• BiroAndras
    #153
    "akkor meg azt mondom h pl az xp használhatatlan usermódban"

    Pl. ennek gyógyítását is ígérik a Vista-ban.

    "Elhiszem hogy a MSnak nem az a dolga hogy a régidolgoknak is tökéletes támogatása legyen"

    De, az MS-nek az a dolga. A win nyavajáinak jó része épp abból adódik, hogy minden áron fenntartják a kompatibilitást. A régi rossz, vagy jó, de mostanra elavult megoldásokat nem cserélhetik le, mert azzal egy halom régi programot kinyírnának.
    Ha érdekelnek a téma, ezt a blogot ajánlom (főleg a régebbi bejegyzéseket) : http://blogs.msdn.com/oldnewthing/archive/2005/12.aspx

    "de ne kelljen már rootnak lenni hogy egy win98-ra optimalizált alkalmazást futassak"

    A win9x 1 felhasználós OS volt. Nem volt más, csak rendszergazda. Akkor még ez nem is volt gond, mert még alig voltak netes vírusok (a win95-ben még nem is volt böngésző!). És így a win9x progik feltételeztésk, hogy admin jogokkal futnak, és szépen belekotortak a rendszerfájlokba.

    "Tudod lehet az is h a unixok kernele 1 régi technológiára alapszik de legalább működik mert én még a fasza ntkernelből is kihoztam a kékhalált"

    Én debian-t is fagyasztottam csontra. Az egyetemen meg a szarul felrakott nemtommilyen linux úgy fagyott, hogy azt még a win95 is megirígyelheti.
    Én a megjelenés óta XP-t használok, és egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány kékhalált láttam.