178
  • BiroAndras
    #178
    "Hmmm, egyedül vagyok, de ha áttérünk Windows Serverre akkor egy harmadom is eléglesz"

    Sokan csinálják azt, hogy több kisebb cégnél is karbantartják a gépeket. Így 1 cég alkalmazhat 1/3 rendszergazdát. Jó hardver, és jól belőtt rendszer mellett nincs sok munka.
  • BiroAndras
    #177
    "Igen minden így van, de winen eddig is a super-user mód volt az alapvető filozófia, és ahogy mondod a programozók is sokkal trehányabbak.
    A másik rendszeren viszont eleve abból KELL kiindulni, hogy a ~/ és a /tmp/ írható csak."

    Alapvető különbség, hogy a win egy felhasználós egy feladatos, hálózat nélküli desktop OS-ből indult. A linux meg a nagygépes unix-okból származik, amik már kezdetben terminál szervernek lettek tervezve.
  • BiroAndras
    #176
    "A programokkal kéne tudatosítani, hogy nem piszkálhatnak bárhova. Ez nagy hibája a windowsnak a mai napig."

    Kíváncsi vagyok mitz szólnál, ha a kedvenc progid egy frissítás után nem működik tovább, mert az XP megtiltja neki a rendszerfájlok piszkálását.
  • Gemnon
    #175
    Azért abban az időben még lehet a mostaniban is, a linux nem volt éppen Desktop OS-nek tekinthető, a BeOS viszont pont annak készült. Az biztos, hogy akkor a linuxnak még csak esélye sem volt ellene Desktop szinten mivel nem is igazán számított alternatívának a desktop os-ek piacán, így a BeOS inkább volt ellenfele a Win-nek mint a Linuxnak.
  • Equ
    #174
    nyilván nem is mond mást, mert a linuxosok tartják életben mais és a ms volt a legnagyobb vetélytársa, ráadásul a ms az akit be lehet perelni és pénzt kicsikarni tőle a túléléshez...

    Aztán gondolkozz el kicsit, ha valaki nem akar winezni, akkor kiad-e pénzt másik os-ért? Ha nem lenne linux akkor lehet...
    A linux az ingyenességével ölte meg a beost. Ha nem lett volna linux, vagy normális kereskedelmi termék lett volna, akkor még ma is lenne beos és talán már rég lenyomta volna a linuxot, mert abban tényleg volt innovativ ötletek...

    És az a legnagyobb átka a linuxnak ill. az open sourcenak, hogy gerjeszti az igazi monopóliumot, azzal, hogy az összes kicsi kereskedelmi alternativát megöli és csak a legnagyobb mamutcégeknek mint a ms, adobe stb. nem tud ártani. De ezt sokan, sokfelé leírták már gazdasági elemzők, hogy igen káros mind a piacra mind a gazdaságra...
  • Gemnon
    #173
    legfeljebb a beos sorsára jut. (az már a sors fintora, hogy azt is a linux ölte meg...)


    MENLO PARK, Calif.—February 19, 2001—Be Incorporated (Nasdaq: BEOS) announced today it has filed suit against Microsoft Corporation for the destruction of Be’s business resulting from the anticompetitive business practices of Microsoft. The lawsuit alleges, among other claims, that Microsoft harmed Be through a series of illegal exclusionary and anticompetitive acts designed to maintain its monopoly in the Intel-compatible PC operating system market and created exclusive dealing arrangements with PC OEMs prohibiting the sale of PCs with multiple preinstalled operating systems.


    Forrás: Be
  • Equ
    #172
    "Az open source és vele a linux nem kötődik üzleti alapokhoz, és ezért nem fordulhat elő, hogy "csődbe megy"."

    Így van. Viszont, ha továbbra sem váltja be a hozzá fűzött reményeket (15 év alatt ingyenességével sem tudott komoly eredményeket elérni) akkor a maradék felhasználói bázisa is eltűnik, a nagyok nem pumpálnak bele több pénzt (pl ibm) és utána csőd nélkül irogathatják egymásnak a fejlesztők a programokat amit rajtuk kivül a kutya sem használ... Ezért mondtam, hogy teljesen kihalni sosem fog, legfeljebb a beos sorsára jut. (az már a sors fintora, hogy azt is a linux ölte meg...)

    "Az open-sourcera nem nagyon igaz a többirányú fejlesztés, bár vannak példák rá"

    Ez ugye vicc... Nincs is olyan komponense amiből ne lenne tucatnyi nagyjából ugyanannyit tudó változat. Választás szabadága többféle gagyiból...

    "hanem sok kicsit, amiket jól összekapcsolva jó dolgokat lehet csinálni."

    Félek te még életedben nem dolgoztál komoly heterogén környezetben, mikor több helyről származó együtt soha nem tesztelt komponenseket kell egy rendszerbe integrálni... Na ez az egyik szempont ami miatt a linux nem rúg a legtöbb helyen labdába. Volt az a régebbi topic ugye, ahol a tucatnyi szedett vedett linux komponenssel akarta valami észlény az rdp-t utánozni. Ilyennel úgy röhögnek ki egy komoly környezetben, hogy csak nézel.

    Az igazán professzionális rendszerek mind-mind egy helyen készülnek, minden komponensük már úgy van tervezve, hogy együtt fognak működni és nem később kell őket összehegeszteni...

    "Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy hopp, írjunk windowst, már kitalálták, csak le kell másolni"

    Reactos? Talán mégsem olyan furcsa elképzelés...

    "Dehát erre írtam, hogy van mindkét rendszerre C fordító, szóval lehet csinálni."

    Ezt 15 éve hallgatjuk, kiegészitve a "programozók millió" ábránddal és mégse lett belőle semmi...

    "A reverse engineeringre tudtam hogy ezt fogod írni "

    Nem csodálom. És itt jön képbe a fanatizmus. Éppeszű ember vagy mondjuk úgy komoly szakember nem szivatja magát egy rosszabb rendszerrel, bárgyú eszmék miatt meg szánalomból. Ilyet csak egy fanatikus tesz...
  • Gemnon
    #171
    Az ok, hogy létezik, csak azért kérdeztem, mert a legtöbb voip eszköz IP telefon, vagy ATA SIP/RTP-n beszél (és a legtöbb voip szolgáltató is). Elhiszem, hogy Win alatt is meg lehet csinálni, de remélem nem CAL-ozzák külön ugyanúgy mint a Terminal Services-nél a TCAL vagy hogy hívják. (vegyél meg mindent százszor :D)
  • Caro
    #170
    Igen, épp erről beszélek.
    Az open source és vele a linux nem kötődik üzleti alapokhoz, és ezért nem fordulhat elő, hogy "csődbe megy".
    Az open-sourcera nem nagyon igaz a többirányú fejlesztés, bár vannak példák rá(KDE vs. Gnome).
    De előnyként viszont ott van, hogy mégis sokkal könnyebb megcsinálni, mert nem egy nagy programot írnak, amiben minden benne van, hanem sok kicsit, amiket jól összekapcsolva jó dolgokat lehet csinálni.
    Először általában megírják konzolra az alkalmazást, utána írnak hozzá egy frontendet.

    A 95-re: teljesen nulláról kellett megírni. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy hopp, írjunk windowst, már kitalálták, csak le kell másolni :)

    A reverse engineeringre tudtam hogy ezt fogod írni :)

    A lemaradás meg azért csökken. Ha lassan is.
    Az igaz viszont, hogy ha nagyon spec dologról van szó, akkor nem biztos hogy találsz rá linux solutiont.
    Dehát erre írtam, hogy van mindkét rendszerre C fordító, szóval lehet csinálni.
  • Equ
    #169
    "és sokkal valószínűbb, hogy tovább fog élni mint a microsoft"

    erre elég kevesen tennének független szakértők közül... Hacsak nem tovább élésen azt érted, mint ami a beos-el történt. Pár fanatikus biztos lesz még 200 év múlva is, aki simogatja a kinyomtatott forráskódját az asztalon...

    "de gyakran fennáll az a helyzet, hogy a sok kicsi egymással versenyez"

    Ez sokkal inkább igaz a linuxra mint a winre és az egyik nagy hátránya is, hogy szétmorzsolódik a fejlesztőerő kismillió tök ugyanarra való alkalmazásra, melyek egyenként semmi különlegeset nem tudnak.

    "A 95-ös linuxot nem nagyon kéne a win 95-höz hasonlítani, mert akkor a linux 4 a windows meg 10 éves volt."

    Csak éppen a linux megszületésekor egy már 20 éves rendszert koppintottak le, egyáltalán nem a nulláról indultak, semmit nem maguk találtak ki, csak újra feltalálták ill. megirták a spanyolviaszt. (vagy annak egy részét, nem véletlen nem sikerül még a méregdrága unixokat sem linuxra váltani) Szóval épp fordítva igaz ez...

    " másik oldalon mindent reverse engineering-elni kell, kibányászni a protokollokat, stb."

    Na ez az ami a kutyát nem érdekli a megrögzött linuxosokon kívül... Nem fogok szánalamból használni egy rosszabb rendszert, mert szegény fejlesztőknek milyen nehéz dolguk van. Ne koppintsanak és visszafejtsenek, hanem csináljanak jobbat, találjanak ki újat. Ha meg nem megy, akkor elismerik, hogy mindig is évekkel lesznek lemaradva a win mögött, mert a reverse engineering minden csak nem innováció...

    "De azért azt sem mondhatod, hogy a másik oldal nem fejlődik!"

    Nem is mondom. Fejlődik, de soksok év lemaradásban van és ez úgy tűnik nem is nagyon változik. Lehet épp a fentiek matt...

    "És hiába vannak a MS-nak szuper ötletei, ha rajtad kívül senki nem használja"

    De szép is lenne, ha én tartanám el a ms-ot és nem a több millió vállalat akik az egész céget a ms megoldásaira építik...
    (nasdaq-ról, DOD-ról és társaikról nem is beszélve)
  • Caro
    #168
    Jó, de abban a cikkben semmi ilyen nem volt, csak megint néhány érdekcsoport verte az asztalt a kimaradó bevételeiért.

    Másik: még ha az eladásai nőnek sem jelenti azt! De úgy is gondoltam, csak nem úgy írtam.
    Nem mondtam, hogy az MS (most) hanyatlik. De a linux fejlesztése sem állt meg, és sokkal valószínűbb, hogy tovább fog élni mint a microsoft(nem azért, mert mindenhol az lesz).

    A 95 és a mai linux: spec programokban igen, de általánosban már nem.
    Igaz, hogy jóval több progi van windows alá, de gyakran fennáll az a helyzet, hogy a sok kicsi egymással versenyez. És ezért lesz sok kicsi keveset tudó program.
    Ami meg nagyon jó, az nagyon drága is.
    Egy példa: scannerprogramok.
    Win alatt szinte minden gyártó csinál magának "xy easy scan" programot, de a xsane mindenben többet tud náluk.

    És a mai linux simán viszi a 95-ben még bőven DOS-ra írt progikat.
    Még a win 3.1-el sincs gondja :)

    A 95-ös linuxot nem nagyon kéne a win 95-höz hasonlítani, mert akkor a linux 4 a windows meg 10 éves volt.
    Ez jövőre a Vistánál 21:15.
    Azért a windows fejlesztésére még mindig jóval több időbe került.

    A linux server vs windows server:
    mivel jelenleg a fő profil a windows kliensek kiszolgálása, ezért nem nehéz jobb szoftvert gyártani a microsoft részéről.
    A másik oldalon mindent reverse engineering-elni kell, kibányászni a protokollokat, stb.
    De azért azt sem mondhatod, hogy a másik oldal nem fejlődik!
    És hiába vannak a MS-nak szuper ötletei, ha rajtad kívül senki nem használja :)
  • Equ
    #167
    "Az melyik voip standard ??? :D"

    Az egyik amit pl az asterix is támogat, LOL

    Ha neked SIP kell, van olyan plugin is isa-ra, ezen nem múlik, csak kérdezni kell...
  • Gemnon
    #166
    H.323 ???

    Az melyik voip standard ??? :D

    Úgy emlékszem mintha az ATA-m SIP-en kommunikálna, a másik ami számba jöhet (persze nem Win-en) az az IAX (InterAsterisk eXchange) (biztos ismered :)).

    ha ingyeneset az is van mindkettőre kb ugyannyi szivással. Persze ezek jóval gagyibbak, de van ahova elég.


    Grat, ilyenekre gondoltál például mint SIP Express Router (amit a Neophone használ), vagy az Asterisk (amit még több szolgáltató)??? (Nem, azt mondom, hogy egy Asterisk-et primitív dolog bekonfigurálni (mert nekem még a *nix-os konfigokhoz is bonyolultnak bizonyult), de ha megtanulja az ember nem sok olyan dolog van amit nem lehet vele megoldani.
  • Equ
    #165
    ugyan miért? Ha komolyat akarsz, akkor mindkét rendszeren kulcsrakész, de jó drága megoldások vannak, ha ingyeneset az is van mindkettőre kb ugyannyi szivással. Persze ezek jóval gagyibbak, de van ahova elég.

    Winen ráadásul az isa-nak elég komoly H.323 támogatása van, akár caching arrayben is, szóval komoly környezetben megint jobban járhatsz vele.
  • Gemnon
    #164
    Ja és ha Windows Server alatt akarnák egy VOIP PBX-et akkor sokkal többet kellene kínlódnom mind monjuk linux alatt. Szóval kétirányú.
  • Equ
    #163
    "Hmmm, egyedül vagyok, de ha áttérünk Windows Serverre akkor egy harmadom is eléglesz "

    Ez ilyen kisvállalatnál azt jelenti, hogy winen olyan szolgáltatásokat nyújthatnál, amiket, ha linuxon akarnál, akkor 3 ember is kevés lenne hozzá. Gondolj itt pl. sharepoint portalra, exchangere, owa-ra és más hasonló wines technológiákra, amik valójában nemhogy 3x annyi energiával de egyáltalán nem valósithatóak meg linuxon...

    Szóval, ha leveszed egy pillanatra a linuxos szemüveget és körül nézel milyen technológák érhetőek el winen, akkor lehet rájönnél, hogy mégsem csak FUD-ról szólnak ezek a kis kiadványok, amik az önkéntes linux hittéritők igen gyenge lábon álló elméleteiket cáfolják...
  • Equ
    #162
    "Szóval a linuxhoz kevés köze volt annak a cikknek"

    A cikk, az "értelmesebb kormányok linuxra váltanak" gondolatra volt válasz...

    "Ha a bevételei n?nek az sem jelenti azt"

    Az eladásai is nőnek. Ha olyan nagyon hanyatlana a ms, akkor minimum stagnálna, de inkább annak is csökkennie kellene. És még csak most jön a vista, a legtöbb vállalat (köztük az is ahol én dolgozom) ma egyszerűen már nem ruház be újabb xp-kre, hanem megvárja a vistát... Ahogy közeledik az új megjelenése úgy csökken a vásárlási kedv a régihez. De még igy is megdőltek az xp eladási mutatói...

    "Ha most lenne a mostani linux és a win 95 szerinted melyik nyerne?"

    Program ellátottság szempontjából még mindig a win95. Használhatóság szempontjából egyértelműen a mai linux. De a hasonlat tényleg jó, kb. a win9x-ek szintjén van ma a linux, főleg menedzselhetőség szempontjából és úgy általában vállalati desktopra. Ez kb. 10 éves lemaradást jelent, szoftver ellátottságban mégtöbbet.

    De, ha tényleg fairek akarunk lenni, akkor hasonlitsuk össze egy '95-ös linuxal és próbáljunk meg nem a földre esni a röhögéstől...
  • Gemnon
    #161
    FUD témába azért a másik oldalt se kell sajnálni :

    "A vizsgálat legfontosabb eredménye az volt, hogy a Linux több munkaköltséget vonz. Összességében a Linux háromszor annyi támogatási dolgozót igényelt, mint a Microsoft Windows."

    - forrás

    Hmmm, egyedül vagyok, de ha áttérünk Windows Serverre akkor egy harmadom is eléglesz (annak ellenére, hogy pont a szervereinkkel szokott a legkevesebb bajom lenni (van olyan amihez két éve nem kellett hozzányúlni)). :)

    És akkor még a Get The Facts-ről még nem is esett szó.
  • Caro
    #160
    hmmm... az ékezeteket még csiszolnom kell :)
  • Caro
    #159
    -----BEGIN PGP SIGNED MESSAGE-----
    Hash: SHA1

    A franciák ilyet is akarnak:
    http://www.videolan.org/eucd.html
    csak nem tudják mit csináljanak:
    http://www.sg.hu/cikkek/41617
    Szóval a linuxhoz kevés köze volt annak a cikknek, megint csak a kiadók fröcsögését lehetett hallani a kimaradó bevételekr?l.

    Az meg hogy az MS dönti a rekordjait nem feltétlenül jelenti azt, hogy attól még n? a részesedése (a t?zsdén igen, de az nem IT téma).
    Ha a bevételei n?nek az sem jelenti azt. Egyszer?en nagyon terjeszkedik az ipar.

    Ha most lenne a mostani linux és a win 95 szerinted melyik nyerne? (jó, ez az összehasonlítás nagyon unfair)
    Nem a 95...
    És a 95 is a mai napig használható 32 bites oprencer.
    Sokkal inkább az a visszatartó er?, hogy alig van rá szoftver!
    -----BEGIN PGP SIGNATURE-----
    Version: GnuPG v1.4.2 (GNU/Linux)

    iD8DBQFDtW+DxJJJguEzbhQRAoyZAKCCizUQMgJ7nQS5ELZHxe/bnGit+QCePEXp
    1CSw7DIvoB/V87o+U5K4DCU=
    =WW1K
    -----END PGP SIGNATURE-----
  • Caro
    #158
    Igen minden így van, de winen eddig is a super-user mód volt az alapvető filozófia, és ahogy mondod a programozók is sokkal trehányabbak.
    A másik rendszeren viszont eleve abból KELL kiindulni, hogy a ~/ és a /tmp/ írható csak.
    Nem mondok magamnak ellent, soha nem írtam, hogy ez a windows hibája lenne.
    Csak hát ez szokás kérdése inkább.
    Elég erőteljes kampány kéne MS-tól ahhoz, hogy felhívja a programozók figyelmét, hogy csak a home könyvtárba szabad irogatni.
  • Equ
    #157
    "A programokkal kéne tudatosítani, hogy nem piszkálhatnak bárhova. Ez nagy hibája a windowsnak a mai napig."

    Önmagadnak mondasz ellent. Ez pontosan a rosszul megirt programok hibája semmi köze a winhez. A win lehetőséget ad áthághatalan és a unixokénál sokkal finombban hangolható biztonsági rendszer használatára. Sőt éppenhogy az alkalmazásokra is képes jogosultságokat kiosztani nemcsak a futtató userre... Aztán, hogy a programokat hogy irják meg, az nem az oprendszer dolga. Linuxra is van egy rakás hulladék szoftver, winre mivel 100x annyian használják és programoznak rá, sokkal több ilyen hulladék program van. Hasonlóan a driverekkel, a linuxot is pillanatok alatt kernel panicba (gyk. kékhalál) lehet kergetni, ahogy a wint is egy rossz driverrel. De ez még egyik rendszernek sem a hibája...
  • Equ
    #156
    "A HUP annak a rövidítése hogy Hungarian Unix Portal "

    Szakmai körökben épp emiat tartják az egészet szánalmasnak, mert néha több a windows fikázásáról szóló fröcsögés rajta, mint a unix-os hír. De ez éppen amiatt van, mert jobbat nem tudnak csinálni, így próbálják wint befeketiteni... (egy komoly wines oldalon egy darab unix vagy linuxos lehúzást nem találsz, pedig naponta lehetne a bugokkal, kernel panicokkal, kráter méretű biztonsági lyukakkal szekálni őket. Csak ők egy kicsit komolyabb szakemberek ennél...)

    "De a francia kormányzati hivatal már átállt."

    Mégegy tárgyi tévedés, de nem hiszem, hogy valaki még számolja nálad...

    Akkor a szokásos olvasnivaló házifeladatnak:

    French Government Lobbied to Ban Free Software

    Persze itt már két fő tévedésed is van, az egyik, hogy csak a szervereket próbálnak migrálni, másrészt az sincs még készen...

    "Arról is tájékoztatnálak hogy bizonyos linuxok nem véletlen részesülnek állami támogatásban"

    persze, hogy nem, mivel eltelt majdnem 15 év "ingyenes" fejlesztés és a béka seggénél sincs a linux a mai napig. 2000 óta minden évet kikiáltják a "szakértők" a linux évének, már rég el kellett volna söpörnie mindent a dömping árával, de még ingyen se kell senkinek, csak politikai nyomásra. Ezért most megpróbálják az eddigi elveket eldobva, baromi sok állami pénzt belepumpálni, hátha használható lesz. Meglátjuk mi lesz belőle újabb 15 év múlva. Nem biztos, hogy emlékezni fognak rá, sőt az én tippem az, hogy unokáink nem dotcom lufi hanem linux lufi kipukkanásáról fognak tanulni...

    "És fel hozom példának mert igen sok helyen MÁR váltottak van ahol már évek óta és a MS ott sírt hogy vegyék már meg a termékét."

    Az elmúlt 10 évben a ms minden évben pénzügyi és eladási rekordokat dönt (igen, idén is megdöntötte) így megint jó nagy hülyeséget mondtál... A nasdaq esése is ennek a kifigurázása volt, de nem is vártam, hogy megértsd. Ezek a dolgok a ms-nak aprópénzt jelentenek csak, münchen több éves vergődése pedig hatalmas erkölcsi győzelem... Pedig az igazi vergődés (ha egyáltalán ki tudnak mégtöbb pénzt sirni, mert már minden költségvetésből kifutottak és semmire se jutottak) majd csak az átadás után lesz...

    "És amúgy meg a számokról ne is beszéljünk mert nem én gondolom hogy a világon csak WEBszerverek és PC-k vannak mielőtt matekozni akarnál"

    Te kis matekzseni, külön a kis felfogóképességed kedvéért adtam pontos statisztikát külön a webszerverekről és külön az ÖSSZES szerver eladásról (1.5-2 millió/év) amiben a nem webszerverek is benne vannak. Te élvezed, hogy újra és újra hülyét csinálsz magadból nyilvánosan?
  • Caro
    #155
    A programokkal kéne tudatosítani, hogy nem piszkálhatnak bárhova. Ez nagy hibája a windowsnak a mai napig.
    Unixok alatt nagyon szépen megcsinálták, hogy a ~/.programneve könyvtárba irogatnak, és akkor nem lesz baj, meg jobban is átlátható.
    És amíg a programozók lusták, ez nem is lesz másképp.
    Egyébként persze, simán lehet linuxot is fagyasztani. Elég egy rossz ndiswrapperes driver.
    Ahol hardverkezelés van, ott megbukhat a dolog, szerencsére azért ez nem nagyon jellemző.
  • BiroAndras
    #154
    "ha egy oprencert 5 évig fejlesztenek akkor a 4. év végére lassan közeledni kéne a véglegeshez és ha azokat a vidókat nézem amit a microsoft emberi adnak ki és ők vannak rajta biztos h hiteles."

    Én nem láttam sok videót (de azokon fasza gyors volt), viszont mint már mondtam feltettem az előző bétát egy őskövület gépre, és nem volt sebesség probléma.
    Meg azt is kifejtettem már, hogy akinek nem telik egy normális konfigra, az tuti nem is fogj megvenni a win-t, hanem inkább másolja. Aki meg nem fizet, az meg mit reklamál???
    A cégek meg többnyire géppel együtt vesznek új OS-t.
  • BiroAndras
    #153
    "akkor meg azt mondom h pl az xp használhatatlan usermódban"

    Pl. ennek gyógyítását is ígérik a Vista-ban.

    "Elhiszem hogy a MSnak nem az a dolga hogy a régidolgoknak is tökéletes támogatása legyen"

    De, az MS-nek az a dolga. A win nyavajáinak jó része épp abból adódik, hogy minden áron fenntartják a kompatibilitást. A régi rossz, vagy jó, de mostanra elavult megoldásokat nem cserélhetik le, mert azzal egy halom régi programot kinyírnának.
    Ha érdekelnek a téma, ezt a blogot ajánlom (főleg a régebbi bejegyzéseket) : http://blogs.msdn.com/oldnewthing/archive/2005/12.aspx

    "de ne kelljen már rootnak lenni hogy egy win98-ra optimalizált alkalmazást futassak"

    A win9x 1 felhasználós OS volt. Nem volt más, csak rendszergazda. Akkor még ez nem is volt gond, mert még alig voltak netes vírusok (a win95-ben még nem is volt böngésző!). És így a win9x progik feltételeztésk, hogy admin jogokkal futnak, és szépen belekotortak a rendszerfájlokba.

    "Tudod lehet az is h a unixok kernele 1 régi technológiára alapszik de legalább működik mert én még a fasza ntkernelből is kihoztam a kékhalált"

    Én debian-t is fagyasztottam csontra. Az egyetemen meg a szarul felrakott nemtommilyen linux úgy fagyott, hogy azt még a win95 is megirígyelheti.
    Én a megjelenés óta XP-t használok, és egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány kékhalált láttam.
  • prezideente
    #152
    Equ!

    Nézd! A HUP annak a rövidítése hogy Hungarian Unix Portal amiből arra következtetek hogy ilyen téren sokkal de sokkal jobban informáltak mint te de mindig hivatalos cikkre van egy link a cikk után úgyhogy mostmár nem érdekel ha kirúgnak az sgről mert ez egy szar fórum ahol semmit nem lehet értelmesen megbeszélni.
    Te akkora seggfej vagy hogy csak azért szavaznál nemmel a softwareszabadalmakra mert benne van hogy szabad. És tájékoztatásuk közlöm nem csak ilyen jellegű bejelentések voltak nem csak a hupon.
    Azt mondtad hogy én félreinformált vagyok. Most én is idézgetnék

    "A ténylek ezzel szemben azok, hogy a münchenen kivül egyetlen más város sem kezdett linuxos projektbe, nemhogy országok"

    De a francia kormányzati hivatal már átállt.

    És közölném hogy amikor valamelyik ország átáll akkor általában nem az irodák akarnak átállni hanem a hivatalok elsősorban a kormásnyzati hivatalok.
    Korea kishíján beTILTOTTA a windowst de ez a hwsw-n és más oldalakkon is megjelent

    Arról is tájékoztatnálak hogy bizonyos linuxok nem véletlen részesülnek állami támogatásban

    és mielőtt beleélnéd magad hogy Németországból is csak Münchent emeled ki mi van Hollandiával. mivan Ausztráliával vagy Koreával aki nagyon nagyon komolyan gondolja, és mivan a német kormányzat hivatalokkal amikről egy szót sem szóltál.

    És fel hozom példának mert igen sok helyen MÁR váltottak van ahol már évek óta és a MS ott sírt hogy vegyék már meg a termékét.

    És amúgy meg a számokról ne is beszéljünk mert nem én gondolom hogy a világon csak WEBszerverek és PC-k vannak mielőtt matekozni akarnál

    És ha feltétlen kritizálni akarsz akkor legyél szíves stílust váltani vagy éljél tovább hülyén és ne engem buzeráljál jó? Vagy mennyél el 1 cihológushoz hogy az elfojtott agresszióidat miért egy fórumon éled ki.

    Amúgy gondolom te is nyomod a countert és barátságból ölöd a haverokat mint az összes windowsbuzi

    A jövőben ha kritikát fogalmazol meg légy oly kedves stílust váltani ahelyett hogy teszed itt az agyad h kiröhögsz mindenkit.
    Te még a kritikát se bírod semmilyen mértékben aki nem ért veled 100%-ig egyet azt buzerálod és kiröhögöd és elfogadhatatlan stílusban szólsz hozzájuk csak azért mert nem biztosak valamiben vagy kételkednek. Aztán csodálkozol ha ugyanazt a modort kapod vissza?
    Hátrányos helyzetű gyerek agy vagy vernek otthon?
    A családsegítőbe mennyél ne itt tedd az agyad és most már az se érdekel ha kirúgnak innen mert 90%-ban csak ilyen kis hányadék idézgetős buzgómócsingokkal lehet tárgyalni akik még akkor is imádnák a windost ha Bill Gates mondaná hogy szar vagy Steve Balmer.
    És ráadásul azt se tudod hogy keletkezett a kedvenc oprencered de lemerném fogadni h pl a NEXT Steppes képet se nézted meg hogy egy unix milyen volt 85ben amikor a wined épphogy csak megjelent úgyh ne mondd nekem olyan nagy alkotás
  • Gemnon
    #151
    Láttál már pályázati adatlapot? Egy kettőt ha RTF-be mented néha maga a Word is szétdobja nem hogy más .

    Az más kérdés, hogy az IHM mindig is szeretett széllel szembe ...


    To realise the full potential of e-government, public administrations must ensure that their information is accessible to all as a necessary first step to improving interaction with citizens and business.

    In this role, the public sector must avoid using products or formats for documents that force users to have a given product to interact.

    eXtensible Markup Language (XML)-based applications separate content, structure, semantics and presentation. This allows electronic text to be moved from one hardware and software environment to another without loss of information. While the public sector should eventually make use of XML-based document formats, importance must be placed on standardisation to ensure market access to industry actors.

    Standardisation efforts promise a fair and competitive market for industry, safeguard interoperability and preserve competition and innovation. Industry examples include the Sun-supported OpenOffice.org format and Microsoft’s WordML specifications. They could be used as a basis for consensus within OASIS (Organization for the Advancement of Structured In-formation Standards) and formal standardisation bodies and could lead to an Open Office Standard that would lay the foundation for effective interoperability.

    Forrás
  • Garfield
    #150
    Amelyik szövegszerkesztő nem képes megjeleníteni egy szabvány szerinti, és amúgy általában nem túl komplikált kérelmet vagy egyéb, hasonló dokumentumot, annak a programozói nyugodtan elmehetnek zabot hegyezni. (Arról nem is beszélve, hogy nem feltétlenül a MS a ludas egy-egy kompatibilitási probléma kapcsán.)

    Az RTF-szabványhoz a MS esetleg illeszthet speckó bővítéseket, de ez lenne a több: ha ennek sikerül megfelelni, akkor a "kevesebb" is elég, vagyis bármilyen olyan dokumentum, amely szabvány RTF-et állít elő, már megfelelő.

    Szóval felesleges a vita szerintem.
  • Gemnon
    #149
    De még, ha ezek mind átállnak az is olyan elhanyagolható mennyiségű gép a világ összes városának önkormányzatához képest, hogy semmit sem jelent(ene).


    De, ha ők átállnak, akkor meglesznek azok a speciális önkormányzatoknál használt szoftverek amik lehetővé teszik a többi önkormányzat számára a kevésbé fájdalmas váltást. Mert nem a Microsoft termékeitől való elszakadás nehezíti a dolgot, hanem az, hogy az annó Windowsra írt speciális szoftverek portolása.
  • Equ
    #148
    látom a kormányzati linuxos "áttéréssel" is nagyon komoly téveszméid vannak. Bár, ha csak hup-os röhejoldalakat olvasol akkor nem csoda.

    A ténylek ezzel szemben azok, hogy a münchenen kivül egyetlen más város sem kezdett linuxos projektbe, nemhogy országok... A müncheni áttérés 2 éve kezdődött, és félidőben kifutottak a teljes költségvetésből, mert saját bevallásuk szerint nem találtak a használt alkalmazások majd feléra használható linuxos alternatívát, igy még a valós átállás (ami meg sem kezdődött még) után több évig linux-on futatott vmware-ben fognak windowst használni és futtatják tovább az edigi programjaikat, amig el meg nem tudják irni a nulláról linuxra a programokat.

    Egy kis olvasnivaló a témában:

    Késik münchen linuxra váltása

    München csak jövőre kezdi meg az áttérést Linuxra

    Ezekből kiderül, hogy az egész vihar a biliben csakis politika, nem kaptak elég jó ajánlatot a ms-tól elsőre és most megmutatják a világnak, hogy többször annyi pénzből, energiából és több éves projektel tudnak valami sokkal rosszabbat is csinálni...

    Úgyhogy jobb, ha ezt nem hozod fel példának, mert még münchen sincs sehol sem az átállásban, a többi helyen pedig még a pilot projektig se jutottak el, nemhogy valós átállást kezdjenek. De még, ha ezek mind átállnak az is olyan elhanyagolható mennyiségű gép a világ összes városának önkormányzatához képest, hogy semmit sem jelent(ene). Persze a szerverek száma témában már kiderült, hogy te a számok nagyságrendjével se vagy tisztában igy felesleges ezt magyarázni...
  • Gemnon
    #147
    El lehet gondolkodni, hogy melyik éri meg jobban: valamilyen szintű jogszabály-alkotással rákényszeríteni a hivatalt az optimálisabb szoftverfelhasználásra (vagyis egyszerűen csak szabványos formátumot előírni, melyet minden program ismer) vagy milliókat, milliárdokat kidobni a meglevő és amúgy működő rendszer cseréjére.


    Igaz, azért arra is kiváncsi lennék, hogy melyik szövegszerkeztő fogja a legjobban kezelni a Microsoft Rich Text Format 1.7-ot (és hogy a többi tényleg egy az egybe képes lesz-e, egy bonyolult dokumentumot ugyanúgy megnyitni). Ennél talán még a Microsoft "nyilt" xml formátuma is jobb lett volna, hogy az OASIS OpenDocument-jéről ne is beszéljünk.

    Bár kétségtelenül jobb megoldás lesz, mint az eddigi mindent Word-be.
  • Garfield
    #146
    Azt kellene észrevenni, hogy a közigazgatási ügyintézés ígérkezik az elkövetkezendő években a legközvetlenebb kapcsolódási pontnak a hivatal és az ügyfelek közt. Márpedig ha itt kötelezően előírják, akkor előbb-utóbb a pályázati anyagokat is ilyen formátumban fogják kitennie.

    El lehet gondolkodni, hogy melyik éri meg jobban: valamilyen szintű jogszabály-alkotással rákényszeríteni a hivatalt az optimálisabb szoftverfelhasználásra (vagyis egyszerűen csak szabványos formátumot előírni, melyet minden program ismer) vagy milliókat, milliárdokat kidobni a meglevő és amúgy működő rendszer cseréjére.
  • Gemnon
    #145
    IHM rendelet az elektronikus ügyintézési eljárásban alkalmazható dokumentumok részletes technikai szabályairól


    Ha már úgyis náluk jártál igazán megnézhetted volna, hogy hány darab pályázati kiírásuk/adatlapjuk van a lenti rendeletnek megfelelő formában. Segítek egyse :)
    Sokat ér az a jogszabály amit még a megalkotói sem tartanak meg. (igaz én csak egy ihm-es államtitkárt ismerek, de ha már beváltak volna a jóslatai már nem lenne linux ;))

    Mondjuk nézd meg a legújabbat itt.
  • prezideente
    #144
    Korea gazdasága egyenlőre nem olyan túl jó de az elmúlt ö5 évben rengeteget fejlődött tehát mondani lehet rá hogy felfelé ívél méghozzá nagyon mert ami azt illeti jóval gyorsabban fejlődik mint Magyarország.
    Nem hiszem hogy pénzügyileg lenne gondjuk a Microsoft termékekkel bár ez a verzió is elképzelhető mivel azért nem kis pénz a kormányzati banki és minden más gépekre megvenni a windowst és az officet meg akkor már 1-2 segédprogramot akár CD-n akár csak a licencét.
    Németországnak és Ausztráliának viszont meggyőződésem hogy az ösztönzést nem a piszkos anyagiak adhatták esetleg közrejátszhattak a dologban. De ugye pl a SUSE a németek büszkesége(mielőtt Equ belekötne tudom hogy már a novelleé de a németek alkották meg). Ezekkel a kis példával azt szerettem volna illusztrálni hogy pl Németország vagy Ausztrália bőven tudna fizetni azért hogy jobb oprencere legyen és mégis egy olyan oprencer mellett döntött ami ingyenes és pl Equ szerint szar. (Talán azért mert megbízhatóbb de ezt nem azért mondom h Equ megint elkezdjen lehülyézni mert ha ezt akarja akkor előbb menjen a német kormányhoz reklamálni h ők is hülyék)
  • Garfield
    #143
    12/2005 (X. 27.) IHM rendelet az elektronikus ügyintézési eljárásban alkalmazható dokumentumok részletes technikai szabályairól

    1. melléklet a 12/2005. (X. 27.) IHM rendelethez

    Értelmezési kötelezettség alá eső elektronikus dokumentum formátumok

    1. Adatmegjelenítési formátum

    1.1. Szövegszerű adatmegjelenítési formátumok

    1.1.1. Karakterszintű megjelenítésre vonatkozó formátumok:
    ISO/IEC 646:1991 (7 bites karakterkészlet információcsere biztosításához, ASCII)
    ISO 8859-1:1998 (Latin-1, 8 bites grafikus karakterkészlet)
    ISO 8859-2:1999 (Latin-2), a magyar referenciakészletre vonatkozóan az MSZ 7795-3:1992 ASCII és ASCII/PC kód szerinti eltéréssel is
    ISO 10646:2003 (Unicode v.4.0)

    1.1.2. Karakterszinten túli jellemzőket meghatározó szövegszerű formátumok:
    Karakterszinten túli jellemzőket nem használó, a fenti karakterformátumot alkalmazó állomány, a következő sorlezárás jelzések egyikével: együttes kocsivissza-soremelés, önálló soremelés vagy önálló kocsivissza (együttesen: egyszerű szöveg formátum)
    Microsoft Rich Text Format 1.7.

    1.2. Képi elemek megjelenítésére is alkalmas adatmegjelenítési formátum
    Portable Document Format 1.3.

    2. Elektronikus levél üzenet és az annak használatával küldött szöveges és nem szöveges tartalom formátuma
    IETF RFC 2822 (Internet Message Format)
    IETF RFC 2045 (Multipurpose Internet Mail Extensions, MIME)

    Ebből melyiket is nem ismeri a többi szövegszerkesztő?
  • Gemnon
    #142
    A kormányzatoknál szerintem két dolog miatt váltanak linuxra (vagy bármi másra ami nyilt forráskódú vagy legalább a szabványa nyilt):
    1.) Interoperablity (with 3rd party products)
    2.) Open Source (vagy legalább Open Standards)

    Na ez az ami sajnos az MS termékeknél hiányzik.

    Csak, hogy legyen egy példa is:
    Gipsz Jakab beadna egy pályázati adatlapot, vagy egy kérelmet, ezt most máshogy itthon nem tudja megtenni, csak ha rendelkezik Microsoft Office solutionnel (nézd meg akármelyik minisztériumunk pályázatait), tegyük fel, hogy Gipsz Jakab nem rendelkezik eme remekművel így három lehetősége van.
    Lewarezolja az Office solutiont a netről, rohan a boltba megvenni az Office solutiont, vagy nem pályázik. Az első esetben piti bűnözővé válik, a másodikban ő fizet azért mert az állam nem bír nyilt szabványokat alkalmazni.

    Persze, mondhatná bárki, hogy letölthet egy OO.org-ot és kitöltheti azzal is. De mivel általában kikötés, hogy a pályázati adatlap formátumán nem lehet változtatni az OpenOffice.org Word import filtere bár javul folyamatosan, de nem képes 100%-ban konvertálni egy bonyolult dokumentumot így gyakorlatilag formailag tönkrevágja az adatlapot.

    Szerintem teljesen logikus a lépés az "értelmesebb" kormányzatoktól.
  • prezideente
    #141
    Mégis minél jobban equ? Te semmit nem vezettél le amit írtál szakmailag az 1 nagy 0. De tudod miért?
    Egyedül azért mert szakmailag semmit sem írtál. Olvasd el a sjaát hozzászólásaidat mindenkit hülyézel aki szerint a vista nem lesz olyan jó mint amilyennek a MS mondja szkamilag nagyjábból azon kívül hogy "scriptelhető lesz" semmit nem írtál mindnkit főleg engem hülyéztél.
    És ha még mindig úgy gondolod hogy a windows annyira terjed akkor néhány korábbi hírből a hupon idéznék mondjuk csak a címét

    Németország Linuxra vált

    Ausztrália Linuxra vált

    És ez még friss

    ``A minisztérium elősegíti a szabad szoftverek, például a Linux használatát annak érdekében, hogy vége legyen a Microsoft monopóliumának.''

    A koreai kormányzati intézmények hamarosan felszámolják UNIX és Windows függőségüket azzal, hogy nyílt forrású szoftvereket alkalmaznak. Két állami tulajdonban levő pénzintézet azt tervezi, hogy hamarosan bevezeti az ország első Linux-alapú internet banking szolgáltatását.

    Ha annyira terjed a windows miért váltja le lassan az összes kormányzati vagy más hivatal valamilyen opensource dologra
    És amúgy a lopós kérdésre meg csak annyit kértem h mondjon egy példát Garfield mert mindig mondja hogy nem igaz de semmit nem tett hozzá.
    Amúgy meg ha az Opensource cuccokban nincs kreativitás akkor ahhoz meg annyit fűznék hozzá ők legalább az ötlettelenségüket nem árulják pénzért de szerintem van bennük azért némi.
    És még a lopós kérdéshez meg egyáltalán Garfield, szerinted őszintén Equ mondott valami értelmes dolgot a témához ami alapján hinni lehetne neki? Mert eddig én csak annyit láttam tőle hogy én milyen hülye vagyok attól hogy engem pocskondiáz még nem lesz okosabb de ha erről más a véleményed írd meg nyugottan te legalább értelmes ember módjára is képes vagy velem beszélni
  • Garfield
    #140
    És ha itt valaki éghetne az te vagy ha visszább olvasnál néhány üzenetedben és a lopós kérdésre sem válaszotál mindössze azt mondtad h hagyjuk mert nem igaz ha nekem nem hisznek akkor te nem vagy hiteles.

    A lopós kérdéseket általában hagyni kéne, mert ha annak akarom látni, akkor az open source-os forráskód felhasználását lopásnak és a kreativitás hiányának is láthatom ugyebár.
  • Garfield
    #139
    Később megadtam egy linket ami működik garfield nézd meg azon és ha nem tetszik akkor az oldalnak reklamálj sajnálom hogy nem néztem meg a wikipediat

    Már ne haragudj, de fel sem merül benned, hogy az az oldal faszságokat beszél? (Egyébként ha a neten rákeresel a dátumra és az op.rendszer nevére, akkor a nagyszámú dátum vagy tömeges tévedésre és dezinformációra utal vagy arra, hogy talán mégis úgy van.)

    Dehogy reklamálok, beszélj te vele, te hivatkoztál rá, én személy szerint maradok a Wikipedia információinál, mert kellőképp megbízhatónak tartom.