33535
  • grimm13
    #7168
    Nincs :)
  • Clidey
    #7167
    Autorudder be van kapcsolva méjbí?
  • grimm13
    #7166
    Hello kéne egy kis help : valamilyen okból nem akar működni az oldalkormány a levegőben a földön még tökéletesen működik de ahogy felszállok mintha teljesen érzéketlenné válna egy kicsit megmozdul de annyira kicsit hogy a gép mozgását nem is befolyásolja . Van valami megoldás ? Választ előre is Thx.
  • Captain Fatboy
    #7165
    ez igy van
  • eyecandy
    #7164
    32-t számoltam, de persze lehet, hogy van még pár takarásban is
  • Shortstop
    #7163
    meg Japánnak is sőt Ausztráliában is egyre jobban elnyomja a többit.
    kapásból 30 felett van a pályák száma a képen! :)

  • Clidey
    #7162
    Nem értem mit csodálkozol. AZ amcsiknak nemzeti sportjuk a béz ból, még jó hogy minden utcasarkon van egy belőle! :-D
    A kérdésedre pedig a helyes válasz: 16,6 :-P
  • Papirzacsi
    #7161
    Valamiért mindig is okádhatnékom volt az FSX talajától, az "összeillő" különféle textúráktól, ahogy szemetszúróan váltják egymást.
    Ennek ékes példája az alábbi kép. De hogy valami érdekességet is vigyünk a dologba, a tévés betelefonálós pénznyer(l)ős műsorokhoz hasonlóan, a feladat a következő:
    Hány baseballpálya van a képen?

    Ha nem jelenne meg a kép.

    Alap fs, UTX USA-val felvértezve.
    Hiába no, hiába csili-vili csillogó repülő, meg víz, meg HD felhők,meg centiméters felbontás, ha a talajtextúrákat ilyen "inteligensen" válogatják össze.
  • grimm13
    #7160
    Kösz a segítséget találtam valami autópilótát ehez a helikopterhez de még nemigazán tudom kezelni :D
  • Hypo #7159
    A HOVER ra gondolsz?
    Javaslom olvass itt:
    Javaslom olvasd el itt
  • grimm13
    #7158
    Hello mindenki a kérdésem a következő : van valami stabilizátor a helikopterekhez(fölég az EH-101-hez érdekelne) mert amikor mondjuk rakodni vagy menteni kéne akkor nehéz egyszerre a magasságot is és a sebességet is tartani ... szóval van erre valami megoldás ?
  • pateszi
    #7157
    Ezt hamarabb is jelezhetted volna, így már érthetőbb a történeted.
    Privátban keress, ha még nem oldódott meg a gondod.
  • Papirzacsi
    #7156
    Már hogyne lehetne SP-ket, vagy ACC-ot telepíteni. ;-)
    Maximum annyi, hogy a "regisztrációt" a megfelelő verziójú regisztráló fileokkal az SP-k, vagy ACC pack telepítése után kell elvégezni.
  • zsoli03
    #7155
    sziasztok! Nos:(((krekkes vezrióm is van, de arra nem lehet se szervízpackot tenni, se az accot telepíteni)))
    Eredeti fsx-em van, nemrég vettem, de már használták, sp1 utánsem, és sp2 után sem fogadja el a regisztrációt. és windows újratelepítés után is próbálkztam, amire persze tettem sp2-t, és utána sem. ha sikerül megírom
  • eagle116
    #7154
    Szia!

    Eredeti a FSX -d?

    Service pack XP-hez fel van rakva, és az FSX-hez?

    Eagle

    ui: korábban nekem is volt nyűgöm, a telepítésével de windows re installal már simán működött. Ja és format után telepítettem az xp-t, valamint windows belövése után, elsőként telepítettem az FSX-t.
  • Papirzacsi
    #7153
    A madarak azt csiripelik, hogy a "krekkes regisztráció" zökkenőmentesen megy.:-) Szerintem próbáld ki, sok hajszáladat megspórolhatod vele.:-)
  • JoeDestroy
    #7152
    Csak tájékoztatásul. :)

    APU = Auxiliary Power Unit

    Egy másik fontos egység, főleg hiba esetén
    EPU = Emergency Power Unit
  • grimm13
    #7151
    Nagyon szépen köszönöm!!! Amúgy gugliban rákerestem de ez csak az apákról talált dolgokat én pedig nem teljesen erre gondoltam :D
  • perko
    #7150
    Az APU (segédhajtómu) is egy kisméretu gázturbina, ami három dolgot termel:

    1. Áramot

    2. Nagynyomású levegot

    3. Hidraulikanyomást.

    Hajtómű működése /ala Ruczi/

    Guuuugli
  • grimm13
    #7149
    Megmondaná valaki hogy mi az "APU" és hogy mire jó ?
  • zsoli03
    #7148
    SZiasztok! biztos fárasztó vagyok hogy mindig ugyanazzal a problémával jövök, illetve a telepítés megoldódott az msxml problémával, de az az átkozott aktiválás nem megy. beírom a helyes sorozatszámot, amajd: unable to activation. és nem jó. mit telepítsek még fel, vagy mit csináljak? az is jó ha csak valaki valami lehetőséget mond, hogy legalább próbálkozhassak valamivel.
  • grimm13
    #7147
    Ismét egy kérdés van olyan effekt a játékhoz mint ami a blazing angel nevü játékban is volt (amikor a gépel a víz felett alacsonyan szált az emberfia akkor a víz felcsapódott ) ?
  • grimm13
    #7146
    http://support.microsoft.com/kb/910816
    Én ezt találtam neked remélem tudtam segítetten !!
  • grimm13
    #7145
    Értem és kösz a választ csak azt hittem hogy van valami mod vagy hasonló kis progi ami kiírja a sebességét vagy valami rádió parancs amiben megmondja a válaszát mert szinte mindent kiírnak a repülő felé (lajstrom szám ,típus magasság stb. )de a sebesség ami a legfontosabba az bezzeg kimarad :(
  • i robot
    #7144
    Ezt csak látás alapján lehet megítélni. Finomkodj a gázkarral és nem fogsz lemaradni vagy túl csúszni.
    Mindíg annak nehezebb a dolga aki követi a vezérgépet.
  • grimm13
    #7143
    CSé nekem az lenne a kérdésem hogy hogy lehet megállapítani az alakzatban repülő társ sebességét ? (mondjuk amikor a az f-18al repülök és elméletileg alakzatban kéne haladni de mivel nem tudom a másik gép sebességét folyton vagy jóval mögötte vagy jóval előtte vagy )
  • Captain Fatboy
    #7142
    Sziasztok!

    Install error: 1628

    Tud nekem vki segiteni hogy ez mi a f*** lehet?

    előre is köszönöm
  • Rubio #7141
    Váljék egészségedre! (Csak zárójelben jegyezném meg, hogy e kiegészítést már a kérésedbe is beleírhattad volna...)
  • Rubio #7140
    Köszönöm szépen!
  • pateszi
    #7139
    Sziasztok,

    Köszönöm a LI-2 témában kapott válaszokat és infókat. Elég sokat keresgéltem már a neten erről a típusról képeket és dokumentációkat, szerintem a javát megtaláltam anak, ami normál keresőkkel elérhető. Most már inkább olyasmik érdekelnének, amiket nem lehet keresőkkel egyszerűen megtalálni, képalbumok, feljegyzések,olyan saját képek, amiket nagyobb felbontásban nem tettek ki a szerzők, esetleg saját tapasztalatok, stb.
    A legteljesebb forrás ehhez jelenleg természetesen a Goldtimer alapítvány lehet, akik az utolsó repülőképes példányt, a HA-LIX-et felújították és üzemeltetik. A személyes találkozásra ezzel a géppel még nem volt alkalmam, de remélem, hogy hamarosan egy sétarepülés során sor kerül majd rá.
  • i robot
    #7138
    Még van olyan is hogy: Engine 1, 2, 3, 4 fuel valves (open/close)
    De ha ezek egyikével sem érsz el eredményt akkor:
    Engine (auto shut down)
  • i robot
    #7137
    Olyat keress hogy Mixture (idle, cut off)
    De érdemes beállítani a Mixture-t pl. F10-F11 gombokra.
    Mixture (lean quickly) Mixture (enrich quickly)
    Ezzel szabályozod az üzemanyag-levegő keverékét.
  • Rubio #7136
    Arra vonatkozóan keresek infót, hogy hogyan lehet kikapcsolni a motort? Azt tudom, hogy mivel kell, be is indul, de nem tudom leállítani és erre vonatkozóan a billentyűzet kiosztásban sem találtam semmit...

  • Clidey
    #7135



    Pár új kép...
  • sajoati
    #7134
    Persze, nem 1000%-ig ugyanaz gondolom, de az oktató videókat szerintem mindenképp érdemes megnézni, meg.. a manuált is. :)

    Egyébként nagyon erősen gondolkozom a MAAM-os DC-3 megvásárlásán, igaz, még FS9-hez, de van vmi update-je FS10-hex.
  • grimm13
    #7133
    Még én sem vagyok profi de ha a shift + F10 -et lenyomod és ott a elméletileg van egy menüpont ahol minden billentyűkombinációt megtalálsz amúgy a motort "ctr + e" -vel indítod a motort "." gombbal pedig kiengeded a féket ennyi innentől már csak gázt kell adni ....
  • Rubio #7132
    Ha alul beírod a keresőbe: "segítség" (idézőjelek nélkül), akkor a kiadott hsz-k között találsz egy olyat, amiben 8-10 link is van. Ajánlom figyelmedbe ezeket, mert nagyon nagy segítségedre lehetnek a repülési alapismeretek megszerzésében. És nem utolsó sorban, itt megtalálod a billentyűzet kiosztást is!

    Egyébként pedig, ugyan nem tudom, hogy Te mivel próbáltad irányítani a gépet, de azért azt bizton állíthatom, hogy ha esetleg billentyűzettel, akkor azt helyből felejtsd el, mert azzal igazán sikerélményed nem valószínű, hogy lesz!
  • gege97
    #7131
    HY MOST KEZTEM AZ FS_T BOCS HA NAGYON LÁMA VOK :P de hogy birok elindulni azzal a k*va géppel úgyértem valaki irja má le az irányítást mert én a faquba nemtalálta ilyesmit...xDkössz előre is..:P
  • Hypo #7130
    ezt csak ismeri LI-2 WIKI HU :)
  • Rubio #7129
    Hát azért az, hogy a LI-2-t magyarul DC-3-nak neveznék, azért ez nem teljesen van így, de hagyjuk...

    De itt egy kis leírás:

    A Liszunov LI-2-es a világ talán legsikeresebb repülőgépének, a Douglas DC-3-nak licensz alapján a Szovjetunióban gyártott változata. Az eredeti típus 1935. december 17-én repült először. A világ számos országában több ezres nagyságrendben gyártották és használták évtizedekig.

    A Szovjetunió 1936-ban szerezte meg a licenszjogot, ezután több helyen módosították az eredeti terveket, mielőtt hozzákezdtek volna a gyártáshoz. A változtatásokra egyrészt a metrikus rendszerben méretezés, másrészt az amerikainál szigorúbb szovjet szabványok miatt volt szükség. Más volt a motor is, kicsit gyengébb, ezért csökkent az emelkedőképesség, illetve alacsonyabb volt a végsebesség. A hivatalosan PSz-84 jelzéssel ellátott típusból a hatvanas évek elejéig több ezret készítettek. Magyarországon 31 darabot üzemeltettek a polgári- illetve a katonai repülésben.

    A LI-2 volt a második világháború utáni magyar polgári légiközlekedés első repülőgépe: a Magyar-Szovjet Légiforgalmi Társaság (MASZOVLET) 1946-ban ezzel a típussal indította be előbb belföldi, majd nemzetközi járatait. A MALÉV ezt követően 1961-ig üzemeltette a LI-2-eseket, melyek a forgalomból kivonás után a légierőhöz, a sportrepülésbe (MHS), illetve kiállítási tárgyként különféle nyilvános helyekre kerültek. A honvédség főleg ejtőernyős-ugratásra és célzsák-vontatásra használta őket, egészen 1975-ös hadrendből kivonásukig.

    A világ két repülőképes LI-2-esének egyikét (a másik Oroszországban látható), az 18433209-es gyári számút 1949-ben gyártották a taskenti 84-es számú repülőgépgyárban. Elkészülte után még abban az évben Magyarországra érkezett; a Magyar Néphadseregnél helyezték üzembe. 1958-ban kapta meg polgári légialkalmassági bizonyítványát, ezután kormánygépként használták. 1974-ben selejtezték, leállítása után Szolnokon, a Kilián György Repülő Műszaki Főiskola gyűjteményében helyezték el. A Goldtimer Alapítvány 1997-ben szállította Budaörsre, hogy megkezdje újból üzembe helyezését. Ez több ezer órányi munkát jelentett.

    "Új életének" első felszállását 2001. szeptember 21-én délelőtt hajtotta végre a budaörsi reptérről. A berepülések és a hatósági procedúrák után 2002. áprilisában kapta meg légialkalmassági bizonyítványát, ez azt jelenti, hogy a repülőgép hivatalosan is "feltámadt"! A "Teve" (ez volt a gép hivatalos kódneve a Magyar Légierőben) 2002. júliusáig nyers fémszínben repült, majd Ferihegyen megkapta új festését (SUNFLOWER AIRLINES).

    A LI-2 repülőgép műszaki leírása:

    A LI-2 típusú repülőgép szerkezeti felépítése az alaptípustól a DC-3-tól lényegében csak abban különbözik, hogy az amerikai szerelvény-gyártmányokról szovjet szerelvényekre tértek át és néhány szerkezeti megerősítést végeztek a farokfelületek és a törzs egyes szerkezeti elemeiben. Ezen kívül kisebb teljesítményű motorokat építettek be, melynek következtében csökkent a gép utazó és maximális sebessége, valamint emelkedőképessége.

    A sárkány szerkezetének - mely un. félhéj szerkezet - nagy szilárdsági tartaléka van, mely biztosítja a repülőgép megbízhatóságát és hosszú élettartamát. Burkolata magnéziumtartalmú alumínium ötvözet.

    A teljes szerkezet szegecseléssel a megerősített csomópontok pedig alumínium ötvözetből sajtolással készültek. Érdekessége a szárnynak, hogy nincsen benne főtartó, hanem un. hosszmerevítők kapcsolódnak a szárnyközéprész - a centroplán - megfelelő hosszmerevítőihez csavarkötéssel. Ez szárnyanként 325 db csavart jelent. A kormánylapok fémszerkezetűek, borításuk vászon. A centroplán ugyancsak csavarokkal kapcsolódik a törzshöz.

    A szárnyakban találhatók a benzintartályok, összesen 3,110 liter befogadó képességgel. A két olajtartály térfogata összesen 256 liter, ezek külön-külön az egyes motorgondolák belsejében vannak.

    A 2 db kilenchengeres 1000 LE-s AS-62 IR léghűtéses csillagmotor két oldalon a centroplánra épített un. motorgondolák elején helyezkedik el, kör keresztmetszetű NACA burkolattal ellátva. A motorok háromágú 3,6 m átmérőjű AV-7N típusú légicsavart hajtanak meg, melynek állásszöge hidraulikusan állítható.

    A hidraulikusan behúzható főfutó kerekek a motorgondolákba húzódnak be. A főfutó un. félig behúzható futó, ami azt jelenti, hogy behúzott állapotban a kerekek félig kiállnak a gondolából, így behúzott futóval való leszállásnál is a kerekek érik a földet, ami nagyban lecsökkenti a gép sérülésének valószínűségét. Így pl. ha álló motornál úgy száll hasra a gép, hogy az egyik légcsavartoll függőleges helyzetben van, akkor a légcsavar nem sérül meg. Ilyen kényszerleszállást DC-3-as géppel hajtottak végre.

    Nemcsak a futómű behúzás, hanem a fékszárny mozgatás és a kerék fékezés is hidraulikus úton történik. A fékszárny a törzs alatt is végighúzódik, terpeszlap rendszerül.

    A kormányok mozgatása, a magassági- és oldalkormány esetében acélhuzalos megoldású. Az utasfülke fűtése a régebbi gépeken un. "mosókonyhás" megoldású volt, azaz kipufogó gázzal fűtött vízgőzt cirkuláltattak a fűtőrendszerben. A jegesedés gátló berendezés a pilótafülke ablakán és a légcsavar esetében alkohollal, a szárny és a vezérsíkok belépőélén pedig fűtéssel üzemel. A repülőgép a szokásos motorellenőrző és navigációs műszereken kívül rádió adó-vevő berendezéssel (amely Morse üzemre is alkalmas) fedélzeti rádiótelefonnal, rádió iránytűvel, rádió magasságmérővel és robotpilótával is fel volt szerelve.

    A pilótafülkében jobb és bal oldalon egy-egy pilótaülés található, közöttük van a gázkar szekrény. A baloldali pilótaülés (gépparancsnok) mögött van a hajózószerelő ülése és munkaasztala, a jobboldali pilótaülés mögött a rádiókészüléknél a fedélzeti rádiós foglalt helyet. A vezetőfülke válaszfallal és ajtóval van elkülönítve az utastértől.

    A hajózószerelő és a rádiós részére a vezetőfülke két oldalán egy-egy kisméretű ablak van. A baloldali pilótaülés mögött egy kisméretű vészkijárati ajtó található. Az utastér mindkét oldalán 7-7 db szögletes ablak van. Ezek mellett helyezkednek el a nagyméretű párnázott utasülések két sorban. A baloldali sor kettős ülésekből áll, jobboldalon pedig egyes ülések vannak, így 21 utas részére nyílik elhelyezési lehetőség. A MALÉV által üzemeltetett LI-2-es gépeken egy időben csak 14 ülés volt, majd később visszatértek az eredeti 21 üléses elrendezéshez, a HA-LIF azonban 28 üléses volt. A DC-3-as gépek általában 28, vagy 32 személyesek, azaz mindkét oldalon kétsoros üléselrendezésűek.

    Az utasfülke jobboldalán az ablaksor mögött van az ovális befelé nyíló bejárati ajtó. Vele szemben baloldalon nagyméretű teher rakodó ajtót képeztek ki a LI-2T változatnál. A DC-3 típuson az utasok részére szolgáló ajtó is baloldalon van és kifelé nyílik.

    Az utastér hátsó részén van a mosdó és a WC fülke, valamint egy ajtó, melyen át a csomagtérbe, illetve a farokrészbe lehet bejutni. A csomagok ki- és berakására baloldalon a törzs hátsó részén külön kis rakodóajtó található. Az utastér hátsó részén lehetett az utaskísérő részére egy kis konyhafülkét kialakítani. Gépünkön ezt a korábbi rádiósfülke helyén lévő, mai utasgépeken alkalmazott konyha beépítésével oldottuk meg.

    Az rg. műszaki adatai:
    A szárny fesztávolsága: 28,81 m
    A szárny felülete: 91,7 m2
    A repülőgép hossza: 19,65 m
    Az utasfülke hossza: 8,45 m
    Az utasfülke szélessége: 2,34 m
    Az üres repülőgép súlya: 7325 kg
    Utaslétszám: 21 fő
    Személyzet /utaskísérővel/: 4 fő
    Felszállósúly /utasszállító változat/: 10 900 kg
    Felszállósúly /katonai és teherszállító változat/: 11 500 kg
    A motorok startteljesítménye egyenként: 1000 LE
    Üzemanyag fogyasztás: 260-280 l/óra
    Utazósebesség: 240-260 km/h
    Maximális sebesség /1000 m magasságon/: 316 km/h
    Nekifutási hossz: 420 m
    Felszállási úthossz /25 m akadályig/: 1000-1200 m
    Kigurulás: 380-430 m
    Hatótávolság: kb. 2500 km
    Csúcsmagasság: kb. 6000 m
    Emelkedőképesség 1000 m-re: 4,4 perc
    Leszállósebesség: 100 km/h

    Remélem pateszi mégiscsak tudtam segíteni!