174
Alvás igény korosztályonként mennyi?
  • gercse
    #94
    fekszem, alszom....:D
  • abonyitomz
    #93
    naponta este 10kor fekszek és hajnal 4kor kelek | 6 órát alszok egy nap...
  • Brootal
    #92
    Ugy látom itt mindenki nagy alvó. Na akkor én megtöröm a sort. Max 5-6 óra de nemritka a 3 óra alvás sem. Ha lanparti van akkor 3 nap alatt semmi alvás. Ha én vezetek hazafelé akkor 1 óra(mégsem akarok a fának menni :D )
  • SpecTator
    #91
    :D
  • HuAn82
    #90
    5-6 óra. Hétvégén már nagy ritkán meg van a nyolc is!
  • Adi
    #89
    "1 héten 1 alvás az egészséges!"
  • SpecTator
    #88
    az alvással én mostanában úgy vagyok h kihasználom lefekszek és időzök h minél jobbat aludjak....:) nagyon jó...:)
  • Aquir
    #87
    nekem 6-7 óra ált.

    szélsőségek: 0 óra (volt mikor 3 napig) és 12 óra (ez nagyon ritkán, hétvégén, és akkor, ha előtte 0 órát aludtam :))
  • Gabesz amd64
    #86
    elég az
  • nyami
    #85
    2 órát aludtam
  • SpecTator
    #84
    ja de jó neked én is 5-kor kelek 2 órát utazok és valamikor 4 kor kelek....:)
  • magus
    #83
    6 orakat alszom, van amikor 7et. hetvegen bepotlom, meg ugye suli negyed-felet atalszom
  • artschi
    #82
    Egyébként a korán felkelés is megszokható, igaz idő kell hozzá. Dolgoztam olyan helyen, ahova reggel 6-ra kellett beérni, a város másik végében volt a hely, így 5-kor keltem minden reggel. Eleinte nagyon xar volt hajnalban kelni, de aztán megszoktam.
    Ha az ember beállít magának egyfajta rendszerességet (legyen szó alvásról, evésről, bármiről), akkor elég hamar meg lehet szokni, és így pl. a korai kelés sem gáz. Ha viszont 1-2 alkalommal "félrelép", már nehezebb visszaállni a rendszerességre.
  • SpecTator
    #81
    az :)
  • andriska
    #80
    looooooooooooooooooooooooooooool lokó
  • Darkboy
    #79
    ennyire utálom :P
  • sz4bolcs
    #78
    Érdekes téma. Nálam nincs alváshoz kötve, mikor ébredek jól. Tényleg nagyon faja, amikor az ember korán fekszik, és korán reggel már sétálgat. De van, mikor hajnalig fennvan, és korán kómásan ébred, és az a Yesterdays kóma hangulattal sétál a városban. Az is tud jó lenni, mikor délben kelek. Attól függ, hogy aludtam el előző nap, milyen élményeim voltak. Most pl. 9kor elaludtam, és fél7kor keltem, az 9 óra. Nyáron ha vmit muszáj volt csinálni, és nagyon nem volt kedvem hozzá, mindig elálmosodtam, és aludtam. Volt olyan, hogy túlaludtam magam (nem tudom másképp leírni): a gyomrom szúrt, a fejem pedig mint ha satuba fogták volna. Ez akkor jött elő, amikor elaludtam, aztán amikor fölébredtem ettem valamit, és újra elaludtam, és volt, mikor még harmadszor is elaludtam. Kóma+bizsergés a gyomorban, és a fejben. Emlékezetes ébredésem volt, egy pálinkás jóreggelt. Este lerészegedtünk, telítődtünk nikotinnal, és sörrel, aztán hajnalban pálinkás jóreggelt.. Reggel büdösen, egy füstös teremben a lehányt kanapén másnaposan, még a szintet fönntartva pálinkákkal, kómásan annyira jó volt elindulni, és a távolsági buszra várni, hogy leírhatatlan. Az az üresség... és kimész a napra, és megsüti a nap az arcod, látod az éledező várost, beszívod a levegőt, a tested nem friss, de az elméd mégis minden kis rezzenést észrevesz, olyan, mint amikor már nem akarsz aludni, mert fáradt vagy, de túlvagy a holtponton. woohooo Pécs egy király város. Remélem nem keverem össze a rock&rollt a nihilizmussal.
  • Hanga
    #77
    vagy hajnalban napfelkeltekor szaladgál aharmatos fűben
  • [Walaki]D`Lair
    #76
    Egyszer úgy át szeretném már élni élőben is, nemcsak álmodozni róla...:DDDDD
  • [Walaki]D`Lair
    #75
    Pedig az a legjobb amikor 9-kor lefekszik az ember, 4-5 kor felkel és sétál a városban, amikor még éppencsak hajnalodik...:))
  • 2XP
    #74
    Én is ilyen bagoly vagyok. Nyáron 3-4-kor fekszem le és 12-13-kor kelek. Ha akrámilyen fáradt vagyok, akkor sem tudok éjfél/1 előtt elaludni, aztán meg lehet kelni 6:30-kor :( És persze már rossz a kedvem egész napra. Hétvégén azért általában megvan a 10-11 óra. Kénytelen leszek vmi rugalmas munkaidejű állást keresni majd...
  • andriska
    #73
    Ha nem alszok 10 órát,akkor rossz lesz az egész napom :|
  • SpecTator
    #72
    mivan vagy ennyire szereted cicerot vagy ennyire utálod de ha ennyit foglalkozol vele akkor a fórumozok az elsőre asszociálnak ugyanis a logod már kissé morbid nemgondolod? [spam]
  • Darkboy
    #71
    általán 7-8 órát..
  • SpecTator
    #70
    milyen népszerü lett ez a topic.....láthattuk 2 testvér vitáját is...és náluk egy 14 év alatti szabja a feltételeket....:))))
  • SpecTator
    #69
  • Sickness
    #68
    Én soha nem alszom mert nemhagy a cziczám, dorombol a gecie.!
  • z0ty #67
    9-10 óra, ebből hétköznap olyan 7,5-8 szokott összejönni.
  • Hanga
    #66
    :)
  • PrasCo
    #65
    Alvásigényem? Egyszerű. Naponta "csak még egy perc"
  • Gabesz amd64
    #64
    hogy ezek a mai fiatalok milyen lusták
  • N1ggA
    #63
    akarom mondani 14-15 :D
  • N1ggA
    #62
    Ha nem ébresztenek fel, akkor 14-45 óra
  • Szabi84
    #61
    csak álmos
  • Gabesz amd64
    #60
    nagyon ügyes vagy
  • Szabi84
    #59
    Én tavaly házibuliban 24 órás fenntlét és egy kiadós hányás után délre hazaértem megebédeltem, lefeküdtem, másnap délben felkeltem.És ebédeltem egy jót!
  • Gabesz amd64
    #58
    az szép(19óra)!
    Teli voltál már,mi? :))))
  • Gabesz amd64
    #57
    ne harciaskodj már!nézmár meg kivel beszél
  • nyami
    #56
    hétköznap 5-7 órát alszom... 7végén amennyit csak tudok
    egyszer aludtam 19 órát (sziget után)
  • Goth
    #55
    hétköznap 6-7 órát alszok , hétvégén 13-at :D
    De amikor hajnalban megy valami jó kungfufilm, akkor csak 3-at alszok :o