33535
  • Gizmo94
    #12821
    Ok, let it be, jobb a békesség, lehet olyan szép az FS9, biztosan van is, csak nekem nincs szemem hozzá.. :) A művészet is erről szól, bármely alkotás lehet az egyik ember számára szép, a másik számára pedig értékelhetetlen, minden pusztán látásmód kérdése. A képeket megnéztem, mindet, egyenként. Azt hiszem, egyelőre mégsem rakom vissza az FS9-et. Nvidia kártyám volt-van és lesz, megszoktam :)
  • L Viper #12820
    Nekem is a hibátlan futás a legfontosabb, s valóban, akár apró trükkökkel is gyönyörűvé tehető az FS9, a rengeteg csodás kiegről, gépről nem is beszélve, nomeg a sokkal kisebb helyigényről. :-D

    régebbi FS9 képek egy,

    és kettő :-)
  • Clidey
    #12819
    No, akkor visszatértünk az origóhoz miszerint én azt állítom hogy az FS9 is van olyan szép addonokkal, mint az FSX addonokkal. :)))
    Javaslom nézz be például Zacsi által készített képekbe ide és ide...lehet szép az az FS9, nem is kicsit.

    Tudom mit értesz "zsezsgés" alatt, erről volt már szó itt a topikban nem 1x. Videokártya driver és/vagy mipmap hiba. De kis játszadozással ki lehet szűrni/meg lehet szüntetni. Nekem is volt ilyen jelenségem anno még ATi kártyás korszakomban. Aztán az Nvidia már nem produkált ilyen anomáliákat sosem. :)
  • Gizmo94
    #12818
    Nem, félreértettük egymást, csakis mindkettőnél totálisan összevissza addonolt verzió jöhet szóba, mert mindkettő okádék alapból. Fullra pakolt verziókat értetettem. :) Hogy pontosítsak: anno az FS9-et megpakoltam addonokkal rendesen, ronda maradt. FSX-et is, az nem. Az szép lett. Így értettem.. Másik az, hogy nálam az FS9 "zsezsgett" ezt nem tudom jobban leírni, ok. idióta vagyok, de akkorsem. Az egész táj vibrált mint a barom és mip mappinggel sem tudtam kivenni.... Végülis, hogy mi miatt maradt ronda, az mellékes, a végeredmény volt lesújtó. Ha szépre tudnám kreálni valaha az FS9-et, akkor használnám is, mert nem mindegy hogy sokszor annyi fps van mindenhol, ez egyértelmű. Csak ez eleddig nem sikerült. :S
  • Clidey
    #12817
    Namost ezt nem értem, de lehet bennem van a hiba...az előbb úgy vettem ki szavaidból, hogy ne egy összevissza addonolt FS9-et hasonlítgassak az FSX-hez...mostmeg azt mondod hogy a default FSX ronda mint a bűn...de ha aláteszünk pár giga addont akkor már szép lesz...most akkor hogy is van ez? :))))
    Mint mondottam a scenery objektumok minőségét ne az FS9-nek ródd fel, hanem a scenery készítőjének...
    Ugyanolyan szép lehet egy scenery FS9-ben mint FSX-ben, leszámítva azt az idióta csillogó felületeket ami szerintem maximálisan unrealisztik. legfeljebb az ablakok esetében néz ki jól - a baj csak az hogy ezt a scenery designerek általában fossák le magasról, csillogjon minden hogy lássa a júzer a fícsört oszt' jóvan... :(
    Ha már visszarakod az FS9-et javaslok pár FlightScenery ill. FlyTampa kiegészítő megvizuálását...azért azok ütősek, és aki az ellenkezőjét állítja az vagy vak vagy hazudik. :D
  • Gizmo94
    #12816
    Mivel kapcsolatban nem vagyok képbeN?
  • Papirzacsi
    #12815
    Sztem az is gáz, hogy ennyire nem vagy képbe. Majd lesz fsxre is.
  • Gizmo94
    #12814
    Na azé' ez tök gáz, hogy X-Plane-ra megcsináltátok, FSX-re meg nem. Damn.. :)
  • Gizmo94
    #12813
    Lennék is, ha játszanék FS9-et, régen fent ücsörögne, ne félj. :) Csüngök az addonokon, majd adaptálom ezt is.. Lesz ám lebegő benzinkút és fa bőségesen. :D
  • Gizmo94
    #12812
    Default FSX-szel nem játszik senki szvsz, defaultban ronda mint a bűn, ez tény. De mire felhízik 100 giga főlé, szép lesz. :) Magyarország pl. GEX-Eur-ral ha rendesen takarítasz előtte egészen jól néz ki.. Ha előtte UT X volt, akkor nem:) Hogy egyszerűbbek a repterek, azalatt azt értem,hogy a grafikájuk szarabb, a runwayek rondábbak, az épületek bénábbak, stb.. Hogy mik nem működnek a reptereken FSX-ben ami FS9-ben megy, azt nem tudom, mert nem sokáig gyilkoltam az FS9-et. Viszont,hogy ne régi benyomások alapján okádjak. esküszöm a napokban újra felrakom az FS9-et és ismét összehasonlítom a kettőt. :) Remélem még megvan ahhoz is az összes kieg.....

    PS.: Most adaptáltam pont FSX-be a Varjú úr-féle Hungary cuccot, amitől lett egy desktop crash first, viszont kis alakítgatás után 40 perc betöltési idő elteltével megjelent a stuff. :) Némi finomhangolást még igényel, ahogy tapasztaltam, de FSX kompatibilis is lehet egyszer. :D
  • Clidey
    #12811
    Lehetnél kicsit naprakészebb...két hónappal ezelőtt lett releasélve... :D
  • Falconer
    #12810
    FS9ben elsősorban az az ocsmány, hogy rendkívül kockás a talaj textúra, nem lehet vele mit kezdeni, kivétel ezalól a repterek és közvetlen környéke, pl Aerosoft Innsbruck.
    A többiről lehet vitatkozni, hogy mennyire feltűnő, lényeges, stb, de a talaj kis magasságból ocsmány.
  • Gizmo94
    #12809
    Na jóvan bakker, ne ilyen self-made Hungarian ORBX- szal gyere nekem. :D ez durván szép, sőt, ez brutálisan tökéletes, dehát ez még nincs is, csak coming soon :). Ez egy kurvaszép addon, ez vitathatatlan, de sajnos nem lehet alapul venni, mert van ez, max. még egy-kettő és ezzel annyi is kb... :)
  • Clidey
    #12808
    Akkor mégsem...akit én ismerek annak a monogrammja KZ :))) De hogy egy csoportba voltak/vannak az tuti... :))))

    Lehet át kellene tenned a székhelyedet hozzánk...? Itt ~25 körül mennek a kiskesznák úgytudom. ;)
  • Clidey
    #12807
    Azért azt ne felejtsük el, hogy az FSX is csak bizonyos helyeken szép defaultból...és a promó képeken naná hogy innen fognak publikálni. :) De például Magyarország (is) siralmasan néz ki, emlékszem anno még a Duna se volt benne, úgy kellett belekönyörögni. :D
    Nem értem mit értesz az alatt hogy egyszerűbbek a repterek FS9 alatt...szerintem ez pont inkább az FSX-re jellemző. Sok olyan fícsör nem működik benne ugyanis, ami az FS9-ben benne van. Az pedig hogy a járművek mennyire vannak kidolgozva nem FS függő, sokkal inkább az adott scenery készítőjének függvénye. :)
    No mindegy, lehetne erről még írkálni oldalakat. :) A lényeg hogy nálam 5%-95% a szimulátorban eltöltött idő - az FS9 javára. :)
  • Hypo #12806
    ingyen reklám:)) http://www.youtube.com/watch?v=ydQPtekgjBM

    Clidey, lehet ugyan arrol beszelunk:))) NT az uriember:))

    a gepberlest ne is mond ma akartam foglalni 31 ezer ft kicsit sirtam
  • Gizmo94
    #12805
    Ajajj, amennyi fórumot nézek én állandóan, az sok.. :) Egyrészről igazad van, sok addonnal bizonyos helyeken megközelíti, sőt, el is éri talán... Amíg nem mozog és nincsenek effektek, addig pláne. Nekem az FS9 valahogy "műanyag" nem tehetek róla. Kínlódtam vele eleget, mert vonzott a rengeteg fps:), de valahogy nem jött be. A gépek kevésbé plasztikusan jelennek meg, a repterek egyszerűbbek, az összes jármű elnagyoltabb valahogy. A REX adaptálása sokat dobott az FS9 sivárságán, ez is tény, de azért ha megnézed a képeket, megmondod, pláne játék közben mondod meg a fényeffektetkből. Nálam is full grafikán fut az FSX, nappal nincs light bloom, ennyi a csökkentés és megvan a 20-40-60 fps-em Level-D- vel símán,. Három helyen esik le 20 alá az fps, de itt is csak nappal, kb. 15-18-ra, Heathrow , KJFK és a drága Budapestünk.:) Minden esetben Mytraffic 2010 fullon, ASE és FDC megy.
  • Clidey
    #12804
    Azért nem kell ennyire sarkítani. Nézz bele bármelyik nagyobb fórum (avsim, flightsim, simviation, stb) screenshot topikjába... n+1-szer teszik fel a kérdést hogy "FS9 or FSX?"...ergo könnyen összetéveszthető a két szimulátor.
    De e fórumon is lettek már számtalanszor posztolva olyan képek (pl. Zacsi, Hypo által...) amelyekről nem mondod meg első blikkre hogy melyik szimulátorban készültek.
    Én a magam részéről inkább használok egy full grafikára állított és még kicsit tovább csinosított FS9-et 20-40-60 vagy akár 80 fps-el, mint egy FSX-et 10-15fps mellett. :)
  • Willenbrock
    #12803
    Aha,akkor megoldódott a rejtély :) Gondoltam erre is,de tavaszi időszak volt,mondom nem lehet kinn olyan hideg hogy ilyen párásodás legyen,de akkor mégis.Gondolhattam volna,a2a P-47-nél is van ilyen párásodás.
  • Gizmo94
    #12802
    Ha leszámítjuk..... Ha leszámítunk ezt is meg azt is, akkor sok mindent telepíthetünk, akár FS98-at is, oktaéder hajtóművekkel. :) Szépnek, az FS9-et eddig még nem láttam sajna, na de a szépség kétségtelenül egy tág fogalom. .
  • Clidey
    #12801
    Az még hagyján, nade micsoda Budapest Scenerynk van, mi?!?? :)))))))))))))))
  • Clidey
    #12800
    Természetesen a fizikára.
    Látványra se vagyok odaáig meg vissza az FSX-től; a bump mappingon meg még 1-2 eyecandy fícsörön kívül gyakorlatilag ugyan az mint az FS9. Ha az előbbieket leszámítjuk, egy-két addont alálpakolva simán tud az FS9 is olyan szép lenni mint az FSX.
  • Clidey
    #12799
    Minő véletlen, az én egyik cimbim is eltűnt egy időre...és mint kiderült ő is 320-ast volt szimulálni...ezek szerint egy ekipázsban vannak a haverjaink? Vagy épp ugyanarról a srácról beszélünk? LOL :D
    A Zlinkézés kicsit kérdéses most jelen pillanatban, a Malév kvára megemelte az árakat úgyhogy az felejtős idén valszeg olyanba nem ülök, a "maradék" lehetőség pedig még tárgyalási szakaszban van - de bíztatóak a kilátások... ;)
  • Supersix
    #12798
    Az nem retek, csak ha rendes Start Up-ot csináltál volna, akkor a légkondi le takarította volna a cockpitet!
  • Hypo #12797
    hat ez az es az idogyorsitas se muxik viszont FULL graphics settingen es full ai val is 60fps mindenhol:))
  • Gizmo94
    #12796
    HAWX :))))))))))))))))))))))))))))
  • [HUN]FaTaL
    #12795
    "En sehol nem talaltam a cessnaban a ctrl+e-t:))))))))"

    :))))))) Még nem raktad bele? Milyen elavult cessnád van neked?:)
  • Gizmo94
    #12794
    Na jahh, hát a valódi repüléshez nincs túl sok köze, ez biztos, de jobb szimulátor sincs sajna. Én Boeing fan lévén főleg Level-D 767-tel és CS 757-tel repkedek, éjjel light bloommal, nappal nem (vajon mié?:D ) a PMDG gépei megvannak, de nem hatottak meg FPS killer mind, az Ariane sajna egy fos, így maradtak ezek. B747-nek PMDG helyett CLS-t használok, gyengébb, de azzal nem diát vetítek.. VFR-t repülni Pilatus PC12-VEL, vagy egy jópofa kis helikopterrel, a Pixel Cowboys - Pyro -val, ill. Cera Bell 412-esével szoktam. ctrl+e-vel alap gépeket indítgattam, de arra jó is volt.:) Nálam kb. ennyi az FSX. Kiegekkel-segédprogramokkal együtt cca. 160 giga az egész katyvasz, így ezeket felsorolni bajos lenne.
    Mindenesetre mielőtt valaki belevág, mindig azt tanácsolom,hogy vétel előtt próbálja ki,hogy biztosan ezt kereste-e. :)))
  • Hypo #12793
    Igazabol mindketto max ha komplex gepet hasznalsz es autopilotot fmc meg minden nyalanksag akkor azokat jol szimulalja a tobbi meg hat kerem a valosag az valosag, ez meg is csak jatek.:)
    de a muszereket az eljarasokat be lehet vele gyakorolni szepen, es az alapokat. aztan egy igazi gepben ugy is erzed hogy maskepp van am mint a jatekban. En sehol nem talaltam a cessnaban a ctrl+e-t:))))))))
  • Gizmo94
    #12792
    Már a fizika, vagy a látvány? Mert szvsz az FS9-et akárhogy megpakolod add-onnal, rondább marad, legalábbis nálam ez volt a helyzet. :) Hát, a fizika az kérdéses, az valóban igen szar, nekem anno az FS9-é kicsit jobbnak tűnt itt-ott. Mondjuk, lehet,hogy csak az idő szépíti meg, mert már régen nincs fent a gépemen csak az FSX.
  • Hypo #12791
    ::))) polluxo nem szereti :))

    en azert ki probalnam:) foleg most hogy jo baratom par hetes eltuneset sikerult megmagyaraznia" wizzair hez kerult, es kint volt airbus szimulatoros kepzesen" hmmmm kicsit irigyelem:)) bar en egy sima legipostas melot is csinalnek mondjuk BC ben:)) na mindegy bilibol kiveszem a kezem, marad az itthoni draga repkedes;((
    Clidey remelem nemsokara zlinel nyomunk egy parat:)
  • perko
    #12790
    Lehet vele menni Alaszka.
  • Clidey
    #12789
    "...akkor az FSX látványra szebb, a fizikája viszont rosszabb..."

    Ez így nem igaz. Elvben jobb mint az FS9 gyakorlatban viszont egyforma fos mindkettő.
  • Falconer
    #12788
    Szvsz HAWX kéne neki vagy ilyesmi, de most komolyan...
    Aki nem bír két magyar mondatot értelmesen megfogalmazni, az nem fog tudni több száz oldalt átnézni, megérteni, felogni. És akkor arról nem is beszéltünk, hogy a manualok túlnyomó többsége angolul van. E nélkül pedig sok értelme nincs az FSXnek sem pedig az FS9nek.

  • Gizmo94
    #12787
    Először is el kell döntened, hogy mit is szeretnél. A többi szimulátor sajnos nem éri el az FSX és FS9 színvonalát. Ha inkább bozótpilóta stílusban szeretsz repkedni kis gépekkel, akkor az FSX látványra szebb, a fizikája viszont rosszabb. Ha az FSX-et választod (én így tettem) :) akkor azt tweakelned kell , hogy jól fusson. A neten rengeteg hasznos tweaket, infot találsz. Ha főleg nagy jetekkel, forgalmas reptereken forgolódnál szívesebben, akkor ha nem akarsz sokat küzdeni a szaggatással, az FS9-et választod. Ha felfedező, kísérletező és türelmes típus vagy, akkor mehet erre a célra is az FSX. A kiegészítők úgy működnek, hogy feltelepíted őket és láthatóvá , ill. működőképessé válnak. :) Az FSX lényege? Egy szimulátor, amellyel repkedhetsz egyszerűbb gépekkel vagy bonyolultabb utólag telepíthetőkkel egyaránt, akár csak egyedül a gépeden, vagy online is. Ha most kezded, javaslom,hogy egyelőre ne vedd meg egyiket sem, hanem "kérd kölcsön" stb, telepítsd, próbáld ki,hogy bejön-e, illetőleg melyik, az FSX vagy az FS9. A FAQ- t átolvasva sok kérdésre kapsz válszt. Happy Landing! :)
  • Maci23
    #12786
    Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ!:-) Meg is rendeltem az x52-t!Mivel csak tényleg most kezdem nem akartam az x52 pro-t rendelni,ez sem volt olcsó!

    Áttanulmányozom akkor a segédleteket!És tudnátok ajánlani még szimulátor játékot ami kihagyhatalan!:-) Ezt érdemes egyből eredetibe venni a játékot,és hogy működnek a kiegészítők stb!A fsx lényege!

    Előre is köszönöm a segítséget és a türelmet!

  • polluxware
    #12785
    inkább "érdekes"
  • Hypo #12784
    Na vegre de szep kis madar
  • Gizmo94
    #12783
    Ja, most látom,hogy 4 giga ramod van, elnéztem. :) Akkor símán elmegy a gépeden az FSX, ha húzod a procit, pláne. :)
  • Gizmo94
    #12782
    A gépeden elmenne az FSX is, sőt, egészen jól, de csak ha raksz még bele + 2 giga ramot. Az FSX 2 giga rammal esélytelen, sok ramot eszik...