33535
  • i robot
    #7248
    És igen ez a lábkormány. Ez lemaradt, már üt a ser.
  • i robot
    #7247
    Aha. Amit fogsz azt forgatod balra - jobbra. Ennél jobban sajnos nem tudom leírni. Tehát 4 irányba tudod dönteni, 2 csavarni. Helikoptereknél nem előnyös mert hamar elfárad a csuklód.
  • Rubio #7246
    Köszönöm a választ!

    Azt szeretném még megkérdezni, hogy említetted a botkormány csavarási képességét. Ez mit jelent? Ez a funkció helyettesíti a lábkormányt, vagyis a pedálokat?
  • i robot
    #7245
    Nekem pont olyan joy-om van. Szerintem teljesen megéri az árát! Nagyon kényelmes a fogása (csak jobb kezes). Szép a kidolgozása. Nekem az elején furcsa volt a csavarás, kanyarban rásegítettem akaratom ellenére is a lábkormánnyal. De könnyü megszokni. Rugó megfelelően erős, nem recseg ropog. Kedvencem a gázkar, igaz hogy csak egy kis bolhafing de tökéletessen lehet használni. Ezzel a joy-al fél kézzel irányíthatod a gépet. Lassan 3 éve használom napi rendszerességgel eddig OK! De ha esetleg meg is hal akkor is ilyet veszek.
  • Mocca08
    #7244
    nekem Saitek Pro Flight Yoke van, tapasztalat az, hogy baromi jo es csak ajanlani tudom es örülök, hogy nem x52-t vettem, de persze felhasznalasi modtol is függ, ha pl Airbus-szal vagy F16-al akarsz sokat repülni akkor jobban megeri egy botkormany mint egy szarv.
  • Hypo #7243
    Szoval a mid air refuel egy feature fsx ben, missionban tudod csinalni illetve vannak fizetos gepek amikhez adnak ilyen missiont is. Szoval igazabol a gamehez adott missiont kene nezned, esetleg mission editort beszerezni es ilyen missionoket csinalni. Mert siman ha felszallsz es elcsipsz egy tankert hiaba ereszted ki a csovet nem fog tortenni semmi.



    Ez meg egy érdekes megoldás. AI tankerel valo tankolashoz
  • Rubio #7242
    Eljött a pillanat, amikor a game padot le kell cserélnem joy-ra, de ehhez kérnék egy kis segítséget, hogy szerintetek melyik lenne jó ehhez a játékhoz. Természetesen nem a felső kategóriás joy-ok érdekelnének.

    Próbáltam keresgélni, de képről kitalálni, hogy esetleg melyik a jó, hát ez felettébb valószínűtlen feladatnak tűnik. Ugyanakkor találtam egyet, amiről olvastam jót is, rosszat is, de nem tudok dönteni.

    Mi a véleményetek erről: Logitech Extreme 3D Pro? Ennek az ára szerintem nagyon jó, csak hát egyébként milyen lehet?

    Illetve Ti mit ajánlanátok?
  • grimm13
    #7241
    Eddig én is eljutottam csak miután olyan sokáig repültem kb. fél métere mögötte (semmi válasz nélkül)hogy elfogyott az amúgy is kevés nafta kénytelen voltam levitorlázni az "aircraft carrier"-ig :D Csak azt hittem hogy valami rádiókódot kell közölni és elkezdődik a procedúra ..
  • grimm13
    #7240
    Kösz a gyors választ !!
  • Papirzacsi
    #7239
    Szerintem nem kerülte el senki figyelmét, csak nem tudjuk.:-) Rémlik, hogy régen megpróbálkoztam én is ezzel, hogy mögé repülök, kinyitom a tankolócsövet, de az eredményére már nem emlékszem.:-) Tehát tedd ezt te is, repülj hozzá elég közel, nyisd ki a csövet, és várj.:-) Vagy inkább nézd meg a learning centert, vagy a mission leírását.
  • Hypo #7238
    Refueling

    A kep nem altszik valamiert ugy hogy itt a forumm bejegyzes keppel
  • Hypo #7237
  • grimm13
    #7236
    Hello mostanában elkezdtem az f-18as megismerését és az lenne a kérdésem hogy lehet-e légi utánatölteni mert a tanker fent van a levegőben és már ott vagyok mögötte de nem reagál semmit , van valami rádiókód vagy hasonló ? Úgy látom ezzel a kérdéssel senki sem foglalkozott mert éppen vitázott ..
  • Hypo #7235
    Az ujabb sorozatoknal nem fordul elo a phantom key press problema.
    Nekem is e van es tokeletessen muxik.
  • eagle116
    #7234
    Sziasztok!

    Valakinek van tapasztalata a SAITEK szarvkormányával kapcsolatban?
    X52 karom van más helyen arról is rosszakat írtak, de nekem nincsen ilyen tapasztalatom, nekem semmi bajom vele 2 éve van meg.
    Yoke -ot is van aki fikázza más forumon, használja itt valaki?

    eagle
  • Rubio #7233
    Na, akkor mindjárt példát is mutathatnál és először kezdhetnéd is magaddal, hogy lássuk, hogy hogyan is lehet ezt elérni!

    Egyébként meg szerencsésebb lenne, ha használnád a válasz gombot, mert így nem lehet tudni, hogy a "jah" az mire is vonatkozik!
  • Captain Fatboy
    #7232
    jah :D úgyhogy ha valaki nem tud viselkedni az röpül!!! :)
  • Hypo #7231
    ez röpülős fórum:)))
  • i robot
    #7230
    Légyszi hagyjátok már azt a k..va hajót! Köööööszi
  • Rue East
    #7229
    én nem minősítettem (nem úgy mint a szóban forgó írás) és főleg nem "nyeltem le keresztbe" senkit és itt be is fejezhetnétek a személyeskedést

    a lényeg, amit te magad is írsz, h régen hívták, ezt senki nem is vitatta, de ma ez a két kifejezés két külön hajófajtát jelöl, attól függetlenül, h szinte mindenki az aynahajó kifejezést használja a repülőgép-hordozóra, nem is fogja elvárni a helyes használatot senki
    az írás az ami provokáló, hiszen kvázi szakmaiságról beszél és az anyahajó szót használja, mert ő úgy dönt
  • grimm13
    #7228
    Hello mindenki mostanában elkezdtem az f-18as megismerését és az lenne a kérdésem hogy lehet-e légi utánatölteni mert a tanker fent van a levegőben és már ott vagyok mögötte de nem reagál semmit , van valami rádiókód vagy hasonló ?
  • Ordasbácsi
    #7227
    Köszi én is az infot..
    GPS-t amúgy egy sima shift+3 benyomásával elő tudod hívni.
    Ha terveztél free flight-ba utat akkor mutatni fogja neked, hogy merre menj.
    Sőt! Ha valamit nem jól csinálsz, még egy kis sárga MSG üzi is villogni fog a GPS-eden.
  • Rubio #7226
    Köszi ez nekem is jól jön / jött!
  • Hypo #7225
    Itt nézheted is! és van több is
  • GeGexx
    #7224
    Hali,

    valaki leírni szájbarágósan, hogy GPS-en hogy tudok egy repteret beállítani, hogy lássam? Pl.: ködben szükség lenne rá... kössz.
  • Papirzacsi
    #7223
    Egész pontosan olyan 2-3 évente jelentek meg új FSek, de ez mellékes is.
    A Microsoft szélnek eresztette az FSX fejlesztő csapatát, így még az is teljesen bizonytalan, hogy egyáltalán lesz folytatás. Lehet valakinek vannak frisebb infói a témában, az majd kijavít, de nálam ez a jelenlegi helyzet.
  • Ordasbácsi
    #7222
    Csak azt szeretném kérdezni ha lehet(mert most látom épp nyelvtan óra van), hogy tudjátok-e illetve sejteni lehet-e azt, hogy mikor fog újabb microsoft flight simulator megjelenni?
    Azért kérdem mert látom, hogy majdnem minden évben van egy új verzió és a legutóbbi óta már 3 év telt el.
    Most akarom megvenni a FSX-et de ha az éven jelenik meg új akkor kivárok.
    Nos? :)
    Szép napot mindenkinek!
  • Ordasbácsi
    #7221
    Hi
  • Captain Fatboy
    #7220
    köszönöm sikerült!

    Csak annyi a baja hogy nincs hangja meg csak 1-2 kameraállás lehet használni, és egy 747-400 asnak a cockpit-jét mutatja.

    Amúgy AN-225 ről beszélünk :D
  • Rubio #7219
  • Papirzacsi
    #7218
    Válaszom nem neked íródott, bár tény, hogy ez talán nem derül ki, mert két hsz-t vontam egybe. De állíthatom, hogy nekem lejött a mondandód és valamennyire egyetértek vele, viszont nem szándékozom nyelvésztopikot csinálni az fsx-ből.:-) Pusztán arra szeretnék rávilágítani, hogy a Rue East által linkelt repülőgép-anyahajó meghatározás is pont úgy sántít az angol névhez képest, mintha az aircraft carriere mondanánk ugyanezt, függetlenül attól, hogy a haditechnikában, hajózásban mi a ma elfogadott "korszerű" megnevezés, főleg mert azt is inkább vizirepülőgép hordozónak kéne nevezni. A köznyelv pedig köznyelv, függetlenül attól, hogy 3 évtizede még a szakemberek is ezt a szót használták.
  • Rubio #7217
    Bocsánat!

    megkérdeznének = megkérnének
  • Rubio #7216

    "Ilyen alapon ejtsünk szót a gázturbinás hajtóművek kompresszoráról, vagy ventilátor fokozatáról, melyet a köznyelv gyakran tévesen turbinaként azonosít/nevez!"

    Tényleg nem akartam már a témával összefüggésben szólni, de úgy látom, hogy vagy nem olvastátok el végig azt az ominózus hsz-t, vagy pedig nem olvastátok el figyelmesen, mivel senkit sem érdekelt, hogy mi is van abban egészen pontosan leírva! (Azért ezt sajnálom!)

    A fenti példa alapján azt állítani, hogy a repülőgép-anyahajó kifejezést csak a köznyelv használja így (ma már persze lehet, de az biztos, hogy nem így van, mivel a médiák is gyakran e néven emlegetik), ez felettébb badarságnak tűnik annak fényében, hogy 1973-ig még a szakirodalom, illetve a szakemberek is így nevezték és csak 1973. és 1979. között tértek át a repülőgép-hordozó kifejezésre.

    Nagyon sajnálom, hogy ez nem jött le senkinek, főleg nem Rue East-nek, aki csak azt szajkózza, hogy e típust ma hogyan is nevezik és minden más írás "Istenkáromlás"! Ha tetszik neki, hanem ezt a típust még a szakemberek is repülőgép-anyahajónak nevezték már akkor, amikor Ő még esetleg a világon sem volt! Én nem vitatom és nem is vitattam el soha azt a tényt, hogy ma hogyan is nevezik, csak próbáltam rávilágítani arra, hogy nem biztos, hogy le kell nyelni keresztben azt, aki repülőgép-hordozó helyett a repülőgép-anyahajó kifejezést használja!

    Azért én felettébb kíváncsi lennék arra, hogy ha ma Mo-n 100, de akár 1000 embert megkérdeznének, hogy jellemezzenek egy repülőgép-anyahajót, hányan lennének olyanok, akik nem egyből erre a típusra, hanem egy kísérőhajóra gondolnának?

    Tényleg nem akarom tovább OFF-olni a topikot, ezért én e témát (függetlenül attól, hogy még hányan szólnak hozzá) valóban befejezettnek tekintem...
  • Hypo #7215
    :)) vedesd le jo markanev:)
  • Papirzacsi
    #7214
    Hehe, ezt elb.. Nyilván fs2004-es részre gondoltam. Csak az fs2004-ből, és az fs9-ből kereszteződött ez fs2009.:-)
  • GeGexx
    #7213
    FS2009-es rész az hol van? Bocsi h béna vagyok :D
  • Papirzacsi
    #7212
    Pl. a FAQ FS2009-es szekciójábanban leírt linkekről?

    Nem akarok nyelvészkedni, nem is vagyok az, és szerintem a topik se erről szól, inkább valami hajós topikba való, de a belinkelt wikipédiás anyahajós magyarázat is sántít, mert az angol nyeljárásban azt a hajót Seaplane carriernek, vagy Seaplane tendernek hívják. Egyiket se lehet anyahajónak fordítani. Ilyen alapon az sem szakszerű, mégis az lett felhozva példaként...
    Egyébként szerintem az egy olyan dolog, aminek ki kell halni a köztudatból, márpedig nem fog, csak a generációkkal.
    Ilyen alapon ejtsünk szót a gázturbinás hajtóművek kompresszoráról, vagy ventilátor fokozatáról, melyet a köznyelv gyakran tévesen turbinaként azonosít/nevez!
  • GeGexx
    #7211
    Honnan lehet leszedni ingyen repülőket FSX-hez?

    Egyébként tényleg mást jelent a 2 elnevezés
  • Rue East
    #7210
    de az nem korszerűtlen, hanem mást jelent
  • Rubio #7209

    Neked korszerűen: repülőgép-hordozó, nekem pedig korszerűtlenül, de magyarul: repülőgép-anyahajó!

    De lehet, hogy inkább: "szamaljotmatyjészliharasó"

    Ki-ki pedig döntse el, hogy neki mi a jó!

    A téma ezennel részemről lezárva.