4GHZ + EN9800GX2top + 4GB ram (2x2GB 1600Mhz) + Vista 32 bit, 64-essel rosszabb eredményt hozott. Sajnos még nem tudtam az FSX-et tesztelni a konfigon,mert most nincs időm vele foglalkozni, de hétvégén felrakom, és tesztelem. Volt egy próbálkozás Striker II. Extreme lappal is , de gyorsan túl is adtam rajta, az egy bonyolult instabil hőerőmű, nekem, aki valóban hétköznapi felhasználó vagyok és nem sokat konyítok a tunning-hoz! Ez a konfig, most így stabil.
  • alert
    #6178
    Kütyük :) tele van bizbasszal a házak teteje, csak írtó meló lenne egyenként babrálni velük (légkondi, dobozok, feljárók, antennák, raktárnak használt tető). Azért feltűnő, mert még nem véglegesek a házak és jelenleg nagyjából egy magasságban vannak.
  • Mocca08
    #6177
    A FAQ-ra az h nem vettem eszre sorry, en bünöm. gugli meg most nem segitett kivetelesen :)
  • Ombika
    #6176
    Nem is kellett volna mar par hsz-el ezelott se foloslegesen!

    Nem csak te ismered! :)
  • Clidey
    #6175
    Nem szólok semmit, lollerkodj csak tovább.
    Azt meg hogy Alert mit szól hozzá, bízd ide.
  • Ombika
    #6174
    Amig nem serto a hangnemem nincs gaz! :) NEm anyaztam meg ilyenek, tema lezarva de te ujra kezdted a semmit , alert ugyis torli ezeket! :)

    Mellelseg nem is neked probaltam segiteni ezzel, hanem a hetente betevedo emberkeknek, mert ez a kerdes felmerul mindig ,nah ehhez szolj vmit! :) Loollll

  • Clidey
    #6173
    A lekezelő, gúnyos hangnemedről volt szó amit itt megengedsz magadnak, és amit képtelen vagy elismerni... No comment, nézz magadba!

    A hadver hozzáértésedre meg magasról tettem eddigis, s eztán is. Ha neked ez problemát okoz, akkor sajnálom! Loll :) :D

    Úgyhogy a te arcod van helytelenül ! Itt bezárom A veled való társalgást ismét!
  • Shortstop
    #6172
    CPU típusa Intel Pentium 4 630, 3000 MHz (15 x 200)
    Videokártya Radeon X1300/X1550 Series Secondary (256 MB)
    Rendszermemória 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
    ..én ezzel is jól elvagyok
  • Ombika
    #6171
    Most kozoljem veled , hogy priviben teljesen korrektul elbeszelgetunk! No comment, nezz magadba! Mivel van tapasztalatom hardver vs FSX-el valo kapcsolatban es teszteltem mar sok gepet, h mivel megy jol es ugye ezt megosztottam itt kepekkel is! Ha neked ez problemat okoz, akkor sajnalom! Loll :) :D

    Ugyhogy a te arcod van helytelenul ! Itt bezarom veled valo tarsalgast ismet!
  • haflac
    #6170
    Üdv!Egy kicsit újítottam a pc-t,(athlon 64 3800 939,1gb,radeon 9600 xt volt) most c2de6300,2*1gbram,radeon 4650 512ddr3 vga.Ez elegendő lenne az fsx-hez?
  • Hypo #6169
    Ma mindenki haragos?? Senkire nem celoztam altalanosan mondtam ugye epp tuning rol is szo volt es hat fps gamek ebbe a nyerok. Atmesz egy olyan forumra masrol szo sincs mint 120fps:) Ha esetleg magadra ismertel elnezest nem volt szandekomban
  • Clidey
    #6168
    Ombikától hiába is vársz bármiféle elnézéskérést, ez a fajta tulajdonság gyökerestül hiányzik a jelleméből.

    Nekem is volt nem is oly rég egy csörtém ugyan ebből kifolyólag (ti. sértő hangneme), ott sem volt képes visszavenni az arcából, s váltig állitotta hogy nincs miért elnézést kérnie mert nem követett el semmit.

    Szóval ő itt a helyi májer, egyhangúlag (az ő hangja hallatszott) kikiáltotta magát a topik harvergurujának, bárki bármit mond az egy hülye, csak ő tudja a frankót.

    Szokj hozzá, ez itt így működik... :(

    PS.: Lám-lám, másnak is feltűnt viselkedésed ombika, nem kéne mostmár tényleg visszalapátolnod az arcodból egy jókorát?
  • Solt
    #6167
    Nekem meg szar napom van... béke pipa elszívva! :D

    Privi jöhet, érdekel... ;)
  • Ombika
    #6166
    Se most , se elobb nem allt szandekomban sertegetni teged amugy. Priviben megirom, ha erdekel, h mi a tapasztalatom , nem most kezdtem en se a tuningot! :)