33535
  • Clidey
    #7808
    Holnap töltöm fel a Flightsim.com-ra akit érdekel. Összesen 5db teljesen fotorealisztikus festés készült el: SIA, SIB, SIC, SIE, SIG.





  • BB5207
    #7807
    Köszönöm szépen a segitséget !!
    Remélem itt nagyobb sikerem lesz!?

    Elnézést kérek azért, hogy az FS 2004 kérdést ezen a fórumon tettem fel, de ez csak azért történt meg, mert
    figyelmetlen voltam !

    További kellemes napot kivánok

  • m814
    #7806
    Na de hogy válaszoljunk is.
    Ha olyan lényeges a virtuális utastér és cockpit,és persze 400- ról van szó akkor itt találod tudomásom szerint az egyetlen ilyet WILCO
    A doksijaiban minden telepítési,és más infóval egyetemben.
    Hogy Malév festést is találsz hozzá abban is biztos vagyok.Pl. itt FlightSim vagy ugye segít a kereső.
  • Rubio #7805
    Bocsi, ha megkérdezem, de ha a gép FS2004-hez kell, akkor miért ebben a topikban kéred a segítséget, miért nem ott! Lehet, hogy abban a topikban előbb jutnál hozzá szükséges infóhoz, mint ebben, bár a törzstagok mindkét topikot rendszeresen látogatják, de ők mégis szeretik kettéválasztani a 2 game-t....
  • Hurvinyek
    #7804
    Follow Me
    ez is egy megoldás
  • semidim
    #7803
    Köszönöm, ma valahogy mégis megjelent nagy meglepetésemre :-) Nem tudom, most sem, hogy mitől függ és a gép már elkerült tőlem, úgyhogy egyelőre rejtély marad, nálam mi okozta. Mindenesetre ezek szerint van olyan beállítás amikor működik és van olyan, hogy nem, ennyi biztos.
  • BB5207
    #7802
    Sziasztok,
    Már nagyon unom, hogy hülyére keresem magam az összes ajánlott oldalon sirertelenül, illetve minimális eredménnyel!
    Ha tud valaki kérem segitsen !
    Keresek egy 3 D utastérrel kiegészitett Malév Boeing 737 - 400 gépet az FS 2004 hez némi kis telepitési információval, egy kezdő számára!!
    Privát mail kapcsolat : [email protected]
    NAGYON KÖSZÖNÖM A SEGITSÉGET !!!!!!!

    További kellemes estét, jó repülést !
    Ciao
  • Hurvinyek
    #7801
    üdv!
    nálam ez a probléma akkor jelentkezik mikor a dx10 bevan kapcsolva igy csak top-down nézetben látszik a vonal
  • pointer4
    #7800
    érdekesség
  • alert
    #7799
    Megjelent az Aerosoft - African Airstrip Adventures, ami szintén a kisgépes repülésnek kedvez. Küldetések, story, karrier mód, szép tájak, extrém repterek (domboldalban kifutópálya), állatok, stb. Kipróbáltam, teccik :-)
  • Ordasbácsi
    #7798
    Mikor rányomom hogy "turn on prog.taxi" akkor csak 1 másodpercre mutatja, azt is inkább csak felülnézetből.
  • alert
    #7797
    Nem tudok ilyen hibáról, én nem tapasztaltam ATI kártyával sem.
  • Ordasbácsi
    #7796
    Nekem ez a probléma kb. 1 hete jelentkezett amikor át állítottam a felbontásomat a játékban.
    Amit azért tettem mert így most lényegesen élvezhetőbb a játék de eltűnt az általad is nevezett progresszív taxi.
    Szerintem a felbontás miatt csinálja.
  • m814
    #7795
    FSX SDK,Photoshop,Gmax vagy FSDS, SCASM,MDLTweaker, BGLC, és néhány dolgot még biztos kifelejtettem.
  • Jenc
    #7794
    Sziasztok!

    Milyen programmal tudnám a szimulátorhoz megcsinálni a Füredi Légimentő bázis scenery-ét?

    Előre is köszi!
  • semidim
    #7793
    Az ATI kártyás konfignál nem jelenik meg a "progresszív taxi" vonala, csak egy pillanatra bevillan amikor meghívom. Ez esetleg egy speciális hiba, vagy ismert jelenség?
  • LeonSilver
    #7792
    Igazából egy aicarriers2 ( AI Carriers for Flight Simulator X SP1 & Acceleration
    ) nevü izével gyűlt meg a bajom.Feltettem meg a javat is de ilyen hibaüzenetet kapok amivel nem tudok mit kezdeni.Gondoltam talán valaki már találkozott ilyennel és esetleg tudja mi a fene van vele.

  • Papirzacsi
    #7791
    inkább csak múlt időben.:-)
  • LeonSilver
    #7790
    Hali!
    Srácok,használja valaki az Acceleration Expansion-t ?
  • Ordasbácsi
    #7789
    Én is köszi a segítséget, bár automata pilot beállításokat még nem igazán csináltam nagy gépeken.
    A heading az altitude a speed és a auto throttle-on kívül még nem igazán tudtam máshogy "önjáróra" bírni a nagyobb gépeket.
    Leszálláskor pl. minden automatát ki kell hogy kapcsoljak,-hogy épségben le tudjak szállni :)
  • Hypo #7788
    Ezzel 3072 erdemes eljatszani.

    ugye a boot.ini ben levo beallitasrol van szo.

    Nalam igy nez ki:
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /3GB /Userva=2560 /fastdetect
  • semidim
    #7787
    Köszönjük!
  • Hypo #7786

    The CFF Explorer program and tweak listed below will set your fsx.exe or any other *.exe (executable) file to allow more than the standard 2GB address set.

    First you will need to download http://www.ntcore.com/Files/Explorer_Suite_Setup.zip - CFF Explorer Suite . This is the program that will allow you to edit the fsx.exe or any other*.exe file.

    http://www.ntcore.com/Files/Explorer_Suite_Setup.zip - Click here to download CFF Explorer Suite .

    * * * IMPORTANT * * *

    * * * BACKUP YOUR EXISTING FSX.EXE FILE FIRST * * *

    THE FOLLOWING INSTRUCTIONS ARE FOR
    WINDOWS XP & WINDOWS VISTA 32BIT OPERATING SYSTEMS ONLY

    Editing the FSX.exe File

    After you have downloaded the CFF Explorer program, you will see Explorer Suite in your programs list. Click on Explorer Suite then run CFF Explorer.

    * Open the FSX.exe file located in \Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X folder.
    * On the left side you will find "NT Header | File Header".
    * Click on "File Header".
    * On the right side click on "click here".
    * Now you need to enable "App can handle> 2gb addressset".
    * Next, click in "File", then "Save".

    The final step involves enabling your system to accept the change in the 2GB address set.
    WINDOWS VISTA 32BIT OPERATING SYSTEMS ONLY

    * From your Windows Desktop, click on "Start | All Programs | Accessories | Command Prompt".
    * Type in or copy & paste the following text:

    bcdedit /set IncreaseUserVA 3072

    * If you entered this text correctly, you should receive the message:

    The operation completed successfully.

    * When you are finished, IT IS IMPORTANT that you REBOOT your system.

    I highly recommend that you perform this function with all of your graphic demanding games and programs, as this will only enhance the performance of those programs as well as FSX. But remember, only modify the *.exe (executable) file.
  • Ombika
    #7785
    Nalam megse volt vmi okes a brutal i7-es rendszernel, kar ,h nembirtal mar eljonni idoben es allitani rajta, hatha jol futott volna! :(
  • alert
    #7784
    Nem tudom fejből, de majd utánanézek. A C-vel írt EXE-ket tudja módosítani ha jól emlékszem, és a Windows Boot.ini-t is át kell írni hozzá, mondjuk az fél perc. Ha kiderítettem ideírom.
  • alert
    #7783
    Igen, megmondom őszintén én saját tapasztalatot írtam az ATI-val kapcs, mert még nem olvastam ATI-s tesztet FS-el kapcsolatban. De azt tudom, hogy nVidia alatt szinte mindig szarakodni kell az AA-val és az AF-el és ha műxik is, akkor visszavesz az FPS-ből. Az elmúlt néhány hónapban 3 ismerősömnek építettem gépet a pénztárcájukhoz mérten FS-hez, mindegyikbe ATI került (4670, 4850, 4890). A tapasztalatom az, hogy mindegyik elsőre a driver-ből bevette FSX és FS2004 alatt is az AA és AF beállítást is és jóval gyorsabb ugyanakkora élsimítást mellett, mint egy nVidia. Azt hozzáteszem, hogy az ATI alatti élsimítás valamivel rondább olyan szempontból, hogy az élek ugyan simák, de ahol nagyon sok az apró 3D-s objektum, ott egy picit zsizsegnek a dolgok távolról nézve. Mondjuk ez engem nem zavar, inkább, minthogy ne legyen AA.
  • semidim
    #7782
    Melyik az a program amit név nélkül említettél (?), addig is beszerzem.
  • semidim
    #7781
    Köszönöm, a szakszerű választ, ez nagyon bíztatóan hangzik. Tekintettel arra, hogy nem szoktam azért ennyit kiadni egy gépre, fél , de inkább egy év múlva lesz ez aktuális. Most már viszont legalább tudom, mit célozzak meg. Addig maradok a földön. :-)
  • Hypo #7780
    Hát igen, pár adalék, Raptor igazán megéri az árát, és mivel az fsx jobban szeret a rendszervinyón terpeskedni mint kulon fizikai vinyon ( fs2004 pont forditva) szóval ahogy alert is írta, win+fsx a raptor-ra, egyebb progik mehetnek egy kulon vinyora, es mindjart szepen hasit.

    ATI vs Nvidia dologban csak egy megjegyzes, szerintem oda vissza van problema AA val mind ket fel tulajdonosaitol olvastam ilyen problemát, ami viszont érdekes bár nem tudom 100% ban megerősiteni, hogy Felhokben az ATI kartyak mindig is gyengebben muzsikáltak.

    Ja es RAID et el kell felejteni.
  • alert
    #7779
    Mondok tényeket. Egy Intel Core i7 rendszer (a leggyengébb 920-as processzor is) jól viszi az FSX-et. Mégjobb ha tudod egy picit húzni a processzort. Ami a smooth flying-hoz kell (hogy ne essen le az FPS, forduló közben ne kezdjen el 'döcögni' a progi), az egy gyors merevlemez, gyors 4 GB memória és egy átlagos videókártya, pl a sokat emlegetett 8800GT, de inkább ajánlanék (én személy szerint) egy ATI kártyát, mondjuk 4850, 4870 vagy 4890, semmiképp sem 2 magosat és minimum 1GB memória legyen rajta. Jó, ha DDR5 ramok vannak rajta. Régebben én is nVidia-t vettem, de nagy szenvedések árán lehet csak velük élsimítást és anizotróp szűrést beállítani FS alatt és az ATI-val valahogy jobban is fut AA és AF-el, mint nVidia alatt. Az 1GB memória azért lényeges, hogy elférjen a sok textúra. A gyors merevlemez alatt azt értem, hogy RAPTOR. 10.000rpm-es merevlemez, ami 300MByte/sec-el ír olvas. Drága, de használtan ki lehet fogni igen jókat. Kb 10 ezer HUF egy 74 gigás használtan. Persze nem kell rá mást tenni, csak a windows-t és az FS-t. Őrületes mértékben megnő a rendszer és a programok töltési sebessége is. A windows 64 bites legyen, hogy a 4 giga DDR3 (vagy több) memóriát kezelje. Továbbá van egy progi, ami az EXE-kben képes megváltoztatni 1 byte-ot, ami engedélyezi a windows számára, hogy egy program 2GB-nál több memóriát címezhessen meg. A DDR3 memóriából ajánlott az 1333MHz-es vagy gyorsabb. Egy ilyen konfig ha szinte mindent újonnan veszel, akkor 200 ezer körül kóstál bruttó, de állítom, hogy még egy FPS zabáló scenery felett is meglesz a 25 frame az adott helyen elérhető legjobb grafikai beállításokkal. Ha a fent említettek közül bármiből lejjebb adsz, akkor érdemes a többiből is, hiszen együtt hozzák a nagy teljesítményt. Felesleges pl atomgyors memória, ha a merevlemezről nem tudja elég gyorsan olvasni az adatokat. De felesleges gyors merevlemez, ha nincs elég memória és nincs elég videómemória a kártyán, hiszen akkor nincs hol tárolni a 'legyártott' textúrákat. Stb.
  • Hypo #7778
    TONGASS X REALESED!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Hypo #7777
    Amelyik gepen van FMC (pmdg 737, levelD767...stb) azokon a DES NOW megnyomasaval elkezdi a sullyedesi profilban megadott ertekek szerint a sullyedest.9 persze csak akkor ha az MCP ALT nal be van allitva a kivant magassag.

    Alap gepeken ez a te feladatod
  • Ordasbácsi
    #7776
    Sziasztok!
    Egy igazán repüléssel kapcsolatos kérdésem lenne: Automata pilot-ban az irányváltáskor a bank is automataként működik? Pl. ha 10%-on van akkor elég sokáig tart egy úgy irányra állás.
    Továbbá ugyancsak automata pilot-nál létezik olyan beállítás a repcsikben ami gyorsabb illetve lassabb emelkedés-süllyedést eredményez?
    Sokszor előfordul, hogy túl hamar vagy túl későn kezd el ereszkedni-emelkedni a gép.
    ...vagy irányra állni.
    Előre is köszi!
  • semidim
    #7775
    Köszönöm, tanulmányozom :-)
  • Hypo #7774
    Teszt 1
    Teszt2
    Teszt3
    teszt4

    javaslom meg simviation.com forumaban a hardware reszt rengeteg topci van a temaban es tapasztalatok.
    Avsim.com simforums.com, flightsim.com flightsimworld.com

    Sok sikert
  • semidim
    #7773
    Nem szeretném ha ideologiai síkra terelődne ez a kérdés. Most egyértelműen mérhető dolgokról tettem fel kérdést, amiről most te írsz, az már nem ez a kategória.
    Arra vagyok kíváncsi például, hogy ha majd új gépet építek, hogyan válogassam össze az alkatrészeket, hogy ideális legyen az FSX-hez, az én bizonyára túlzott igényeim figyelembevételével. Ehhez azonban igazi és mgbízható tesztek jelentenének segítséget, sokkal kevésbé spekulációk.
  • Hypo #7772
    Abszolut NEM errol van szo. A minden fullra szemlelet fs sorozatban nem mukodik. Nem attol szep valami es elvezetes a repules mert minden maxon van, az egyensulyt kell megtalalni fsx az oprendszer es a hardware kozott.

    Egy optimalizatl es a legtobb helyen konstans 24 fps el gyonyioruen elrepulsz. En viszont lattam nem egyszer 30+ fpst es meg se volt smooth flight. Fordulasrol ne is beszeljunk.

    Amugy akkor mire vagy kivancsi? Mit szeretnel? \Elhiszem hogy idegesito ha a hardwared nem ugy teljesit itt mint mashol. De ha azt nezed hogy amikor kijott meg egy 10 fps nek is orult az ember most meg mar foleg I7 alatt gyonyoru teljesitmenyt lehet elerni.

    Nekem sikerult 24 fpst elerni es a legbizibb helyen 13-15. de az fps egy dolog es a smooth flight meg egy masik.

    A maxra huzas meg mar csak azert is vicces mert a csuszkak maxon nem a szebb dolgot jelentik, gondolj csak bele ha az alap fsx ed van akkor tok felesleges 38 esetleg 19 nel nkisebbre venni a mesh res-t., vagy a visibility ami teljesen megteveszti a legtobb embert, javaslom egyszer ha lesz ra lehetoseged repulj egy cessnaval igazabol budaorsrol felszallva egy nyari delelott es megdobbensz mennyire szarul es nez ki minden fentrol es szart se latni:))
  • semidim
    #7771
    Accelerator van mindkettőn, tehát SP2. A wincseszter, ha már betöltöttél egy repteret mondjuk és ott állsz, nem nagyon dolgozik. Az, hogy bármi simán vinné a FSX-et, azt majd azután lehet kijelenteni, ha a display custom beállításokban mindent maximumra állítva, egy pro sceneryvel, stabilan 20FPS-t lehet tartani.
    Netán erről van szó? Ugye nem.
  • polluxware
    #7770
    érdekes észrevétel annyi szent... sztem inkább az oprendszer mikéntje hathat így inkább. Mennyire van teletömve rezidens progikkal, egyebekkel..

    vidijókártya meg tökmindegy az fsx-nek, 8800GT bőven elég kell hogy legyen
  • Hypo #7769
    Hat akkor valami nalad a gond, es nemf eltetlenul hardweres kulonbsegre kell gondolni, tudjuk MS termek ahany gep annyifel ekppen muzsikal.

    Mivel fsx abszolut nem vga erzekeny ezert mar tobbszor ki lett targyalva egy 8800gt siman viszi. Az viszont hogy a rendszer mennyire furge az nagyban befolyasolja fsx ben a smooth repulest.

    HDD access, memoria sebbeseg. A geped mas miatt nem tud lepest tartani az fsx el. Persze gondolom kiprobaltal mar mindent, de akkor is javaslom NickN irasat belinkeltem a z xp vista fsxre optimalizalasaval kapcsolatban, hjidd el sokat segit.

    Ami meg kerdes, driver? FSX sp1 sp2?