33535
  • Clidey
    #7328
    YEAAAHHHH!!!!! :))))
  • Hypo #7327
    Na vegre valami, grat jo otlet
  • Hypo #7326
    Fs beallitasok? UTX beallitasok? Ezeket ird mar le illetve akkor ha jol ertem olyan mintha nem lenne utx a gepen mivel nem latod a kulonbseget.

    Install utan lefutattad az UTX setup cuccot? Scenery-knel fsx ben latszik a listaban?

    Ha a beallitasoknak vagy UTX USA CANADA
    Akkor a kovetkezoket erdemes beallitani:

    NIGHT LIGHTING disable for Major ROADS de bekapcsolva maradhat INTERSECTIONS nel.

    Aztan van egy olyan a setupban hogy: OTHER TERRAIN FEATURES
    itt allist disable-re: Highway Interchanges, Railyards, Glaciers

    Nyisd meg az UTX USA-t. Menj az ADVANCED - MODIFY FLATTENING. Tegyel pontot a STREAMS-hez.

    2 RIVER allisd OFFSET ra es -3 Meters, nyomd meg a SAVE-t
    2 STREAM allisd OFFSET ra es -2 Meters mensd el.

    Az ADVANCED resznel scrolloz le amig ezt latod WIDTHS es allisd a kovektezoket:

    UT OCEAN PIER 3
    UT RAIL ENC DRY 14
    UT RAIL ENC SEASONAL 14
    UT RAIL ENC TROPICAL 14
    UT RAIL ENC BRIDGE 14
    UT RAIL ENC TRACKS 12
    UT ROAD ENC DRY 28
    UT ROAD ENC SEASONAL 28
    UT ROAD ENC TROPICAL 28
    UT ROAD ENC2 DRY 16
    UT ROAD ENC2 SEASONAL 16

    Az 1.2 es patch kicsit megnoveli az autok szamat ami egy csomo emberkenel lassulast eredmenyezett (7% nal tobbre ne is allisd fsx ben)

    Vann egy uj patchuk is ami ezt kicsit orvosolja, egyebkent is tolsd le az osszes updatet.

    Szoval kellenek amiket kertem hogy barki segiteni tudjon, mert sok okozoja lehet annak hogy nem latsz semmit, amit fentebb irtam az altalanosan ervenyes es erdemes install utan beallitani.


    Click DONE





  • Mocca08
    #7325
    lenti h.sz Hypo-nak szolt (#7225), felrement a post:) (sajat magamnak nem irok...)
  • Mocca08
    #7324
    hat szoval, van ugye a flight1.com-on az UTX, megnezed ott a screenshotokat, aztan mondjuk betöltesz egy Locarno-t, akkor eg es föld a kül. kepet nem tudok linkelni mert nem tudom h kell, de a lenyeg h semmit sem valtozik, ez elsö ranezesre is latszik:) My Traffic X-ben sem sajna. te hasznalod vmket?
  • Hypo #7323
    FS COPILOT

    PM SOUNDS

    Illetve sok addon gepben van ilyen funkcio. Nalad egyaltalan semmi nem szol? Sounds settings?
  • i robot
    #7322
    Semelyik gép sem tudja. Én azt szeretném ha a nagyobbak mondanák amit kell. Pl. most vettem meg a Captain Sim C-130-át de az se szól semmit.
    Azt honnan látom hogy szakosodott?
    Átnéztem a fsx mappáit, és meg is találtam ezeket a szövegeket.
  • Clidey
    #7321
    Ha az adott géped paneljében elhelyezett gauk közül nincs erre "szakosodott", akkor tölts le valamelyik nagyobb frí szájtról egyet, és applikáld bele az adott géped panel.cfg-jébe.
  • Hypo #7320
    melyik gep? nem mindegyik tudja
  • i robot
    #7319
    Sziasztok!
    Tudja valaki hogyan lehet szóra bírni a gépeket? Konkrétan leszállásnál a magaságok bemondására gondoltam. köszi
  • Ordasbácsi
    #7318
    Nagyon szépen köszi az infót! :)
    Már azt hittem, van új csomag...
    Merthogy a neten mindféle hülyeségeket írkálnak.
  • alert
    #7317
    :)
  • kolszal
    #7316
    Na, ha most ha ezt valaki érti (csak vicc volt)
  • pateszi
    #7315
    Köszönöm szépen a válaszokat.
  • DJ Skyline
    #7314
    nincs különbség a kettő között, egy és ugyanaz. az hogy most valahol hozzáírják az "expansion pack" jelzőt még nem jelent semmit. a Deluxe verzióhoz képest 3 új gépet, új küldetéseket tartalmaz az Acceleration.
  • alert
    #7313
    Megerősítem a többieket, csak az fs2002-es gamepack-el tudsz használható apront vagy talajt készíteni. FSX-nek még annyi megkötése van, hogy csak SP2-vel vagy ACC pack-al működnek a saját készítésű ground polygon-ok és egy polygon 100m hosszú lehet bármilyen irányban. Tehát fel kell vagdosni amikor kész, hogy az FSX rá tudja erőszakolni a round earth algoritmusára. A kész betonok alá AFCAD taxiutakat vagy betont kell tenned, mert az FS enélkül nem érzékeli, hogy milyen talajon van a repcsi. Természetesen az AFCAD nem látszik át a gmax ground polygon-on (ha magasabb layer számon van).
  • Ordasbácsi
    #7312
    Tehát ugyanaz mindkét kiegészítő extracsomag vagy mindkét dvd külön küldetések, több gépek??????
  • Papirzacsi
    #7311
    Fs2004-ben próbáltam a végén vázolt megoldásodat, és csak félmegoldás, regiment hibával. Tudtommal az fs2002-es megoldás a nyerő, egy kis módosítással. De nem folytam bele az fsx-es dolgokba.
  • m814
    #7310
    Szia!

    A legutolsó információim szerint még mindig a GMAX FS2002 SDK a nyerő.
  • pateszi
    #7309
    Sziasztok,

    Scenery készítéssel kapcsolatban érdeklődöm: Melyik programmal lehet egyedi textúrázású kifutópályát és az apromokat készíteni?

    A komolyabb kiegészítőket készítik így, pl. az Aerosoft termékein látni gyönyörű apronokat. Az FSX és ADE lehetőségeit ismerem, csak nem vagyok velük elégedett. Úgy láttam, hogy a szebb megoldáshoz általában egy régebbi programot használnak, ami az alap textúrázott poligonjairól egy FS9-es bgl-t készít.
    Egy tutorialt találtam a témában, amiben Bill Womack még az FS2002-ben bevált módszert és az ahhoz való Gmax gamepacket ajánlja.
    Ezt kell beszereznem, vagy létezik esetleg egy frisebb módszer. (Az FS9 sdk-t nem ismerem, lehet hogy abban van a cucc?)

    Kipróbáltam egy másik megoldást és úgy látom, hogy a reptér szintje felett 1-2 cm-rel elhelyezett egyszerű, textúrázott felületekkel is működik a dolog -több rétegben elhelyezett max plane objektumokkal.
  • Clidey
    #7308
    Nem, távolról sem ez volt a szándékom, mint azt a #7302-ben is írtam, csak egy további infót osztottam meg. Úgyhogy oké, ezt megbeszéltük! :)
  • Hypo #7307
    2 extra szo amugy semmi:)))
  • Ordasbácsi
    #7306
    Üdv mki!
    Mi a külömbség a fsx acceleration és az fsx acceleration-expansion pack között?
    Ezt most fedeztem fel...
  • Ombika
    #7305
    Csak ugy hangzott, mintha ugyan mar mit rinyalsz lofasz se tortent hangvetelu HSZ!! HA nem elnezest!
  • DJ Skyline
    #7304
    ilyesmire gondol. :) nem nehéz, egy kód az egész amit be kell másolnod a karbantartás részhez.

    üdv újra, rég jártam már erre lett egy erősebb gépem és végre tudok rendesen játszani a játékkal, majd dobok pár képet később.
  • Clidey
    #7303
    Én nem ócsárolok senkit csak nem értem most megin min akadt ki már megint?? Nem azt mondtam hogy "nyugodtan beleülhettél volna te is, semmi bajod se lett volna"! Sőt, szerintem semmi rosszat nem irtam, pusztán egy infót osztottam meg a nagyérdeművel. Erre ez itt azt kivánja zuhanjak le...OMG!!! ISTENEM!
  • exTrem
    #7302
    Nanana urak ! Ne itt öntsük ki a lelkünket .. priviben beszéljétek meg, ami a balesetet illeti sajnálatos, de ne itt ócsároljátok egymást :)
  • Clidey
    #7301
    Namosmeg miafasz bajod van?????
  • Ombika
    #7300
    Akkor kivanom neked,h zuhanj le es elvezd vazze ha elso repulesed lett volna!!! ISTENEM!
  • Clidey
    #7299
    Az utasoknak úgyhallottam semmi bajuk se lett pár karcoláson kívül, a pilóta törött felkarját meg holnap műtik.
  • Ombika
    #7298
    Upsz ezt usztam meg! :O OMG
  • Clidey
    #7297
    Na igen, pont ilyenre gondoltam! Meg még a duma is jó! :D
    Tán meg kellene kérdelni az ottani topikgazdát mi ennek a módja. A bannerban is el lehet helyezni, de szerintem azt sokan figyelmen kívül hagyják/észre sem veszik sajna.
  • grimm13
    #7296
    Na
  • Papirzacsi
    #7295
    Ez az amit nem lehet nem észrevenni.:-)
  • Ombika
    #7294
    Alakul, de meg mindig kicsi! :)
  • Rubio #7293
    A "Fight Simulator X" felirat alatt sokkal szembetűnőbb lenne...
  • grimm13
    #7292
    Na ? Most már villog
  • Papirzacsi
    #7291
    Ja, én is így képzeltem el, bár félek pont annyira nem vennék észre, mint a FAQ feliratot. Ezért azt mondom, legyen ilyen is, meg olyan is amit Clidey említett.
  • Ombika
    #7290
    HA meg villogna is es pirosan, megjobb lenne! :)
  • grimm13
    #7289
    http://kepfeltolto.hu/i/?230982Valami ilyenre gondoltam