33535
  • pateszi
    #6285
    Szia,

    Tehetnél képet az FSX beállításaidról, úgy, ahogyan a lentebbi hozzászólásokban látható. A gépeden nem minimum grafikán kellene szépen mennie az FSX-nek. Nézd át légyszíves a #6180-ban az ajánlott beállításokat, Alert részletesen leírt mindent, ami érdekes lehet a számodra.
  • gamer450
    #6284
    Az alaplap Gigabyte EP31-DS3L Rev.:1.0

    Bírná a húzást?????, gyári hűtő van a procin
  • Ombika
    #6283
    Processzor alapon fut, mert ha igen 3500 Mhz-ig huzd meg batran?!
  • gamer450
    #6282
    Miért szaggat az FSX ?

    Gép: Core Duo E5200-as Proci, HD4670 512Mb DDR3 Saphire videókártya, 2 Gb DDR2 800 MHz-s ram.

    Ha minimum grafra veszem akkor is 20 FPS-nél nem megy többet:S
    (csak alap Flight simulator X nincs rajta semmi kieg)
    THX a válaszokat
  • JackDow
    #6281
    Hja és még egy: FPS-T NEM HÚZZA LE !!!!
  • JackDow
    #6280
    Szasztok,

    tegnap feltettem real environment extrem addont, és csináltam gyorsan egy pár tesztképet. Sok időm nem volt még kitapasztalni, de amiket a configban beállítottam, azokat hozta is szépen.

    rex1
    rex2
    rex3
    rex4

    Első benyomások: - saját weather engine bugos (de Active Sky -al tökéletesen hozza magát.
    - egyes témaválasztások utáni install fsx-be több mint 15 perc :-(((
    A többi tapasztalatot majd később.

    Szép napot:

    JackDow
  • Rue East
    #6279
    a joystickomon a gázkar az fsx-ben csak kb a 20%-70%-os tartományban működik, nincs valami program a joystick ilyesféle konfigurálására, esetleg valami más megoldás?
  • alert
    #6278
    Ezek nem textúra pack-ek, hanem a következő scenery-k:
    Aerosoft: Madeira, Budapest, Venice
  • Mocca08
    #6277
    Kerdes 6130 HSZ-el kapcs: Ezeket a texturakat GEX-böl szedted Alert? Nekem közel se igy nez ki :)
  • Robez84
    #6276
    Ekkora gépigényt...
  • g0a
    #6275
    hat nekem is ati hd4850 em van jol fut szuper minden mindaddig amig felmennek a scenery-k hat biza utana igencsak 15-20 fps es ha meg berakok 1 pmdg 747 est vagy 1 pic-es gepet akkor meg kevesebb... en visszatertem az fs9 hez :) ott 40-50-60 fps korul mozog
  • Supersix
    #6274
    Tényleg!Big thx!
  • Hypo #6273
    elvileg F2 nyomvatartva ha mar idle a a gazkar
  • Supersix
    #6272
    Megvolt a format most próbálom újra belőni a joy-t.Egyszerűen nem találom a reverse thrust azaz sugárfordító gombot!Már annyiszor megtaláltam de nem emléxem melyik az!Valaki?
  • Strami11
    #6271
    Szia!
    http://fs2004faq.uw.hu/ivao/ivao.htm
    Ez a link itt fontrol szarmazik (az FSX logo alatt) Alert volt olyan kedves torni magan kulombozo leirasokon, na meg masok is pl ivao.hu-n vannak kezikonyvek amik nagyon jol le vannak irva. de még sorolhatnam, VATsim-et nem ismerem, de biztos ott is vannak.
    Sok sikert az IVAO-s palyafutasodhoz. ;)
  • m814
    #6270
    Hűhaaa!Én az ilyen istenhátamögötti kisérletezgetések helyett inkább azt javaslom,hogy kukkants be a HU TS HU members csatijára és kérj segítséget.Sok kellemetlenségtől megkimélheted vele magad.De ha megkeresel privátban én is szívesen segítek.
  • adam944
    #6269
    Megvan, köszi.
  • zsoltfireman
    #6268
    Sziasztok,

    Érdeklődnék,hogy hogy tudom újra felrakni az SP2-öt???
    Mit kell törölnöm a registry-böl?
  • alert
    #6267
    Nem mindig, csak az átváltási rétegen áthaladva. Felfelé beállítod a standardot, lefelé pedig az éppen aktuális helyi légnyomást. A 18000 láb az Amerikában egy általános dolog, de ez mindenhol más és más. Csak az FS használ mindenhova 18 ezret. Itthon pl 9000. IVAO-n a valósat használják mindenhol, de ez benne van a helyi ATIS-ban.
  • alert
    #6266
    Nem is tudnál belépni BP controlba vagy bármi ilyesmi. Először 10 órát kell ground-ként eltölteni majd lehetsz TWR, approach-hoz és CTR-hez viszont már vizsgák kellenek (elmélet + gyakorlat). Szektor fájlt ne generálj, miért nem töltöd le környék már valaki által előre elkészített sectorát? Az sokkal jobb, precízebb és igazi. Általában minden div-től le lehet tölteni a sectorokat, keresel egy helyet, ahol nincs senki és beszállsz.
  • adam944
    #6265
    Próbálgatom az IVAC-ot. De nem akarok egyből a mélyvízbe menni (pl. BP Control, vagy ilyesmi), hanem ki akarom próbálni kicsiben, valami isten háta mögötti reptéren egy ismerőssel, hogy mit-hogyan. De gondjaim vannak a sector file csinálással. Leszedtem ezt az excel-es sectorfile generatort, és meg is akadtam az irányítani kívánt terület LATITUDE-LONGTITUDE megadásánál. Van olyan oldal, ahol ezeket meg lehet nézni? A többi már menni fog a manual alapján, csak ez nem.
  • adam944
    #6264
    Óóó értem, köszii! Tehát akkor mindig állítgatni kell az altimeter calibration-t, nem csak FL180 körül. Mégegszer köszi.
  • alert
    #6263
    Majdnem. QNH a Q-kód. Quebec November Hotel. Kú en éjcs :D A helyi légnyomást jelenti higanyincsben (Amerika), máshol millibárban (hectopascal). Valóban a magassághoz kell. Az átváltási szint fölött standard beállításra kell tekerni a magasságmérőt (QNH 2992 vagy QNH 1013 hectopascal), hogy minden gép ugyanazon a magasságon lássa egymást. Repterek körzetében pontosan lehet mérni az aktuális légnyomást, így ott azt a QNH-t kötelező használni, amit az adott reptérre éppen megadnak.
  • adam944
    #6262
    Tudom, de minden jobban szereti az NVidiát.

    Más: IVAO-n főleg felszállásnál hallok egy kianage-hoz hasonló kiejtésű szót az irányítótól,ami nem tudom, hogy micsoda. Miután négy jegyű szám követi, én a reptér tengerszint feletti magasságára gondolok hektopascal-ban. Jó a tipp?
  • Ombika
    #6261
    Azert 4850-en mar eleg jol fut, de az igazi 4870-es lenne neki! Amugy, ha nvidia akkor pedig Gtx 260-280!
  • adam944
    #6260
    FSX-ezni akarsz? Gondolom igen,mert másképp nem ide írtál volna.
    Hát, a kettő közül a geforce egyértelműen. Nekem ATI van, mint láthatod, és többet vártam tőle, mint amit tud. NVidiát jobban szeretik a játékok is.
  • zstomi
    #6259
    Sziasztok!

    Új gépet vásárolnék, mit javasoltok, milyen videokártyát tegyek bele?
    (Ati Radeon PCX HD4850 512MB vagy GeForce PCX9800 1024 MB), vagy mást ajánlotok?
  • Hypo #6258
    GEX EUROPE es FREE DEFAULT AUTOGEN UPDATE
  • Mocca08
    #6257
    Halas köszi, ezzel akkor elleszek most egy darabig :)
  • Hypo #6256
    Fex manual
  • Hypo #6255
    login username ok?
  • Hypo #6254
    Na akkor leesrol lepesre:))

    1: FEX elindit ( en altalaban a favourite spinnert inditom)
    random legeneralja a texturakat

    2. aztan bezarom fexet

    3. fs9 indit create flight, ott beallitom a gepet a repteret
    4. aztan en vissza desktop es inditom az active skyt az generalja a valos idojarast es a fex texturait hasznalja, mikor megvan
    5. vissza fs9 es repules.

    ha nincs active skyod akkor az a lepes helyet fs9 nel real time weahter-t allitasz be, illetve a time and seasont lecsekkolod hogy pontos e ennyi.

    fsx es verzional pedig ugye ott fexnek egy interface van ott a main fulnel random generalok de amugy minden ugyan iy megy.

    a kerdes hogy az optionsnal neked mi van beallitva
  • Mocca08
    #6253
    Ja meg ha download and install theme-re kattintok akkor elkezdi tölteni aztan Error code :(
  • Mocca08
    #6252
    Hol inditsam el a texturakat? Vagy arra ertetted, hogy csak siman valasszam ki? Mert az megvan. De pl ha free flight-ot (vagy mission-t) csinalok a weather-nel ugyanugy az az unalmas nappal van. Pls help mert tökjo lenne ha müködne :)
  • Ombika
    #6251
    40 dodoert vetted?
  • adam944
    #6250
    Regisztráltál IVAO-n?
    Ha igen, akkor az IVAP panelén a jobb alsó sarokban van egy CONN nevű gomb. Ide meg a leírás alapján bepötyögöd az ID-t,az IVAN pass-ot,stb. aztán CONNECT. És ONLINE felirat a panelen.
  • sanyi131313
    #6249
    Rájöttem,hogy a játékban van ez az opcio,de itt meg csatlakozni nem tudok.
    megjelenika panel,de semmi konkt vagy valami.
  • sanyi131313
    #6248
    Hi!

    Feltelepitettem az A flight simulator x-et.Majd az ivap 2es kliensét.
    Ha jól értem,akkor amikor elindul az FS,akkor kellene egy olyan ablaknak lennie hogy csatlakozás vagy valami.De nincs semmi.maradt minden ugy ahogy volt.
    Hiába olvasok leírásokat nem tudom,hogy tudnék a szerverrre csatlakozni...
  • adam944
    #6247
    Már nem azért, de ha a winyódon elfér a 14 gigás FSX, akkor nehogy már ne tudj törölni 5 gigát...
  • alert
    #6246
    Én kipróbáltam. Elképesztő gép is kell hozzá, főleg a felhőkhöz, mert ha tényleg olyat szeretnél látni, ami a képeken is van, akkor olyan beállítás kell, ami megemeli az alap FSX maximális textúra felbontását az általuk nevezett HD minőségre (4096x4096 pixel). Kétségkívül nagyon szép. Saját weather engine, meg jópofa dolgok is vannak benne. Azonban tele van egy rakat buggal, amiket folyamatosan jeleznek nekik a fórumon. Várni kell amíg kiforr, mert én is tapasztaltam, hogy sokszor programhiba vagy valami más baja van. Amúgy 8 giga telepítve.