33535
  • [HUN]FaTaL
    #7888
    Semmi sem elég.
  • exTrem
    #7887
    nem
  • balint1111
    #7886
    Sziasztok ehhez mekkora gépigény kell? Elég ami lent látható?
  • Hypo #7885
    YEAH:))
  • Clidey
    #7884
    Tegnap esti képek :)
  • grimm13
    #7883
    Hello mindenki lenne egy kérésem régen letöltöttem egy panelt a Eh-101-es helikopterhez de már nincs meg és kéne viszont az avisim-még mindig fel van törve máshol pedig nem találom tudna valaki segíteni ?
  • polluxware
    #7882
    ez érdekes ám!

    ugyanis ha a ghost-ot megnyitottam ghostexplorer-el az sem látta! Magyarán ezek mégse ott vannak valójában ahol, hanem kinézetük ellenére is csak linkek (hardlinkek asszem)
  • semidim
    #7881
    Végülis Vista alól, azaz másik oprendszerből nem látszott ez az alkönyvtár, pedig azon a wincseszteren kerestem, amelyiken van. Win7 alól már megvan.
  • L Viper #7880
    Köszi.
  • semidim
    #7879
    Ez evidens. Annélkül el sem kezdtem volna.
  • Hypo #7878
    hidden system files-t ki kell kapcsolni
    \Users\(your user name)\AppData\Roaming\Microsoft\FSX
  • Hypo #7877
    Nem szamit semmit!!!
  • semidim
    #7876
    Köszönöm, igen elolvastam és mindent úgy is csináltam. A 30FPS persze csak egy ajánlott maximum érték, nem előírás. A 20 bőven jó, ráadásul minnél feljebb van a korlát annál rosszabb a hatásfok.
  • semidim
    #7875
    Nagyon köszönöm, ezzel a tanáccsal visszaadtad az életkedvemet :-)

    20FPS limitet állítottam be. NY, Washington is szárnyal és abban is igazad volt, hogy a forgalmi beállítások befolyásolják itt túlnyomórészt az FPS-t. 30 % körüli forgalmi beállításokkal itt is 16-22 FPS között mérek.

    Egyébként úgy tűnik a Win7 eltér a Vistától, mert a cfg-t így nem lehet megtalálni, de talán most már nem is fontos.
  • L Viper #7874
    Esetleg ebben nincs tapasztalatod, vagy másnak:

    "Szerintetek több erőforrást eszik az FSX, ha rajta van az Acceleration pack és nem csak a sima Service pack 2-re van javítva Acceleration nélkül?
    Nyilván az Acceleration is Service pack 2, de a többlet bepakolt dolgok miatt kérdem."
  • Hypo #7873
    offline defrag space utan, aztan megint space majd egy complete name, es fazisoknal meg start menu /run/ rundll32 advapi32,ProcessIdleTasks
  • polluxware
    #7872
    sima complete space bőven jó...

    O&O clever cache 6-ot érdemes felrakni ha vistát használsz
    (baráti tipp)
  • Hypo #7871
    csak azert mert a 8.5 utan valtoztattak bizonyos dolgokon a 10 ben a space es aname nem ugyan ugy mukdott rosszabb eredmeny ertel el, en 8.5 ot hasznalok.
  • Falconer
    #7870
    Dehogy. A 11es OOvan. Ugyanugy csináltam mindent ahogy irva volt, de az lett az eredmény. A smoothság lehet h azért nem tünt fel, mert elötte már nyomtam neki pár honapja egy complete space-t, aztán attól ugy látszik nem sok az eltérés.
  • L Viper #7869
    Az FPS limiter használata előtt a Javat mindenképp rakd fel, ha nem lenne. Aztán mindent úgy csinálj, ahogy a linkben le van írva.
    A bat file is ugyanabban a mappában lesz majd, amiben az FPS limiter van. Majd azzal kell indítani az FSX-et.
    Nálam a gyári 30-ra beállított érték van, szépen ki is írja a menüben.
  • Hypo #7868
    FPS LIMITER

    Hasznalati utasitas:
    Unrar/unzip

    Be aware that where you place the folder must remain or it will break its use and you will need to reconfigure the bat file

    USE:

    Run FPS_Limiter_GUI.jar and click SEARCH EXECUTABLE

    browse for and select FSX.exe

    set frame limit to 30 under MAXIMUM FPS
    Click CREATE BAT
    Once complete close the interface and use the created file fsx.exe.limited.bat to start FSX (double click it)
    set frame lock to UNLIMTED in FSX and use the AG slider to tune

    You MUST have JAVA installed to use that interface
    http://www.java.com/en/
    Now here is the deal... this attacks the UNLIMITED FRAME LOCK problem related to Vsync introduced by Aces in SP1/SP2. Instead of tuning the FRAME LOCK you will tune the AUTOGEN slider for smooth results where you are flying. Leave the FSX frame lock slider at UNLIMITED at all times.

    You can fine tune this app as well...

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------

    A traffic beallitasok meg lehetneka ludas hiszen pl new yorknal az ai forgalom es autok stb eleg sok lehet, mig ugyan ez a beallitas egy austrianal nem vesz vissza a teljesitmenybol.

    fsx.cfg pedig
    C:\Documents and Settings\YOUR ACCOUNT NAME\Application Data\Microsoft\FSX\fsx.cfg

    VISTA

    C:\Users\YOUR ACCOUNT NAME\AppData\Roaming\Microsoft\FSX\fsx.CFG
  • semidim
    #7867
    Sajnos egyket sem találom :-) Sem az FPS limiter linket, sem az fsx.cfg-t, azt meg nem találja a kereső. Olyan néven sem, ahogy mentettem a beállításokat. Melyik könyvtárban nézzem meg? (Valamikor tudtam...)

    Egyébként írtam, hogy minden scenery mash autogen stb csúszka a maximumon van, a water effect csak 2*es, a distance az minimumon van hagyva, és nincs light boom. Forgalom kicsit fel van húzva.

    Megnéztem mégegyszer autogen szempontból New Yorkot. Ezzel a fenti beállítással egy alap szituációban 11FPS. Visszavettem az autogent 0-ra ! A többi scenerey mash csúszkákat visszavettem úgy közepesre.

    Az eredmény midössze + 2FPS ! azaz 13,
  • Hypo #7866
    a cff explorer neked nem kell. foleg acc pack ha fent van es 64 bites cuccot hasznalsz.

    FPS limitert en meg kiprobalnam kicsit lejjebb linkeltem mar. fsx.cfg hogy nez ki miket allitottal?
  • semidim
    #7865
    Sajnos nem. Csak olyan ami itt az aláírásomban :-(
  • Hypo #7864
    vegre valakinek sikeruklt segitenem, mar mar kezdtem szomorkodni hogy a nagy okossag osztasban szivatok itt mindenkit:))

    Bar nyernek a lotton kapna az osszes forumtag itt bazz egy csucs I7 et aztan repkedes bazz semmi tuning:)))
  • Hypo #7863
    huha remelem nem ram haragszol hidd el nem en tehetek rola:)) egyebkent melyik O&O van?
    Illetve amit belinkeltem win optimalizalas azt ahogy le van irva pontossan ugy kell vegig csinalni tudom lassu folyamat egymas utan ennyiszer de en mar tobb gepen vegigcsinaltam nem fsx miatt es mindenutt a rendszer win xp eseten sokkal smoothabb volt. tehat ez fuggetlen fsx tol.

  • Hypo #7862
    sorry kicsit osszekeveredtem neked I7 es rendszered van?
  • L Viper #7861
    Szerintetek több erőforrást eszik az FSX, ha rajta van az Acceleration pack és nem csak a sima Service pack 2-re van javítva Acceleration nélkül?
    Nyilván az Acceleration is Service pack 2, de a többlet bepakoltdolgok miatt kérdem.

    Egyébként Hypo, nálam nagyon jól működik az FPS limiter progi, köszönet érte!
    Nagyon szépen simán fut az FSX, pedig nincs erőművem.
  • Falconer
    #7860
    És a raptor az nem nagyon hangos? Én is gondoltam rá, hogy veszek, egy 10k-s befektetés az belfér. Pár oldalon azt olvastam, hogy süvít mint a fene.


    A Hypo-s féle linkelt optimizálás:

    Végigcsináltam, és eléggé fura lett az eredmény, nem vettem észre, hogy bármi is gyorsult volna. Leírom mi a tapasztalat:

    1. Az egész vinyón egy blokkba kerültek az adatok, tehát folytonos lett.
    2. Az FS mappában lévő dolgok ennek ellenére szét voltak szórva a vinyón, közte mindenféle mással, tehát az nem volt folytonos.
    3. Benyomtam egy Complete/Name Defragot úgy, hogy csak az FS mappát dolgozza meg, tehát semmi mást. --->
    4. FS mappa folytonos lett, és kikerült a vinyó szélére (legalábbis a cluster inspector alapján) A többi rész persze lukacsos volt mint egy sajt, mert onnan szivta ki a szétszórt FS dolgokat.
    5. Na gondoltam nyomok egy complete/spacet az egész vinyóra: ---> gennyláda ugyanugy szétcincálta az FSt mint ahogy volt.
    6. Megcsináltam megint az első lépéseket, ugyhogy most az FS egyben van. Minden más nincs.

    Konklúzió:
    F*szom kivan az OOval.

  • semidim
    #7859
    Default, illetve a Terrain X USA az rajta van, viszont az az Europán is. Most néztem NY-ban még alacsonyabb az FPS. 7-14.

    Amit kivettem a csatolt linkből, az nagyjából az, hogy nem lehet 65 százaléknál jobban megtöltve a wincseszter, de ideális a 30 százalék lenne. Pillanatynyilag 60 százalék szabad. Egy partició van csak.
    Mi lehet még fontos?

    Az autogen-t majd megnézem, de ekkora különbség akkor is minimum aggasztó.
    Ez a bizonyos CFF Explorer program esetleg hozhatna lényeges javulást WIin7 esetén is vajon?
  • Hypo #7858
    A Washington az a default ? Mert lehet benne valami bug amitol a gondod van, austria pro eleg kidolgozott ha ott ilyen jo eredmenyeket ersz el akkor nem feltetlenul nalad a hiba.

    Default alaska fsx ben neha 7 fps re ment le pedig eleg sivar atj felett repkedtem default geppel, tongass x ugyanott 25 fps:))) szoval....
  • alert
    #7857
    Szerintem ott nem a mesh beállítás húzza le az FPS-t hanem az autogen vagy más. Emlékeim szerint eleve jóval több Washington felé az autogen és jóval többet is látsz egyszerre. Más. Javasolt az egész számítógépet úgy beállítani raptor vinyó esetén, ahogy Hypo írta a #7855-ben. Az számít ám.
  • semidim
    #7856
    Beszereztem kéz alól egy 150-es Raptort, Első kísérletek alapján, kb. azt a pozítív változást hozta amit remélni lehetett Alert kitűnő tanácsai alapján.

    Valamit viszont nem nagyon értek.. Azt gondoltam, hogy az Austria Pro Sceneryt, ami elég jó kidolgozású és azon valóban kb. 30% ot csökken az FPS az eretihez képest, kísérleteim színteréül választhatom, mint valami etalont.
    Itt mint említettem, gyakorlailag közel maximális display beállításokkal is tartani lehet a 20FPS-t ami, nekem tökéletesen megfelel. Viszont tegnap ellátogattam más helyszínekre is és némi csalódással vettem tudomásul, hogy pl. Washingtonban 10-14 FPS tartományban mozgok ugyanezen beállításokkal. Amikor megpróbálom visszavenni a csúszkákat (scenery mash-re vonatkozóan) érdekes módon olyan minimális mértékben emelkedik csak az FPS (1-2 FPS), hogy szinte nem is érdemes visszavenni, akkor már jobb, ha maximumon vannak.
    Mivel magyarázható ez a jeleneség és tudok-e ezen javítani a jelenlegi konfigommal?
    A wincseszteren csak a win7 és az FSX van, a win beállításokat a hivatkozott tanácsok alapján már ahol tudtam, módosítottam.

    Megvan az a program, amivel
  • Hypo #7855
    Raptor FSX
  • [HUN]FaTaL
    #7854
    SCSI ugyanúgy 10k-t forog, gyorsabb mint a SATA, windows alatt észrevehetően gyorsabb. :)
  • alert
    #7853
    WD velociraptort próbáltam egy elég komoly q9650-es rendszer alatt. Az FPS természetesen nem volt több, de a betöltési idők sokkal gyorsabbak voltak és leginkább fordulónál vagy amikor VC nézetben körbe nézelődsz, nem voltak akadozások és textúrázatlan kockák a taljon, ami akár fs2004-nél is megfigyelhető egy jó rendszer alatt, mert nem tudja elég gyorsan betölteni amit kell. Persze valóban, ehhez kell a gyors memória és 1 gigás videókari is, de nekem nagyon tetszett. A windows is nagyon gyorsan reagált mindenre, sokkal gyorsabb az explorer, mint normál vinyó alatt. Persze ez sok fájl esetén főleg képek vagy média fájloknál jelentkezik.
  • [HUN]FaTaL
    #7852
    Winchester rohadtul nem számít, felraktam egy 72es, Ultra320as, 10k-s fujitsu scsi vinyóra a játékot és semmivel sem volt gyorsabb mint a 750es samsung satarol.
  • alert
    #7851
    74 giga kevés egy windows-hoz és egy FSX-hez? Hát miket használsz Te? :-) Veszel egy használt 74 vagy 150 gigás 10.000 rpm-es raptort (10-14k között vannak) ezen van a Win és az FS. Minden másra ott a Samsung :) Lényeg, hogy a win és az FS a gyors vinyón legyen. A különbség szembetűnő, nem mindegy, hogy 25-30 mega/sec-el olvassa töltésnél az adatokat vagy 280-300-al :)
  • teglasattila
    #7850
    Köszi a segítséget!!!
  • Hypo #7849
    raid et felejsd el!! Raptor kene tudom nem olcso:(