33535
  • alert
    #6607
    Ajánlott a #6180-as hozzászólás szerint beállítani a grafikát vagy attól egy kicsit visszább.
  • pateszi
    #6606
    Szia,
    A [BUFFERPOOL] rész nincs az fsx.cfg-ben, magadnak kell hozzáadnod.
    A javasolt értékek szerepelnek a linken, ill. Hypo is adott rá ajánlást.
    Érdemes magadnak is próbálkozni a különböző poolsize értékekkel.
    A grafikai beállítást a #6549-nél szereplő linken részletesen elmagyarázzák, a képeken ott van, hogy melyik csúszkát hova érdemes tolni.
    A Bp scenery hasonló gépeken másnál is szaggat erősebb beállításoknál.
    Magadnak kell kitapasztalnod, hogy mit mennire kell visszavenni ahhoz, hogy élvezhető eredményt kapj. Szóval, nem csak Te vagy ilyen maradi.
  • Hypo #6605
    http://earthsimulations.com
  • Hypo #6604
    passz nalam megy:(

    huzos: faq ot erdemes am elolvasni.

    Ha a default helyre tetted akkor, Windows XP nel C:\Documents and Settings\Application Data\(User neved)\Microsoft\FSX

    Vistanal C:\Users\<user name>\AppData\Roaming\Microsoft\FSX\fsx.CFG
  • huzós
    #6603
    nem indul el a video link!!hypo
  • huzós
    #6602
    sziasztok!az fsx cfg hol találom mert ahova van telepive a fsx az ottani cfg-ket át néztem de nem találok benne[BUFFERPOOLS]filest. Jó lenne ha segitenétek ebben hogy pontosan hogy állitsam be hogy mennyen rendesen mert nekemis lhbp nél szaggat le esik az fps-em idegesitö nagyon gép elvileg kellene hogy vigye intel e8400 core 2 cpu 4gb ram ati 4870 vga.Tehát röviden mit hol állitsak,hogy jobban mennyen biztosan sokanak segitene ha kicsit bövebben le irná pl hypo mert látom ,hogy ö tud valamit csak én nem értem hogy kell csinálni ezeket a pontokat végig de biztos a többiek sem h.... hozzá csak én vagyok ilyen maradi a 40 évemmel elöreis köszönöm a válaszokat. üdv huzos
  • Hypo #6601
    Nem csunya

    Video
  • Ombika
    #6600
    Elsimitasod bevan kapcsolva?
  • McKalton
    #6599
    ok majd még próbálkozom, amúgy active sky x futott, ultimate traffic 2007-el
  • Hypo #6598
    Atit van igy ahhoz nem nagyon tudok hozzaszolni, de en a 4AF et keveslem nalam 16 ra van es 8s AA szebb. de ez lehet csak nvidianal van igy.

  • Hypo #6597
    Megneztem az oldalt. Van par dolog amit meg kiprobalhatsz.

    Beallitasok elso kep:
    Fps-t tedd 25-29-30 koze
    Lensflare igaz nem fog semmit de hat ahogy mar masok is irtak azt eletben nem nagyon latsz hacsak nem foto optikan keresztul vezetsz:)

    Masodik kep:
    cockpit tooltips kikapcs

    harmadik kep:
    na ez mar erdkesebb,
    Text Res ha 7cm re rakod nem lesz lassabb de nalam szebb es ha van hozza megfelelo addon akkor plane.

    En a vizbol visszavennek legalabb 2-t
    A sceneryt viszont fullra raknam

    Negyedik kep:
    Clouds bol visszavennek egyet.

    es a ratet nullara tennem, foleg ha majd hasznalsz valos idojarast ez nem kell.

    Otodik kep:
    20/20/low
    es alul 10/5/10




  • Hypo #6596
    na orulok hogy segitett, erdemes meg az ainal is levinni a road trafficot es a kicsi hajokat is. ott sokat lehet nyerni.
  • Ombika
    #6595
    Please csinalnal olyat is ,ami nincs ennyire razoomolva, mert igy nem igazan okes! Thx
  • McKalton
    #6594
    Csináltam egy ultra gagyi honlapot, ahova feltöltöttem pár képet ilyen olyan addonokból készültek. Illetve Hypo beállításával is készült néhány. Itt megjegyezném hogy 1280*1024-ben is próbáltam, de nagyon szét húzta a monitorom a képet és kevesebb fpst produkáltam mint 1680*1050-ben. Így minden kép ebben készült.

    Amit le lehet vonni full csuszkákkal, a default scenneryk tök simán mennek max trafikkal stb. de addonok már nem. Például Budapest és Párizs CDG eléggé lehuzzák a teljesítmény.

    Egy kompromisszumos ultra high csuszkás megoldással viszont csodaszép a látvány, de itt-ott 10-15re is leesett az fps. A képeken láthajátok a framékat.

    Hypo beállításaival viszont nagyon magas értékeket sikerült elérni még budapesten és párizsban is.

    Summa summarum talán majd jövőre lesz már olyan hardver, amivel még jobban fog futni egy budapest teljes csuszkákkal. :)

    Itt a honlapom: fsxkepek.atw.hu Klikk ide!

    Látvány Addonok amiket használtam: Fsx global 2008 SP1, UTX Europe 1.2, REX.
  • Hypo #6593
    ok elhiszem:))) de mar csak azert is hulyeseg a szerint mert pl meshnel is megadhatsz de barmit ha a mesh maga nem tamogatja es igy tovabb.
  • pateszi
    #6592
    Szia,
    Próbáltad már, hogy kikapcsolod a grafikai beállításoknál az Aircraft menüben ((Settings -Display-Aircraft) beállításnál)a Tooltipp-et? Néhány üzenettel előbb volt itt erről szó.
  • McKalton
    #6591
    amúgy nem voltak a csuszkák fullon, csak amit az fsx ultra high beállításnál generál. Azért az közel sem fullos mindenütt. :)
  • Hypo #6590
    amugy elfeljetettem irni gratula a gephez, remelem nem ertesz felre, hidd el a lenyeg a repules, es egy jol beallitott fsx szebb gyorsabb mint a fullos
  • McKalton
    #6589
    Akkor a válaszaim. Azért nem lett két nvida mert már volt egy 4870X2-m és gondoltam akkor miértne olyan gépet rakjak össze amibe mehet együtt kettő. De valóban FSX-hez jobb az nvidia ezt én is tapasztaltam.
    1200W-os táp megy alatta.

    Alert délutánra meglesznek az általad kért képek/eredmények.
    Meg Hypo beállításaival is megnézem. Sajnos eddig ahogy írtam még nem sok időm volt tesztelni.
  • Hypo #6588
    Hat mit mondjak nem lepodtem meg, viszont mas eszep jatekokat siman tudsz fullon futatni szoval annyira nem felesleges penzkoltes:))))

    de fenntartom a lentebb irtakat nem kell fullon hidd el, nem arra vannak a csuszkak....
  • Hypo #6587
    En csak egyet nem ertek miert mindenki azt kerdezi hogy ezzel meg azzal mehet e maxon??? mit vartok a maxtol? mert nem lesz szebb at elhihetitek egy bizonyos pontnal. Ez kb olyan mint ha egy equalizert cseszegetnetek ott se kell mindent felhuzni a legjobb hangzasert hanem megtalalni az egyensulyt. Itt is igy kell felfogni a csuszkakat.
  • alert
    #6586
    Megnéznéd az FPS értékeket ugyanitt úgy, hogy a bloom és az árnyékok ki vannak kapcsolva?
  • Ombika
    #6585
    2 db Nvidiaval jobban jartal volna FSX-hez! Grat a konfighoz, korrekt gep! Hanyas tap kell neki?
  • McKalton
    #6584
    2 napos szerelés és telepítés után összeállt a már említett core i7-es tesz konfig.
    Sikerült is kipróbálnom habár csak 1 órát szórakoztam vele.
    A konfig core i7 965 (pici tuninggal 155Mhz), 6GB ram, 2db 4870X2 crossfireX-ben
    Sim: FSX+Acc; Ati catalyst 9.1 64bit Vista Ultimate
    4 helyszínt néztem meg.
    - Mega budapest 1.40
    - VFR London X
    - VFR Netherlands X
    - Default Manhattan

    Beállításaim. 1680*1050 32bit, 8xAA, 16xAF, Minden Ultra High beállítással

    Most ennyit sikerült készítenem viszont szívesen várok tippeket hol nézzek körül. Ennyi után éán azt mondom van teljesítmény javulás habár full csuszkán budapest még így is csak 10-12 fps 2B terminál körül.






  • eagle116
    #6583
    Sziasztok!
    Az alábbi problémám van Vista alatt és XP alatt is (64bit) ha nézőpontot váltok FSX-ben, először, a képernyő elsötétül, majd szaggatva felbukkan a kép. Ez kb. 1-2 másodperc. Ezt műveli a gép addonok nélkül is. Jelenlegi beállításokkal, alapon simán tartja menet közben 30-35 fsp-t.
    Gépem: alaplap - x48-dq6, E8400 proci, 4870X2 - kártya, 9.1 catalyst, 4 Gb ram.
    Ötlete van valakinek? Járt már így valaki, vagy ATI-s driver hiba? Más programnál, nem szokott ilyen gondom lenni.

    Krisz
  • alert
    #6582
    3D jól jelenik meg, de a 2D-t természetesen elnyújtja. Néhány fejlesztő készít szélesvásznú paneleket is (pl a PMDG), de sok kiegészítőhöz az ingyenes oldalakon megtalálhatók a funok által készített 2D 16:9-es átalakított panelek.
  • wadamhun
    #6581
    áhh, megnyugtató köszi.
    a következő kérdésem már csak az, hogyha esetleg szélesvásznút veszek (16:9), akkor mit csinál a 2d cockpit-okkal a 4:3-mashoz képest (eddig csk ilyenen láttam az fs-t), szét"nyújtja" őket?
    és a 3d cockpitokban csak simán szélesebbre látni vagy ott is nyújtás van?
    köszönöm
    (ja és fps-t zabál a nagyobb felbontás?)
  • JoeDestroy
    #6580
    Akkora a megjenített felbontás amit a rendszer támogat. Nálam 1680x1050@32 (22"). A monitoron ez a fizikai, és megy vele az FSX annyin.
    Csalóka mert a játék a rendszer felbontáslistáját adja be.
  • wadamhun
    #6579
    2.66-os (E7300) core2duo, 2GB, HD4670
    szóval evvel szerinted ez normális, ne is küzdjek már semmi fsx.cfg-s trükkökkel? (eddig nem nyúltam hozzá)

    ja, és a felbontásos kérdésemre, hogy 1280*1024 a max az fsx-ben? és akkor annál nagyobb natív felbontású monitort akkor ne is vegyek? (sőt ne is nézzek szélesvásznút) mert most vennék a hétvégén...:)
  • alert
    #6578
    Nem szükséges gtx280-as kártya, számomra most minden eddiginél jobban bebizonyosodott, amit az MS eddig is állított, hogy az fs a procit terheli. Nézd meg az ae vagy avsim fórumban a ManhattanX screenshotokat, 30-40 fps-ük van gyakorlatilag max grafikán vista alatt DX10-el, pedig a vga csak egy 8800gt, az én core2 procimmal ugyancsak 8800gt-vel ugyanott van 10 fps, dx10 nélkül pedig max 16 (ha úgy fordulsz, hogy minden látszik). Az tény, hogy lappal együtt nagyon drága, de mindenesetre tetszik, hogyha egyszer i7-re adom a fejem, akkor nem fogok mellé vga-t upgrade-elni. Igaz én FS-en kívül mást nem nagyon nyúzok.
  • Hypo #6577
    Persze ezt nem is vitatom, ez a jovo, de olvasgattam en i i7 es reviewket akik fsx el hasznaljak gtx280 as vga ugy egy vagyon a gepbe de azert akadnak gondok ott is a befektetett tobblet nem hozott annyival nagyobb gyorsulast. Viszont ami jo hogy fs2004 millio addonal most mar elerheto minden extraval doccenes mentessen.
  • perko
    #6576
    Elképesztően gyönyörű!
  • alert
    #6575
    Manhattan X elkészült, ha valakit érint :)
  • alert
    #6574
    Erre nem lehet egyértelmű választ adni, sok mindentől függ. A konfigodat sem ismerem. Ha van időd próbálkozhatsz, de egy átlag core2 sz.géppel ez reális érték.
  • alert
    #6573
    Pedig már van. A Core i7 proci meglepően sok FPS-t ad max grafika mellett. Ezt úgy kell érteni, hogy részletes scenery-kel és repcsikkel is 30 feletti a frame rate. Nagyon úgy tűnik, hogy fsx-ben most jött el a maximum beállítások korszaka :) mindenesetre pozitív, hogy hamarabb bekövetkezett, mint anno az fs2004 esetében.
  • wadamhun
    #6572
    én nekem az 1.4-es mega van fent, és ha felszállok majd közel megyek a terminálhoz mondjuk az alap cesnával, akkor 15 környékére akadozik vissza az fps, tőle távol megvan a 22-25 is. ezen érdemes még így variálni, hogy leszedni az accel-t? amúgy én sp1-et majd utána accel-t tettem fel, sp2-m nincs is kéznél...
  • Hypo #6571
    olyan nincs:)
  • radiatorcso
    #6570
    hasonlóan vagyok mint te! 2004 alá sok a kiegem, de az űj laptopom (GX630x) és a vista nem szereti, telepíteni sem engedi, így marad az fsx.
    itt megjegyzem global szebb az fsx.. létezik itt olyan akinek zökkenőmentesen mehet az fsx full beállítással? csak kíváncsiságból.., én sajna laptophoz vagyok kötve ...
  • Hypo #6569
    Nem is a gep a legfontosabb, persze nem zx81:)) de sok beallitas optimalizalas es kompromisszum.

    Amugy q6600 3.4 en 4 giga ram 8800gt. persze nem allitom hogy tokeletes lenne de szepen elmuzsikalt, de en fs2004 et tobbet hasznalok, a sok addonom miatt, es az rovvenes nelkul megy uy hogy en azzal repulgetek foleg.


    Belinkeltem par hasznos infot lejebb erdemes vegigcsinalni foleg az O&ODefrag resz amit erdemes megfontolni en a szerintallitottam be mindent es azota lenyegessen jobb minden.

    Sajnos a 4 gigat annyira nem erzem mert xp32 t hasznalok most es a 3gb switchel is nalam fsx neha OOM hibaval elmegy, vista 64 alatt ilyen nincs de ott par addon nem megy es lassabb maga a rendszer....majd talan windows7 final 64 bites es lehet sokban fog javulni fsx, de mondom ha a repules erdekel akkor nyugodtan fs2004 az is szep es elvezetes.
  • zstomi
    #6568
    Köszi, hétvégére megvan a program...:)