33535
  • radiatorcso
    #6567
    kíváncsivá tettél, a te géped milyen?
  • Hypo #6566
    nekem acc el se akadt persze nem 40fps
  • alert
    #6565
    Accel-t szedd le, SP2-őt tedd fel, a Budapestből pedig clean installként tedd fel az 1.4-es verziót és csakis azt. Ha nem az van fent, akkor uninstall és utána töröld a mappáját, majd telepítsd az 1.4-et. 15 FPS minimum meg kell hogy legyen jó beállítások mellett. Esetleg egy-két dolgot ki lehet szedni a BGL-ek közül és lejjebb venni a scenery complexity-t, akkor pedig a 20 fps-t is elérheted.
  • radiatorcso
    #6564
    Nekem is ez volt! acc nélkül nem akad a Bp.
  • Hypo #6563
    Semmi koze az ACC hez. tooltipet kapcsold ki ennyi, amugy ez driver hiba foleg nvidiaknal jelentkezik
  • zstomi
    #6562
    Felraktam a MegaAirportBp-et és használhatatlan lett a játék ezen része. Közepes és magas graf beállítások mellett is változatlanul 0,4-3(!)fps a reptér közelében. Más nagy reptereknél, alpokban 18-27 fps között megy max beállításokkal. Milyen megoldást javasoltok?
    (Vista64+sp1+fsx+accel) (Core2 3,16, 4GB, Ati 4850)
  • wadamhun
    #6561
    kísérletezgettem evvel a "megáll pár másodpercre fehér képernyővel" jelenséggel. csak akkor csinálja, ha előtte kinéztem valahova (tehát volt 2d-ből valamerre mozgás) és utána ha ki klel írnia egy tool tip-et valamelyik műszerre, akkor fehéredik el.
    namost gondolkodtam azon, hogy sokan mondtátok, hogy acc.-t le kéne szedni és akkor jó lesz.... most tényleg? ennyire elrontották volna?...
  • wadamhun
    #6560
    ha ez most nekem szólt, akkor nem lettem kisegítve, lévén, hogy már jó prászor áttanulmányoztam az oldalt/oldalakat...
  • solikka
    #6559

    FAQ-hoz és segédletekhez KLIKK IDE!
  • wadamhun
    #6558
    sziasztok!
    a crt monitorom helyett tervezek venni egy lcd-t. mivel azt a max (=natív) felbontásában érdemes hajtani, hogy szép legyen, ezért kérdezem, hogy lehet, hogy az fsx-ben a max. az 1280*1024? (egy 19collos natívja 1400*900 lenne pl.)

    a másik, hogy a felbontás növelése nem rontja az fps-t? nem nagyon tudom ezt tesztelni, mert a crt-m sok mindent nem tud megjeleníteni...
    köszönöm.
  • adam944
    #6557
    Te valószínűleg a Pilóta meg az ATC kézikönyvekre gondolsz. Ezek is jók, csak én úgy értettem ,hogy nincs-e olyan .pdf, ami konrétan arra a bizonyos (esetemben Flight Captain) vizsgára való anyagot tartalmaz? Az lenne a legjobb...
  • Hypo #6556
    hmm magyar xp hmmm azert kiprobalnam angol alatt is, en a magyaral csak szivtam ugyhogy mindig inkabb az angolt hasznalom.

    probald meg esetleg hogy start menu control panel regional settings ( magyarul nyelvi beallitasok azt hiszem. es a regionla option fulon allist angolra. ettol meg tudsz magyarul is irni meg minden de a progik eloszeretettel nezik ezt a beallitast.

    a masik meg hogy a globar texture sizet ha csak nem hasznlasz FEX HD felhoket vedd vissza 512 re meg ha 1 giga is van a vgadon.
  • pateszi
    #6555
    Köszönöm a választ.

    A [BUFFERPOOL] részt tegnap hozzáadtam az fsx.cfg-hez, javította a játék közbeni megállást, amiről írtam. Seattle, majd Pest felett alacsonyan kőröztem, minden rendben volt. Sajnos LHDK-ra való leszállás közben egy meredek fordulónál ismét megakadt a játék, tehát még nem végleges a megoldás.

    Magyar XP-t használok angol nyelvi területi beállítással. (Az SDK-s cuccok, meg néhány más fejlesztő eszköz nem mennek magyar beállítással.)

  • Hypo #6554
    nalam elofordult addon gepeknel nem csak a tooltip de a navigacios berendezesek text uzenetei is, erre volt megoldas az ujra telepitese aaz addonak es a megfeleo font felrakasa.

    Amit te irsz az lehet mas gond, szerintem ami meg lehet es mar olvastam is masoknal az driver gond, ha nvidia kartyad van, atinal nem fordul elo ilyen ( ott van mas) :)

    latom sp2 fent van tehat egy lehetoseg megoldodott.

    fsx.cfg ben megnezhetned a
    [BUFFERPOOL]
    Poolsize=5000000

    es nagyobbra is veheted probat meger masban is segit.

    Aztan van meg ez:
    t came to my attention recently (i.e. a few minutes ago) that the panel system seems to set the tooltip units to either DEFAULT or METRIC, never ENGLISH. It looks like the EnglishId for a tooltip in an XML gauge never gets used. It looks like this behavior was introduced in FS9, but I'll leave double-checking that in-game as an exercise to the reader. ; )

    I would expect that the behavior would be something like this:

    - The tooltip will display the English version if U.S. units are selected by the user in the Settings -> General dialog; the metric version if metric units are selected.

    - DefaultID should be a fallback used when the user has selected a units that the gauge didn't specify. For example, if the user specifies a DefaultId and EnglishId but no metric ID and the user has selected metric units, then we should display the DefaultId tooltip.

    - If a user chooses a unit for which no tooltip ID has been specified, and no default was specified, then no tooltip is displayed.

    Also of note: HelpId is a default (fallback) that is displayed if no tooltip is specified.


  • pateszi
    #6553
    Több kiegészítő gépnél is előfordul, de lehet, hogy a default gépeknél is. A műszerek xml kódjában a tooltippekhez nincs betűtípus meghatározva, szerintem ez inkább egy fsx alapbeállítás. Ami lényeges még, hogy csak néha jelentkezik ez a hiba, egyébként jól jelennek meg a feliratok. Számítógép újraindítása után általában megszűnik, de emiatt nem szoktam újraindítani. Nem egy számítógéphez kötődik, mert az előző gépemen is tapasztaltam. Ezek szerint nálad még nem fordult elő.
  • Hypo #6552
    gondolom valami kiegeszito repulorol van szo, valoszinu font problema ami okozza ezt. Van ra megoldas csak gene hogy melyik gepnel jelentkezik.
  • pateszi
    #6551
    Végignéztem és kipróbáltam a simforums.com leírásaiban található beállításokat, hasznos volt, már egész jól működik az FSX-em.

    Apróságok maradtak még, amikre egyelőre nem találtam választ.
    Pl. A 3d-s belső nézetben, ha az egérmutatót a műszerekre visszük, egy szövegmezőben megjelenik a műszer neve és a mutatott érték. (tooltipp)
    Néha a szöveg nem olvasható, csak a helye jelenik meg hibásan.
    Nem a műszerek kódolása miatt van, a gép újraindítása után minden működik rendesen, szerintem ez inkább egy fsx bug.
    Tudtok erről valamit?
  • Hypo #6550
    :)
  • pateszi
    #6549
    Olvasgattam Hypo linkjeit, ittaz alábbi megjegyzést találtam:

    "SHUT DOWN TOOTIPS: KNOWN BUG When switching from VC to 2D this fixes the 'hang' and white 'flash' that can occur"

    (Settings -Display-Aircraft beállításnál)




  • pateszi
    #6548
    Köszönöm!
  • Hypo #6547
    lemaradt http://www.simviation.com/cgi-bin/ya...num=1208959973
  • Hypo #6546
    SYSTEM SETUP GUIDE:




    FSX.CFG SETUP TIPS:

    http://www.simforums.com/forums/foru...=149676#149676

    NHANCER SETUP GUIDE:

    http://www.simforums.com/forums/foru...=156769#156769

    NICK'S THOUGHTS ON RAM:

    http://www.simforums.com/forums/foru...=160112#160112
  • pateszi
    #6545
    Szinte biztos vagyok benne, hogy az fsx.cfg-ben van olyan beállítási lehetőség, amivel javíthatnál ezen a helyzeten. Sajnos eddig nem találtam leírást, amivel érdemes már nekikezdeni.
  • wadamhun
    #6544
    nekem nem dolgozik eközben a winyó, valamint 2.66-os core2 duo-m van 2 gigával, nem hiszem, hogy lassúnak kéne lennie..?! 20fps körül izeg
  • pateszi
    #6543
    Igen ezt fogom tenni. Még csak ismerkedem az új rendszerrel, sok mindent végig kell még próbálni. Ha a HDD a ludas, a swap megy egy másik vinyó külön partíciójára, később meg talán egy gyorsabb HDD, esetleg Raid, vagy SSD.
  • Clidey
    #6542
    Az ilyen megakadásoknál gyorsan nézz rá a gépeden a vinyóművelet-visszajelző LED-jére. Ha folyamatosan világol, akkor nagy valószinűséggel jók a sejtéseid. :)
  • pateszi
    #6541
    Szia,
    Hasonló jelenséget tapasztalok nézetváltás nélkül is pl. a Mega Airport Bp scenerynél. Az FPS 16-24 között mozog, de időnként megáll a játék néhány másodpercre, nem történik semmi, majd megy tovább. Arra gyanakszom, hogy a textúrák nem tudnak a megfelelő sebességben betöltődni pl.ez akaszthatja meg a játékot. Próbálkozom majd különböző grafikai beállításokkal, de arra tippelek, hogy az fsx.cfg-ben is van lehetőség ennek a kiküszöbölésére.
  • zstomi
    #6540
    Szia!
    Nálam is ez volt, míg konfigot nem cseréltem, erősebb rendszernél már nem produkál ilyeneket. Tehát szerintem a procid nem bírja rendesen az alkalmazott beállításokat...
  • wadamhun
    #6539
    sziasztok!

    mitől lehet az, hogy néha, amikor (általában) kis gépeknél cockpit módot váltok landing-normal-ifr között, akkor pár másodpercre kifehéredik a kép, a hangja az éppen aktuális állapotban marad eddig, és szerintem nem is repül addig tovább a gép (bár ez utóbbi csak megérzés) aztán minden megy tovább rendesen.
    fsx és accel van fent, saját beépített gépeivel van ez.
    köszi
  • kolszal
    #6538
    Hello, márpedig ott vannak. Letöltések, kézikönyvek.
  • adam944
    #6537
    IVAO tagoktól kérdezem, hogy honnan lehet leszedni a pilóta/ATC ELMÉLETI vizsgákhoz anyagot, amikből meg lehet tanulni azt,ami a vizsgán előfordulhat? Oldalon nem találtam...
  • ofp
    #6536
    Nekem is saitek van, a kormány az jó, de a throttle quadrant-nál pmdg 737-esen nálam a speedbrake-et ARM módba egérrel kell behúzni(bár ez állítólag pmdg hiba) + ugrál össze vissza a kar :/. Szóval nem teljesen hibátlan. Viszont throttle, flaps stb. jól működik. Thrust reversert is belehet állítani, de ez is bugos kicsit.
  • Ombika
    #6535
    Ezen eleg turhetoen fog futni mar!
  • f1alonso
    #6534
    Sziasztok lenne 1-2kérdésem mielőtt kipróbálnám a játékot..:)
    olvasgattam a faq-t de szerintetek kb mennyi fps-em lenne egy közepes grafon ezzel a géppel: nvidia 8800gts 512 g92,4giga ram,x2 6000+, kb.
    a másik h láttam annyi dolgot a játékhoz asse tom mi micsoda:)
    meg hallottam h van vmi service pack is hozzá meg minden.
    nagyon megköszönném ha vki leirna 1-2 dolgot h van ez:)
  • Hypo #6533
    Ja mindenutt errol megy a hir, bar en nem ertem miert vannak emberek ketsegbe esve miatta.

    Itt ay FS2004 rengeteg addon ott ay FSX es egy rakas addon mi a gond repuljetek ne ujabb kiadasokat varjatok.

    Ha uzlet van benne ugy is megoldjak, vagy majd kulsos ceg a jogokat, vagy ujra belul, addig is REPULJUNK.
  • L Viper #6532
    Sajnos igen.
  • sacithepower
    #6531
    Sehol , keresővel sem találok semmit .
    Végülis tökéletesen működik a joy. Csak idegesít , hogy így semmire nem megyek az MFD-vel.
  • Papa01 #6530
    Sziasztok!

    Ezt hallottátok? :( :(

    http://gamepod.hu/iras/elszall_a_flight_simulator_csapata.html

    Remélem nem igaz.....

    Üdv:
    Papa01
  • Hypo #6529
    sehol?
  • sacithepower
    #6528
    Igen ám , csakhogy felrakom az SST-t és sehol nincs. Gondoltam hogy azzal kell , de most nemtudom mi van.