174
Alvás igény korosztályonként mennyi?
  • Willenbrock
    #174
    Egyébként hajnalban álmosodom el a legjobban és a délelőtti órákban alszom legszívesebben.Éjjel gyakran aktív vagyok.
  • Willenbrock
    #173
    Nem jól írtam:Első munkanap előtt inkább csak 2-3 órát sikerül aludnom.
  • Willenbrock
    #172
    A rekordom az volt mikor két 12 órás műszak közt semmit nem aludtam!:)Durva volt,az utolsó órák egy egész napnak tűntek.Ittam energiaitalt is de már immunis vagyok rá,néha alvás előtt megiszok egyet és tök jól alszok utána is.
    Nappalos műszak előtt első napon kb. 3-4 órát szoktam aludni,a 2. napon már jobban alszok akkor 5-6 órát sikerül.
    Éjszakás előtt 8-9 órákat,szabad napon pedig kb 10 órát alszom.
  • JürgenKlinsmann
    #171
    Én ezt az egyetemen műveltem... de hosszú távon nem kifizetődő, mert teljesen hazavágja az alvást. Amikor lenne időd egy pihentető alvásra akkor sem tudsz rendesen aludni. Az egyetem után teljesen leálltam az energiaitallal meg a kávéval, folyton kialvatlan voltam, nem tudtam rendesen mélyen aludni, éjszaka nehezen aludtam el és akkor is folyton forgolódtam (ez az egyetem alatt is jellemző volt, de úgy voltam vele, hogy majd egy löket taurin és koffein majd egyensúlyba hoz).

    4-5 hónap szenvedés után, mire végre teljesen kiürült minden nyoma a korábbi életmódnak már végre visszatért a régi énem és tudok rendesen aludni.
  • commissioner
    #170
    Többfázisú alvási ciklus
  • Tenyeres00
    #169
    nekem is melo miatt kb 5-6 neha csak 4 oram van arra h aludjak.. ilyenkor iszok egy hellt es akkor kb ugyanott erzem magam mintha 12-t aludtam volna:D
  • megalodon
    #168
    Nálam az a gáz hogy ha meloznom kell akkor kb 5-6órát tudok aludni! +napig ez igy megy aztán 3nap szünet de akkor meg 1-2nap az elözö napok kipihenésével megy el.
  • SpiritFire
    #167
    Ugy vagyok vele hogy az alvás nagyon sok idöt elvezs az életemböl, ezért szeretem hanyagolni, de ez csak nyáriszünetben sikerült, mert akkor tudok a hobbyaimnak élni, és azok bármeddig ébren tudnak tartani, de fel is tudnak keletnei korán. De mikor sjanos eljön az iskola annyira lefáradok, hogy muszály délután aludnom, ezzel elrontom a délutáni idömet, nem jut smemire se idöm, utánna már cska tnaulni marad idöm, és semmi hobby. Este viszont nem tudok elaludni, mert du aludtam:S Néha megpróbálom nem átaludn ia délutánt de akkor meg nem fog az agyam tnaulni, ez nekm egy oylan matt helyzet hogy nem tok vel mit kezdeni,:S
  • sz4bolcs
    #166
    Nekem tetszik ez a csillag plafon. :)
  • Torry
    #165
    Engem biztos zavarna. Én töksötétben tudok a legkönnyebben elaludni. Bár nem szokott problémám lenni alvással.
  • degenerator
    #164
    nekem egyszer volt olyan, hogy 9 órát aludtam egyben! de előtte 60-65 órát fennt voltam egyfolytában. persze utána visszaaludtam 4-5 órára.

    átlagban 8-10 órát alszom, fél-egy órás szakaszokban.
  • dougO
    #163
    sziasztok!

    de joo h van ez a forum :)
    én nem alszom jól sajnos :( főleg az elalvás nehéz
    ezt találtam, nekem tetszik, csak még gondolkodom, szerintetek megéri befektetni??

    Köszi!
  • Rundstedt17
    #162
    7-10 órát alxok változó.És mindig nagyon jól.Sosincs alvási próblémám 2-3 perc és már alxom is:)
  • Guilty01
    #161
    Én minden nap igyekszem lefárasztani magam, így elalváskor nincsenek gondok... de korán kő kelni, úgyhogy hétköznaponként max 8-at alszok. Sajnos kevés.
  • bens
    #160
    amikor sokat edzek (napi 2 edzés) 10 óra a minimum naponta. ha nem edzek, 6 óránál nem tudok többet aludni. felébredek és nem tudom lecsukni a szemem.
  • flashpointer
    #159
    nekem igy vizsgaidöszakban kicsit felborult a rendszeresség, 12 ora alvást és 20-24 ora ebrenlét követ, és igy valtakozik : S
    ha álmos vagyok és csak 1-1,5 órára lefekszem, utána még rosszabb lesz, ha felkelek faj a fejem, a gyomrom, szoval nekem legalább 3-4 ora alvás kell egybe.
    ejj de rossz lesz megint visszaszokni a reggeli isibe járáshoz
    faterom napi 4-5 órát alszik, 24/7 , na az amit en nembirnek ki
  • Fantomlovag
    #158
    Hát, én tudok aludni. Bárhol, bármikor, bármilyen testhelyzetben.

    A rekordom 14 óra, 40 fokos láznál. De az átlagom, szorgalmi időszakban napi 5-6 óra, vizsgaidőszakban 30 perc és egy óra közt mozog. Heti egy 10 órás regenerációs durmolással. Szerintem ezt még bírni fogom pár évtizedig :D
  • Molnibalage
    #157
    Kb. négy éve a leghosszab idő amit egyhuzamban át tudok aludni az négy óra. Ez normális?
  • mikike
    #156
    A sok alvás még káros is lehet.
  • sz4bolcs
    #155
    Öregapám is megszokta a bombázást annak idején Némethonban.

    Kóma
  • csuvisz
    #154
    Biztos van benne ráció,de szerintem a nejemet egy szőnyegbonbázás sem tudná irritálni.Szerenccére,nagyon jó az alvókája.(Semmi hátsó gondolat!!!)
  • Liliomfa
    #153
    :)))))
  • haxoror
    #152
    Vigyázz hol esel kómába!
    tudod a gránátjaim...
  • Liliomfa
    #151
    én meg olyat halottam ,hogy egy ember koméba esett, majd mikor kigyógyult belőle már egyáltalán nem igényelte az alvást, úgy mint a kisfiú akiről beszéltél.

    émmeg megyek kómába esni :))))
  • Liliomfa
    #150
    bezony :))
  • haxoror
    #149
    Jó lenne vmi tabletta vagy relaxációs módszer hogy csak 1 óra alvás is elég lenne naponta, az alvás kidobott idő az ablakon annyi minden jó dolgot lehetne csinálni a plusz órákban :(

    RÉgebben olvastam vhol hogy egy lengyel faszi a második világháborúban még csak kis srác volt, felrobbant a közelében egy kézigránát és úgy megijedt hogy napokig nem tudott aludni aztán vhogy úgy maradt, többé egyáltalán nem igényelte az alvást az orvosok sem tudták megmondani hogy hogyan csinálja ja és nem álmatlanság(insomnia) teljesen okés ébrenlét

    Lehet szereznem kéne pár kézigránátot és el kellene kezdenem kisérletezni!
  • sz4bolcs
    #148
    :D:D:D

    Én ma 2,5 órát aludtam + még 6*5 percet. :D
  • bens
    #147
    az átlagember alvásideje: csak még 5 perc... : )
  • Liliomfa
    #146
    én nem merem felkutatni, mert nem tudpom hova bujt, és ha arra gondolok, hogy hányom szétfele a dolgokat, miközben ő egy másik irámyból rám mászik...te jó ég. a szoba közepén jó volt, másodpercenként néztem körbe.

    amugy ez velem is így van. ha pl csukot szemmel pihenek és egy pók van melettem a falon öszönösen kinyitom és felé nézek, anélkül ,hogy tisztába lenék azzal ,hogy miért is nézek oda.
  • _Atti_
    #145
    nem tudnék azután 'olvasgatni' miután egy keresztest(az a vadászpók nem?) láttam mászkálni a szobában..addig keresném még ki nem nyirnám :D ha nem találnám akkor szoba bezár azt mennék szépen a nappaliba aludni :) jellemző nálam amugy hogyha pókot látok akkor kiélesednek az érzékeim..megmozdul egy szőrszál a kezemen azt már kapok oda..szinte viszketek..

    amugy kis ontopic: van ismerősöm aki beéri 2 óra alvással..pedig nem él azért passzív életet...
    nekem kell 6ó átlagban..

  • sz4bolcs
    #144
    akkor is a gyilkos hanygák az über film :D
  • Liliomfa
    #143
    a bogaraktól nem félek cask a pókoktók. egyszer megláttam egy bazinagy vadászpókot, vagy milyet, és egész éjszaka a földön olvasgattam, mert nem mertem lefeküdni a fal meletti ágyra. még leüni sem udtam mer hamar elmászott.
  • Liliomfa
    #142
    nekem is van arachnofóbiám, és ma is álmodtam pókokról,de csak ategnapi film hatására.
  • sz4bolcs
    #141
    A bogarakkal én is így vagyok. Bár kis koromban is cska bottal raktam helyükre a szarvas bogarakat...
  • Petya83
    #140
    Nekem szerencsére nincsenek ilyen gondjaim. :) Régebben nekem zuhanásos álmaim voltak, amiből felriadtam.
  • _Atti_
    #139
    nem is régen nekem is volt ilyen gondom..aztán megszűnt..ennyi :D

    de olyan is volt/van bár ritkán hogy elalvás vagy felkelés határán ilyen féléber álomban majdhogy haluzok mert végülis valósan cselekszem elképzelt dolgok hatására..
    általában olyan dolgokat látok hogy pók ereszkedik rám vagy hogy mászik a falon..beesik az ágyba és ettől azon nyomban felriadok kapdosok ugrok ki az ágybol...mondjuk ennek tudom az okát:D arachnofóbiám van..pedig emlékszem hogy kiskoromban semmi bajom nem volt velük..dobáltam nekik a legyeket a hálóba végignéztem nagymamáméknál 20-30 cmről ahogy egy keresztes pók meg egy szarvasbogár gyilkolja egymást vagy félórán keresztül :D most meg meghalnék vagy legalábbis kirohannék a viágbol ha magamon találnék egy akárilyen keresztest vagy akár egy nagyobb kaszáspókot is...
  • Petya83
    #138
    Lehet, hogy ezek miatt megy ilyen nehezen az elalvás néha.
  • sz4bolcs
    #137
    ja :D
  • Liliomfa
    #136
    gondolom azért irtad mert, összefügéseket találtál a történések között melyek következmény képen alvászavarokat is okoztak. szabolcs sztem erre céloz.

    vagy csak egyszerűen beírtál két esetet amikor felkeltél, az okkal együtt?? :DDDDD
  • sz4bolcs
    #135
    Hát nem szoktál összefüggéseket találni a fölriadás, a műtét, és a karambol közt..? :)