33535
  • Shortstop
    #6367
    nem nézegettem még a manualját, de akkor megpróbálom, mert annyira még nem érzem ezt a vakrepülést repülést.
    navigation log alapján valamennyire megy csak úgy szeretném hogy ne kelljen a térképre néznem, hogy merre vagyok. a panelon mutathatná a waypontokat amihez viszonyít a navigation logban...
  • Ben007
    #6366
    Én is néztem a saitek x52-őt csak az nekem nagyon drága :,-(
  • Hitman73
    #6365
    Üdv!

    Nekem jelenleg egy Logitech Extreme 3DPro van, elég jó cucc, csak a gázkar nem kalibrálható megfelelően, és túl érzékeny. Megnéztem a napokban a Saitek X52-őt és SAITEK Pro Flight Yoke System cuccokat. Szerintem ezek lennének ideálisak, bár egy kicsit drágább, és le kell mondani az erő visszacsatolásról is. Meditálok még egy kicsit a kettő között, de valszleg X52 fog nyerni :) Bár, ha valakinek van ellenvéleménye, szívesen meghallgatom..

    Hitman
  • Hitman73
    #6364
    Sziasztok!

    Én elég sokat repülök vele. GPS-t ha jól tudom némi user manual túrás után be lehet állítani ( nekem ezen a gépen nem nagyon kellett semmire, VFR-t nem nagyon repültem vele, egyébként meg irányítanak, és vannak mindenféle egyéb műszerek is.). Elég jól ki van dolgozva, de csak a régi 737-es van benne NG nem választható. DX 10 támogatás nincs, ha a be van kapcsolva, akkor többnyire fehér textúrákat kapsz. Ha NG 737-vel akarsz repülni, akkor az Ariane a megoldás, cserébe az mocsok drága, és még a kinyomtatható manual-ért is pénzt kérnek.

    Azt hiszem ennyi

    Hitman
  • Ombika
    #6363
    MAr alakul, plane a megbeszelt CPU-val! :)
  • JackDow
    #6362
    Bocsánat ezt elírtam

    Swiss pro + carenado cesna + rex = 25-27 , áttörve a felhőzetet és hegyek felett (kb. FL 100 120) 32-35 fps
  • JackDow
    #6361
    Hi All,

    Megnéztem Alert által belinkelt drivert, és azt amit Ombika küldött. Utóbbit feltettem az én beállításaimmal. Tapasztalatok blokkolt 40 fps -el:

    Alap scenery + alap röpcsi (és ingyenes-igényesebb gépek) + rex = fix 40 fps

    megascenery + wilco, carenado röpcsi + rex = ground 17-18, after passing 2000 feet 22-25, high altitude 32-40 fps

    Swiss pro + carenado cesna + rex = 25-27 , áttörve a felhőzetet és hegyek felett (kb. FL 100 120) 32-50 fps

    Eddig ennyi , majd még csiszolom a beállításokat. Jelenleg blokkoltam fps-t 35 -re így hatékonyabb. Ez már kezd közelíteni az élvezhetőhöz.

    Üdv: JackDow


  • Ben007
    #6360
    és a joy megira vagy ha van valakinek olyanja akkor mondja el milyen
  • [HUN]FaTaL
    #6359
    Lehet, de nem érdemes, maximum bohóckodni tudsz vele, de még egy szimpla leszállás is kivitelezhetetlen (szerintem).
  • Ben007
    #6358
    ja és billel is lehet játszani (amig meg nem lesz a joy) ??
  • Ben007
    #6357
    akarok venni egy speedlink black widow-ot
    (egy ilyet) de csak most akarok FSX ezni eddig még egyik FS sel sem játszottam szóval kezdőnek egy ilyen joystick jó lenne??
  • [HUN]FaTaL
    #6356
    Sziasztok!

    Létezik akár ingyenes, akár fizetős Sturup (ESMS) scenery az FSXhez? Csak FS2004hez találtam :(
  • Shortstop
    #6355
    ja még annyi hogy a GPS-t sehogy sem tudom előhozni
  • Ombika
    #6354
    Itt fennt vannak a legujabbak is !!
  • Shortstop
    #6353
    én csak futólag néztem meg a gépen, de elég szépen ki van dolgozva amit láttam, de sajnos az FPS-t visszafogta olyan 4-5-tel. Aztán a 2004-hez illesztettem, de ott is egyszer használtam csak, persze ott nem volt frames probléma.
  • alert
    #6352
    Kb egy hónapja az nvidia kiadott egy új videodriver-t a geforce 8 és 9-es szériához, ami eddig a legtöbb ember tapasztalata szerint beállítástól és géptől függően 5-10 FPS-el növeli a frame-et. Ha valaki kipróbálta írja meg tapasztalatait. Ha lesz időm délután, én is csekkolom. XP(32bit) Vista(32bit) Vista(64bit)
  • GooGoo
    #6351
    Sziasztok! Próbálta valaki a 737 Pilot in Command kiegészítöt? Érdekelne a véleményetek...Köszi elöre is a hozzászólást! Jó röpködést!
  • m814
    #6350
    Hmm.A lényeg azért továbbra is elkerülte a figyelmedet.
    Van egy olyan menüpont hogy jelentkezés oktatásra,továbbá a fórum,ahol azt is látnád hogy minden csütörtök este ATC oktatás van az IVAO-HU TS-en.
    És még mindig maradt egy. Levél az IVAO-HU training staff tagok bármelyikének.
    Mail címek a vezetőség menüpont alatt.
  • Strami11
    #6349
    Ha ezekbol a leirasokbol nem megy akkor inkabb haggyad az egeszet.
  • Gora
    #6348
    olvasgattam ne aggódj de nekem ez igy nemnaon megy:S na mind1 azér köszi
  • m814
    #6347


    Ha talán elolvasgatnád....
    IVAO
  • Gora
    #6346
    Valaki tudna nekem segiteni IVAO légirányításba plíz:)aki tud és nem nagy probléma vegyen fel msnre: [email protected]
  • adam944
    #6345
    Mindenkinek Boldog Karácsonyt, és CRASH-ektől mentes, leszállásokban gazdag Újévet kívánok!
  • Hypo #6344
  • [HUN]FaTaL
    #6343
    Csak installálj be egy Themet, akár egyénileg kreáltat, utána indíthatod a játékot az fsx.exe-vel is.

    Boldog karácsonyt minden pilótának :)
  • mustar
    #6342
    Felraktam én is a Real envrinment xtreme-t, de amikor a fly now-ra kattintanék akkor fatal error üzenetet kapok, meg hogy a weather engine nem tudott betölteni. Acceleration van fent, meg pmdg 747 ezenkívül xp sp3 és 3.5ös netframe vagy mi (nem jut eszembe a pontos neve). Mi okozhatja a hibát, külföldi fórumokon sem találtam rá magyarázatot.

  • Shortstop
    #6341
    kipróbálom köszönöm!
  • Strami11
    #6340
    hasznald a DXT bmp-t azzal konvertald bmp-be aztan amikor kesz vagy vissza extended bmp-be.
    Strami
  • Shortstop
    #6339
    Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudok skint csinálni egyes repülőkhöz?

    próbáltam a textures mappában lévő fájlokat PhotoShop CS2-vel megnyitni de nem sikerült.
  • adam944
    #6338
    Megjelent az FSPassengers X!!! Nem is olyan drága...
  • adam944
    #6337
    Közben rájöttem... Újra kellett rakni az FSX SP1-et,mert amikor azt felraktam, akkor még nem volt fent az SDK.
  • adam944
    #6336
    Honnan lehet leszedni az SDK-hoz (illetve konkrétan a SimConnect-hez) Service Packot? Active Sky kéri az SP1-es verzióját, anélkül nem megy.
  • LegendTommy
    #6335
    szerintem az x52 pro egy nagyon jó választás, esetleg, ha úgy érzed, hogy olcsó akkor utalj át nekem még 50 ezrét és akkor mindketten jól járunk, neked lesz a legdrágább joy-od, nekem pedig pénzem:D
  • High end PC #6334
    Köszönöm az infőkat, még átgondolom :)
  • Solt
    #6333
    A 200 ezres az a moddolt Hotas Cougar... és akkor még vehetsz hozzá 150 euroért pedált, plusz 150 euroért TrackIr-t! :D

    Szóval szerintem elégedj meg egyelőre egy X-52-vel... aztán, ha tényleg úgy gondolod, hogy a repülés az ami a hobbid lesz PC-n, akkor mehetsz tovább... ;)
  • High end PC #6332
    tyű, 200 ezer? olyat biztosan nem veszek, de azért kiváncsi vagyok rá, mutasd hogy néz ki :)

    akkor ezek szerint olyan, mint a Saitek X52 Pro vagy a Hotas Cougar kispályások azokhoz a típúsokhoz, amit te ismersz :) Te vagy az én emberem :) Kb 60-at egyébként még kiadnék egy joyért. De nagyonb kíváncsi vagyok arra a 200 ezresre :)
  • Solt
    #6331
    Látom a pénz nem gond, de ettől függetlenül ez elég bonyolult kérdés. 20 - 200 ezer forintig vannak lehetőségeid, attól függ mennyire gondolod komolyan.
  • High end PC #6330
    sima joy
  • Hypo #6329
    hat milyen repulovel szeretnel repulni, szarvkormanyosal? sima joyosal?
  • High end PC #6328
    Sziaztok!
    Segítséget kérnék! Ha a legjobb legspécibb botkormányt szeretném megvenni, ami boltban kapható, függetlenül attól mennyi az ára, melyiket vegyem? Sajna még zöldfülű vagyok, nem próbáltam még ki sokat :(