33535
  • Papirzacsi
    #7288
    Szerintem kvajó ötlet!!! :-)
  • grimm13
    #7287
    Mármint a képen :D
  • grimm13
    #7286
    Esetleg a " boeing " feliratot is átihatnátok " NO WAREZ "-re .Szerintem jól nézne ki !
  • Rubio #7285
    Esetleg úgy nem lehet, ahogy a FAQ is van? Csak mondjuk alatta...
  • alert
    #7284
    Nem tudom hogy kell :D bannert meg rontsuk el? :D majd utána nézek...
  • Clidey
    #7283
    Pítör, nem-e lehetne-e ebbe az ablakba amibe a kommenteket írjuk jó nagy ám világos betűkkel (hogy ne legyen zavaró) kiírni a sok ultralámának aki idetéved hogy "NO WAREZ!" ? Csomó más topikba láttam már hasonlót, és szerintem remélhetőleg elég hatásos volna hogy szinte rá kell írnia a tiltó szövegre a kommentjét a delikvensnek...vagy a bannerba jó rikító betűkkel...vagy nekem mindegy csak vegyük már elejét végre ezeknek az egyszerhozzászólós-lámagyökereknek!
  • alert
    #7282
    Leálltak már egy ideje. Most volt egy amsterdami konferencia mi lesz az fs-el a microsoft nélkül címmel. Nem voltam rajta, de majd utána érdeklődöm. Amugy szerintem lesz beszámoló néhány nagyobb oldalon. Az FSX pedig be fog válni, csak gyorsabb számítógépek és igényesebb addon készítők kellenek. Aztán majd látni lehet olyat, mintha a valóságban repülnél (most is van egy-kettő). Csak az nem bugos :)
  • mcsaba
    #7281
    Most olvastam egy külföldi fórumot de nem vagyok benne biztos hogy jól értettem, ott azt irták hogy a microsoft nem fog ujjabb flight simulátort kiadni. Jól értettem? És mi lessz akkor az FS sorozattal, eladják valakinek vagy egyszerüen csak leálnak vele? Éppen most mikor kezdenek megjelenni a több magos procik, most álnának le, pedig most lehetne igazán jó szimulátort készíteni ha minden nagyobb dolgot külön magra irnának, erre meg azt olvasom hogy leállnak.
  • grimm13
    #7280
    Hu hu huuuuuuuu bazd+ ez nagyon kemény ... Így kora reggel :D Még a gugléban is rákerestem a linkre xD Kösz hogy megnevettettél
    © Fagyas Trans : neked tudok egy jó linket amin megtalálhatod :

    Itt keress rá
  • Fagyas Trans
    #7279
    nagyon köszi!
  • Papirzacsi
    #7278
    Itt, még friss.
  • Fagyas Trans
    #7277
    sziasztok!Ezt a játékot honan tom letölteni?légyszives adjatok 1 linket nagyon köszönönöm!
    További szép napot!!!
  • meki1
    #7276
    Sziasztok!Egy kis segitséget szeretnék kérni a bgl comp-al kapcsolatban.Aki tudna segiteni,az jelentkezzen.Köszönöm!Üdv meki1
  • Hypo #7275
    Kep rola ? mi marad a regiben?
  • Mocca08
    #7274
    sziasztok, kerdesem lenne sokadszor is. hasznal itt valaki UTX-et? En vegülis feltettem, elöirasszerüen is hasznalom (elöször progi inditas, betölti a scenery-t kiirja h aktiv stb stb...) de aztan megis marad minden a regiben. FSX-ben is be van allitva scenery settings-ben hogy betöltse. Nem ertem mi lehet a gebasz, ha valaki hasznalja, pls privi vagy itt, köszi. Masik kerdes: My Traffic X-el ugyanez a problem, betölti es megsincs semmi forgalom. Tuti en szurom el, azt szeretnem tudni csak hogy hol. Elöre is köszi a segitseget.
  • Ombika
    #7273
    Win 7-el probalta mar vki, van e esetleg gyorsulas vistahoz kepest?
  • Ombika
    #7272
    Nalunk ,mikor hazaertunk fel 5 korul mikor tortenhetett a baleset, igen durvan fujt a szel!!! Kivi lennek erre a nem publikus infora! :)
  • Clidey
    #7271
    Igen, ilyen turbulens időben mint ami ma is volt, nem illdomos nagy klapnival leszállni a Wilgával az álmoskönyv szerint sem. :)
    Én ma csak késő délután kerültem gépbe, de még akkor is rendesen mozgott a levegő.
  • Rubio #7270
    Igen, ez igaz, és én sem szó szerint ezt akartam írni, hanem az általad is említett kényszerleszállási helyzetet, amikor alapgázra van levéve a motor és gázadás nélkül kell leszállnia a jelhez... (És én így is értettem, csak rosszul fogalmaztam. Bocs!)

    Jogos az észrevétel!
  • Ombika
    #7269
    Igen a pilotaval ertekeztem, h mondom szimmel en repultem mar sokat, leszallasnal mondom most fekszarnyat nyomatod, erre mondja, igen, de ez csak a kicsi stb.. Szal eleg korrekt volt a tag es jol elbeszelgettunk vele , ugy tunt erti a dolgat! Tuti vmi baki johetett a geppel! Annyi teny,h mielott felszallt volna mondta,h nagyon fustol erre szerelo mondta,h biztos keverek miatt van es meg a teli idojarasra van beallva! :) Vmi lofarkas idiota ficko mondta aki poenkodott ott, o furkalta meg ajtot elotte nemtudom milyen okbol !! Kivi leszek mi tortent!
  • Clidey
    #7268
    Nos, a típusátképzés ugyanúgy történik egy Wilga esetében mint bármely más gépnél. Ezzel az "álló motorral történő leszállás"-al nem tudom mire céloztál, de megközelítőleg sincs ilyen vagy ehhez hasonló a kiképzési tematikában. Van nagyfékszárnyas bejövetel, kisfékszárnyas (ívelőlapos) ill. fékszárny nélküli, valamint ún. kényszerhelyzet mikoris a növendék bejön pont fölé 400m-en, majd alapgázra levéve a motort, gázadás nélkül kell jelre szállnia. Ez különösen kényes pontja e típusnak, mi repülős berkekben csak úgy mondjuk: futószár irányban siklik :) (Értsd: gyakorlatilag maga alá esik vonóerő nélkül)
    De mint említettem, ez típus-jellegzetesség, amire kínosan ügyelnek egy-egy átképzés során, hogy a növendék megfelelő szinten elsajátítsa a repülés ezen fázisát. Nekem nincs típusom rá, de repültem vele nem 1x nem 2x, és bizony az első időszakban eléggé rémisztő tud lenni ahogy a föld "zoomol" befelé leszálláskor... :)
    Visszatérve az esetre: a gép pilótáját ismerem hosszú évek óta, repült már a típuson sok-sok órát, úgyhogy itt szerintem valami műszaki bibi lehetett méghozzá nem kicsi. Estefelé nálunk a reptéren (nem Gyöngyös) már lehetett hallani a nemhivatalos verziót, de az nem publikus.

  • Rubio #7267

    Elsősorban a pilóta felelőssége, de azért ez nem ilyen egyszerű...

    Ugyanis minden gép üzemeltetési paraméterei között szerepel, hogy az, milyen megengedett szélsebesség mellett repülhető és ott pontosan fel van tüntetve, hogy ez az érték mennyi szembe szélben, oldal szélben stb.), valamint az sem mindegy , hogy a szél folyamatosan fúj-e, vagy lökéses, mert ez utóbbi esetben is változnak a paraméterek (ált. csökkennek)...

    Minden gép tud egy bizonyos szintig vitorlázni, hogy mennyire, az a gép siklószámából derül ki, mellyel az adott gép pilótájának tisztában kell lennie, minek után korábban típusvizsgát kellett neki tenni...
    A felkészülés során gyakorolják az "álló motorral" történő leszállást. (Ez Vilga esetében biztosan így van, de egy vadászgép esetén már nem, legalábbis én még nem hallottam róla)

  • Rubio #7266

    Ez is ott volt megtalálható, ha nem is pont azon a linken, amit Alert mondott (biztos ott is fellelhető, de ott én sem találtam meg), de a lényeg a lényeg, hogy a FAQ linkjei között volt:



  • Ombika
    #7265
    Udv. Ezt meg kell osztanom veletek. Eddig mindig csak gepen repultem ,erre ma pipishegyen gyongyosnel repultem PZL 104 Vilga geppel, elveztem nagyon bar dobalta a szel rendesen, de igazabol igy meg izgalmasabb volt szamomra es a latvany lenyugozott, erre ra 3 ora mulva mondjak hirekbe,h kenyszerleszallas kozben balesetet szenvedet. MONDOM OMG! :O

    Ilyenkor aki nagy szelben felszall, kinek a felelosege ,h emiatt szenved balesetet? Amugy minden gepet lelehet vitorlazni, lehet hulye kerdes?! :)
  • alert
    #7264
    Hogyne lenne Malev? A FAQ-ba nem néztél bele :) www.avsim.com itt egymillió repülőt és textúrát is találsz meg többmillió mást is...
  • Mocca08
    #7263
    viszont jo hir, hogy az AirFrance es a BA Concorde tökeletesen müködik es igen szep latvanyt nyujt :)
  • Mocca08
    #7262
    jah, sikerült megoldani, bar eleg erdekes megoldasok születnek. Neha a szarny tiszta fekete, neha az egesz gep, valami hiba szinte mindig akad. Es Malev ugysincs, szoval maradnak az eredeti gepek vszg:) Viszont nem tudtok valami jo linket ahol konkretan gepet lehet letölteni? nem csak texturat. FSdownload-ot mar neztem, surclaro.com szinten kilöve.
  • Rubio #7261
    A FAQ-ban található linkeket már mind kivesézted?
  • kokos
    #7260
    Szevasztok!

    Tudtok helyeket ahol dx10-re kompatibilis repülőket lehet letölteni?Kösz!
  • Rubio #7259
    Szerintem azért, mert a feltelepített gép mappájában található Aircraft.cfg fájlban nem módosítottad annak megfelelően, amint az a 'readme' fájlban található...

    Legalábbis az általam letöltött gépeknek volt 'readme' fájlja és ez mindegyikben (már amelyik ezt a módszert igényli, s nem telepedett fel magától) bele volt írva, s még az is, hogy pontosan milyen sorokat kell beilleszteni...

    De az is lehet, hogy esetleg rossz helyre tetted, s véletlenül nem a gép textúrája közé került...
  • Mocca08
    #7258
    sziasztok, vszg tök alap kerdes es megkerdezem mert a közeli es közepesen tavoli hsz-ekben sem lattam ra megoldast: hogyan tudok betenni egy gepet a texturak köze? ragugliztam hogy "how to install airplene fsx", ki is adta a megoldast, megsincs a gepek között. Elmulasztottam vmt?:) pls help.
  • eds7
    #7257
    Nekem is tetszik.
  • L Viper #7256
    Brutál jó ez a videó, bár mostanában inkább az FS9-et tolom.

  • Rubio #7255

    L-159 Alca (bár ezt biztosan úgy is tudjátok):



  • Clidey
    #7254
    Én úgy tudom ez fizetős lesz.

    Itt viszont készülőben van egy free. :)
  • zsoltfireman
    #7253
    Köszönöm!
  • Hypo #7252
    Keszuloben van a dolog:
    Promo Video

    Developer Site
  • zsoltfireman
    #7251
    Üdv Mindenkinek!
    L-39 Albát keresek VC-vel,ha valaki tud segíteni szóljon!

    Köszönöm!
  • Rubio #7250
    Nem maradt le, mivel az "aha"-t annak értelmeztem...

    Egyébként pedig: egészségedre!
  • Rubio #7249
    Köszönöm!

    (Már elsőre is értettem, de így pontosítva pedig lehet, hogy másnak is az lett.)