33535
  • sajoati
    #7128
    Szia, a Li-2 az magyarul DC-3, ahhoz meg itt egy manual:

    http://www.maam.org/flightsim/enhance/r4d_enhance.htm

    Egyebkent nem vagyok szakerto, de az oktato videokban tuti sok hasznalhato van a szovjet valtozathoz is, remelem vmit segit.
  • Rubio #7127
    Szia!

    Elnézésed szeretném kérni, de azért még én sem vagyok annyira őskövület, hogy e típust kellett volna tanulnom az "oskolában", tehát sajnos nem tudok neked ebben segíteni...

  • Rubio #7126
    Hát igen! Kb. így kellene kinéznie egy hozzászólásnak! Nincs benne olyan, amiért meg kellene haragudnom, észrevételeid korrektek...

    Azon kérdésedre, hogy miért nem vettem észre az FS9-ben lévő linkeket, nem tudok elfogadható választ adni. Talán azért, mert le voltam ragadva az FSX-nél és nem gondoltam arra, hogy ettől az mégis csak jó lehet számomra. (Most már bánom, hogy nem néztem meg, mert akkor ez az egész vita - talán - nem alakult volna ki.) Hát most már ez így alakult... Bocs!

    Hogy ne nagyon offoljak tovább, már csak egy kiegészítésem lenne - és a többit leírom privátban - én még abban az időben dolgoztam a repülésben, amikor nem az aircraft volt a divat, hanem a "szamaljot"... És hogy ez miért így volt, az mindenkinek a fantáziájára bízom...
  • Clidey
    #7125
    FSDS. Annak is még egy régebbi verziójával.
  • pateszi
    #7124
    Köszönöm a választ. Ez a modell Maxban, vagy FSDS-ben készült?
  • Clidey
    #7123
    Ja még annyit, hogy a VC megvilágítás már annak idején sem tetszett nekem, de sajnos abban az időben nem tudtunk jobb megoldást rá. Azóta persze már sokat fejlődött a világ...csináltam is még akkor frissiben egy éjszakai panelvilágítás update-et hozzá, de végül sosem lett kiadva, valahogy elsikkadt az egész...azt se tudom megvan-e még egyáltalán.
  • Clidey
    #7122
    Mifelénk az ejtőernyőst dobáló pilcsiket hívják így... :))))
  • Clidey
    #7121
    Nos, a gauk-at ha jól emlékszem úgy csináltam annak idején, hogy három külön poligont raktam a három fő panel elé közvetlenül. Ezek teljesen átlátszóak, textúra sincs rajtuk. Pontosabban egy ún. "$dummy" van rajta, ami egy nem létező fájlra mutat, aminek célja hogy megteremtse a kapcsolatot a panel.cfg és a virtual cockpit között. Szerintem ezekkel a láthatatlan poligonokkal - illetve annak materiáljával - van baja az FSX-nek. Sokmindent nem lehet csinálni velük sajnos, ahhoz hogy jó legyen, újra kéne konvizni az mdl-t az FSX számára. :(
  • pateszi
    #7120
    Kedves Rubio,

    Esetleg értesz a régi, orosz gyártmányú repülőgéptípusokhoz? Engem leginkább a Li-2-vel kapcsolatos információk érdekelnek.
  • Hypo #7119
    ""....Viszont az inkább fontos, hogy ha ezt a gombot megnyomom, akkor mit fog reagálni a rendszer. Ez a tudás viszont nem a repmérnöki diplomából jön (bár gyakran megkönnyíti az elsajátítását)."


    Egy sima liftkezelo is megteszi:)))))))
  • Papirzacsi
    #7118
    Ez így igaz, hogy az ellenkezőjére sincs, ezért hiszünk azt amit akarunk.:-)
    Nincs mit, azért vagyunk, hogy segítsünk, még ha ez elsőre nem is így jön le.:-))) Fel lehet fogni valami vízválasztónak is. Lesz aki elmegy máshova sírni, hogy itt milyen "szemetek" vele, és lesz aki megtanul az elejétől nagyrészt önállóan tanulni.;-)

    Nem állítottam, hogy nem próbáltad használni a forum keresőjét, mert magad is írtad, hogy rossz. Jelentem már megjavult. Gyorsan hozzá is teszem, hogy szerintem egy kalap szar ez a kereső, de óriási előnye, hogy magyarul lehet benne keresni és kis ügyeskedéssel meg lehet találni benne a dolgokat.
    Ha a FAQ-t megtaláltad, ráadásul előbb, mint itt a vita kialakult, akkor nem értem a valós problémádat, mert az fs9-es részlegben gyakorlatilag minden olyan oldal fel van sorolva, amiről ingyenes kiegeket lehet letölteni és egyáltalán említésre méltó. Kis túlzással mondhatjuk ,hogy ami azokon nincs fent az nincs is.:-))) [persze sok olyan is fentvan, ami jobb lenne ha nem lenne.:-DDDD]

    Lehet nem tetszik ezért előre is bocsi, de úgy látom joggal vontam kétségbe az ilyen irányú képességeidet. Az ilyen irányún van a hangsúly.
    Ha nem megy az angol, akkor ezzel kellett volna kezdened. Persze én már fejből tudom, milyen választ kaptál volna másoktól.:-)))
    Ne támadásnak vedd, de ha dolgozol/tál a repülésben, akkor valamilyen szinten biztos utólért az angol nyelv. Így az aircraft szó nem lehet ismeretlen számodra. Ha pedig nem 4 napja kezdted az internetezést, akkor a download szó se lehet ismeretlen.
    Mint bizonyára észrevetted, az fsx teljesen angol és nincs hozzá magyarítás (ez talán a második leggyakoribb kérdés a topikban), se a teljes fs-t bemutató magyarnyelvű leírás, így mindenképpen szükséges lesz valami angolt magadra szedni. És itt az előnyöd a csak angolul tudókkal szemben, ismered az oroszt és most megismerheted az angolt, ráadásul játszva mint a gyerek.:-) Kicsit megcsavarva a dolgot, ha én németezni akarnék, akkor kénytelen lennék leszedni valami németnyelvű parasztszimulátort, ami még csak nem is érdekel, vagy ha oroszul, akkor valami ladatuning szimulátort.:-)

    A repülőmérnöki diplomád kíváncsivá tett. Hol szerezted, itthon vagy külföldön? Válasz jöhet privátban. Sajnos elsőkézből állíthatom, hogy a repülőmérnöki diplomához szükséges minimális ismereteknek az fsben igen kevés helye van. Hiába tudod, érted milyen összefüggés van a valós légsebesség és a műszerszerinti között, mikor gyakorlatilag sosem kell használni, vagy milyen veszteségek vannak a gázturbinában, mert ezt még az fs sem ismeri, ahogy a profin fsezők többsége se.
    Viszont az inkább fontos, hogy ha ezt a gombot megnyomom, akkor mit fog reagálni a rendszer. Ez a tudás viszont nem a repmérnöki diplomából jön (bár gyakran megkönnyíti az elsajátítását).
  • pateszi
    #7117
    Sziasztok,

    Tegnap elővettem újra a PWDT L-410-est, megnéztem, hogy használható-e FSX+SP2 alatt is.
    Korábban ez a gép FSX+SP1-el jól működött. (A textúrákat kellett csak imagetoollal dxt3-ba konvertálni, ezenkívül a VC megvilágítása tűnt túl sárgásnak, de más hibájára nem emlékszem.)
    Most viszont az SP2-vel egy elég érdekes jelenséget tapasztaltam.
    A műszerfal bal oldala, és a jobb oldal a műszerfal alatt teljesen átlátszó, mintha ott sem lenne. Ez azért furcsa, mert a textúra ugyanaz, nincs különbség az alfa csatornában, stb. Ez inkább a modellel lehet kapcsolatos, a panel poligonokkal, vagy egy szürke materiallal, amin nincs textúra.
    Már nagyon benne vagytok az fsx modellezésben, van esetleg ötletetek, hogy mi okozza ezt az átlátszóságot?
  • Hypo #7116
    Atyagatya micsoda termes, amugy tenyleg ne legyunk mar ennyire lustak 3 hozzaszolasal arebb ott a megoldas kene nezni es kesz. Na mindegy csak sajnalom mert a vegen mi tununk bunkonak, mert nem segitunk.

  • Rubio #7115
    Hát hogy nem egyedül vagyok abban, hogy valaki mondja a magáét, az szinte teljesen biztos, mert amit írtam, az neked sem jutott el a tudatodig! Igaz, hogy nem neked írtam, de látom, hogy elolvastad zacsinak szóló írásomat is, mert abból az ugyan kitűnt számodra a 3 diploma, de a korom alapján az már nem jött le neked - mivel nem volt beleírva -, hogy nekem még nem angolul kellett tanulnom, hanem oroszul!

    És hogy én se offoljam telel a topikot, a veled való levelezést részemről is befejezettnek tekintem!
  • Clidey
    #7114
    Nem óhajtom tovább offolni a topikot, sem további érvekkel alátámasztani álláspontomat, mert úgy látom teljesen felesleges szájtépés megy itt a részemről. Csak hányom a falra a borsót értelmetlenül te meg csak mondod a magadét.
    Lám, hiába a 3 diploma, mégsem vagy képes elolvasni(?), átgondolni(?), értelmezni(?) - Zacsi és az én - mondandónk lényegi részét - csak azt szűröd le belőle (tévesen) hogy lenézünk(?), szemétkedünk(?) nem akarunk segíteni. Holott épp ellenkezőleg; csak el kéne olvasd válaszainkat, és megpróbálni értelmezni(!), okulni(!), tanulni(!) belőle. Urambocsá' megfogadni...

    De mivel ezt jelen pillanatban reménytelennek látom, innentől kezdve a veled való diskurzust befejeztem.

    Ui.:
    Én hibám, azt viszont valóban nem vettem figyelembe, hogy ha valaki keresgél a neten letölthető cuccokat (bármit, nem csak FS-hez kapcsolódót!) ne szoruljon bele annyi logikus gondolkodás, a minimumnál is minimumabb angol nyelvtudás, hogy ne írja be a keresendő kifejezés után hogy "download", vagy "letöltés"... Ha ideáig sem terjed ezirányú ismereted, talán tényleg az alapokkal kellene kezdened először.
  • Rubio #7113
    Igen az állításomra nincs bizonyíték, de az ellenkezőjére sincs!

    Ettől függetlenül köszönöm a 3 megfelelő szót, ami alapján keresni lehet, mert ez nekem is kiadta a megfelelő oldalakat!

    Az oldalon található keresőt egészen a mai napig nem tudtam használni, és már akkor sem tudtam, amikor a billentyűzet kiosztáshoz kértem segítséget. Viszont egyvalami elkerülte figyelmedet, még pedig az, hogy abban is említést tettem arról, hogy itt az oldalon már találkoztam vele, csak nem találok vissza! Lehet, hogy neked ez sem bizonyít semmit, de számomra azért meggyőzne állításod ellenkezőjéről, azaz hogy a kérdezés előtt már használtam a keresőt!

    A FAQ-ot megnéztem, és az onnan elérhető oldalakról letöltöttem a repüléssel kapcsolatos fontosabb dolgokat!

    És ha már kétségbe vontad képességeimet, akkor tájékoztatnálak, hogy én nem vagyok 20 éves, de még csak 30 sem, és már sajnos azt kell hogy mondjam, hogy már 40 is rég elmúltam! Az eltelt évek alatt 3 diplomám közül az elsőt repülőmérnökként szereztem meg és sem erről sem pedig másik két diplomámról nem kívánnék - sem fénymásolat, sem pedig egyéb formában - további bizonyosságot adni... Egyben azért biztos lehetsz, hogy nem libáért, és nem az Ecserin vettem őket... Viszont az is igaz, hogy én nem a számítógépen nőttem fel, de ezt én nem szégyellem!

    És végezetül még egyszer megköszönöm, hogy rendelkezésemre bocsátottad azt a 3 szót, amely a megfelelő szájtokra mutat!
  • Rubio #7112
    Nézd! Én nem állítottam, hogy zseni vagyok keresésből, de az tény, hogy keresni tudni kell! Azért egy apróságot figyelmen kívül hagytál: egy kezdő nem biztos, hogy tudja, hogy mit kell beírnia ahhoz, hogy az általa várt eredményt kapja! Én amikor megkérdeztem korábban, hogy honnan lehet letölteni kiegészítőket nem azt vártam, hogy a sült galamb a számba repüljön, tökéletesen megelégedtem volna azzal is, ha megkapom azt a 3 varázsszót, ami az utánad következő hozzászólásban már benne van: "FSX aircraft download"

    Ezzel szemben tőled még most is csak letolást és megkérdőjelezést kaptam, hogy Te milyen karakán gyerek vagy, mert neked a gugli már az első két oldalon a megfelelő oldalakat adta! Igen valóban, ha tudod, hogy mit kell beírni! (De ezt még most sem árultad el!) Én nem tudtam, mert én "flight simulator x" ez alapján keresgéltem! Lehet engem lámának nevezni, nem érdekel, de az okoskodást és a lenézést nem szeretem!

    És igen! A fenti 3 varázsszóra nekem is már az első oldalon kiadta a gugli a megfelelő oldalakat! Lehet, hogy eleged van már a kezdőkből, de akkor sem kell mindenkit egy kalap alá venni,még akkor sem, ha netán esetleg tényleg igazad lenne!

    És akkor arról már nem is beszéltem, hogy ha tényleg eleged van a kezdőkből, és már nagyon idegesítenek, akkor már mindenki sokkal jobban jár, ha nem szólsz hozzájuk, mert akkor legalább a békesség megmarad, és célodat is elérted, még pedig azt, hogy nem segítettél nekik!
  • Papirzacsi
    #7111
    Nos első állításodra semmi bizonyíték. Elnézni el lehet, aztán be is lehet röfögni, hogy bocsi bfasz vótam. A héten már mondtam... Megesik néha, mindenkivel. Te most ehelyett itt "szájkaratézol"...

    Az "illetve hasonló..." -ért pedig dolgozz egy picit. Vagy most tartsunk egy kereső használata gyorskurzust?
    Googleban pl.: FSX aircraft download és máris köpi a szájtokat, csak győzd megnyitni.
    Ezenkívül itt a fórum kereső, ami jelentem már működik, lehet használni. Ezt a kérdést, már előtted is feltették n+1-szer.
    Továbbá, ott a FAQ, ami ugyan nem a legtökéletesebb, de sok más faq-hoz képest professzionális (hátvakarás Alertnek), és ha kicsit átnéznéd, jajj... szóval ha átnéznéd újra, mert biztos csak elkerülte a figyelmed, akkor az fs9 részben ottvan pár nagyobb letöltő oldal linkje.
    Ugye nem kell mondanom, hogy az fsx billentyűzetkiosztást is én találtam neked kb. fél perc google-n kereséssel. Remélem a fenti kurzus után már neked se fog tovább tartani.

    De tovább megyek, ha ezt a pár apró dolgot nem voltál képes önállóan megoldani, akkor mi lesz, ha komolyabban alkezd érdekelni az FS? A téma sokrétűségéből adódóan a "tudás" nagyrészét magadnak kell összeszedni, márpedig ahhoz ennél nagyobb önállóságra lenne szükség.
    És akkor most háboroghat mindenki, hogy megint lenézik a kezdőket, de ez nem CS, hogy van 4 billentyű a haladáshoz, 2 a gugoláshoz, ugráshoz, meg a tűzgomb(leegyszerűsítve a dolgot), aztán hajrá.

  • Clidey
    #7110
    - Hogy figyelmetlen vagy, vagy rosszabb esetben lusta. Sajnos nagyon sűrűn előfordulnak itt újregektől kezdve mindenki, aki beszabadul ide, és mindenféle előzetes nélkül beröfögi a kérdését, majd amikor nem kap választ, vagy nem olyat kap, mint szeretne, minden szemétnek elmond minket majd elhúz a faszba. Amit mi nem is bánunk - teszem hozzá gyorsan. Nos, ebből kifolyólag a gyanúm alapos volt, hogy ismét egy hasonló esettel állok szemben - és még mindíg nem vagyok meggyőződve, hogy sejtésem alaptalan.

    - Nem tudom mióta használod a netet, de nem kell lángésznek lennie egy kezdőnek sem, hogy kb fél pillanat alatt ne találjon magának simán free cuccokat FS-hez. Bár még életemben nem tettem ilyet, de most kiváncsiságból kipróbáltam: a gugli első két találati oldalán gyakorlatilag majdnem az összes nagyobb FS-gyűjtőhelyet hozza... Ezek után a te pár napos eredménytelenséged is felvet bizonyos kérdéseket...
  • Rubio #7109
    És rólam a #7102 sz. hsz-edig ugyan milyen kép alakult ki, hogy ilyen választ adtál?

    Egyébként ugyan hosszú heteket nem töltöttem el a guglin kereséssel, de pár napot azért igen, és sajnos csak fizetős oldalakat találtam, amiket részemről most kihagynám...
  • Clidey
    #7108
    Erre meg csak azt tudom mondani hogy gugli a te jóbarátod. Biztos hosszú heteket töltöttél el keresgéléssel eredménytelenül, majd jöttél ide kérdezősködni...

    Btw, itt nem néz le senki senkit, de pár hozzászólás után már kialakul egy kép az illetőről a többiekben...már ha érted mit akarok mondani...
  • Clidey
    #7107
    Ha esetleg nem olvasnád Zacsi válaszát:

    Az a helyzet, hogy bár tényleg sok az a 7100 hsz, de a kérdésedet csak 5 hozzászólással előzte meg a hasonló kérdésre adott válasza.
    Nem tudom te hogy vagy vele, de mielött a válasz erre gombra kattintok, általában elolvasom az új üzeneteket. Ha ezt megtetted volna, akkor a választ is megtaláltad volna.

    :-P

    Amúgymeg: 7106 hozzászólás van, ami kurvára nem 7000 oldal, bármily meglepő, még csak meg sem közelíti azt. Matekból se ártana erősítened nem csak olvasásból! :D
  • Rubio #7106
    Ha a "még sehonnan"-ra gondolsz akkor az valóban elkerülte a figyelmemet. De az "elkerülte a figyelmemet" ugye azt jelenti, hogy megtettem, csak nem vettem észre! Ez lehet, hogy hiba volt, de nem azt mutatja, hogy ne tettem volna meg.

    Azonban ha Te is figyelmesebben elolvastad volna a #7100 sz. hsz-m, akkor abból az is kitűnt volna, hogy nem csak ez az ominózus Zlin Z-142-es kiegészítő hollétéből állt a kérés...

    Lehet, hogy bosszantó, hogy egyesek idejönnek és olyan "primitív" kérdéseket tesznek fel, amire más séróból tudja a választ, de hidd el az sem kevésbé bosszantó, ha egyből lenézik az embert és flegma, vagy vádaskodó válaszokat adnak...
  • Papirzacsi
    #7105
    Az a helyzet, hogy bár tényleg sok az a 7100 hsz, de a kérdésedet csak 5 hozzászólással előzte meg a hasonló kérdésre adott válasza.
    Nem tudom te hogy vagy vele, de mielött a válasz erre gombra kattintok, általában elolvasom az új üzeneteket. Ha ezt megtetted volna, akkor a választ is megtaláltad volna.
  • Rubio #7104
    Köszi az önzetlen segítséget!

    Alapvetően akár igazad is lehetne, ha nem 7000 oldalról volna szó. Attól hogy nem linkelted be, még adhattál volna egy kis segítséget, de látom, hogy Te alapvetően nagyon jó ember vagy, csak egy a gond, hogy rajtad kívül ezt más nem tudja!

    Remélem, hogy a következő 35-40 évedet egy lakatlan szigeten töltöd el - természetesen egyedül -, ahol nem kell kommunikálnod emberekkel!
  • LegendTommy
    #7103
    bízom bennetek, a remény hal meg utoljára
    iszonyat szép munka
  • Clidey
    #7102
    Nem mondom meg. Majd visszaolvasol.
  • Clidey
    #7101
    Az még nem biztos. Más a textúrakezelése meg a gau-kezelése is, amit nem biztos hogy át tudunk hidalni.
  • Rubio #7100
    És ezt a Zlin Z-142-t (illetve hasonló kiegészítőket) hol / honnan lehet beszerezni?
  • LegendTommy
    #7099
    ugye lesz ez a verzió fs9-alá?
    képes vagyok ölni érte
    minden tiszteletem, gyönyörű vas
  • Rubio #7098
    Köszönöm!
  • Solt
    #7097
    GYÖNYÖRŰ!
  • Clidey
    #7096
    Nekem is van pár (nem virtuális) órám az FBA-n, az FBI-n meg az FBG-n... :)

    L-410 nincs FSX alá. Legalábbis hivatalosat nem csináltunk és nem adtunk ki. De ettől még lehet hogy valaki összekalózkodott egyet, keress a neten, hátha... :)
  • Clidey
    #7095
    Még sehonnan.
  • Clidey
    #7094
    Ezek ráadásul nem is a legfrissebb képek. Majd este teszek fel újakat.
    A rendereket meg Zacsinak lehet köszönni! :)
  • radiatorcso
    #7093
    ezzel élőben is repültem..hajjjj

    L-410 is van fsx-re mert nem találtam:(( vagy én vagyok hüle:)
  • Hypo #7092
    ha kesz gondolom itt: http://pwdt.virtualskies.net/
  • radiatorcso
    #7091
    nekem is nagyon tetszik, de honnan lehet beszerezni? ingyenes?
  • pateszi
    #7090
    Sziasztok,

    Felvállalom, hogy esetleg letolást kaphatok a felesleges, sőt szégyenletes hátvakargatásért, de nem tudom megállni, hogy megosszam veletek ezt az élményt.

    Most néztem az újabb screenshotokat a PWDT Zlin-142-es gépéről, egyszerúen csodálatosan jól néz ki! BRAVÓÓÓ

    PWDT Zlin-142

    Érdekes, hogy pl. a freeflightdesign.com fórumán- ahol talán a legjobb FS kiegészítőket készítő fejlesztők beszélgetnek egymással- nem szégyen megdícsérni az ilyen igazán jó alkotásokat...
  • zsoli03
    #7089
    Az internetkapcsolatom stabil, próbáltam úgy is hogy minden tűzfalat kiakpcsoltam teljesen be is zártam mindent kivéve az internetet, és semmi, csak: sorry, unable ... activation felirat. valami más lehetőség esetleg?