33535
  • Hypo #6527
    az sst softwaret elinditod elotte profilt bemasolod az sst konyvtaraba aztan a progiban import profile ha jol emleksyem bar en nem hasznalom
  • sacithepower
    #6526
    Üdv!
    Vettem tegnap egy Saitek X52-t , fel is raktam hozzá minden progit ami találtam . Letöltöttem a Saitek honlapjáról az FSX profilt, de nemtudom hozzáadni. Tudja valaki , hogy hogyan kell ?

    Köszi! Saci
  • wadamhun
    #6525
    okés, köszönöm szépen!
  • Hypo #6524
    FSX+ACCEL PACK eleg
  • zstomi
    #6523
    Szia!
    Az acceleration már tartalmazza az sp1+sp2-t, tehát nem kell feltenni (szerintem nem is engedi a program az accel kieg. után...)
  • wadamhun
    #6522
    jó reggelt!
    kérdés: felraktam sp1-et majd az acceleration "kiegészítőt". ezek után van értelme feltenni az sp2-t is? illetve okozhat-e gondot, hogy már fent van az accel. és utána menne fel az sp2 és nem fordítva?
    köszi

    egyébként azt vettem észre, hogyha unlimitedre állítom az fps-t, akkor 25-35 között ugrál, ha meg lekorlátozom 25-re, akkor 13-17 között ugrál az fps. vagy csak rosszul van megcsinálva az "fps mérője" a programnak?
  • [HUN]FaTaL
    #6521
    Nem túl jó, inkább a 2004-gyel játszom, az eldöcög rendesen. Addon sceneryk nélkül fut ez is, bár FPS-t még nem mértem.
  • zstomi
    #6520
    Szia!
    Hasonló konfigom van nekem is, csak kiváncsi lennék, hogy neked milyen fps-sel megy a játék?
  • wadamhun
    #6519
    próbáltam de nem ment, ezért kérdeztem...:(
  • [HUN]FaTaL
    #6518
    shift+z itt is
  • wadamhun
    #6517
    sziasztok!
    amit fs9-ben shift-z-vel lehet előhívni (alap adatok meg az fps is), azt fsx-ben mivel lehet előcsalogatni?
    köszi
  • Hypo #6516
    nem, de lattam mar annyira nekem nem fontos, en foleg prop gepekkel repulok es van gps amibe latom merre vagyok ez a nagygepes kiiros feeling nekem annyira nem hianyzik.:)

    de ettol fuggetlenul nem rossz program
  • zstomi
    #6515
    Köszi a segítséget!
    FS Map-pet használtad már?
  • Hypo #6514
    Hat attol fugg mivel szeretnel es merre repulni.

    Ground Environment X - USA and Canada
    Ultimate Terrain X - USA Edition Canada Alaska, europe
    Flight One ATR 72-500 for FSX/FS2004
    Carenado Cessna 152 II for FSX
    ITT ERDEMES KORULNEZNI
  • zstomi
    #6513
    Sziasztok!

    Milyen kiegészítőket érdemes megvásárolni az FSX-hez?
    A REX-et már megvettem, az FS Map-on gondolkozom (használja valaki?).
    Ajánlotok még valamit hozzá? (gépek, szép scaneryk, bármi más, amivel fokozható az élmény)
    Köszi a válaszokat.
  • pateszi
    #6512
    Szia,

    Szerintem ez gépfüggő. Ha egy gép panelja tartalmazza azt a műszert, amelyik a magasságot bemondja, akkor működik. Nem foglalkoztam még a kérdéssel, de tudom, hogy léteznek ilyen műszerek FSX-hez. Találsz ingyeneset is, érdemes pl. az avsim-en a panel könyvtárban körülnézni. (Jó lehet az FS2004-hez készített műszer is.) Talán valamelyik FSX alapgépben is benne van ez a funkció. Kipróbáltad már az összes nagyobb gépet? Ha megvan az, hogy melyik gépben van ilyen műszer, át kell tenni a másik gépbe is, ahol ilyet szeretnél.
    Missionból kibogarászni a kódot kissé körülményesebb, inkább az első megoldást ajánlanám.
    Ha nem boldogulsz, holnapra meg tudom nézni a megoldást.
  • Hypo #6511
    altalaban a kiegeszito repulokon, a jobbakba benne van ez a funkcio, illetve foldkozelseg jelzo radar ha van kulon abba is van.

    avsim.com on keress ra a file libaryban utility vagy sound nal.

    de remelem nem cessnan akarsz ilyet:))
  • NOS13
    #6510
    Köszi, rájöttem időközben. :) A spoilerekre gondoltam. Nem tudja valaki hogy hogyan tudnám beállítani a repülőkön, hogy a landolás előtt a hang bemondja hogy mennyi a magasság? Eddig csak mission-ökben találkzotam vele.
  • Hypo #6509
    Nem nekem saitek van a szarvkormany es a hozza tartozo 3 karos thortle, plusz en meg vettem hozza mert kulon is aruljak meg egy 3 karost.

    A ch eclipse ugyan az mint a regi belul csak van rajta a forma 1 es autokban levo kormanyvalto ennyi, a forud muanyag belul minden az, saiteknel legalabb fem.
  • McKalton
    #6508
    ilyened van? CH Throttle Quadrant

    ez a hat karos 2 illetve 4 hajtóműhöz beállítható.
    Ez nekem nagyon tetszik.

    Akkor legalábbis Te Hypo a CH eclipse yoke-ot nem ajánlod? habár ez egy új kiadás
  • Hypo #6507
    :) igaz bar mostanaban kicsit megkopott ez a tulajdosnaguk:)
  • meggabor09
    #6506
    csak hogy én is hozzászóljak nekem egy saitek x52-m van és az is kiválóan teljesít
    saitek megbízható márka szerintem
    eddig úgy bizonyított
  • Hypo #6505
    igen van egy complett saitek pro setem plusz meg vttem hozza egy kulonallo throttle cuccot igy hat kar van meg jo hogy adtak hozza egy csomo szines fedot igy olyanra konfigolom amilyenre akarom. jelenleg nekem 2 motoros cuccra van beallitva 2 gazkar 2 prop es 2 mixture.
    A szarvkormanyon az ora, es stopper.
  • McKalton
    #6504
    akkor Te most egy saiteket nyüstülsz amihez adtak 3 karos throttle-t, jól értem?
    Mert volna egy kérdésem van a szarvon egy lcd kijelző az pontosan mire való vagy mit lehet oda beállítani? Vagy csak időt mutat?
  • Hypo #6503
    nekem ch volt anno a szarvkormanyom, annyira nem jott be eleg silany a cucc.

    A Saitek van most plusz meg egy throttle, igy a ket motoros konfigot szepen be tudtam loni. nekem semmi bajom vele szuperul muxik, regebbi szeriaknal volt phantom key press, az enyemnel is volt de egyszeruen toroltem minden alap key configot es utana mar nem volt ilyen.

    Pedalba ch pro pedalom van 4 eves es tokeletes saiteket nem hasznaltam, de a ch nagyon jo valsztas.
  • McKalton
    #6502
    Volna egy kérdésem, mik a tapszatalatok melyiket érdemes megvenni fshez:
    Saitek pro flight system(ez tartalmazza a 3 axis throttle) + saitek pro flight rudder (pedal)

    VAGY

    CH eclipse yoke + CH pro pedal + CH Throttle Quadrant

    Nem tudom van e valakinek valamelyikből otthon.
    Válaszokat előre is kösz
  • Hypo #6501
    Hat kicsit zavaros a kerdes, ugyanis van a fekszarny (flaps) amit leszallasnal es felszallasnal is hasznalnak geptol fugg es felszallo palya hossztol, ha nagygepre gondolsz akkor leszallaskor meg ugye van a speedbreak amit hasznalnak, illetve a reverse thrust ami szinten a fekezesben jatszik szerepet. Aztan van ugya clow flaps is...

    szoval tobb dolog van leszallasnal erdemes tudni ha kerdezel milyen geprol beszelunk es mi a szitu es akkor konnyebb a valaszolas is.


    Amugy meg erdemes a FAQ nal elolvasni a repules elmeleterol szolo reszeket van magyarul is.
  • [HUN]FaTaL
    #6500
    Na akkor ma azt hiszem meglesem, eddig csak odáig jutottam hogy felraktam az FSX-et meg az SP2-t :D Felteszem majd a Budapest Sceneryt és megnézem.
  • radiatorcso
    #6499
    Én levettem az Acc-ot . most már semmi nem akad:)
  • McKalton
    #6498
    erre a core i7-re én is kiváncsi vagyok, két hét múlva lesz lehetőségem egy core i7-es tesztgépet kipróbálnom és tervezem hogy fsx alatt meglesem, ha gondoljátok véleményemet majd megírom
  • [HUN]FaTaL
    #6497
    Rendben, köszi.
  • alert
    #6496
    SP2 acc nélkül mindenképp javasolt, sokkal jobban optimalizált és a scenery-k szinte kivétel nélkül SP2 alá jönnek ki, mert ott oldottak meg egy olyan problémát, ami miatt nem lehetett tetszőleges "talajt" készíteni. És még sorolhatnám.
  • [HUN]FaTaL
    #6495
    Többen írtátok hogy accelerationnel akadnak a kieg. sceneryk, én is ezt tapasztaltam, azt hittem a configom gyenge a játékhoz. SP2vel acc nélkül mi a helyzet? SP1es FSX vagy SP2es (ACC nélkül) a javasolt?
  • [HUN]FaTaL
    #6494
    F5 visszahúzza teljesen, F6 lépcsőzetesen, F7 lépcsőzetesen engedi ki, F8 teljesen.
  • Zeulogus
    #6493
    Köszi a helpet, így azért egyszerűbb :)

    A fékszárnyat kiengedni az F7 gombbal lehet, több nyomással fokozatosan, vagy ha minden igaz, az F8-al egy gombnyomással. Visszafelé az F6 viszi fokozatosan.
  • NOS13
    #6492
    Csaó! Még egy kérdésem lenne! Mi a neve a játékban a fékszárnyaknak, amit akkor kell behúzni ha landoláskor a elértem a talajt? Milyen gombbal lehet kiengedni?
  • NOS13
    #6491
    Sziasztok! Úgy emlékszem hogy z FS2004ben lehetett letölteni Wilco 737-es gépeihez légitársasági skineket, most megvan FSX-re is a Wilcos cucc, de nem tudom honnan tudnék letölteni valós légitársaság skint a gépeimhez.! Csak a sima alapgép van. Köszi!
  • [HUN]FaTaL
    #6490
    Az alapgépeknél shift+3 a GPS, a többiben, fizetős kiegekben általában nincs, ahogy a valóságban sem. Más módon kell navigálni.
  • adam944
    #6489
    A keresővel kerestél az Application Data-ban,vagy te is beléptél oda? mert a kereső nem fogja megtalálni,mivel rejtett mappa... Engedélyezd a rejtett mappák megjelenítését és lépj be te az App.Data-ba.
  • alert
    #6488
    Csak az idő szar :)