33535
  • alert
    #6487
    Habár nekem nincs, de az FSX-es tesztek alapján az i7 nagyon tetszik. A quadot lehagyja.
  • zstomi
    #6486
    Még mindig nincs meg az fsx.cfg, pedig nagyon kéne a REX-hez.
    Vistát használok, a kereső nem találja, az AppData/Microsoft/FSX-ben sincs... Hol lehet???
  • Dokitudor
    #6485
    Ha nem gond konkrétan a tapasztalataid alapján melyik gép fejlesztési utat javasolnád az i7 vagy a Q extrát. A Core felé nem mennék, mert talán ez már egy közbenső állomás. Az alaplap és a proci kivételével mindent megvettem lassan de itt megakadtam. A 6432-t kérdeztem a konkrét konfigurációja alapján de még vélaszra sem méltatott, bár segítséget ő is töbször kért. A tuningot elkerülném és ha a javaslatod alapján valami drága inkább várok egy kicsit de a full vagy azt megközelítő állaptot szeretném. Köszi
  • Zeulogus
    #6484
    Sziasztok
    Még csak pár napja játszok, és nagyon bejönne a dolog, de az irányban maradással vannak kisebb gondjaim (tegnap egy próbarepülés során Debrecen-Pest útvonal helyett sikerült valahol Dunaújváros, Paks környékén kijukadnom).
    Ezért kérdezem, hogy van valami trükk, amivel be lehet tenni egy gps-t a repülőkbe? Az jelentősen könnyítené a dolgon, de nem találtam ilyesmit a leírásokban...
  • Clidey
    #6483
    OFF

    Én tegnap a Mega Airport Dunakeszin voltam kinn, és olyan döbbenetesen valósághű, iszonyatos fps mellett, hogy az valami elképesztő!
    Még a motorműhelyben a szétszedett Pawnee is ott van, mi több, a nitrószag is érezhető! :D

    ON
  • alert
    #6482
    Érdeklődőknek. A core i7 proci, 3gb ddr3 és 8800GTS-el a játék közel ultra high beállítások mellett 50-80 fps-t produkál "nehéz" körülmények között. Példaképp említeném a jövő pénteken megjelenő Manhattan scenery-t, ami átlagos core2 gépen 13-20 FPS-t hoz, az i7-el ugyanazon beállítások mellett 35 alá nem megy. Mega Airport Budapest is 30 FPS felett van, leggyengébb esetben 29 volt. A tesztproci a legolcsóbb 2.66GHz-es i7-es volt. Tuning esetén drasztikusan nőnek az FPS értékek, viszont ezesetben fogyasztani is kezd a drága és egy 750 wattos táp a minimum, ha nincs sok minden rákötve (vinyók, usb, stb).
  • wolfaud
    #6481
    Szerintem ha mindent Maxra állítasz akkkor lehe hogy az Új i7 Proci elvinné de még nem probáltam én is azon goldolkozok hogy újitsak e gépet vagy ne de szerintem az i7 965 4ghz-re húzva akadás menessé kellene tennie!
  • zstomi
    #6480
    ...akkor a DX10-et ne erőltessem semmiképpen, vagy van valami ötlet, hogy miként lehetne kihozni belőle valamit?
  • zstomi
    #6479
    Köszi.
  • sacithepower
    #6478
    Bocs elírtam!
    C:/Documents and settings / neved / application data / microsoft / FSX mappa :)
  • sacithepower
    #6477
    C:/Documents and settings / neved / microsoft / FSX mappa :)
  • zstomi
    #6476
    Nem találom az fsx.cfg-t. Vagy más néven is lehet?
  • radiatorcso
    #6475
    he-he
    ezzel csak gond van... felhívtam őket és köszönés helyett is csak sajnáljuk, tudjuk, javítjuk volt a válasz.
    az enyém.......fvtbtb....:))
  • Hypo #6474
    szerintem max msn el lehet a gond mert most nezem es minden ok.
  • Hypo #6473
    mar megint most hogy jon a hetvege?:))
  • radiatorcso
    #6472
    bocsi azoknak akiknek msn segítek repülni, de a chello itt pesten sokat bekrepál most:(
  • [HUN]FaTaL
    #6471
    Köszi.
  • Hypo #6470
    http://www.wilcopub.com/index.cfm?fuseaction=support_airbus1

    http://forum.navigraph.com/forum/default.aspx?g=posts&t=736
  • [HUN]FaTaL
    #6469
    Felraktam a Wilco airbus seriest és minden gépnél azt mondja hogy a térkép nem érhető el? Ez mitől lehet? FS9ben jó.
  • Hypo #6468
    ott is negy gigaval mert az csak ront a helyzeten.

    Szerintem mas ott a gond nalad, egy sima 8800 at vagy ahsonlot kene belecsurni friss install nem kell minden maxon jo rendszer beallitas.

    ezen ragd at magad
  • [HUN]FaTaL
    #6467
    Nem feltétlen, az 1.0-s mega airport kieg borzalmasan rosszul volt optimalizálva, azóta már jobb a helyzet.
  • kalonet
    #6466
    ua. a helyzet 32bit xp-vel és vistaval is.
  • Hypo #6465
    hat akkor ott a rendszerrel voltak gondok nem kimondottan a hardware-el.

    4 giga szvsz felesleges mert 64 bites rendszeren tudod hasznalni de azok meg szarok. lassuak es a driverek borzalmas, persze van akinel nem jon elo de nagy riziko.
    sli is szerintem csak tobb problemat vett fel mint megold.
  • kalonet
    #6464
    ...a ferihegy kieg :)
  • kalonet
    #6463
    A régi gépemen Core2Duo E6600, 2db 8600Gt Sli-ben, 4gb ram, 64bit XP, raid0 és játszhatatlan volt..
  • sacithepower
    #6462
    17" CRT
    De nemhinném, hogy bármi köze lenne hozzá a monitornak...
  • Hypo #6461
    akkor 8800gt nel nagyobb nem kell cpu meg minimum egy q6600 vagy ha nem akarsz quadot akkor valamit amit jo magas orajelen tudsz jaratni, gyors vinyo 2 giga ram, vagy esetleg tobb bar az csak akkor ha 64 bitest hasznalsz
  • kalonet
    #6460
    csak FSX-et akarok futtatni ferihegy addonnal de nem kéne h szaggasson.
  • Hypo #6459
    nem mert fsx ujra generalja indulaskor az alap beallitasaival, ergo kapsz egy tiszta fsx et
  • Hypo #6458
    milyen monitor?
  • zstomi
    #6457
    Köszi a tippeket. Ha törlöm az fsx.cfg-t, az nem okoz problémát?
  • sacithepower
    #6456
    Már megoldódott , DX10 alatt nem működnek azok a gépek.
    Már csak annyi a gondom , hogy valamiért DX9 alatt ha betölt a játék , utána azonnal visszaugrik a képfrissítés 60hz-re.
    Tapasztalt valaki ilyesmit ?

    Saci
  • radiatorcso
    #6455
    Nekem is ez volt a gondom, ahogy engedtem a dx10-et autómatikusan visszadobta a felbontási beállításaim alapra, újraindítás kellett hozzá
  • Hypo #6454
    Hat mindenkepp a CPU ra gyurj ra, az a legfontosabb. attol fuggoen milyen felbontason szeretnel jatszani illetve csak fsx vagy mas game is erdekel, ugy tudod megvalasztani a vgat, egy 8800gt vel siman elmegy ha megfelelo a cpu, memoria es a rendszer is optimizalva van.
  • kalonet
    #6453
    Üdv. mindenki
    Gépvásárlás elött állok és azt szeretném megtudni h az fsx milyen konfiguráción fut szaggatás nélkül telepített ferihegy kiegészítővel :P
  • Hypo #6452
    fsx.cfg-t torold le
  • zstomi
    #6451
    Én is megpróbáltam elfelejteni, de úgy is ugyanaz maradt minden...(?)
  • Hypo #6450
    inkabb dx9 dx10 csak preview ahogy a neve is mutatja en elfelejtenem a helyedbe
  • zstomi
    #6449
    Sziasztok!
    Feltettem a 64es Vistát, FSX+SP2, minden jól működött (stabil 35FPS), amíg be nem kapcsoltam a DX10-et. Azóta elmosódik a gépek textúrája (már a főmenüben is így jelenik meg), kissé raszteressé vált a táj, bár az FPS érték magas... Próbáltam kikapcsolni a DX10-et, szűrő fajtáit válogatni (mind a programban, mind a videókártya menüjében), de nem lett jobb. Minden beállítás Alert által belinkeltek alapján történt.
    Van ötletetek?
    (gép: Core2 3,16, 4 GB RAM, 4850 Videó)
  • [HUN]FaTaL
    #6448
    Akkor a modellel nem stimmel valami.