33535
  • Captain Fatboy
    #7368
    A megoldás az, hogy indítsd be
  • Papirzacsi
    #7367
    Persze, valószínűleg így van megírva a panel, hogy amikor betöltöd, akkor leállítja a hműveket,hogy cold and dark állapotból kezdjed. Sok gép működik így. A megoldás az, hogy indítsd be. Amúgy meg ajánlom a manualt, általában leírják az ilyesmit, feltéve hogy nem bug persze.:-)
  • Captain Fatboy
    #7366
    sziasztok!
    letöltöttem a concord-ot de mikor betölti éppen állnak le a hajtóművek és nem tom ujra indítani.

    tudtok ebben segíteni h mi lehet az oka?
  • eyecandy
    #7365
    Ja és létezik itt
  • eyecandy
    #7364
    Nem lehet, de készül
  • SzKrisztian
    #7363
    Sziasztok, belehet tenni valahogy FSX-be a PMDG Boeing 737-est? Ez a kedvenc gépem és a PMDG oldalán nem láttam hogy terveznék FSX alá kiadni. Esetleg létezik más B-737 NG FSX-hez?
  • PLackó
    #7362
    Nah jó,valóban igazad van ;)
    Kár érte,tényleg hiányzik az élet multiban.
    Nah majd a következő FS-ben. Microsoft,nagy fejesek,hátha kitalálnak egy új megoldást.
  • Papirzacsi
    #7361
    ha... :-)
    Az utolsó mondatoddal fel is vetetted az egyik indokot, hogy miért nem lett megcsinálva, de ez csak egy ok a regimentből. Pl. mindenki más AI csomagot használ, különböző gépekkel, modellekkel. Hogy döntse el a kliens gépe, hogy milyen modelt jelenítsen meg? Ha csak default AI gépeket jelenít meg, akkor mi értelme a letölthető ingyenes/fizetős AI-nak? Akinek gyengébb a gépe az nyilván nem, vagy csökkentett AI-t akar használni, még ha nem is a saját procija számolja, de megjeleníteni akkor is meg kell. Most akkor valaki csak 50%-on használja, valaki 110%-on :-), akkor megint az a helyzet, amit a korábbi hsz-omban említettem. Az AI-t a szgép csak a te géped egy bizonyos sugarú körzetében számolja, mutatja, azon kívül, nem foglalkozik vele, csak nézi, hogy terv szerint mikor kéne, hogy a te körzetedbe kerüljön, és ha belekerült elkezd foglalkozni vele. Ha én Londonból jövök multiba, te meg Moszkvából, akkor mit csináljon a szerver, számolja mindkettőt? Ha 20-an vagyunk 20 helyen?
    Na ez csak pár probléma, ami miatt ha marad a ha. Szerintem te is kitalálsz még párat, ha belegondolsz.;-)
  • PLackó
    #7360
    Igen,viszont ha a host forgalma azonos lenne a szerverével, akkor ilyen probléma nem állna fenn. (Vagyis a szerver küldené a saját AI állapotát a klienseknek)
    Bár az is igaz,hogy jócskán megnőne az adatforgalom.
  • Papirzacsi
    #7359
    upssz... a pofon egyszerű, de ez pofonegyszerű. :-)
  • Papirzacsi
    #7358
    Alapból nem, és szerintem kiegészítő révén sem. Az ok pedig pofon egyszerű. Minden játékosnál más lenne az AI forgalmi helyzet. Nálad szabad a pálya, nála meg éppen két gép is van rajta. Összeegyeztethetetlen lenne.
  • PLackó
    #7357
    Ismét üdv.
    El lehet valahogy érni azt, hogy multi/lan játék esetén is legyen AI forgalom? Nagyon fel dobná a hangulatot. Én készítem a szervert, de sajnos ilyen lehetőséget nem találtam.
    Esetleg egy kiegészítő révén?
  • radiatorcso
    #7356
    http://repulnijo.hu/2009/05/07/papirrepulogep-vilagbajnoksag-salzburgban/


    kis Érdekesség:))
  • pateszi
    #7355
    Szia,
    Teszik az ötleted, a küldetés scenery részébe talán be is tudok segíteni. Leginkább a pécsi mentőhelikopter-bázist ismerem, ehhez készülődik már a reptér scenery. (Éppen a kistraktoron és a tréleren ügyködöm.) A kórház - mint jellemző leszállóhely- is megoldható. Pár hete sárkányról fényképeztem a várost (sajnos csak utasként), talán akad kórházas kép is a felvételek között.

    Mentőhelikopterként a legjobb a Németh testvérek EC-135-öse, de nem rossz az ingyenes változat sem.

    Szeretek küldetésekkel játszani és szerintem azok a jól sikerült mmissziók, ahol:
    - van egy jó alaptörténet,
    - szépen kidolgozott sceneryn lehet repülni,
    - vannak hozzá egyedi hangüzenetek, esetleg zene is,
    - a küldetés során akad valami váratlan bonyodalom és kell némi ügyesség a megoldásához,
    - siker esetén jár érte jutalom.
    Ha már helikopteres küldetésről volt szó, pl. a ManhattanX hez tartozó sétarepülés nagyon tetszett, ajánlani tudom mindenkinek.
  • Hypo #7354
    Javaslom ezt a programot : FSX Mission Editor
  • Apollo Cx
    #7353
    Örülök hogy ismered az Apolló céget, remélem hogy egy dologra gondolunk. 20 éve repülők az Apolló, ma már Halley Kft gépeivel. Oktatom az utánpótlást az ULA1 repülésre és a repülőklubunk vezető pilótája vagyok, de ezt csak nagyon szerényen mondom. Éppen ezért a szimulátoros repülést is nagyon élvezem, főleg ha saját küldetéseket, feladatokat is tudnék létrehozni. Nagyon kedvenc témám az IFR navigációs repülés.
  • Apollo Cx
    #7352
    Például olyan küldetéseket szeretnék létrehozni, hogy balesetekhez, sérültekhez repülni mentőhelikopterrel, majd elszállítani őket egy meghatározott repülőtérre. Tehát ilyen kutató, mentő missiókra gondolok, ezzel is tisztelegve Hatala János emlékének.
  • carlosfly
    #7351
    haliho

    en nem nagyon ismerem az editort viszont jol ismerem az apollo céget :)
  • pateszi
    #7350
    A kereső a küldetés címére (fsx lost in the triangle) ad találatokat, amik pontosan eligazítanak a fantom repcsik helyéhez. Anno lefényképeztem a koordinátákat, de most nem tudom előkeresni a képet. Érdemes kicsit nézelődni a gépek után és jár érte jutalom is.
  • DJ Skyline
    #7349
    nem, pedig érdekesen hangzik így most. :D követtem az útvonalakat, a sziget után a második fordulónál meglett a yacht, "lebombáztam" és leszálltam.
  • pateszi
    #7348
    Vannak jó ötleteid, hogy mi legyen a küldetések témája?
  • pateszi
    #7347
    Szia,
    Akkor sikerülnek a küldetések, ha a megadott célokat bizonyos távolságon és magasságon belül közelíted meg. Ez pl. a Bermudás küldetésnél max. 100-200 láb. Tehát nagyon alacsonyan és nagyon lassan kell repülnöd, hogy éppen eltaláld a célt. Ha máshogy nem sikerül, először érdemes a cél közelében elmentegetni az állást, és lassított idővel próbálkozni. Ha már gyakorlottan megy, erre természetesen nincs szükség. A Bermudás küldinél találkozni lehet egy szellemhajóval és egy elveszett 2. világháborús repülő szakasszal is. Megtaláltad őket?
  • Apollo Cx
    #7346
    Kedves fórumosok!
    Keresek olyan személyeket, fórumtársakat akik jártasak, vagy ismerik az FSX Mission Editort, netán szeretnek is missiókat szerkeszteni az FSX-hez. Megrendeltem az eredeti editort mert nagyon szeretem a szimulátoros repülést és szeretnék én is különböző küldetéseket szerkeszteni. Főleg kis hazánk területén.
    A kezdeti lépésekhez viszont szükségem lenne egy kis segítségre.
  • Papirzacsi
    #7345
    Nem, nincs rossz napom.:-) Viszont a hozzászólásod második fele igazolja az én hozzászólásom első felének mondandóját. Tudom, hogy vannak játékok, amikkel csak hamacsacsin lehet multizni, de ez nem olyan, viszont az, hogy manapság mindenki mindent hamacsacsin akar megcsinálni anélkül, hogy megpróbálna más módot is, szerintem egyértelműen egy újabb trendnek tudható be, beszűkülnek az emberek, nem képesek a "hamacsacsin kívül gondolkodni". Ez viszont nagyon rossz dolog, és ne sértődj meg, de hát végülis valamennyire élő példát mutattál.;-)
    Na erre lehet vélni az első felét.:-) Jó multizást!

    na, így már veri fasza lett az üzenetküldő rész, thx!
  • PLackó
    #7344
    A kommented első felét nem tudom mire vélni, vagy csak rossz napod van.
    Azért próbáltam azzal,mivel más játékoknál mással nem valósítható meg.
    A második felét köszi,így tényleg sikerült.
  • Papirzacsi
    #7343
    Ezt a hamacacsi hisztit el kéne már felejteni! Elhiszem, hogy most ez a hüdenagy trendi, aki nem hamacsacsizik, azt ne is vegyük emberszámba, de ezen kívül milyen indokot tudsz felhozni arra, hogy fsezni hamacsacsin keresztül akartok azon kívül ,hogy egyel több hibalehetőség kerül be a sorba?
    Az fs LAN módba megy minen egyéb hülye program nélkül is. Csak a servert adó IP-jét kell beírni az fsbe, és ha nincs tűzfal, egyéb program ami, amúgy is blokkolná a kommunikációt, akkor menni fog a multi.
  • PLackó
    #7342
    Üdv!
    Kerestem a hibára,de sajnos nem bukkantam rá.
    Hamachival szeretném kipróbálni a LAN játékot ismerősömmel,viszont mikor csatlakoznánk egymáshoz, azt írja, hogy loading players aircraft list, ilyenkor eszi a feltöltést 1 percig,majd kidob a játék azzal,hogy connection lost. Mitől lehet ez,tapasztaltatok már ilyet?
    Köszi.
  • DJ Skyline
    #7341
    na igen, a hordozóra való leszállás sem egyszerű. az expert nehézségű feladatot (mikor a meghibásodott gépet kell letenni) az elsőre sikerült, de nappal képtelen vagyok normálisan leszállni. :D mindig belemegyek a hajóba.

    tényleg, a hordozóval lehet valahogy kommunikálni? mint pl a feladatok alatt, mert feladaton kívül nem mond nekem semmit az LSO.
  • alert
    #7340
    Amit a nép akar :D
  • Rubio #7339
    Köszönöm a megértést! Nekem így olvasható, remélem felvetésemmel nem okoztam nagy gondot!
  • Willenbrock
    #7338
    Valamit nem egészen jól csináltál.Nálam akkor volt ilyen mikor letettem az F-18 at a hordozóra(atyaég majdnem anyahajót írtam!:D) de nem a kijelölt sávba sikerült és kicsit nagy volt a sebesség ezért akkorát rántott rajta a bóvden hogy egyik szárnya kicsit leért.Hiába volt lenn a gép épségben nem volt Sucess a feladat.
  • Hypo #7337
    UTXUSA CANADARA IRTAM.
    EU az mas. Patchet felrakhatod nem szamit
  • DJ Skyline
    #7336
    arra van valakinek valami ötlete, hogy miért nem fogadja el a játék a feladat alatt a leszállást? leszállok és várom, hogy kiírja a játék hogy success. de nem, hanem ő még mindig arra vár hogy leszálljak. ez valami bug, vagy valamit nem jól csinálok? nem mindegyiknél, de pl amikor Edwards körül kell túrázni majd megnézni az űrsiklót, ott nem fogadta el a leszállást a végén. vagy amikor a a yachtot keresgéljük Miami környékén, hogy csomagot dobjunk le neki. ott sem fogadta el a leszállást.
  • i robot
    #7335
    A jobb alsó sarokban támadásra kész ME-262-es kilövi a gonosz warezosokat.
  • Papirzacsi
    #7334
    Támogatom. Talán fehér háttér, szürke feliratok és fekete begépelt szöveggel jobban látható lenne.
  • Mocca08
    #7333
    Hat FS beallitas: minden high (alap beallitasoknal, nem reszletes), kiveve aircraft es traffic mert az ultra high. UTX beall. minden ugyanaz amit ö berakott maganak alapbol. Amugy nem tudom mennyiben szamit, bocsanat a pontatlansagert, de talan majdnem ugyanaz, nekem utx Europe van. Install utan utx setup megvolt,3bol 3 pipa, minden aktiv (zöld pipa mindenhol) a belsö "tree" menüben is

    NIGHT LIGHTING disable for Major ROADS de bekapcsolva maradhat INTERSECTIONS nel.

    Aztan van egy olyan a setupban hogy: OTHER TERRAIN FEATURES
    itt allist disable-re: Highway Interchanges, Railyards, Glaciers

    Ezeket a beallitasokat en nem talaltam, hol lehetnek?

    RIVER es STREAM offset, UT * stb , beallitva az altalad megadott ertekekre. Fsx-ben latja a scenery-t pipa is van.

    Van meg valami ötlet? Patch nem lesz jo egyelöre mert (es remelem ez nem szamit warez-nek) egyelöre letöltöttem, hogy lassam müködik-e. Ha igen, megveszem mint eddig minden mast.



  • Rubio #7332
    Nekem sem a tartalommal, illetve a mondanivalójával van gondom, hanem a szememmel, mert az már nem lát jól, s így nagyon zavaró...
  • Hypo #7331
    Engem annyira nem zavar, mint a hulye kerdesek:)
  • Rubio #7330
    Szerintem a fehér színű betű és ez a szürke háttér együtt egy kicsit zavaró, mivel nem különül el kellően. Ennél már csak feliratos részre érve zavaróbb.


    Így önmagában nagyon jól néz ki és maga az alap gondolat az tényleg jó, azonban az árnyalatokon lehetne még egy kicsit javítani (esetleg más színösszeállítást használni) és akkor lehetne igazán kiváló...
  • Papirzacsi
    #7329
    Szééééép, ügyes, kiváló! :-))