174
Alvás igény korosztályonként mennyi?
  • Petya83
    #134
    Hogy értve?
  • sz4bolcs
    #133
    És párosítod ezeket a dolgokat?
  • Petya83
    #132
    Nekem kb másfél éve volt sérvműtétem és altatva voltam, azóta előfordul néha hogy elalvás közben felriadok. Meg kis gyerek koromban volt, hogy már majdnem elaludtam és hatalmas fékcsikorgásra és csattanásra riadtam fel. Egy autó lovaskocsinak ment neki.
  • Petya83
    #131
    Igen este és éjjel kellemes nyugalom van.
  • sz4bolcs
    #130
    Fura.. Nekem éjjel egyedül kifele bámulva elmúlik a magányom ,mert mindenki olyan magányos. Olyankor szabad szomorúnak lennem, mert senki nem lát, és nem hall, én pedig látok az ablakból mindent, amit csak az ablakból látni lehet. (nem kukkolok, csak bámulok ki, és gondolkodom, hova mehetnek a kocsik, hogy miért ég a lámpa másnál...) :D Olyankor semmi baj nem érhet, és tudom, hogy még vár rám egy álom, és a felkelő nap, a holnap, a reggel.
  • Liliomfa
    #129
    én is így vagyok vele. voltam. sajnáltam időt pazarolni az alvásra.
  • Liliomfa
    #128
    én meg átszoktam az éjszakázásra, és mikor aludnom kelett volna képtelen voltam rá. volt ,hogy egész éjel fenn voltam + egész nap. a red bullt meg ugye öntöttem magamba rendesen. napközbe. mert este meg a piát ,hogy eltudjak aludni. rettenetesen leterhelte a szervezetemet. de már nincsenek ilyen gondjaim, viszaáltam rendes alvásra. igazából ez azért is áltt be nállam , mert imádom a csillagokat az éjszakai égboltot és magát az éjszakát, nappal meg a biológiai szervezetem kényszerít ki az éltető napra , és kényszerít a fennmaradásra.
  • sz4bolcs
    #127
    Nekem volt ilyen alvászavarom, hogy elalvás határán mindig fölriadtam. :D Néha 6-7x is..
  • Cleawer
    #126
    és az álom?
  • FrezeR
    #125
    hm nos igen van benne valami. a keleti filozófiában "kis halálnak" nevezik az álmot pl.
  • Petya83
    #124
    Mert alváskor megszűnik az öntudat, majdnem olyan mintha meghalnánk.
  • FrezeR
    #123
    miért félsz tőle?
  • Petya83
    #122
    Egyébként általában 1 órakor fekszek és 9-kor kelek .
  • Petya83
    #121
    Sziasztok!

    Akár hiszitek, akár nem néha félni szoktam elalvás előtt az alvástól. Reggel viszont alig lehet kirobbantani az ágyból úgy alszok.
  • smity 8D
    #120
    hát én nem tudok unakozni annyi dolgom van. ezért is fordíthatok csak kevés időt az alvásra . :(
  • Phat Smoker
    #119
    meg az unatkozás és a lustálkodás terén is igénytelen vagyok. avagy nem igénylem őket. :)

  • Hanga
    #118
    és még?
  • Phat Smoker
    #117
    én az alvás terén is igénytelen vagyok :DD
  • smity 8D
    #116
    alvás igény, hajajj. na az ami nekem kevés.
  • SpecTator
    #115
    En mostanaban igen csak keveset alszok, es nem birok felkelni reggel

    [faradekony]
  • sz4bolcs
    #114
    Ezt egy aláírásban olvastam
    vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
  • sz4bolcs
    #113
    Ha alszom éhes leszek, ha eszem, elálmosodom...;]
  • Rafaelo
    #112
    ha sokat alszom álmos leszek
  • maozedong
    #111
    és elég fárasztó is :)
  • Hanga
    #110
    hiába akellemetlenkedés sok időt kíván
  • maozedong
    #109
    Sokat bírnék aludni 12-13 óra, de általában csak 4-5-6-7 órát sikerül a korai kelés miatt..
  • jazzy
    #108
    Altalaban ejfeltol alszok 6oraig, 4 ora fele hazaerek, es olyankor mindig aludnom kell mert elfaradok (suli, kondi, egyeb elfoglaltsag), kb 2 ora alvas utana jobban megy a tanulas.
  • Sné Zsuzsa
    #107
    napi 12 óra :) ez nem vicc! :) Amúgy alacsony a vérnyomásom....de ez akor sem jó, ugyanakkor minél több energiát fektetsz be a testedbe, az életedbe annál kevesebbet igényelsz...nekem csak heti 3 nap kell suliba mennem, így sokat tudok alukálni. (suli: OKJ-s képzés Nyíregyházán)
  • Ben C
    #106
    megdöntöttem eddigi rekordom, 3 napos (2 éjszaka) osztálykirándulás alatt 5 óra alvás -.-

    (ebből 3 visszafele a vonaton)
  • Nex
    #105
    2-3 óra, attól függ milyen órám van
  • SpecTator
    #104
    a tegnapi alvásom nem is esett jól...:I
  • SpecTator
    #103
    most hawernál vagyok későn megyek haza :)
  • [Walaki]D`Lair
    #102
    Hú tegnap lefeküdtem 11-kor ma felkeltem 6-kor, felkeltettem barátnőmet is (azaz felkelt magától a mozgásra) és elutaztunk nagymamámhoz...:))

    Tök jó korán kelni...:))
  • tomsolo
    #101
    mákos
  • Hanga
    #100
    neked sokkell erő:)
  • nyami
    #99
    nana
  • andriska
    #98
  • Quantizs
    #97
    Hát gondolom már mindenki hallott a giniszrekordról. Ezt sztem 98-99-ben állitották fel a srác 12-13. napig volt fenn de utánna komába esett 15-napra:)
    Nem hallottam új rekordról azóta :: Mellesleg ez egy tudományos kísérlet volt::
    Aztán bevették a giniszbe:::_
    De ha saját élmény kell ,akkor tudok olyat is :
    15.:-éves voltam mikor egyetemistákkal mentem tan. kirándulásra..::
    Jó volt én mondjuk nem aludtam többet 1,5-2 óránál naponta több mint egy hétig:
    Kollégista vagyok és ez nem viselt meg nagyon:)
    Meg amugy is hetedik -- nyolcadik-ban sem aludtam ennél többet naponta:
    +akkoiban rendszeresen előfordult hogy hetente: Hétvége kivétel :,csak egyszer ettem : Ez úgy nézett ki hogy vasárnap koliban nincs kaja ,,, ezért ettem egy csomot saját cucc-ból::aztán legközelebb szerdán egy szelet kenyeret vagy eggy tányér levest::: azután meg legközelebb pénteken ::::
    Emellledt alig aludtam napi 2-3 órát ::: Már tizen két évesen se:)
    De néha tényleg ki tudom ütni magam :: akkor viszont muszály 6-8órát aludnom::

  • qper
    #96
    Hétköznap általában éjfélkor fekszem és 6-fél hétkor kelek, azonban vannak olyan napok (évente 1-2x) mint pl. a tegnapi amikor tízkor beájultam az ágyba és reggel hétig aludtam.

    Egy dolgot nem bírok, az a virrasztás. Ha az éjszaka nem alszom egy cseppet sem akkor a másnapom halálra van ítélve.
  • FLeK0
    #95
    8h