33535
  • Ombika
    #7568
    Tuzfal kikapcsolva, bekapcsolva, aztan engedelyezve routerbe is es mind,mind semmi......

  • Hypo #7567
    Valami keszulodik....
  • Hypo #7566
    es amit ir az nem lehet?
  • Ombika
    #7565
    FSX vs vista 64 bit vs Active Sky Advanced . Talalkoztatok mar ilyen problemaval,h nemakarja a serverrol frissiteni az idojarast mar betoltesnel es ezt irja ki?!

    Hibauzenet
  • Mocca08
    #7564
    Igen, 737-essel es egy Learjet 45-el repültem, ezzel megvalaszolva 2 kerdest, h igen sajna több gepnel is elöfordul. Probaltam mar 150-160-nal is ami mar egeszsegtelen volt de ott sem, illetve csak nagyon kesön engedte ki raadasul ugy, h mar 75% volt a gazkar es epp emelkedtem. Tehat akkor egyedi problema, ez elkesirtö de akkor reinstall :) Azert nagyon köszönöm a tippeket!
  • Papirzacsi
    #7563
    Erre céloztam az első hozzászólásomban, de ha 180-200-zal jön, akkor valószínűleg 737 és társaival próbálkozik, annak meg nagyobb mint 180 csomó a Vlo-ja.
  • pateszi
    #7562
    Bár a leírásodból úgy tűnik, hogy értesz a leszálláshoz és az átstartoláshoz, talán nem haragszol meg egy csacsi kérdésért: A futóművek csak bizonyos sebesség alatt nyílnak ki. Ez bőven az általad írt 180-200 csomó alatt van. Nem lehet, hogy túl gyors vagy még, amikor nyitni akarsz és csak akkor engedi ki a futóművet, amikor a sebességed a megfelelő értékre csökkent?
  • Hypo #7561
    Settings/ Assigment nel restore defaults, aztan probald ugy hogy kihuzod a saitek yoket, torlod az osszes joy assignmentet, es ugy nezd meg , mert lehet a yoke csinalja, a masik meg hogy torold az fsx.cfg-t es indisd ujra az fsx et es nezd meg van e valtozas.
  • pateszi
    #7560
    Szia,
    A hiba az összes behúzható futóműves gépednél egyformán jelentkezik?
    Még egy tipp: a valósághűség beállításoknál esetleg nincs bepipálva, hogy véletlenszerűen futómű hibákat szimuláljon?
  • Papirzacsi
    #7559
    Mint mondtam, nagyon bizar a jelenség. Nekem pl. halvány gőzöm sincs, hogy mi az oka.:-)) Ha már kijött a futó, akkor visszahúzni azonnal vissza tudod, vagy az is ilyen lassú?
    Esetleg van telepítve az FSXhez fsuipc? Ha igen, akkor egy próba erejéig szedd ki az fsxből az fsuipc-t, és próbáld meg anélkül. Nem biztos, hogy ez az oka, de pl. régebben előfordul nálam olyan, miután feltettem az fsuipc-t, hogy a joystick jeleit késleltette, és az idő előre haladtával a késleltetés egyre nagyobb lett. Végül már annyira elfajult a dolog, hogy hátradőlve karbatett kézzel végignézhettem egy 15 perces műrepülő bemutatót.:-))) Lehet, hogy nálad esetleg pár billentyű parancs késleltetődik ugyan így.
  • Matyesz56
    #7558
    Sziasztok!

    Kezdőnek tudnátok ajánlani légyszíves Joystickot ajánlanátok? Légyszíves tudnátok linket adni, illetve miket kell nézni ilyenkor?

    Köszönöm előre is!

    Üdv.
    Strami11
  • Ombika
    #7557
    Ezt nemfogjatok elhinni 177.41 drivert feltettem, ugyanis ami ennel regebbi azok nem telepulnek. Kiirja,h nem tamogatott vga. Lenyeg feltettem, majd egybol nhancer a mar leirt modszerrel es beallitasokkal es LAM-LAM meg az AA, majdnem kiugrottam a szekbol!!! Azonban meg a texture szures AF: abszolute nem lep ervenybe ime a beallitasom ! Bar erdekes modon nhancerben a profiljaim kozott nincs ott amit keszitettem, letiltani meg nembirom azaz torolni a folsot(kepen lathato), mivel azt nvidia hasznalja ezt irja ki! Lehet ezert nem lepett meg ervenybe AF? HA meg ez is elindul, akkor vegre megtalaltam a megoldast masfel het utan! :)

    Ime az nHancer beallitasom, itt vmi nem stimmt, de felig muxik!
  • Mocca08
    #7556
    jolvanna, lusta voltam leirni hosszabban :) Tehat az törtenik, h kb 180-200 csomoval közeledek szepen a kifuto fele es az törtenik amit irtal, h csak nagyon kesön engedi ki a futomüvet. Legutobb 9ezer meteren oldottam ki a kerekeket es epphogy le tudtam szallni. De van h orakat is repkedekhetek akkor sincs semmi. Ctrl+g es sima g-vel is probaltam, egyik sem reagalt. Ha ujra betöltöm akkor sem engedi ki. Eleg elkeseritö. De legalabb kezdek profi lenni a "missed approach"-ban.. Tehat akkor nincs ötlet?:(
  • Ombika
    #7555
    Ilyen hiba nekem is volt, de visszamasoltam eredetit amibol nem toroltem azt a par sort! Ezt minden uj drivernel kell alkalmanzni, marmint az nvapps.xml tisztasat? Azt se ertem, ha duplazom nhanceren belul profilt, akkor masikat miert nemtudom letorolni?
  • Papirzacsi
    #7554
    "Probaltam mar egerrel, a visual cockpiton"
    A VC-ben nincs kidolgozva manuális futómű kiengedés..-)
  • Hypo #7553
    ez lesz e megoldas:)
  • Papirzacsi
    #7552
    Hm.. Elég bizar jelenség. Ilyenről még nem is hallottam.:-)) Leírhatnád pontosabban hogy történik? Mész a finalen, megnyomod a G-t, és nem indul meg azonnal a futómű kiengedés ,csak jóval később, vagy azonnal megindul de nagyon lassan?
    Őszintén szólva csomó dologtól lehet, pl. az aircraft.cfg-ben áltállítódott (ki tudja hogy) a maximális futókiengedési sebesség, vagy túl gyorsan mész, bár talán ezt kizárhatjuk.
  • pateszi
    #7551
    Biztosan jó a billentyűzetbeállításod? Az alap kiosztásban a futómű sima G-vel is működik.
    G:Landing Gear (extend/retract)
    CTRL + G :Landing Gear (extend manually)
  • Mocca08
    #7550
    Sziasztok! Lenne egy igencsak zavaro problemam :) Mostanaban isten tudja miert, azt jatszak a gepeim, hogy leszallas elött nem engedik a futomüvet, vagy csak nagyon kesön, miutan mar reg atstartoltam. Valaki jart mar igy es tud esetleg ra megoldast? Probaltam mar egerrel, a visual cockpiton, ctrl+g-vel, uj bill kombinacioval, es mivel saitek pro flight yoke kormanyom van, arra is mar beallitottam, ott se ment. Eleg zavaro allandoan iskolaköröket repülni a rendes leszallas helyett, szoval pls help:)
  • Hypo #7549
    erdemes atolvasni

    Meg ket dolog altalanosan bar vistara jobban igaz a 180+ dirvereknel mint mar elobb irtam elofrsul hogy jatek utan a menuben megint nincs AA ezzel nagyon nem lehet mit kezdeni, illetve ha 4x aa van mivel fsx HDR miatt tobbet ugyse hasznal, szoval combined nel ea nem jon el.

    Ha egyaltalan nem akarsz nhancert akkor NV beallitasaban override es 4x es fsx ben pipald be az antialiast.

    egyebkent a 174 es driver 64 bites meg jobb si volt mint az ujabbak.
  • Rubio #7548
    Azért szerintem soha nem kell elnézést kérned, mert próbálsz valakinek segíteni, mint azt már az előbb is írtam ez nagyon is dicséretes dolog!

    Ha meg senkit sem hülyéztél le, akkor viszont én kérek elnézést a félreértelmezésemért!

    Na, akkor ezt szerintem meg is beszéltük... (legalább is remélem...)
  • Hypo #7547
    De en senkit nem hulyeztem le ersd mar meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Csak mindenkinek mas es mas a gondja mas es mas a rendszetre es ezert nem volt egyertelmu hogy epp kinek a kerdesere kene valaszolni es epp milyen rendszere van.

    Szoval megegyszer en senkit nem hulyeztem le es szerintem a tolem telhetoen probaltam segiteni, most ezert meg en erezzem szarul magam?

    ELNEZEST HOGY EGYALTALAN PROBALTAM SEGITENI.
  • Rubio #7546
    Ezek szerint akkor az a másik 2-3 ember a hülye, aki bele-bele kapcsolódott a beszélgetésbe?

    Nem könnyelmű kijelentés ez attól, aki "baszogatásnak" veszi, ha valaki ellent mond neki? Én biztos nem tudok veled vitatkozni, mert nem értek a számítástechnikához, de ettől még nem érzem magam hülyének.

    Nagyon örvendetes dolog, ha valaki úgy ért a számítógépekhez, mint Te és próbál mások problémáin segíteni. Ez nagyon is dicséretes! Sőt követendő példának tartom! Anno nekem is próbáltál segíteni, de nem jött össze (ez nem szemrehányás akar lenni, csak mint példa említettem meg jó szándékod), amit ugyan sajnálok, hogy nem sikerült, de nem vagyok elégedetlen, mert ez talán azt jelenti (figyelembe véve a korábban a kezdő topikozóknak írt hsz-ek tartalmát), hogy már nem esek bele abba a kalapba, aki jött, látott, kérdezett és üres kézzel távozott, azaz a csapat valamilyen szinten elfogadott. De abba a kategóriába sem kívánok tartozni, aki ha feltesz egy kérdést, akkor mindjárt "lehülyézik"...

    Még mielőtt azt állítanád, hogy hamar magamra vettem a dolgot, csak emlékeztetnélek a #7541 sz. hsz-ed első és utolsó mondatára, ahol Te is magadra vettél olyat, amit én egyik korábbi hozzászóló hsz-ből sem tudtam kiolvasni...

    De az is lehet, hogy bennem van a hiba és a felfogóképességemmel van probléma... (de én még ettől sem érzem magam hülyének... vagy ekkor lehet, hogy mégis csak?)

    (Na most estem ki a pikszisből...)
  • Ombika
    #7545
    Koszi takarit minden es probalkozok driverekkel! De onnan kellene nhancer nelkul is mennie szerinted nv panelbol? Vagy nhancer mindekeppen kell a duplicalt megoldassal?! Bar azt se ertem,h irtad tiltsam le masik profilt, nah most delete lehetoseg van azt nemengedi, tiltas meg nincs nhancerben?! :O
  • Hypo #7544
    Nem allitottam hogy hulye vagy, mivel 3 an 4-en vagyunk mar ebben a beszelgetesben igy fogalmam sincs epp ki melyik bajaval van elfoglalva.Igen xp-t hasznalok, ( nem veletlen)
    Na akkor tisztul a kep, szoval vista 64. az mar kicsit mas teszta, volt nekem fent fsx el sikerult megoldani az AA-t utana nezek mert emlekeim sze3rint a 64 bites driver bol nem mindegyik szereti ezt sajnos:(

    Megnezem majd ha hazaertem de emlekeim szerint 17xxxx es driverel sikerult megoldani ami raadasul meg szepen is muzsikalt vista alatt.

    En azert megprobalnam hogy mindent kitakaritok , aztan felrakok egy 174 es 64bites dirvert.


    driver
  • Ombika
    #7543
    Mar nem most kezdtem a szamitogepezest , igy van otletem,h miket lehet ilyenkor probalgatni es akkor fordultam ide, mikor mar minden lehetseges utvonalat vegigjartam! Leirtam elsonek is,h vista x64 volt szo es mar szivtam vele fel evvel ezelott is kb! Akkor is te probaltal segiteni! Aztan irtam,h nem passzolnak a driverek, de ezt kikuszoboltam regebbi nahancer verzio stb es beta 180.8x driverrel stb, de semmi valtozas. Szal tenyleg nemtudom mit lehet elrontani ezen a par kattintason igazabol semmit se! :( Sot azt se ertem,h mar nv panel beallitasabol se megy, nem hogy nhanceres megoldassal! :( Probalgassak vegig minden hulye nv drivert?! :(

    te ugye alapbol XP-t hasznalsz ami megint 1 masik kategoria, sajnos en nemakarok mar visszavaltani, mivel a gepemet vista ahsznalja ki jol.....
  • Hypo #7542
    Aerosoft kiadott frissiteseket ket kedvencemhez hatha masokat is erdekel:
    DHC-6 Twin Otter SOUND UPDATE, DHC-2 Beaver SOUND UPDATE.
    ITT
  • Hypo #7541
    Gyerekek most azert engem mar le ne basszatok mert hulye modon probalok segiteni, de a nagyed informaciokbol nehez am kiszurni ki mint ront el.

    Eloszor is 4 hozzaszolasig tartott amig kiderult hogy nem is xp nem is dx9 hanem dx10 aztan meg is xp nem vista, en mar ossze vagyok zavarva.

    Szoval sorban:

    A profilt amit belinkeltem az fs2004 hez van de jo fsx hez. Combined 8s AA van beallitva azt fs2004 szereti meg jol is mutat, fsx is foleg hogy nem annyira zabalja a vga-t mint a ss verzio.

    En alapbol XP es directx9 rol beszelek a tobbibe max otletelni tudok.
    A beszurt linken szepen el van magyarazva mit hogyan kell beallitani nhancerben es nvidia drivereben.

    Nekem a legujabb nhancer van fent es mukodik fs9 es fsx alatt is raadasul en ezt az egy profilet hasznalom. En mondjuk mindig manualisan inditom el a profilt majd bezarom az nhancert.
    driver ugyben

    itten kene korulnezni:)

    Ha ennyire nem megy akkor en kezdenem elorol tiszta lappal, szpen driver uninstall driver sweeper kitakarit lehetoleg safe modeban, aztan minden felrak, es proba. Remelem nem ATI kartyakrol beszelunk mert abba plane nem tudok segiteni.

    Egy dolog fontos: ez csak fsx en tapasztaltam, neha igy is a kisablakban ahol mutatja a repcsit ha mar jatszottal es ujra kilepsz a menube neha ott nem mutat ilyenkor AA-t ez csak akkor jelentkezik ha mar jrepultel es aztan kilepsz a menube, ez driver bug es fsx bug ez vagy elojon vagy nem.

    Sajnos ahany gep annyi fajta gond es megoldas letezik, szepen nyugodtan lepesrol lepesre ki kell probalni, sok embernel mukodik nalam is, es vana kiknel nem. Higgyetek el engem a jo szandek vezet, szoval nem kell viztazni mert nem is vitazom:)

    Egy apro megjegyzes en soha nem is nyitottam meg NY driver paneljet, azt felejtsetek el ha nhancert hasznaltok, mar csak azert is mert amint megnyitod rogton bekavar a global beallitasokba.

    Masik apro megjjegzes: 185 os driver buzgik nhancerel, itt

    Utolso megjegyzes: Erdemes az eggyel regebbi nhancer el is kiprobalni, en ezt a driver supportot nem ertem nem volt tiszta mivel a realese notes szerint 6 tol felfele tamogatja egeszen 180 ig az uj 185+ meg ugye elobb irtam. De otthon pontosan megmondom milyen drivert hasznalok melyik nahncert.


    Szoval hajra sracok csak ne az en fejemet baszogassatok ha lehet ha nem megy. Eskuszom semmi kozom az NVIDIA CEGHEZ:)
  • Ombika
    #7540
    Ebbol 1 kukkot se ertettem,h mit akarnak! :(
  • Rubio #7539
    A #7520 sz. hsz-embe tettem egy linket. Az ott leírtak esetleg nem jók számodra? Ha nem, akkor én is a Win7-et javasolnám, ami szerintem jobb mint a vista...
  • Ombika
    #7538
    Nos regebbi nhancer felrakva, azzal elindul , de amit adtal profilt abba semmi se volt belove se AA, se AF! Nah mind1, elinditotam aktivaltam profilt szarik ra... NV panelbe izzitom arra is, no comment erre az egesz vegelathatatlan kinszenvedesre! :(
  • Ombika
    #7537
    Nos elkezdtem! De 2 dologban maris hibazik allitasod, ugyanis 180.84-bol en nemlatok WHQL csak betat!! Masodik dolog, nhancer nem indul el csak 182-es verzio folott, ugyanis ezt inditasnal kiirja es kilep?!
  • Falconer
    #7536
    Hmm, akkor sry. Nálam a legujabb nhancer van meg a legujabb nvidia driver, aztán mégis igy van.
    (Lehet h win XP miattt csak?)
  • Hypo #7535
    Nhancer beallitas lap kozepeig scroll le
  • Hypo #7534
    Nincs elbaszva mert az uj drivereknel nem tudod torolni a profilt mert nem engedi, ( amit te mondasz az csak annyi hogy kiszeded mire mutasson de attol meg ha elinditod megtalalja) eppen ezert a fejlesztok nhancerbe mar be se listazak az osszes profilt a regiben ugye mindegyiket lattad.annyi van hogy fogod a profilt leduplicalod es akkor rakerdez hogy disable-re tegye a masikat, es az ujonnan copyzotba meg beallitasz mindent ennyi.
  • Falconer
    #7533
    "11. .. a meglevo fsx est disable.... "

    Itt van elbaszva.
    Nem disable-re kell tenni, mert akkor nem csinál semmit. A meglévö FS profilt ki kell törölni! Klikk az original FS profilra, ott az exe fájt kijelöl, és delete!
    (legalábbis FS9-nél ez a helyzet, valószínű itt is)
  • Hypo #7532
    Ott hasznald a profilet amit belinkeltem a forumon
  • Hypo #7531
    Menni fog hidd el kitartas:)))))
  • alert
    #7530
    Nos úgy néz ki Win7-en 8800GT-vel és az első beta driverrel (v 181.71) műxik az AA és AF. Igaz csak FSX-el, az FS2004-nél már nem, de az ebben a topicban mindegy :) Ott majd megpróbálom nhancerrel megpiszkálni.

  • Ombika
    #7529
    Sajnos ezek mar elfutott korok reszemrol,eleg rogota nyomom igy mar sok mindent kitapasztaltam, de nembirok ezzel zoldagra vergodni! :( Marad meg a regebbi driverek csereje, de ezeleott mar fel evvel is szoptam vele 1 hetet es nemjutottam semmire se! :(