33535
  • Hypo #12901
    fsgenesis ha jol emlekszem a default wordbe rakja be magat nem jelenik meg a sceneryk kozott
  • [HUN]FaTaL
    #12900
    SP2re kell telepíteni mindent. Scenery libraryben bent van?
  • Willenbrock
    #12899
    Felinstalláltam az FSGenesis usa southwest-et rendesen lefutott az install de mégis a régi scenery van a Grand Kanyonnál.(és egész Arizonában akkor) Úgy tűnik mégsem települt,mi lehet a baj,talán tiszta fsx-re kellett volna telepíteni? fsx sp2 van fenn nálam most.
  • polluxware
    #12898
    realair beech nálam sajnos nem fut valmi jól, így nem is eröltetem...
  • Willenbrock
    #12897
    Én meg mostanában a fantommal próbálok végigrepülni a Grand Kanyonban,de vannak olyan szűk kanyarok hogy muszáj felemelkedni egy kicsit mert nem lehet bevenni.
    Ma lehet hogy felrakom az fsgenesis-t,az mehet rá az orbx-re?
  • Hypo #12896
    ja es meg PNW egy supercubal, vagy kodiak-a csodalatos, es realair es beech
  • Gizmo94
    #12895
    Így érthető. Akkor egészen másként használjuk. ;)
  • Hypo #12894
    Te masolsz engem??:)))))))))))))
  • polluxware
    #12893
    mosmitmonnyak erre..

    nálam 4db gép van amit fsx alatt a kis 2,4es corámmal szépen eltdok futtatni:

    1. A2A P-47 +accu -> alapvetően nagymagasságban repkedek vele utakat, hogy monitorozzam az ACCU engine managementét (hideg indítás, olaj sütögetés, gyertyaslusszolgatás..)
    2. realair spitfire -> -//- -accusim
    3. A2A piper cub -> motorápolás, szabadrepkedés + VLC playerben kis ablakban valmilyen sorozat fut -> magyarán nem is a tájra koncentrálok csak repkedek előre, és leszállás után megnézem az olajszintet
    4. Lotus L-39Alba -> ide már jurópra rakok egy GEXe-t és nagyobb magasságban IFR-t repkedek mo-n belül, icás felhők közepette -> ergó a talajon lévő autogen-t csak leszállás erejéig van időm megnézni

    kb ennyi az fsx (talán még catalina+alap hawaii, B-17accu)

    FS9

    VFR -Glacier,Tongass,misty -> DA Do-27
    cheyenne

    Cs757, fokker70 -> zsufi repterek IFR+chartok+anyámkínja számolgatások



  • Hypo #12892
    monjduk aki akisebb gep miatt ne rak fel az tulajdonkeppen ne is rakjon fel fsx et inkabb nyomja fs9 el.
    Amivel ugyan ugy lehet elvezni minden percet.
    En is tulnyomo tobbsegben fs9 et hasznalok.
  • Gizmo94
    #12891
    Ja, hogy oligarchák.. LOL, XD. Hátegen, éppen az utóbbi miatt mondtam, hogy suxx, mert általában mindenki rak fel valamit.. Vagy mégsem? ;)
  • Hypo #12890
    aztakurva:))))))))))))))))))
  • polluxware
    #12889
    mos erre mit monnyak? természetesen ezek az optimalizációk nem az "oligarhákat" célozzák meg :))))

    ha valkinek kisebb gépe vagyon, és inkább a nyívósabb repülégek vannak a középpontban, és nem a táj.. akkor azoknak lehet hogy megér egy próbát

    egyébként igaz, ha valkinek GEX juróp vagy hasonló van felrakva annak felejtős
  • Gizmo94
    #12888
    Hát ha nem default FSX-ed van ne is próbáld ki, mert meglepődsz. :) Ez egy szép és jó dolog, csak egy baja van, mégpedig az,hogy csak a default FSX textúrákra jó, azt pedig ki használ? Ha már van valami mesh addonod, márpedig szerintem mindenkinek, akár kontinensenként több is, akkor ez felejthető... Az add-on reptereket nem bántja, de minden mást visszarak default FSX kinézetre, ami ugye egy hányadék.
  • polluxware
    #12887
    fsx texture konverzsön DXT5 -> dxt1, 3

    még nem prószáltam!
  • [HUN]FaTaL
    #12886
    FS9 alól sem lehetett kivakarni, újra kellett raknom az egészet. Akkor kimarad itt is, köszi.
  • Hypo #12885
  • Gizmo94
    #12884
    Ha jót akarsz, nem rakod fel. Többet ki nem irtod, ott marad darabokban és összevissza kavarnak az útjai minden másik meshben.. Amúgy igen, ugyanannyira. Egy régi addon, tele buggal, sokkal jobbak vannak, tapasztalatom szerint csak bekavar mindennek.
  • Hypo #12883
    erre esetleg megleled a választ
  • [HUN]FaTaL
    #12882
    UTX ugyanannyira inkompatibilis mindennel, mint FS9 alatt az UT?
  • Jenc
    #12881
    Letöltöttem a Nemeth Designs BO-105-öst és nem tudom elindítani, mikor bekattintok mindent checklista szerint még úgy se indul el, választok egy másik BO-t és már jár a hajtómű. Ilyenkor mi a teendő, vagy valaki tudna nekem segíteni elindítani?
  • Hypo #12880
    hát ja bár korántsem jó megoldás keverni őket.
  • Gizmo94
    #12879
    Úgy értettem, hogy nálam már vagy egy hónapja fent van ez a tweak és amennyit basztatom az FSX-et, ez már réginek számít. . :) Van itt is egy, van egy valag mindenfelé. Próbálkozik mindenki keményen. A sokból viszont össze lehet kalapálni egy kellemeset, ha van rá idő és türelem... :)
  • [HUN]FaTaL
    #12878
    :O

    Na ez hasznos volt, megnéztem a config fájlját, forgalom nélkül 30fps a default Heathrowon, ami nem rossz. :)
  • Hypo #12877
    Már mi a régi? 3-4 honapja megy avsimen a teszt BP 0 rol aztan ugy dontott leirja . Ha arra gondolsyz hogy buffer pools 0 a regi persze egy idos fsx el hiszen benne van a lehetoseg:))))))
  • Gizmo94
    #12876
    Hát ez eléggé régi stuff, de egyébként működik, nekem is ezzel, illetve ebből is ezt-azt alkalmazva sikerült beállítani az FSX-et. Tud valamit ez a Jesus, nyilván "pár órát" szenvedett már vele. :)
  • [HUN]FaTaL
    #12875
    Köszi, meglesem. :)
  • Hypo #12874
    Kellemes FSX optimalizalos olvasmany
  • Willenbrock
    #12873
    Igaz ott volt nagy betűkkel...Thx
  • Hypo #12872
    Hat ha nem csak a kepeket nezted volna akkor megleled a valaszt:)))

    simmarket.com aztan keress rá grand canyon, illetve fsgenesis
  • Willenbrock
    #12871
    Kösz,akkor ez a REX azoknak nem kever be,azt hittem ez is tartalmaz talaj sceneryt is,de végülis a címe alapján tudhattam volna hogy csak az időjárásról szól.
    orbx úgy tudom csak az usa nyugati partra van (meg Ausztráliára) ez a Grand Kanyonos scenery a képeken melyik kiegészítő akkor ?
    Vagy rövidebben úgy kérdezném: Milyen talaj scenery kiegészítőt érdemes most feltelepíteni ami nagyobb területekre,pl egész kontinensre készült?
  • Gizmo94
    #12870
    Annyival kiegészíteném még a kérdésedre adott választ,hogy mindenre rátelepül a REX, bármilyen mesh-re vagy scenery-re rakhatod. Teljesen mást csinál és mindennel kompatibilis.

    Amiket Hypo linkelt képeket a Grand Canyonról pl. azok mesh-k és sceneryk, azaz domborzati textúrák, fák, folyók, hegyek, stb kidolgozottabb verziói, az alap FSX vagy FS -ben látható tájat teszik szebbé.
    Sajnos a fordítóprogramok semmitérőek, ha azokra hagyatkozol, nehézkes lesz..
  • Hypo #12869
    Na akkor tisztazzuk, mert látom kevered.

    Szóval a REX az egy enviroment program ( főleg felhők, viz, fény és taxi utak reptéri beton..stb re van de főleg az égre hasznájuk, van benne időjárás generátor is)

    ORBYX az egy cég akinek sok scenery terméke van köztük Australia és a nemrég kiadott PNW.

    GEX a neve is mondja Ground enviroment tehát csak a talajjal foglalkozik foleg annak is az urban részével.
  • Willenbrock
    #12868
    Ezek nagyon szép képek már egészen fotórealisztikusak.
    Ha most fel akarom a REX-et telepíteni akkor azt nem lehet ráinstalállni a ORBX-re és a GEX-re,jól gondolom-e? (angolul nem nagyon tudok,van fordító de nem ad valami korrekt fordítást)
  • grimm13
    #12867
    Valaki tudna segíteni abban hogy az L-39-ben sötétben miért csak a számlapok vannak kivilágítva miközben a cockpitben full sötét van , nem látok a számlapokon kívül semmit :S
  • Hypo #12866
    Itt egy megoldas ingyenes

    ez egy másik szintén ingyenes fs9 re

  • Gizmo94
    #12865
    Nem hülye kérdés, sehogy. Az alap gépek nem tudják ezt sajna, csak a fizetősek, azok sem mind. Kell hozzá addon ami tudja ezt, pl. vagy FSUIPC+ FSCopilot, vagy másik megoldásként PSUIPC+ Aerosoft FDC Live Cockpit. Mondjuk ha komolyabb gépeket használsz az FSUIPC mindenképpen kell, ezekkel az addonokkal pedig lesz egy virtuális másodpilótád, aki mindent szépen mondani fog ahogy szeretnéd, sőt, még személyzet is költözik a gépre, a virtual copilotot pedig dolgoztathatod is, ha lusta vagy, kezel flapst, geart, autopilotot, at-t, reverset, autobraket, minden holy shitet. Ja, és beállítástól függően mindenki egyfolytában karattyol akár, aki csak él és mozog a gépen, eléggé jópofa add-on.

    Itt megnézegetheted.
  • daxan
    #12864
    Sziasztok! Lehet, hogy hulye kerdes, de hogyan kell beallitani egy B737-es vagy 747-es gepnel, hogy ha leszallok, mondja a magassagokat a leszallas kozben?
  • Hypo #12863
    kukucs
  • Willenbrock
    #12862
    Hasítottam egyet a Grand Kanyonban a Phantommal mígnem egy halálkanyart elszámítottam és sikerült bevenni :) Nálatok is kb. így néz ki a kanyon,vagy szebb?