33535
  • Ombika
    #7448
    Olvastam, de ezekszerint nemerted mire akartam celozni! :)
  • Solt
    #7447
    Egyik szerverről a másikra mentettek, és mindkettőt kinyírták... :(
  • Solt
    #7446
    Soha nem fogom megérteni, hogy egyesek miért élvezik azt, ha másnak kárt okoznak! :(( Szakadjon le bizony... :D
  • Ombika
    #7445
    Igen olvastam. Csak azt nem ertem,h tobbszorosen felulirtak az adatokat a vinyokon, mert akkor nem lehet visszahozni tenyleg vagy csak nincs love helyreallitasra? :O
  • Papirzacsi
    #7444
    Sajnos igen, kicsit lentebb már valaki megemlítette. Szakadna le a tudod milye a tettesnek. (bár az is lehet, hogy a konkurencia volt:-))
  • Solt
    #7443
    Ezt hallottátok már? :(((
  • radiatorcso
    #7442
    a használati utasítás magyar, de h valami unatkozó egyetemista miként tudja lefordíta, fene tudja
  • Clidey
    #7441
    Szerintem a számlán amit kapsz mellé, annak tetején az eladó címe. :D
  • mcsaba
    #7440
    Létezik magyar nyelvü FSX? Én úgy tudtam nincs de a neten nézelődve ezt találtam, valaki találkozott már vele? Pontosan mi magyar benne? Az oktató rész le van fordítva? Vagy esetleg csak elírás lenne és nem is magyar?
  • Mocca08
    #7439
    igy: http://www.lmgtfy.com/?q=fsx+cargo+door+open
  • Mocca08
    #7438
    Köszönöm szepen! :)
  • radiatorcso
    #7437
    Nekem az istennek se jön be az új oldal:((
    Sőt a régi sem..
  • Papirzacsi
    #7436
    Nagggggyonszép!:-)
  • alert
    #7435
    A 431 csomo utazósebesség a földhöz képesti utazósebesség. Amit a műszer kijelez az a műszer szerinti sebesség, ami a levegő dinamikus nyomásából származik. Ahogy haladsz a levegőben a géppel úgy keletkezik egy torlónyomás, amivel a levegő nekiütközik a repülőgépnek, ezt a gép orránál elhelyezett csövön (pitot cső) bevezetik a gépbe. A levegőnek van egy statikus nyomása is, ami a magassággal változik, mivel a levegő sűrűsége felfelé haladva csökken. Ezt a statikus nyomást is bevezetik a gépbe, általában a repcsi oldalánál. A két nyomás különbségét méri a sebességmérő, ami a dinamikus nyomás. Mivel nagyobb magasságban a levegő kevésbé sűrű és kisebb lesz a statikus légnyomás, a levegőhöz képesti sebességet növelni kell ahhoz, hogy ugyanakkora maradjon a dinamikus nyomás. Tehát ha te emelkedsz és ugyanazt a műszer szerinti sebességet tartod, akkor valójában a légáramláshoz és a földhöz képesti sebességed folyamatosan növekszik. Azért a dinamikus nyomásból származtatott sebességet és nem pedig a földhöz képesti sebességet mérik a repülőgépen, mert a gép vezetése szempontjából ez a származtatott műszer szerinti sebesség lényeges, mivel ez mutat arányos értéket a szárnyakon keletkező légerőkkel. Dúrva példaként gondold el, hogy pl hiába repülsz a géppel a földhöz képest 500 km/h sebességgel, ha van pl egy 400 km/h hátszeled, akkor a légáramlás a gép körül csak 100 km/-h, hiszen a 400 km/h hátszél miatt nagyjából 400 km/h-val lassabban áramlik a szárnyak körül a levegő és nem keletkezik elegendő felhajtóerő. Pedig te a földhöz képest 500 km/h-val haladsz, mégis lezuhansz, mert hogy a gép repüljön mondjuk (hasracsapva) 240 km/h sebességgel kell haladnia. Ezért van az, hogy te ha utazómagasságon műszer szerint 280 csomóval repülsz, az akár a földhöz képest lehet 435 csomó ( 800 km/h ) is. Attól függ milyen magasan tartod ezt a sebességet és milyen irányból hány csomóval fúj a szél. 40.000 lábon a 350 csomós műszer szerinti sebesség pl már jóval a limiteken túl van, mert bár a dinamikus nyomásból származtatott sebesség 350 csomó, ilyen magasságban a levegő sűrűsége kicsi és a valós levegőhöz képesti áramlási sebesség a gép körül meghaladja a tervezési korlátokat és károsodást okozhat (széttépheti a gépet). Ezért jön be neked a overspeed jelzés.
  • Rubio #7434
    Szia! Jutottál valamire?
  • Hypo #7433
  • Mocca08
    #7432
    valamit nem ertek: ha 1 csomo 1.852 km/h akkor ha repülsz 330 csomoval (~611 km/h) akkor egy B737-es miert kezd el Overspeed-ezni annak ellenere ha az utazasi sebesseg 795 km/h (431 csomo)? Flaps 0%, gear up, tehat semmiben nem tehetek kar ami miatt kiabalhatna hogy overspeed. Valakinek ötlet?
  • Mocca08
    #7431
    jo az a Hungarocamion a Berlin TGL screenshotok közt :) Ahogy az oldal is, thx a letrejöttert :)
  • alert
    #7430
    Egy új oldal
  • Hypo #7429
    Szeeep:(((((((((((((((((
  • malévmibence
    #7428
    Hello!!!Tudja valaki hogy az fsx-ben a cargo door melyik billentyűvel nyilik?????
  • alarubia
    #7427
    PRESS RELEASE: AVSIM Hacked!!

    Tom Allensworth, CEO and Publisher of AVSIM, today issued the following announcement; “We regret to inform the flight simulation community that on Tuesday, May 12, AVSIM was hacked and effectively destroyed. The method of the hack makes recovery difficult, if not impossible, to recover from. Both servers, that is the library / email and web site / forum servers were attacked. AVSIM is totally offline at this time and we expect to be so for some time to come. We are not able to predict when we will be back online, if we can come back at all. We will post more news as we are able to in the coming days and weeks. END
  • Hypo #7426
    az annyira most nem fontos
  • Rubio #7425
    Igen az.

    A másik eltérés a Conforte Texture Clamp-nál van... (Ha a hiányzókat figyelmen kívül hagyjuk.)
  • Hypo #7424
    ok megnezem, ez a legujabb nhancer?(2.5.1) http://nhancer.com/

  • Rubio #7423
    Így történt a próba!

    A #7416 sz. hsz-mben még kerestem, hogy hogyan lehet aktiválni, mert ott az fsx profil még hiányzott, de miután betettem a pipát, már felajánlotta e lehetőséget. A próba így történt, de semmi, sőt ezek után kipróbáltam úgy is, hogy kivettem a pipá (hátha), de semmi sem változott...

    Hypo! Légyszi nézd már rá az általam belinkelt képekre, mert már tegnap is mondtam, hogy én nem tudom a nekem meglévő nHancer-n pontosan azokat beállítani, ahogy azt a Te képeid alapján kellene! Nem csak hogy más a menüje, de még az állítási lehetőségek is mások, pár eleve nincs is, ill. egy helyen (a fenti hsz-ben) látható default érték, ami nálad auto, de ezt itt nem ajálja fel, hanem csak számokat...

    Szerintem emiatt nem működik nálam....
  • Hypo #7422
    van ott egy profile can be activated manually rublika azt pipald be es a taskbaron bal eger gomb nhancer ikonra es valaszd az fsx profilt, atan lepj ki nhancerbol es ugy nezd meg az fsx et
  • Rubio #7421
    Igen, mindkét helyen.
    Igen az fsx-re mutat.
    Nem állítottam át addig semmi, amíg nHancer-rel bajlódtam, most van átállítva...
  • Hypo #7420
    globalt es a profilt is ugyan arra allitottad? Profil fsx exere mutat? Nvidia driver panel ben nem kell allitani semmit mert felulirja.
  • Rubio #7419
    Így csináltam és nem aktivizálódott, maradt az alap beállítás.

    (Az FSX-ben az AA ki volt kapcsolva.)
  • Hypo #7418
    Az aktivalodik amikor elinditod az fsx et, ezert nyugodtan ki lehet nhancerbol lepni, VISZONT arra figyelni kell hogy amit a profilnal allitottal az legyen a global fulnel is.

    Egyebkent profilt hozza lehet adni ha nincs csak nevet kell adni neki meg milyen EXE file ra mutasson esetunkben FSX>EXE ennyi.
  • Rubio #7417
    Én nem tudom a #7405 sz. hsz alapján beállítani, amit beállítottam, az viszont nem jó, mert továbbra is fűrészfogas a grafika, szóval nekem marad a vga kártya beállítása 3d üzemmódba....

    Köszönöm a segítséget, na és a türelmet!

    Bocs az OFF-okért!
  • Rubio #7416
    Bocs! Ez utóbbi kérdés azért merült fel, mert nálam nincs FSX profil:

  • Rubio #7415
    Ha beállítottam, akkor hogyan tudom elmenteni az nHancer beállításait?
  • Rubio #7414
    Elnézést kérek, de egy kicsit későn tudtam csak elkezdeni a telepítést!

    És mindjárt el is akadtam (már előtte is, de azon sikeresen átjutottam), mert az általam letöltött nHancer -nek nem ilyen a menüje, mivel a 3. képtől eltér:




  • Hypo #7413
    gond van nem kell parazni, tessek kerdezni, en se igy szulettem hogy tudom.

    Ja egyebkent az ujabb nvidia drivereknel tapasztaltam hogy eloszeretettel errort adnak installnal mintha nem talalnanak megfelelo vga-t de ha safe mode ban rakod fel akkor mukodik. Ha esetleg belefutnal ebbe a gondba.

    Egyebkent elotte nem art ezen is vegig menni megeri.
    System Setup
  • Rubio #7412
    Na ennyi segítségre már igazán nem mondhatok nemet! Veszek egy mély levegőt és még ma megcsinálom, s jelzem az eredményt!

    Köszi a fáradozásod, na és a segítséget!
  • Hypo #7411
    Driver Sweeper

  • Hypo #7410
    Csak rakd fel az uj drivert majd nhancert allisd be ahogy a kepeken es kesz nem kell xml el szarozni.
  • Hypo #7409
    Driver cleaner egy egyszeru progi, felrakod aztan eloszor start menu settings/control panel/add remove software megkeresed az nvidia drivert uninstallalod, aztan reboot, majd elinditod ezt a driver cleanert es bepipalod hogy az nvidia driver cuccait tavolitsa el ( a legjobb ha ezt safe modbe csinalod, ami annyit tesz hogy a gep bekapcsolasakor boszen nyomogatod az F8 gombot es bejon egy lista ahol a SAFE MODE ot valasztod win bejon driver cleaner elindit driver eltavolit, aztan felrakod az uj drivert majd az nhancert es beallitod ennyi, kb 10 perc az egesz.