2482
Magyar Labdarúgó Szövetség és a Liga topikja
  • mosoporr
    #149
    Nagyon jol irtad "másfajta képességek kellenek"ezt irom már miota
    hogy Sanyiban ez nincs meg,és ez a baj,a másod osztályba ez még el is megy
    de a nem a válogatottban,hidd el ha találnak 1 olyan embert akiben
    meg van Sanyi agreszivitása (ezt az 1 pozitiv tulajdonságát ismerem, nem fél senkitől) meg az a plussz ami hiányzik belöle,
    akkor lesz hatékony a Magyar foci.
  • djemba-djemba
    #148
    Ez így van! Ha vki focizik, hát tudja, hogy nem olyan egyszerű mindig jókor jó helyen lenni. Ehhez is érzék kell, és a modern foci talán legfontosabb eleme a helyezkedés. Szerintem kétségtelen, hogyTS-nek ehhez érzéke van. Az igaz, hogy kicsit zavarja a labda, de hát senki sem lehet tökéletes
  • Ramore
    #147
    na ezt továbbra is vitatom, mert én a "talált" gólokról beszéltem, amikor jókor vagy jó helyen, eléd pattan a labda és bevágod a kapuba, ilyen esetekben nem mindenki tud ott lenni, ez tény.

    a taktikusan felvezetett támadások esetében, amit írtál is, na oda megint másfajta képességek kellenek. kell gyors, pontos labda, lehetőleg egyérintősen, hozzá sok futás labda nélkül is, majd biztos láb a befejező lövéshez.
  • Ramore
    #146
    én is azt, mondom ég és föld, de hasonló :))
  • ffxi
    #145
    Hajrá Sanyi!!!

  • mosoporr
    #144
    1 csatárnak lennie kell valahol a pályán, és a társai őt célozzák meg a labdával,tehát nem oilyan nehéz épp ott lenni,neki az lenne a dolga,
    hogy át vegye a labdát kijátsza a védőket és hálloba rugni a labdát,
    ez 3.dolog de Sanyi már az első lépést se ismeri annyira hogy a válogatottba
    legyen a helye.
  • ffxi
    #143
    Inkább pokol és mennyország :))))

  • mosoporr
    #142
    Lehet,de a 2 ég és föld
  • Láma!
    #141
    jojo, csak nálad láttam meg inzaghit, és eszembe jutott, igy gyorsan leirtam vkinek:D
  • Ramore
    #140
    csak azért nem értettem, hogy miért nekem címezted, merthát én írtam, hogy Inzaghi játékához lehet hasonlítani TS játékát. :)
  • Láma!
    #139
    csak gondoltam elmondom, de lehet hogy nem neked kellett volna válaszként:D
    bocsi:D
  • Ramore
    #138
    ezt miért nekem írod?
  • Láma!
    #137
    Inzaghirol mondta az egyik neves olasz edzö (nemtom már mejik, talán a trapattoni) hogy lesen született. ennyit Sanyi lesrekordjárol....
  • DJ Bee18
    #136
    És hány gólt ért el a német meccs óta (lassan két éve volt ugye), megmondom egyet vagy kettőt, azért ez valljuk be nem egy nagy teljesítmény
  • Ramore
    #135
    a "talál" gólok eléréséhez is kell képesség, mert ahhoz ott kell lenni abban az adott pillanatban, nehogy azt hidd, hogy az olyan egyszerű, és még be is kell vakarni a labdát, amit szintén könnyű elrontani. (sosem felejtem el Kiprichet, amint egy selejtezőn vagy 3 méterről fölérúgta az elé pattanó ajándék labdát.)
  • mosoporr
    #134
    Jo helyre irunk Matheus = nemzeti 11 és ennek MÉG Sanyi is a tagja
  • mosoporr
    #133
    Mattheusban bizunk is vele semmi gond
    Csak meg kell találni azt aki Sanyi helyett
    a VB Eb re rugja a csapatot,ha lenne Sanyiban
    1/6-nyi Cristian Ronaldo-nyi tehetség azt már
    észre vettük volna ennyi meccs után,de nem
    mutatott semmit
    és ahogy irtam ezelött a golokat amiket rugott
    ahoz nem kellettek különösebb képességek
    akárki berugta volna,jo labdákat kapott amit csak elbaszni lehetett
    aimt jo párszor megis tett

  • B0B0
    #132
    Nyissatok egy "Torghellét utálom" fórumot! Ez Matthäus-fórum!
  • ffxi
    #131
    De eddig TS-ről volt szó! Nem?

  • DJ Bee18
    #130
    Leszarom milyen edzést kap, ha szarul játszik le kell hozni. Tavaly pl. állandóan kispados volt, nem volt játékban, és ilyenkor kurvára nem számít, hogy milyen edzésben részesül. Keneseit meg legalább próbálgatni kellett volna, egyébként játszott is, TS-nél biztos jobban. Hát a Sanyi a németeknek rúgott két góljából él még ma is, ezért is került a Crystal Palaceba, ahol viszont bebizonyosodott, hogy nem valami nagy képességű játékos, hát nem ok nélkül nem játszatták.
  • Ramore
    #129
    nem TS-ben kell bízni, hanem Matthäusban!
  • ffxi
    #128
    Nemtom miért de vmi érzés azt súgja, hogy ne bízzunk TS-ban!

  • Ramore
    #127
    ez nem biztos, Kenesei egy magyar szintű és mentalitású játékos, TS viszont jelenleg sokkal magasabb színvonalú edzéseknek és mérkőzéseknek aktív résztvevője, ami mindennél fontosabb. mondom ezt annak ellenére, hogy én is egy ügyetlen fickónak tartottam korábban, de be kell látnom, hogy sokat fejlődött kint, és ez még nem a csúcspontja a akarrierjének, remélhetőleg.
  • djemba-djemba
    #126
    Kösz, hogy felhívtad rá a figyelmemet, ezentúl majd jobban koncentrálok.
  • DJ Bee18
    #125
    hát mindig csak a szerncsétlen Sanyika bénázott egyedül, mondjuk az igaz, hogy egycsatáros játékkal rengeteg csapat képes eredményt elérni, de nem vele :D
  • Monoton
    #124
    Hát ez jó kérdés.
    Bulgária ellen nem is lesz a keretben.
  • mosoporr
    #123

    Látom te is észrevetted
  • DJ Bee18
    #122
    de pl. Keneseit mi a faszért nem játszatta, amikor kellett a gól??? hát mindig csak egyedül Sanyika volt csatár?? Rajta kívül nincs egy rohadt csatárunk?? Sztem Matthausnak ez az egyetlen hibája
  • Takezó
    #121
    mi a faszé szpemmelsz???? tanuld meg egy postba írni a kommentjeidet, kösz
  • mosoporr
    #120
    Hát nem tom,de Mattheus ma kint volt a GYÖR-FTC meccsen és lelkesen jegyzetelt :)
    Ez annak a jele hogy tervei vannak még ITT a jövöre nézve és a csapata még messze nem végleges
  • djemba-djemba
    #119
    kit raknál be helyette?
  • djemba-djemba
    #118
    de mind1
  • djemba-djemba
    #117
    hát ez bizony nem ilyen egyszerű...
  • mosoporr
    #116
    1 befejezőcsatárnak bizony cseleznie kell,mert már nem lesz kinek passzolnia,
    de a védő vagy védők ott lesznek elötte,azok mellett meg el kell mennie,
    de Sanyi báttya nem ezt teszi hanem probálkozik a lesprinteléssel ezért van annyiszor lesen,ez végülis nem rossz taktika de ha az ipse megtanulult volna pár cselt és a labdát kezelni most ott lennénk a VB-én.
    most van 2 éve hogy magára szedjen valamit,ha addig Mattheus nem talál valakit.
  • B0B0
    #115
    Tudod, Torhelle nem az a csúcsjátékos, de szerintem ahhoz képest, hogy egy évig alig alig játszott, egész jó befejező csatárt neveltek belőle
  • djemba-djemba
    #114
    túl 1xerű sport lenne a foci, ha egyféle csatártípus lenne csak, és mindegyikre rá lehetne húzni, hogy ha jól cselez, akkor már egy jó csatár...
    ez ennél bonyolúltabb, ő nem egy Henry, aki egy sokkal komplexebb játékos, mint mondjuk a Henrik Larsson, és a Larsson mégid nagy játékos, pedig ő is "csak" gólokat rúg...

    Sok függ a atktikától is. Ez egy bonyolult dolog, de sztem nagyon lehúzod Torghellét. Na mind1, te úgy gondolod, hogy ő núdli, de sztem meg nem! Én sem azt mondom, hogy klasszis, de a válogatottban jó helyen van.
  • mosoporr
    #113
    ha nem a csatárnak kell jol cseleznie akkor kinek???
    szerinted a kapusnak???
    de jol irtad a goljai minősitik,meg a nem goljai.
    ezzel én is tisztában vagyok ezért irtam.
  • djemba-djemba
    #112
    Ja! És rengeteg gólpasszt ad! Ez is egy érv.
  • djemba-djemba
    #111
    Egy csatárt mindig a gólja minősít, és ez ilyen egyszerű dolog. Nem kell jól cseleznie, ha anélkül is gólokat rúg! Erőszakos, gólérzékeny, és ezek egy befejezőcsatárnál fontosabb tényezők, mint az, hogy hogyan cselez...
    A Pana színeiben is jól megy neki.
    Amíg nincs nála jobb, addig ő fog játszani. Érdekes, hogy egy alternatívát sem említessz? Ha nincs jobb, akkor szted ki játszon? Inzaghi olasz...
  • mosoporr
    #110
    És hogy mért van Torgelle a csapatba nagyanyám helyett:) ez azért van mert anno a németeknek rugott 2 golt ami szintén a 120% passznak köszönhet,
    ezért Mattheus bizalmat szavazott neki hátha sikerül kinőnie a 2 ball lábát.
    de lassan elfog fogyni Mattheus türelme
    SZERINTEM