33535
  • Willenbrock
    #6968
    Üdv!
    Red Bull Air Race-t szokta tolni valaki?Én teljesen realisztikus beállításokkal használom,felemás eredményekkel.Az alappályát 1,50 alatt még nem sikerült lerepülnöm,de láttam a neten valaki 1.30 alá is vitte.Milyen idő számít ezen a pályán nagyon jónak?
    Van olyan szerver ahol Air Race-t élő ellenfelekkel lehet játszani?És hol található ha van?
  • Clidey
    #6967
    Ha az útvonal tervezésekor elfelejtetted beállítani rendesen az utazómagasságot akkor a 37000 bizony 37000! :D Érdemes lecsekkolni, mielőtt nyomsz az útvonaltervezőbe egy okét...
  • Mocca08
    #6966
    höh... hat nem könnyitettetek meg a dolgom :) Ok akkor most mar ertem h ennyire kene emelkedni, igy mar csak logika nincs benne h Mo-n egy Budapest Sarmellek szakaszon pl 8000 lab repülesmagassag mellett miert ker tölem ilyet az ATC. Tuti az a 37000? nem lehet h az 3700? Nem kötekszem csak probalom megerteni :) Es köszi a gyors valaszokat :)
  • Jenc
    #6965
    Sziasztok!
    Akinek nem tiszta valami vagy akármi az itt a letöltések menü pont alatt azon belül is a Kézikönyvek és még azon belül is az alap IVAO-hu kézikönyvek, az IVAO pilóta kézikönyvek, az egyéb repülős anyagok alatt és még a kiegészítő anyagok menü alatt vannak jó kis repülős anyagok.
    link: http://hu.ivao.aero/
  • radiatorcso
    #6964
    FL flight level = repülési "szint"
  • exTrem
    #6963
    Azt jelenti, hogy emelkedjél 37000 lábra. FL370=37000 láb, FL260=26000 láb és így tovább.
  • Mocca08
    #6962
    sziasztok. Egy kerdesem lenne, IFR repülesnel amikor a legiiranyito bemondja h Climb to FL370 (vagy epp mas) az mit jelent? Lehet nagyon buyguta kerdes, ennek ellenere sikerült eljutni mas varosokba szep landing-gel de jobb lenne azert tudni. Elöre is köszi a valaszt.
  • Eagle116HUN
    #6961
    http://www.youtube.com/watch?v=qvI5FkNc9ag&feature=related


    repeat:

    a gép amivel a srácok repültek 737-800
    a fékútjuk kb. 500 m-volt a kihajtó helye van 900-ra a pálya elejétől.

  • Hypo #6960
    Ja volt mar belinkelve szuper video, a word air routes vagy just plane videokban megszokott merev fegyelem utan feludules latni hogy ezeket a gepeket azert erzo emberek es nem gepek vezetik. Es a lazasag mogott hatalmas szaktudas all.
  • Mocca08
    #6959
    baromi jok a videok, feldobta a napom:) Es vegül a Saitek X52 es Saitek Pro Flight System között gyözött az utobbi, hatalmas sikert aratva, csak ajanlani tudom mindenkinek aki kicsit komolyabban akar az fsx-el foglalkozni.
  • exTrem
    #6958
    nagyon sztenderd ....
  • Captain Fatboy
    #6957
    Sziasztok aki még esetleg nem ismerné annak nagyon ajánlom ezt a kétrészes videót, a videó lényege az extra rövid fékút a touchdown-tól a TAXI-ig :) magyar pilótákkal, és nem semmi dumával. Ijen pilótákkal élmény lehet utazni főleg ha kihangosítanák őket:

    Első rész:
    http://www.youtube.com/watch?v=Jq9bVPM2B50

    Második rész:
    http://www.youtube.com/watch?v=2NhBechamWo

    érdemes megnézni!!!
  • ekre
    #6956
    próbáld meg x-plane-el (a demóban azt hiszem, hogy nincs heli). teljesen máshogy viselkednek a helik, mint fsx-ben. hogy reális, vagy sem, az passz (mondjuk ez erősen függ magától a modelltől is, vannak gyengébbek és vannak jobbak (reálisabbak)). viszont ha kipróbálod, mindenképp a 2-es vagy 3-as flight modelt használd, 1-es esetén érdekes dolgokat művelnek a helik :)
  • mukievil
    #6955
    Hát pedig a régi fs-ekben sokkal realisztikusabb volt emlékeim szerint, ebbe szinte semmi :( akkor marad a black shark :) remélem elmegy a gépemen
  • Hypo #6954
    azert fsx tol ne varj black shark rep modellt
  • mukievil
    #6953
    Igazad van, elolvahatnám :), meg is teszem :)

    Nem is tudtam, hogy van ilyen szarvkormány :D:D, mondjuk én helikopter rajongo vagyok, ahhoz meg a joy illik, ha minden igaz :)

    Akkor ugy kérdezem, meg hogy tudtok vmi jot ajánlani (scenery) ??? Azt láttam hogy van egy csomo, csak nemtudom meiket érdemesni beszerezni...
    (majd átolvasom a forumot, de az nem kevés idö :D)
  • ekre
    #6952
    bah, gamestar-on volt egy nyereményjáték, ahol egy majdnem teljes saitek szett volt a nyeremény. nem kevés sms-t küldtem (céges mobil :)), de sajnos nem jött be. amit nyerni lehetett: saitek yoke + pro flight throttle quad + switch panel. ha nyertem volna, már csak egy pro rudder pedal kellett volna :)
    remélem, hogy aki nyerte, az használni fogja, nem az épp aktuális need for speed-hez lesz illesztve (bár azt csinál vele amit akar :))
  • ekre
    #6951
    nagyon sok olyan kiegészítő létezik, ami a helyszínek tupírozására hivatott. leginkább webshop-ok használatával tudod beszerezni ezeket (tud vlki olyan boltot (persze hazait :)), ahol dobozos változatokat árulnak?), ahol 99%-ig biztosra mondom, hogy mind részletes leírást és képeket is találhatsz arról, hogy mit is csinál, hogy is fog kinézni az érintett terület a telepítés után.
  • eagle116
    #6950
    Talán, elolvashatnád, a korábbi hozzászólásokat, kérdéseidre találsz választ.
    Joy helyett pl. szarvkormány, de Joy is jó ha van hozzá gázkar, sok-sok programozható gomb. Én X52- vel nyomom, de azt hiszem szarvval jobb.
  • mukievil
    #6949
    Na megnéztem az apache-ot :), hát ez sem jött be :D, kicsit realisztikusabb volt , de a dugohuzot még mindig ugy csináltam vele, mint egy ocskább vadászgéppel :D
    PMDG -- ezek realisztikus gépek ???

    Két egyéb kérdésem lenne:
    Van vmi kieg, ami az ilyen hiresebb helyeket valosabbá teszi ?? (pl grand canyon meg ilyenek) Találtam vmi global volume 1 -2 -3 3 dvd... ez az lehet ???

    A másik ,hogy tudtok ajánlani vmi jo kis joy-t, ami azért elég jo, és nem a legdrágább kategoria???
  • [HUN]FaTaL
    #6948
    Először is a realismot vedd fel. Másodszor tegyél fel egy PMDG gépet meg mondjuk egy Budapest sceneryt és máris nem fog futni még lowon se. (Egyébként a vga gyakorlatilag tökmindey, procit használ)
  • radiatorcso
    #6947
    nekem fullos a laptopom mégis akad..
    Nénzd meg te is úgy, hogy kiegészítő reptérrel játszol... majd akadozik:))
  • mukievil
    #6946
    Köszi, megnézem
  • Jenc
    #6945
    Sziasztok!
    Milyen programmal tudok missiont csinálni/szerkeszteni az fsx-be?
    Előre is köszönöm!
  • perko
    #6944
    AH-64D for FSX
  • mukievil
    #6943
    Hát nem tudom mit vannak oda, hogy mekkora durva gép kell neki... Laptopon gma4500 vagy mi fene :D, majdnem a legszarabb viedokártya, és vigan elfut közepes grafon, söt feljebb állitottam, ezt azt, és még ugy is böven elmegy... tájak, épületek maxon... nagyon szép igy is :D

    Egyébként tudtok vmi faja apache-ot hozzá (helikopter), mert letöltöttem eggyet, de sztem ennél még a battlefield is realisztikusabb :D

  • Papirzacsi
    #6942
    Nézd, nincs kedvem erről vitázni, mert értelmetlen, de ezeket nem én írtam itt az utolsó pár napban:
    "A MS valószínűleg azért tette bele,mivel nem voltak képesek használható FMC-t gyártani, így nem lett volna mivel lekövetni az útvonalat."
    "Mert ha az Aces tudott vona gyártani valami használható FMC-t,akkor azt az én logikám szerint bele is rakták volna..."

    Ezekszerint akkor mégis csak te vagy az, aki szerint az ACES (ebben az esetben=MS) túl kevés egy FMC leprogramozásához. Márpedig leprogramoztak egy GPS-t, ami nem kisebb feladat az FMC-nél. Tehát nem kéne lenézni őket, nem hülyék gyülekezete, valamiért ott dolgoznak, és biztos nem amiatt, mert ők a szakmájuk legrosszabbjai(persze nem állítom, hogy a legjobbjai). Sőt, azt is megmerném kockáztatni, hogy ha FMC programozásra adják a fejüket, akkor nagyobb szakmai támogatást kapnak a gyártóktól, mint az addongyártók (ez saját vélemény).



  • adam944
    #6941
    #6936 üzenetemben igazat adtam a Petinek abban ,hogy azért nincs FMC, mert nem akarták megbonyolítani az egyszerűbb pilóták életét, és inkább GPS-t raktak bele. Én egy szóval sem mondtam (írtam) azt, hogy az MS szar, hiszen rengeteg MS dolgot használok és nincs velük nagyobb bajom, mint bármi mással. Erről szó sincs... Ezt vagy csak te találtad most ki, vagy nem olvastál vissza a #6936-ra...
  • [HUN]FaTaL
    #6940
    Tudom, egyetértésemet fejtettem ki már pár HSZ-szel korábban is. Baromira le leszek hurrogva de én örülök hogy az alap gépekben nincsen FMC, jó nekem a GPS is, nem akarok komolyabban foglalkozni a témával egyelőre, de szeretek repkedni :) Múltkor GPSsel sikerült lerakni egy boeinget :D
  • Papirzacsi
    #6939
    Erről beszélek.Még ha talán kicsit kacifántosan is.:-)
  • [HUN]FaTaL
    #6938
    Az MSNél a legjobb programozók dolgoznak (szinte), elég nevetséges azt feltételezni hogy nem tudnának leprogramozni egy FMC-t.
  • Papirzacsi
    #6937
    Logikátlan dolog azt feltételezni is, hogy annyira hülye emberek ültek az Aces studióban, hogy nem voltak képesek leprogramozni egy FMC-t. Bár elismerem, újabban nagyon trendi dolog fikázni az MS-t, hogy mekkora görények és hülyék, és úgy látom most is ezzel az esettel állunk szemben. Ha ennyire hülyék dolgoznának ott, akkor nem is értem miért nem kilincselnek már nálad az ajtón, hogy ugyan gyere már, kell egy nem hülye ember is a céghez...
    Szóval szerintem le lehet szállni a "szídjuk az MS-t minden lófasz apróságért" lóról. Nem tökéletesek, de ezek után nem kell minden szarért lenézni az ottani muksókat.
  • adam944
    #6936
    Én a Petinek teljesen igazat adok abban ,hogy az tényleg nagyon megbonyolítaná a hobbyból repülők életét. De én veled még mindig nem értek egyat abban ,hogy azért nem csináltak, hogy más csinálhasson... Ez teljesen logikátlan, na mind1.
  • Hypo #6935
    nekem mindketto van ugy hogy szerintem objektivan tudok nyilatkozni,
    Saitek yoke plusz ket szett throttle egy alom:))) ket motoros gepre van konfigolva, es egy elmeny repulni vele.

    X52 is szuper csak en yokes gepeket vezetek foleg, de pl SuperCub ot elmeny vele vezetni, egyikkel se banod meg, es ha beszerzel egy jo pedalt is
  • Mocca08
    #6934
    Az en kerdesemre (#6906) nem valaszol senki?:( Itt mindenki egerrel es bill-el tolja?
  • mkgy
    #6933
    Eredeti Microsoft Flight Simulator X és Acceleration expansion pack eladó. Karcmentes állapotban. Posta megoldható. Ár: 6.000 Ft
  • Ombika
    #6932
    Ez alap,h ezt hasznal akinek 4 Gb ram van, sot ha valtanek I7-re ott ugye meg 2X3 Gb mem lenne! :)
    Nekem soha semmi bajom nemvolt vista 64 bit kompatibilitasaval !
  • Hypo #6931
    :))) persze elofordul:)

    en azert hasznalom az elobb emlitett programokat eleg intenziven szoval nalam, jo, bar teny hogy en a 4 mag vs 2 mag dolgot a legjobban akkor ereztem amikor 64 bites vista prof volt az op rendszer.
  • Ombika
    #6930
    Nem renderelek, nem nyomatok photpshopot igy passzolom. Azt tudom mikor volt 4 magosom es ravetettem magam, FSX tojt ra,h 2 vagy 4 mag sajnos! :(
  • Hypo #6929
    nem tudom en multitaskingnel erzem hogy konnyebb, Photoshop after effects egyutt es simabban fut mint a 2 magosal.