33535
  • Hypo #12781
    Saitek x52 jo valasztas. A geped se rossz de en inkabb fs2004 el nyomnam a helyedben az szepen muszikalnal es nem kene szenvedni sok szarral.

    Javaslom a banner allatt talalhato FAQ atolvasasat es a segedleteket.

    Sok jo leszallast!
  • Maci23
    #12780
    Sziasztok!

    Most ismerkedem a szimulátorozással!Két kérdésem lenne!

    Melyik joystikot érdemes venni,én egy Saitek x52 -ben gondolkozom!
    És a gépem hova lenne elég?

    Asus p5n32e Sli plus
    Core2duo e8400 3Ghz
    Msi hd5850 Oc 1gb
    4 giga DDR2

    Előre is köszi!


  • Willenbrock
    #12779
    Nem is baj mert én is a részletes indítást szeretem,csak azt hittem valami gáz van az engine modellel hogy nem indult Ctrl+E vel.Akkor a koszos tetejű változatoknál (a képen ilyen van) csak felülíratom a tiszta tetejű textúra reflection bmp vel ? Erre már nem találtam leírást de gondolom így kell?
  • [HUN]FaTaL
    #12778
    :)))))))
  • Hypo #12777
    vagy ha meg is nagy csatt lesz a vege:)))))
  • [HUN]FaTaL
    #12776
    Nem. A komolyabb kiegészítők nem indulnak a CTRL+E-vel.
  • Willenbrock
    #12775
    Attól volt a gond hogy nem volt rajta az sp2 frissítés a gépen.Most az sp2-höz való változatot telepítettem,az F-14 A-nál tiszta a tető,a többinél viszont csupa retek,ez direkt ilyen vagy írassam felül a cockpit textúrát azzal amelyiknek tiszta teteje van?
    Még azt is megkérdezném hogy az mitől lehet hogy Ctrl+E-vel nem indult be a hajtómű,halkan életre kelt ugyen de kapásból le is fulladt,így pedig be kéne indulnia mindenképp nem?
  • Willenbrock
    #12774
    Kösz a tippet,én is rákerestem csak magyarul.
    Sajnos nincs összehasonlíási alapom (vagy szerencsére mert ezzel a repülést túl is kellett élni) csak olvastam a tulajdonságairól és pár dologban hasonlít a leírásokhoz.
  • Clidey
    #12773
    (...) és a repmodell élethű (...)

    Miért, van összehasonlítási alapod?
  • Clidey
    #12772
    Például rá lehet keresni...ötödik találat...
  • Willenbrock
    #12771
    Iris F-14-esnek a kabintetőn vannak az ülések textúrái a plexi helyén.Mit lehet vele csinálni?
  • Willenbrock
    #12770
    Igen alphasim,de nem rossz szerintem,a műszerfal és a repmodell élethű,az oldalsó panelek és a kabintető kicsit elnagyolt.cloud 9-es F-104 meg csak a FS9-hez jó úgy tudom.

    Mitől is van hogy a labelek nem olvashatóak a műszerfalon,meg lehet ezt szűntetni?
    Az SR-71-nél nem rakja ki az apa kocsikat és a létrát pedig elvileg azok is a csomagban vannak-hogy kell ezeket elővarázsolni?
  • Clidey
    #12769
    Május

    A PMDG-re meg sz.rok. :)
  • zstomi
    #12768
    Nem tudja valaki, hogy az áprilisra tervezett Airbus X mikorra várható?
    (azt már meg sem merem kérdezni, hogy mizu a NGX-szel...)
  • i robot
    #12767
    Ja ez lesz az Alphasim-es. Akkor tényleg csak tűnt.
  • i robot
    #12766
    Szia! Honnan szedted az Özvegycsinálót? Jófajtának tűnik!
  • Willenbrock
    #12765
    Skysim Mirage III-nál miért van az hogy ha lekapcsolom az external tankot úgy kóvályog a gép felszálláskor mint egy részeg és nem lehet egyenesben tartani?Ha fent hagyom az external tankot akkor rendesen megy.
  • Rue East
    #12764
    PMDG 737 NGX milyen változatok lesznek? összes NG? 900ER is?
  • Willenbrock
    #12763
    Jó ez a GEX Erope,de az ORBX usa-canada azért kicsit szebb.Kipróbáltam a Starfightert nem rossz szerintem,pont olyan a repmodellje ahogy az ismertetőkben van,a leszállást is gázzal kell csinálni,úgy emelkedik mint a rakéta,jól orsózik de nehezen fordul.
  • Willenbrock
    #12762
    Ok már megvan,volt infó csak nem láttam.
  • Willenbrock
    #12761
    Ez a GE Europe a C/program filesba akar települni,ode kell vagy a játék főkönyvtárába?
  • Ombika
    #12760
    Raadasul abbol se mind1 melyiket veszed, mert az olcsobbak belassulnak egy ido utan.... :(
  • Hypo #12759
    aha papiron:))) ha tudsz javaslom csinálj egy tesztet egy 1TB és vinyóval, elöször üressen aztán pakolf meg a 35% át lehetőleg sok apró file-al ( pl egy rakas scenery ) aztan akkor nézd meg :))

    Egyébként ha nem is a mindennapi életben de a szimulátornál főleg FSX és sok sok scenerynél az SSD muzsikál a legjobban, de rohadt draga. Volt szerencsém kipróbálni egyet pár napig, FS9 berobbant, a create flight menubol a gatehez MD 11 olyan gyorsan bejött hogy csak néztem.

    De sajnos nagyon drága megoldás.
  • polluxware
    #12758
    alphasim
  • Willenbrock
    #12757
    Még egy problémát találtam az alphasim F-104-nél: ha a gázkart 3/4-ig tolom felugrik maximumra,aztán ha vissza akarom húzni mindíg visszaugrik fullra.Csak egérrel tudom nehezen visszavenni a gázt,illetve 60% alatt engedi rendesen szabályozni.Más is tapasztalta már ezt?
  • Willenbrock
    #12756
    Alphasim F-104 Starfightert sikerült már valakinek klikkelős módon indítani? Nekem nem indult be csak a Ctrl+E működik :(

    Így csináltam:battery on,master avionics on,fuel dump,fuel kisegítő pumpa on,aztán falkapcsoltam a startot és semmi.
  • MatWood
    #12755
    Nekem nem gyors vinyó kell, elég a 7200-es. A jelenlegi 500GB-os vinyómon összesen 20GB szabad helyem van, ezért nem tudom megnézni a REX Europe-ot, ezért írtam, hogy kell egy terrás. Persze jobb lenne egy SSD vagy egy 300-as Raptor, de ezek még arany árban vannak, majd egyszer...
  • [HUN]FaTaL
    #12754
    A 2 tányéros samsung 7200rpm 1tb HDD a leggyorsabb jelen pillanatban (persze a raptort, ssd-t és egyéb vállalati megoldásokat nem számítva)
  • Hypo #12753
    csak ovatossan mert a sok tanyertol nem lesz gyorsabb a vinyo soot,
  • MatWood
    #12752
    Köszi az infót, ha a görögök kicsit lenyugszanak, akkor beruházok egy terrás vinyóra.
  • polluxware
    #12751
    GEX-el kapcsolatban... ha nem akarol backup-ot akkor gyakorlatilag ugyanaz a helyfoglalása mint az alap fsx texeknek (683kb/db)

    gépigénye ez miatt ugyanz...

    GEX canada/usa -> grand canyon környékén szebb, viszont tongass-nál én olyan iszonyatos difit nem veszek észre az eredetihez képest (sok helyen kimondottan fs9 ge jellegű a szememnek)

    GEX europe -> ezt viszont kimondottan ajánlom, szépek a tavaszi texek
  • Falconer
    #12750
    Az a legjobb mindenféleképp :) Amugy ha nagy gépekkel akarsz menni forgalmas helyeken akkor FS9et használd. Ha VFR akarsz repülni meg tájakat nézni földközelben, akkor FSX.
  • Mocca08
    #12749
    Hat akkor ugy latszik elkerülhetetlen az az I7 :) Azert köszi.
  • Falconer
    #12748
    Ha nem akarsz nagy géppel nagy reptér közelébe menni, akkor 3Ghz C2D de inkább quad, és min 2 giga ram. Ez a nagyon minimum szvsz.
  • Willenbrock
    #12747
    Grippenes videó.
  • Mocca08
    #12746
    http://hu.ivao.aero/ Itt valaszd a letöltesek fület, azon belül van egy olyan, hogy "Kezikönyvek" olvasgasd es a kerdesed mellett sok minden masra is valaszt kapsz.
  • kisbesi
    #12745
    Sikerült , köszönöm
  • Hypo #12744
    hat a free flight screenen ranyomsz a flight planningre kivalasztod a repteret ahonnan szeretnel indulni, es a cel repteret, kivalasztod hogy VFR vagy IFR ben akarsz aztan high altitude vagy direct gps. es kesz.

    Aztan kesobb vannak meg valosagot jobban megkozelito plannerek
  • kisbesi
    #12743
    Hogy tudom megtervezni az útvonalat?
  • kisbesi
    #12742
    Nekem játék
    szimulátor