33535
  • alert
    #7608
    Azért tettem oda, mert pont a perifériám határára esik a LED és zavar a piros "oldalfény" :D Vannak ilyen akadályok. Mennyivel jobb az infra LED... Na majd hamarosan... :)
  • L Viper #7607
    Nagyon jó, csak egy kérdés: Az alsó kis tölcsér miért kell? Fényerő miatt? Nem érzékeli a kamera rendesen?
  • pointer4
    #7606
    Köszönöm :)
    Én ugyan csak autóhoz építettem még, repzajhoz nem.
    De jól kiegyensúlyozott váz, "dobozzal" is használható akár ablaktörlő mocival.
    Na eldugultam ON.
  • Rubio #7605
    Na ez nem semmi! Ha szét off-oltad a topikot, ha nem, én akkor is megemelem a kalapom előtted! Gratula a munkádhoz!
  • pointer4
    #7604
    Én én, kettő emberről tudok akinek van motion simje itt MO-n. Az egyik én vagyok, a másik haver akinek szintúgy én építettem :D Illetve egy "tömeggyártásra" készülőről, szupermogyi személyében. Ha van más, akkor bújkál :)
    A wii, az azért jó, mert 100fps es webcam van a controllerében, amit egy letöltött progi segítségével meg egy bluetotth adapterrel be tudsz üzemelni pc-n, Webcam helyett.
    A szimulátor meg nem feltétlenül kell hogy drága legyen, ha tudsz nyákot készíteni, panelt beültetni, és nem kell túl hatalmas tömeget gyorsan emelni, akkor egész olcsón megoldható ablaktörlő motorral.



    Remélem nem OFFolom szét a topicot, ha van kérdése valakinek szívesen segítek, csak inkább ITT.

  • alert
    #7603
    Tetszik! A wii remote-al még nem tudom elképzelni a dolgot, mert sosem volt wii-m, illetve hogy lehet a számítógépre kötni, de majd utánaolvasok. Azt a szimulátort, amiben ülsz te csináltad? Én repülőgép szimulátorokat építek, de eddig csak statikusakat. Egy 6 vagy 2dof mozgó platform viszont baromi drága, és nem találkoztam még olyannal, aki maga épített volna mozgó platformot (mármint itthon, magyarral), így én nem kezdtem bele sosem.
  • pointer4
    #7602
    Ajánlom a VX1000 Microsoft kamcsit, vagy egy wii remote-ot.
    Én is megcsináltam, de autoszimnél sok értelme azért nincs :D
  • alert
    #7601
    Nem ismertem a topict köszi, majd végigolvasom.
  • alert
    #7600
    Tényleg pirosak. Köszönöm az infót, nagyjából ismerem a technikáját a dolognak. Ahogy említettem, készítettem már infraledes verziót és fogok is, csak jelenleg úgy szeretném használni, hogy elég nagy az egyéb tárgyakról visszaverődő fényerő a szobában, így ha a látható fényt kiszűröm, akkor nem világít elég erősen az infra led, hogy a székből hátradőlve egyértelműen csak azt lássa a kamera. Ehhez meg kéne berhelnem, hogy kioperáljam az infra szűrőt, de azt majd ha lesz rá időm, illetve egy olcsób kamerával fogom megtenni.
  • pointer4
    #7599
    A kamera miatt látszanak azok igazi lednek, vagy tényleg pirosak ? Mert, ha igen, akkor nem zavar tükröződve a monitoron ? Ha kicserélnéd infra ledekre, akkor is működne a rendszer, és téged még nem is zavarna. Próbáld ki, hogy egy tv távirányító villogását látja-e a webcamod.
    Van topicja ahol segítenek: Freetrack
  • Mocca08
    #7598
    Minden elismeresem gratulalok, baromi jo a cucc :) Nem akarod esetleg sokszorositani?:) En vevö lennek ra :D
  • alert
    #7597
    A végleges egy olyan verzió lesz, ami kisebb és nem világít, de azt nehezebb megcsinálni, mert meg kell bütykölni hozzá a webcamot egy picit :) Már csináltam egy olyan verziót is, de még nem volt tökéletes. Ha lesz megint pár óra szabadidőm, megépítem azt is :)
  • Hypo #7596
    COOOOL gratula, bar kisse mintha anyam csillarjaval ulnek a fejemen de KIRU nagyon:))
  • alert
    #7595
    Régebben már építettem egy ilyet, ez viszont most jobb lett. Fejmozgásérzékelőről van szó. Érdemes a videón megnézni hogy mit tud, mert közel hozza a TrackIR minőséget és a töredékébe sem kerül :)

    FSX HeadTracker videó by alert




  • Hypo #7594
    vista?
  • zstomi
    #7593
    Sajna nem! :(
  • Papirzacsi
    #7592
    Írásvédett méjbi?
  • Hypo #7591
    Manual/Help :)

    de segitek, instant replay a neve, felul a menuben megtalalod
  • zstomi
    #7590
    Sziasztok!
    Hétvégén próbáltam pár dolgot átírni az egyik aircraft.cfg fájlban és mikor menteni akartam, azt írta ki, hogy nem lehetséges a mentés, ellenőrizzem az elérési útvonalat. Az szerintem ok, mégsem tudok rámenteni az eredeti fájlra.
    Help me, plíííz!
  • Ombika
    #7589
    Ez okes is, de gozom nincs hogy hogyan kell van fsx-ben ilyen felvetel opcio vagy mi a szosz?
  • alert
    #7588
    A cockpitban lehet mozogni is és előre definiált nézeteket beállítani, mint az active camerával az fs2004-ben. Így egy gombnyomásra az overhead panelt láthatod, stb. Hogy hogyan, azt pontosan nem tudom, mert sosem használtam.
  • alert
    #7587
    Csinálsz egy flight videót és adott repülésről vagy bármiről mondjuk külső nézetben vagy 2D panel eltűntetve, majd elmented és mindig azt visszajátszod :) thatsall
  • JackDow
    #7586
    Pause gomb + mentés ! Utána Load
  • Ombika
    #7585
    Ti tudtok olyan tesztrol FSX-ben , ahol mindig konkretan ugyanaz jelenik meg? pl 1 bizonyos repter korul repul 1 fix megadott kort stb, mert csak igy lehetne teszteni a beallitgatast,h melyik a legjobb!
  • Hitman73
    #7584
    Igen, tudom. Elsősorban Wilco-val repültem és alapvetően a következő volt a koncepció. ILS megközelítésnél Course beállít, NAV1-re beállítva az ILS frekvencia. Közvetlenül a potméter alatt van egy gombsor, amin aktívvá lehet tenni a NAV1et, és ha elég közel van a siklópálya hangjelzést kapok. Utána már stimmel ( mondjuk a robot b-t nem szoktam bekapcsolni, anélkül is megy), indikátor figyelése, és APP. Szintén régi Boeing-hez még leírást is készítettem az FS motor indításról, eddig még mindig működött. Nyilván itt is, csak az zavar, hogy a 2D panel nézet hiánya miatt, pl zoomolni kell a overhead panelre, ha meg akarom találni a kapcsolókat.
  • alert
    #7583
    Nem teljesen értelek. Nem tudom mire gondolsz a NAV gombbal, de egy ILS megközelítést úgy kell végrehajtani, hogy először elkapod az iránysávadót a LOC gombbal (vagy VOR LOC) majdha megvan és elkezd a PFD-n becsúszni a siklópálya indikátor, akkor rákapcsolod az APP módot és a robot B csatornáját is. Ha cold&dark-ból indítasz, és valóban abból indítasz, akkor a külső áramforrás ahhoz kell, hogy menjenek a műszerek az APU nélkül. APU akkor kell, ha nincs külső áramforrás. Hajtóműindításhoz el kell indítani az APU-t, be kell kapcsolni az APU generátorokat és az összes üzemanyagszivattyút plusz a bleed rendszerrel levegőt kell juttatni az APU-tól a hajtóművekhez. A Pack-eket ki kell kapcsolni. Ha ez megvan, akkor gyújtás kapcsoló GRD-be, ez felpörgeti a hajtóművet, majd amikor eléri a kellő fordulatszámot, akkor ráadod az üzemanyagot. Ha az üzemanyag shutoff valve nincs cutoff pozícióba, amikor felpörög a hajtómű, akkor magától be fog indulni. Az FS-ben.
  • Hitman73
    #7582
    Szervusz!
    Köszönöm, én is így látom. A Wilco után egy kicsit szokatlannak tűnik. Pl ILS leszálláskor nyomogattam a nav gombot, de nem fordult el, és a szokásos hang sem jött, viszont, amikor az App gomb megnyomása jött, kifogástalanul működött. Érdekes. Bár NG de nekem nagyon szokatlan. Nem mondom, hogy rossz, csak szokatlan. Fura a hajtőmű indítása is. Elvileg cold&dark, de ha csatlakoztatom az akkus kiskocsit, akkor elég az APU és a GEN swticheket átállítani és már megy is a hajtőmű. Bekapcsolom a műszereket, és már mehetünk is. Egyszóval furcsa, és ha még a navdata sem frissíthető, akkor még ehhez képest még drága is. Jaa csak a poén kedvéért kipróbáltam az Abacus A380-at, hát az még micsoda tré munka.. Elképesztő. Ahhoz képest az Ariane kimondottan klassz.

    Hitman
  • alert
    #7581
    Nincsen 2D panelje az ariane-nak. FS2004 alatt a CTRL+S-el előhozható egy menü, amivel előre definiált 2D-re hasonlító virtual cockpit kameranézeteket lehet választani. Nem tudom, hogy FSX alatt ez működik-e vagy lehet, hogy más a kombináció. Javaslom a manualt és a rendszereket erősen tanulmányozd át, mielőtt megveszed, mert lehet hogy meggondolod magad. Pl nincs navdata frissítése. Vannak benne meglepetések.
  • Hitman73
    #7580
    Szervusztok!
    Vennék egy Ariane 737 800x2.őt. Természetesen kipróbáltam előtte, és már csak egy dolog tart vissza. Nevezetesen, hogy a panel nézeteket nem nagyon tudom előcsalogatni belőle. Azaz csak virtual cocpit nézetem van, és mindet onnan tudok csinálni. A neten vannak nagyon jó belső nézetek, de nem tudom őket előcsalogatni. Egyszóval arra keresem a választ, hogy lehet e esetleg a három panelt külön megjeleníteni (pl over head nézet), illetve miként tudom ezeket a látványos belső nézeteket produkálni.

    Köszönettel Hitman
  • alert
    #7579
    Ez az FS szerintem és a kérdésedre a válasz igen. Amit tudni kell, hogy szükséges az FSUIPC és a WideFS regisztrált verziója, amik fizetősek (ezek tartják a szinkront a gépek között), illetve olyan programmal tudod megjátszani a hálózati működést, ami támogatja a WideFS-t és az FSUIPC-t. Bár ez kisebb gond, már szinte mindent meg lehet így oldani. Az összetettebb repülőszimulátorok esetében 5-6-7-8 hálózatba kötött PC van szinkronban egyszerre.
  • pointer4
    #7578
    Sziasztok, csupán egy elméleti műszaki kérdés.
    Ezen a képen:

    Jó lehet nem ide tartozik, mert ez nem ez a progi, de más repszimet hirtelen nem is ismerek :D (én hibám)
    A laptopon úgy működik aktívan a térkép pl, hogy a játék ott is el van indítva, hálózati úton bekonnektel a fő gépre, és ettől lesznek szinkronba. Az már az én dolgom hogy mi állítok be ott rajta ?
  • alert
    #7577
    Megjelent az Aerosoft AES 2.0 végre FSX támogatással. Jeah
  • alert
    #7576
    A fraps tömörítetlen videót vesz fel azért, hogy ne terhelje a processzorodat mégjobban a felvétel. Ezt valamilyen videószerkesztővel újra kell tömörítened szintén AVI-ra (vagy bármi másra), ezzel picit rontasz a minőségen, de átlagos mérete lesz, mint bármilyen videónak. VirtualDub ingyenes pl.
  • V43 1105
    #7575
    Frapssel felveszed, Sony Vegassal szerkeszted, aztán valamilyen videótömöritővel faragsz a méretén .. :D
  • Willenbrock
    #7574
    Melyik programmal érdemes felvételt csinálni a repülésről?A Frapsszal több mint 3 Gbyte lett egy 15 perces videó,ez még rar-ba tömörítve is túl sok.
  • Papirzacsi
    #7573
    Nem volt időm végigolvasni a linkelt oldalt, de ha az Aerosoft akarja folytatni az fs sorozatot, és bizonyára érdeke lenne, hogy az eddigi termékeik menjenek rajta, akkor az egy jó nagy pofon a szarnak, mert akkor alapjaiban nem fog különbözni a szimulátor az fs-től. Márpedig szerintem lényeges változtatásokat kéne eszközölni az engine-ben. De reménykedjünk...
  • Papirzacsi
    #7572
    Azért azt a pár tippet amit adtunk próbáld ki, már ha van fsuipc-d, vagy amiket Hypo mondott. Mert nem bizti, hogy a reinstall a megoldás. Pl. nálam annó nem segeített volna a reinstall, ha utánna visszapakolom az fsuipc-t. :-)
  • Hypo #7571
    Malev palyazat
  • Hypo #7570
    :))) hat jo kerdes, miert egy autoba miert vasarlasi szempont hogy van e benne mp3?:))))
  • repvez
    #7569
    jo halani, de már megint kezdödik a hülyeségek hajtása:
    Addig mig nincsen benne normális repmodell, fizika és sérülésmodell ami realtime számolodna addig miért akarnak egyesek utaskiséröket meg virtuális utlevelet és egyéb hülyeséget belepakolászni?