33535
  • semidim
    #7848
    Meglepő eredményre jutottam. Az itt (többektől) kapott tanácsokat megfogadva, amit mégegyszer megköszönök, nekifogtam egy wincseszter felszabadításának és egy új telepítésnek. A korábban használt Vista rendszerem ismeretlen okból, nagyon lomhán működött, igaz sok programmal volt terhelve.

    Összefoglalva a végredményt: A WIN7-es RC lényegesen jobb eredményt ad mint a Vista 64. Számszerűsítve: egy azonos igényes szituációban 14FPS helyett 20FPS (Accelerator/Austria Pro)

    A leggyengébb pont jelenleg a wincseszter, ami egy 120G Samsung SATA 7200RPM.

    Hihetetlen számomra, hogy customban végülis szinte minden csúszkát maximumra tudtam húzni, ami a sceneryre és mashra vonatkozik ott mindent, (már csak a light bloomot nem tudom használni, ami egyébként gyönyörűen néz ki), és eddig tartani tudom mindenütt a 20FPS-t, pl. Austria Pro Sceneryn.

    Kérdés, hogy wincseszter tekintetében mi lenne az ésszerű megoldás. A 74Giga nekem kevés. Kérdés, hogy két 7200RPM-es Raidb 0-ban vajon mennyivel lenne rosszabb megoldás?
  • Hypo #7847
    Hogyan rakjunk be gepet FSX be VIDEO
  • teglasattila
    #7846
    sziasztok, tudnátok segíteni abban h ha letöltök egy repülőt a játékhoz akkor azt hogyan rakom be h működjön???
    Köszi a segítséget :)
  • Ombika
    #7845
    Korrekt nem?! :O
  • Mocca08
    #7844
    amugy röviden annyit takart az en esetemben, hogy reptetett egy iskolakört a repter körül, fokozatos ereszkedessel, 18k labrol elöször 10e-re aztan 5e-re aztan 2500ra :) latsz ebben barmi szokatlant? öszinten szolva en sem manövereznek 2500 labon a nyilt tenger felett es utana emelkednek, eppen tartalek benzinnel.
  • Mocca08
    #7843
    pedig nem szokatlan jelenseg :) ha kis szigetre ereszkedsz az ocean közepen akkor elöször megtalaltatja veled a helyet az iranyitas es utana kezd el utasitast adni az ereszkedesre. Ebben semmi rendkivüli nincs szerintem, keves olyan pilota van aki 2500 labon akar esetleg korrigalni ha valamit elszurt :)
  • Hypo #7842
    CSAK:)
  • Ordasbácsi
    #7841
    Kösz az infót, ezt nem tudtam...
    A lövöldözős repülős játékokat kedveli,-mondtam neki hogy akkor ez neked uncsi lesz mert "itt csak repkedni lehet" :DDD
  • m814
    #7840
    Ez a "spirálosan ereszkedtem" felcsigázta a fantáziámat.
    Ez valami megközelítési típus?
  • Hypo #7839
    Ok.

    "Folks, we have reached our cruising altitude now, so I am going to switch the seat belt sign off. Feel free to move about as you wish, but please stay inside the plane till we land ... it's a bit cold outside, and if you walk on the wings it affects the flight pattern.":)
  • Rubio #7838
    Ez valóban a humor egyik formája! Az előzőre is rá lehet erőltetni, hogy humoros és még nevetni is lehet rajta, de én azért akkorát nem nevettem rajta! Ez nekem jobban tetszett! Még mindig tartom: annyi erővel be is lehetett volna gépelni!

    OFF vége!
  • Hypo #7837
    :)))
  • LegendTommy
    #7836
    Hatalmas
  • Clidey
    #7835
    Uppsz szorri, úgyértem az eredeti szöveggel nincs köszönő viszonyban az általam belinkelt video...
  • Clidey
    #7834
    Tudod, ez a humor egyik formája...
    Ez sincs köszönő viszonyban a hanggal én mégis könnyesre röhögtem magam rajta...
  • Hypo #7833
    fules nekul nezd akkor bazz unnepronto:)))))))))))) mondjuk en lepodtem volna meg ha a hang es a subtitles koszonoviszonyba lennenek:)
  • Rubio #7832
    Ezzel csak az a gond, hogy a felirat köszönő viszonyban sincs a szinkronnal! Teljesen más van írva, mint amit beszélnek! Ennyi erővel akár be is gépelhetted volna ide....
  • Hypo #7831
    Ha akartok rohogni:)))))
  • Hypo #7830
    FSC hat nekem vegyesek vele az erzeseim, amugy a routefinder ingyenes.


    Atist hallgasd meg hogy tisztaban legyel a hasznalatos palyakrol, aztan amikor tudod melyiket hasznaljak akkor kivalsztod hozza a megkozelitesi eljarast ha van, es fs atc je amit felajaln azt nem fogadod el hanem kersz egy masikat lehetoleg amit kivalasztottal, de sid star okat nem tamogat ugy hogy azokat neked kell megoldanod.
  • Mocca08
    #7829
    oks, kösz, ha jol latom fsbuild es routefinder se egy olcso mulatsag, ugyhogy ezek lehet varatnak magukra nalam :) Viszont Ugye mivel Mo-n ENy-i szel fuj ezert ertelemszerü, hogy mindig DK-i iranybol akarja letetni mondjuk ferihegyen, ez ok is volt. En konkretan St Marteen-röl repültem Willemstaad-ba es mivel ugye az egy picit sziget, ezert spiralosan ereszkedtem es megis rosszul navigalt, raadasul mivel nekem be van kapcsolva a MyTraffic, meg szembejövö repülö is volt, tiszta katasztrofa. Flight Sim Commanderröl tudsz valamit? Azt en anno megrendeltem amikor beleptem az ivao-ba, de aztan kiderült, hogy majdnem felesleges volt, mert egy magyar srac megcsinalta ingyen a legfontosabb dolgokat.. De ha mar van akkor hasznalnam:)
  • alert
    #7828
    Tudtommal nem, mert a demóban csak egyetlen sziget van és a Föld többi része víz. De nem is ajánlom elrontani a kedvét a demóval, mert még annyira rosszul optimalizált, hogy fele annyi az FPS érték, mint a teljes verzió SP2-vel, és ha még ma is mindenki azzal nyűglődik, hogy szaggat.... persze ha atomerőműve van, akkor hajrá. Vagy inkább add kölcsön neki a teljes verziót.
  • Ordasbácsi
    #7827
    Sziasztok!
    Egy barátomat is nagyon érdekli az fsx, noha sose volt még neki ilyen játéka.
    A demó verziót letölteném neki,-kérdésem, hogy a demó-ra lehet pár add-ont nyomni?
  • Hypo #7826
    ellenkezo iranyba? altalaban a szel alapjan hatarozzak meg a hasznalatos palya iranyt, szoval ha lhbp-nj ep 13 a palya akkor te nyuigodtan tervezhetsz 31 re a kutyat nem erdekli. Ugyan arra a palyara persze bizonyos esetekben van lehetoseg masik approachot valasztani akkor nem feltetlenul vektoral ossze vissza de a palya irany igy is marad.

    Kis reptereken ahol nincs ATC semmilyen formaban, ott altalaban az a jo eljaras ( GA ) hogy el kell feletter repulni megnezni merrol fuj az a bizonyos hogy tud melyik palya iranyon szallj le.

    En ha IFR szerint repulok akkor megtervezem az utat routefinder vagy fsbuild, kiexportalom fs-nek. ground es tower mehet siman fs atc, sot ha lerepulod az eljarast utana o mar nem szol es nem iranyit el sehova csak folytatod az utat. Az is megoldas ha jo latasi viszonyok vannak hogy leszallas elott torlod az ifr-t es vfr szerint kozelited meg a repteret, izlesek es pofonok, teny fs atc-je leg gyengus, de el lehet vele elni:) Radar contact nem rossz sot de az is megkavarhatja az eleted.

    A legjobb persze ha egy igazi elo ember iranyit
  • Mocca08
    #7825
    hat igazan nem sürün repülök nagy geppel, atc alapjan (söt inkabb kisebbekkel, en azt tamogatom h elöször tanuljon meg vki egy tisztesseges iskolakört repülni) DE azert neha becsuszik egy 737es is.. es a gond az lenne, hogy jart mar vki ugy, hogy az atc kisasszony pont ellenkezö iranyba rakta le a kifutora? hiaba valasztottam masik approach-ot, megis rosszul koordinalt. Eleg gaz volt, epp baratnömmel repkedtünk, es ö jegyezte meg, hogy figyi... miert szembejönnek a nyilak? Vagy inkabb hagyjam az atc-t es FSC-vel tervezzek utat? De tudtommal abban ezt nem lehet megcsinalni, ott inkabb routing van es flight planning.
  • Clidey
    #7824
    Magyaros legfeljebb a vajkrém. :P
    De egyébként nincs ilyen lehetőség tudtommal. Jó verziót kell venni a boltban, ez a dolgok nyitja. :)
  • Taylor007s
    #7823
    Sziasztok! Letöltöttem a Microsoft Flight Simulator X-et de az a baj hogy francia a nyelvezete.:S Azt szeretném kérdezni hogy van-e hozzá magyarosítás vagy angol verzió ami nem teljes játék csak angol nyelvűvé teszi a játékot? Előre is köszönöm!
  • Mocca08
    #7822
    erdekel bizony, nagyon köszönjük :) Kesöbb szinten jol fog jönni PPL utan:)
  • LegendTommy
    #7821
    de, te voltál a cukis bácsi:)
  • Clidey
    #7820
    Tim Conrad-nál lehet reklamálni!
  • LegendTommy
    #7819
    figyu, ezt hogy képzeled, hogy nincs fs9 verzió és itt meg kicsorgatod a nyálam
  • semidim
    #7818
    Köszönöm, ez tényleg nagyon jo tipp!!!
  • Hypo #7817
    Hatha erdekli a nagyerdemut:
    737NG oktatoanyag ( Magyarul;)
  • alert
    #7816
    Küld el a cuccot meg az elképzelést és én lövök neki egy installert este :)
  • Hypo #7815
    :)))))))) jo csak magam elott mentegetozom, mert legszivesebben haza mennek letoltenem felraknam es .

    HA-SIB aktualis palya varakozopontjanal keszen all az indulasra:)
  • Clidey
    #7814
    Ez az összes nyalánkság...csak hiányzik a readme és nem installeres hanem RIP... :DDD
  • Hypo #7813
    "osszetakolt" warez nem kell, kibirjuk mar a full realese-t es az osszes nyalanksagot:))
  • Clidey
    #7812
    Btw, ezen a fórumon elérhető pár fotoreal repaint. Megnéztem őket mert első pillantásra álleesős kvalitinek nézett ki. Később derült csak ki hogy nagyobb a füstje mint a lángja sajnos. Tüzetesebben szemügyre véve őket, kiderült a rengeteg pontatlanság, elnagyoltság mind a festésekben mind az alap "lemezelésen". Általában véve a törzsek textúrái jók - gondolom erről tudott a srác a legkönnyebben jó felbontású fotót beszerezni a netről -, de a szárnyak-vezérsíkoké elég szar. Ugyanis rajtahagyta a repaint-kitből is a szegecsek-lemezillesztések léjerét, de ezeket a fotóríl léjer is tartalmazza ergo duplán van az egész. Ami nem is volna akkora baj, de iszonyat mértékben el van csúszva a kettő egymástól, így közelebbről szemlélve ronda. Na meg a magassági a vászon helyett valamilyen rejtélyes oknál fogva a csűrő lemezboritásának textúráját kapta... :-O
    Összegezve: szép-szép, de nagyon nem az igazi... :(
  • Clidey
    #7811
    Jóvammá na! Nem tudtam hogy tűkön ülsz! :D
    Még egy ridmit kellene összehoznom a cuccnak esetleg egy installert, hogy valami pofája is legyen a dolognak. Szóval a release kicsit csúszni fog emiatt.
    De szokás szerint warezban már ez is elérhető... :D
  • Hypo #7810
    Ez milyen mar?? "... akit erdekel....# Hat hogyne erdekelne bazz erre varunk mar:))))) Foleg SIB!!!
  • [HUN]FaTaL
    #7809
    holnap linket :D