33535
  • semidim
    #7768
    Nem véletelenül írtam, hogy nincs lényeges különbség a videokártyákat leszámítva. Előszőr is a Ram ugyan 10066MHz-es, de két osztállyal rosszabb az időzítése mint a 800-asnak, úgyhogy szerintem az a gyorsabb, de ezek amúgysem jelentenek érzékelhető különbséget.
    Vagy, hogy egy másik példát említsek, az új gép alapalapján 330-ra van húzva az FSB, az enyémen 400-ra. A 45-ös csipszet biztosan jobb valamivel, mint a 35-ös, de összességében ezek a különbségek kiegyenlíthetik egymást.

    Mindkét gépere én telepítettem a rendszert és az FSX-et is, bármiféle optimalizálás nélkül. Ilyen durva különbségnél valószínüleg tévúton járnék, ha optimalizálni akarnék. Most 6-8 FPS-ből mit lehet optimalizálással kihozni? Két és fél vagy háromszoros a sebességkülönbség a két rendszer között FSX esetében jelenleg. Amúgy köszönöm a linkeket, de már régen is próbálkoztam ilyenekkel, akkor sem vezetett jelentős javuláshoz. Ez akkor jó, ha már alapból jól működik a rendszer és egy kicsit még csiszolni lehet rajta. Itt nem erről van szó sajnos.
  • Hypo #7767
    A vga a tesztben nem szamitott akkorat hogy szignifikans kulonbseg legyen VISZONT nalad 800mhz es ramok vannak mig a masikban 1066 mhz es ramok dolgoznak. na persze ttol meg nem kene docognie a dolognak.

    javaslok ket linket olvass vegig es esetleg hasznald az ott leirtakat es nezzuk meg segitenek e.

    Rendszer optimalizalas

    FSX setup
  • semidim
    #7766
    Sajnos nem látok tisztán ebben a kérdésben, pedig igyekszem sokmindent elolvasni. Itt van például ez a teszt:
    http://www.tomshardware.com/reviews/4870-x2-amd,1992-4.html Vajon a max details itt mit jelenthet: gyanítom, nem azt, hogy a custom beállításokban minden fullra lenne állítva, mert akkor a kb. 30FPS -nek gondolom, csak a töredéke jönne ki egy jól kidolgozott sceneryn.
    Azután még érdekesebb az én szempontomból ez a teszt: http://www.tomshardware.com/reviews/GeForce-9600-overclock,2028-18.html
    Itt ugyan ultra quality beállítást ír, de itt nem is annyira az FPS-értékek, mint inkább az arányok az érdekesek!
    Nekem ugyanis a következő konfigom van:
    GA-P35-DS3L, Intel Core 2 775 E6750 (3200Mhz), Geil Black Dragon DDR2 4GB 800Mhz, Asus EN9600GT 1GB/Vista 64bit Nálam az FSX döcög.
    Kipróbáltam ugyanakkor ezen a konfigon, ami egy ismerősömnek készült: Gigabyte GA-EP43-DS3, 4GB 1066MHz DDR2 RAM Corsair XMS2, Intel E5200 (3200Mhz), ASUS Radeon EAH4830/HTDP/512MD3/A 512MB DDR3/Vista 64bit

    Ha megnézzük a két gép közötti különbséget, szerintem nem lehet nagy különbség sebességben, az igazi különbség a Videokártyák között van.
    A hivatkozott teszt szerint az én videokártyám lenne elvileg jobb az FSX-hez. A helyzet azonban az, hogy a Radeon 4830-as konfig egy erős custom beállításban hozza mondjuk a 18FPS-est, akkor ugyanabban a beállításban az én konfigom 8FPS körül döcög, vagyis használhatatlan. Sajnos nem volt módomban kicserélni a kártyákat, mivel komlett garanciás az új gép.

    Kéedésem, hogy mi itt a helyzet. Hol lehet, valóban megbízható teszteket találni a FSX kontra hardver témában, ha ugyan egyáltalán lehet?

    Köszönöm.



  • Mocca08
    #7765
    hat ezeket a scenery-ket latva kezdem egyre jobban banni, h csak nyar vegen kapok fizut es csak akkor lesz penzem gepet fejleszteni.. de addig csak almodozom tovabbra is..

    Hypo: hat jah, igen jo moka volt az a mikro :)
  • pateszi
    #7764
    Kössz az infót. Régi vágyunk már, hogy az FSX-es verzió is elkészüljön.
  • Hypo #7763
    mar tegnap ota tukon ullok, amiota kijott hog a hetvegen kijon, a manualt mar le is toltottem aaaaa
    jojjon maaaaaaaar:)
  • alert
    #7762
    Hétvégén ha minden jól megy kijön a Tongass Fjords X. A linken új shotok :) király lesz.
  • Hypo #7761
    Aerosoft MallorcaX
  • Hypo #7760
    Kosz az infot, a kérdés csak hogy a kész az mit is takar.
  • Papirzacsi
    #7759
    Igen, ez nagyon jól nyomon követhető az fs minden részében. Ugyanazzal a kártyával+ egy újabb driverrel már messze nem fut olyan jól az fs, mint mondjuk egy 1-2-3 éves driverrel. Ezért is ökörség, amikor a külföldi forumokon valaki valami problémával segítségért kiált, oszt jön a hozzáértő azzal a dumával, hogy tegye fel mindenből a legújabb drivert. LÓL. Régi játéknál a legritkább esetben vezet pozitív eredményre ez megoldás. Ebből mindenki levonhatja, hogy érdemes néha régebbi drivereket is kipróbálni, lehet gyorsabb lesz az fs, csak esetleg az új játékok nem mennek vele jól.:-)
  • alert
    #7758
    Az új videókártyák gyengébben muzsikálnak FS alatt, mint a régiek. Nagyon jó teszt erre, hogy a GTX260, ami egy igen erős mai VGA, 5-10 FPS-el gyengébb eredményeket hoz ugyanazon a konfigon, mint egy 8800 Ultra. Ez igen jelentős. A kettő közötti ár is. A jelenség az FS sajátos szimulátor engine-je és az újfajta driver-ek miatt van. Az új kártyákat SM3.0 és egyéb brutál grafikai elemek megjelenítésére tervezik és erre írják a driver-t is. Az FS teljesen más koncepció, ott milliárd polygon gyors textúrázását kéne végrehajtani gyorsan, amire a régi kártyák és driver-ek alkalmasabbak. Ezért nem látsz FPS vagy hasonló játékban nagy, nyílt tereket vagy ha igen, akkor sem 2-3km-nél távolabb. Ez van.

    Az Aerosoft féle szimulátor közelebb áll a kész állapothoz, mint azt bárki gondolná. Csak egyelőre TopSecret. Nemsokára Mathijs bővebb infókat fog mondani róla.
  • Hypo #7757
    Semmi bajom fele mielött bárki félre értené, minden tiszteletem az övék, kicsit azért oda lehet mondani:))))

    De meg van az egész nagy előnye, elég nyíltra akarják a fejlesztést, tulajdon képpen egy FS OS-t akarnak, aminek megvannak az alap funkciói és persze modulárisan bővthető a többi fejlesztőnek meg jó platform, nem állítom hogy nem nagy fába vágták a fejszéjüket.
  • [HUN]FaTaL
    #7756
    Ha optimalizálnák, és a kukába vágnák az egész enginet. :D Mikor megjelenik, menjen már normálisan egy középkategóriás gépen. Én elhiszem, hogy nagyon sok mindent kell számolnia ezért zabálja a procit és nem megy rendesen, de szerintem nagyon sokminden, amiatt van, hogy az FS engineje 100 éves és hordozza magán a bajait + a kompatibilitás miatt is.
  • Falconer
    #7755
    A nyelvtannal szoktak problémái adódni, de azért elég egyértelmű dolgokat szokott irni :)
    Már visszakérdeztek rá hogy ezt a slow down dolgot fejtse ki, kíváncsi vagyok, hogy mit fog válaszolni.
  • Hypo #7754
    Bar lehet csak azt akarta hogy aze mert bevasarolsz a trendi csilivili uj kartyabol semmivel nem lesz gyorsabb az fsx ed sot meg tobb gondod is lesz mivel az uj kartyak driverei meg szarok, talan kb ennyit jelent:))

    8800GT nel nagyobb halal felesleges bele, mivel a cpu es a memoria a lenyeg,
  • Hypo #7753
    erteni nem nagyon lehet de mathias irta ugy hogy:))))))
  • Falconer
    #7752
    Whoo, ezt hogy a fenébe kell érteni?

    "The problem with FSX was that the game engine does not scale well with performance. Take for example the fact that high end graphics cards (like the 285 GTX) SLOW DOWN fsx instead of helping it along."
    Mathijs Kok

  • Hypo #7751
    mikroökonomia vizsga upsz, !! nem irigyellek:)
  • Hypo #7750
    june edition izgalmasabb, mit szeretnel az ujba a tema:))))

    Hat ez meg nem development de mar valami elkezdodott:))
  • Falconer
    #7749
    Van, Aerosoft hivatalos fórumán.

    A New Simulator (May edition)
    Lehet véleményeket írni, hogy mi volt a vacak FS9-ben, FSX-ben, mi lenne jó ha lenne az újban, stb...

  • Mocca08
    #7748
    hüü... egy karo mikroökonomia vizsga utan ez a hir kesz felüdüles :) van erröl vm info? guglin kivül, te ugyis jobban benne vagy ebben gondolom.
  • Hypo #7747
    aerosoft rajta van az ugyon:)
  • Falconer
    #7746
    Hoops, azt észre sem vettem :) akkor nem szoltam
  • Mocca08
    #7745
    ez egy rossz hsz volt, nem kellett volna itt remenyt elhinteni :( En pl baromira szeretnem ha folytatna valaki, dehat... Bill Gatesnek nincs erre penze az X milliard dollarjabol sajnos.
  • carlosfly
    #7744
    hehe kicsik az1680x1050 es kepek?
    vedd a faradsagot es a kepek aljanal levo kis +jelre kattintva megkaphatod az eredeti meretet ;)
  • Clidey
    #7743
    Csakhogy itt még nem voltak szélnek eresztve a porgamozók...
  • perko
    #7742
    Ha csak ez nem?

    FS11
  • Clidey
    #7741
    +lehet :-))))
    De a lényeg hogy mostmár van tuti infónk tuti forrásból ujjé! :-P
  • Hypo #7740
    akkor az mar ki epitett inkabb:)
  • Clidey
    #7739
    Az M$ beépitett embere
  • Hypo #7738
    ???/ lemaradtunk valamirol?:)
  • i robot
    #7737
    FS-2004-el tényleg a levegőben érzed magad?
  • JackDow
    #7736
    Erre a hsz-re valami elfogadható bizonyíték? Link? Ha már így írtad: HIVATALOS
  • [HUN]FaTaL
    #7735
    Linket plz. :) Há még az X se fut a gépemen. Gondolom a 11 i7tel is akadozni fog. De nem úgy volt, hogy megszűntették a fejlesztést?
  • Rodman6
    #7734
    Hivatalos: 2010 vége, 2011 eleje: Flight Simulator 11
  • L Viper #7733
    Kösz, megnézem.
  • Rodman6
    #7732
    Szerintem is jobban jársz a 2004-el. Nekem olyan gépem van, ami az FSX megjelenésekor még láthatáron sem volt, mégis szaggat helyenként mint a hétszentség.
    Össze kellene fogni az MS-nek a Google Earth brigáddal, az Add-on készítő csapatokkal és összehozni valami tényleg szórakoztató dolgot, mert hogy mondjam... szép-szép a grafika, de nem érzem levegőben magam. Domborzat, színek nem realisztikusak, hiába az environment pack-ek. A fák ocsmányak, a városi épületek szintén. Autók, kamionok összevissza mennek.

    Lent olyan a textúra, mintha valami szőnyeg lenne a sims-ben. Szimulátornak jó, de hogy élvezni is lehessen, nagyon fel kellene dobni a környezetet hogy 10 perc repülés után ne legyen unalmas. A grafikus motort is újra kellene gondolni. Igaz vannak add-onok hogy egykét helyszínt fotorealisztikussá varázsolnak, de ez csak annak okoz örömöt aki abban a 20km2-es körzetben repül.
  • Mocca08
    #7731
    bocsanat, hülyeseget mondtam: sima Dokumentumok / Flight ... Files. Mentett kepek (ha V-vel csinaltal) meg Dokumentumok/ Kepek / Flight .. Files
  • Mocca08
    #7730
    alapesetben Doc & Settings/ Microsfoft Sim Files
  • Hypo #7729
    users.hu