747
Bírkozás, K-1, Karate, Ketrecharc, Kick-Box, Kung-Fu, Thai box, Francia box, Judo, Ökölvívás ... stb
  • HD JOHNNIE
    #67
    egyébként elkanyarodtunk a témától :) tehát akkor az utcai harcot javasoljátok? egyébként oktatnak K-1-t is vagy az egyenlő az utcai harccal? sajna, mint mondtam korábban jópár éve nem űzök semmit, így rálátásom sincs a dolgokra.
  • HD JOHNNIE
    #66
    rosszul fogalmaztam, bocs! haladó szinten már vannak szabadharcok, de korántsem olyan mint amit instruktorként<--- itt teljes felszerelésben megy a dolog, egy illetve kétemberes támadásokkal. haladó szinten részleges védőfelszereléssel. Azt hogy kiből lesz intruktor, azt alapvetően nem az sazbja meg, hogy mennyire tudsz bunyózni, hanem az, hogy mennyire tudod átadni az ismereteket, mert ugye az instruktor feladata az oktatás.:) úgy lettem 4 év alatt instruktor, hogy nagyon szerettem azt amit csináltam és sokat gyakoroltam. heti 5-6 napot edzettem, amit igy utólag visszagondolva nem lett volna szabad, de ezen már nem rágódom.
    a "haverom"<-- nem tartom annak, kb 8 vagy 9 éve volt versenyen, akkor még nem volt ketrecharc, vagy ha igen akkor nem M.O-n ez utcai harc verseny volt.
  • Zsoldos
    #65
    "csakhogy ezt instruktori szinten művelik és nem pedig a diákokat eresztik össze!"
    Par kerdes:

    - halado wt-s = instruktor? vagy kell edzest vezetned, hogy engedjenek kuzdeni?

    - hogy lesz valakibol instruktor ha meg sohasem bunyozott? Mikor instruktor lesz akkor kezdi el? Hogy szerez tapasztalatot?

    - 4 ev alatt hogy a szoszben lettel instruktor?

    Ja, amugy a haverod rossz versenyre ment sztem. Vannak olyan ketrecbunyok ahol meg kesztyut se vesznek fel, vagy minimalisat, es mehet foldharc is, ameddig jolesik.
  • Zsoldos
    #64
    Haat, kozelharc alatt nem feltetlenul horgokat ertem. Ha igazan kozel vagy, az utesek legtobbszor szoba sem jonnek mar :) De mondjuk par valldobasert mar kihajitanak egy k-b edzesrol teljes joggal.

    En azert birom a kb-t, mert nagyon jo mozgaskulturat ad az alloharchoz, az uto-rugo sportok kozott, amiket eddig probaltam talan a legjobban.
  • HD JOHNNIE
    #63
    bocs de itt tiltakoznék!1.: van szabadharc a w.t.-ben méghozzá elég kemény! csakhogy ezt instruktori szinten művelik és nem pedig a diákokat eresztik össze!
    2: nem lennék biztos abban, hogy egy kick box vd w.t. küzdelemben a w.t.-s kerülne ki győztesen... Azonban úgy gondolom ez nem a te és nem is az én tisztem eldönteni:)
    3.: "aki elmondása szerint 2 éve kungfuzik, gondolom wt,"<--- kár lenne gy ember tudásából leszűrni az egész stilus jellegét, sztem! a másik, hogy egyáltalán nem biztos hogy wt volt az, sok más kung fu is van vannak más w.t. stilusok is: v.t. v.c stb.
    a lábsöpréssel nem tudod kirugni a w.t-s lábát, mivel támadó állásban az elülső lábon nincs testsúly, az már egy másik kérdés, hogy a srác nem alkalmazta helyesen...
    Természetesn elítélem azokat akik kérkednek tudásukkal és felesleges erőfitogtatásba mennek át! mindegy hogy w.t-s vagy más!
  • HD JOHNNIE
    #62
    Azt hiszem egy kicsit félreértettük egymást srácok :) 1. az edző kért meg engem illetve egy instruktortársamat, hogy tanítsuk, mert érdekli a w.t., tehát nem kioktatásról van szó:)2. ismeritek ezt a "" jelet????:)Egyetértek abban, hogyha akartak volna akkor kiszúrhattak volna velem, azonban azt el kell mondjam, hogy ezeknek a srácoknak nagy része nem találkozott még közelharcossal, ezért nem volt nehéz dolgom, habár volt egy két meglepetésben részem:)Kesztyűt a saját kesztyűmet használtam és azzal lehet fogni:) mivel ez szabadharc volt,így minden megengedett volt, persze az észszerűség határain belül:) tehát ha vki forduló rúgással próbálkozott akkor én megrugtam a hátát és szaladt előre az illető. versenyen bztos, hogy nem megengedett, de ez nem az volt. abban is egyetértek, hogy a kick box alapvetően versenycentrikus, ellentétben a wt-vel ahol nincsenek versenyek, mivel arra készít fel, hogy egy utcai szituációban meg tudd magad védeni:) volt egy wt-s srác, aki nagyon jól csinálta,a szabadharcot hihetetlen dinamizmussal csinálta, nem lehetett megfogni a srácot. aztán abbahagyta és ugy gondolta, hogy elmegy egy utcai harc versenyre... 2-3 embert legyürt aztán annyi...azokkal a védőfelszerelésekkel amiket ott kellett viselni, nem lehetett és nem is tudta érvényesíteni a wt technikák hatékonyságát, érthető, mert a wt nem erre van kitalálva... ráadásul havki földre került ment volna utána, mivel előszeretettel alkalmazta a földharcot, de itt nem volt engedélyezve... szóval hiába volt ő nagyon nagyon jó, nem ment vele semmire, mert korlátok közé volt szorítva. Természetesen tiszteletben tartok minden harcművészetet és küzdősportot, mert mindegyik nagyon nagyon jó a maga nemében!Nincs legjobb!Ezzel azt is akarom mondani, hogy az előző hozzászólásommal egy percig sem nézem le a kick boxot, sem pedig más küzdősportot!!de mint mondtam, nem nekem való:) Remélem sikerült tisztázni a félreértést!! :) Ti mit gyakoroltok/gyakoroltatok?
  • bens
    #61
    a kickboxosoknak gyorsabban tanulható, és hatékonyabb a belharcuk. gondolj csak a csapott felütésekre, horgokra... tény h kesztyűben a leghatékonyabb, de nem hinném h egy kungfus kedvéért levennék. de még kesztyű nélkül is szarráver 1 kickboxos 1 wt-st 20ból 19szer.
    az az igazság, h kb edzésen bunyóznak sokat, wt-n meg soha. és ha vki nem bunyózik, az nem fog megverni senkit se belharcban, se sehogy...

    nem akarok véleményezni 1 stílust sem, de épp tegnap jött le hozzám 1 srác, aki elmondása szerint 2 éve kungfuzik, gondolom wt, mert az a legnépszerűbb. küzdelem közben se védekezni, se támadni nem tudodtt. teljesen az alapokról kell kezdenie. a mozgása teljesen passzív, így bármikor bármivel el lehet találni. látszik rajta, h gyakorlatilag nem tud küzdeni.

    valóban könnyű felborítani a kickboxosokat, - egy jujitsusank. azonban ha 1 wtsen megcsinálsz egy lábsöprést alapállásából kifolyólag orrabukik. nekem legalább is ez a tapasztalatom.
  • Zsoldos
    #60
    Csak igy elkepzelem magam elott, ahogy 6 ev jitsuval meg par ev karatejjal elkezdenem oktatni a 4 danos kickbox edzomet.. Eleg valoszinu hogy lerugna az arcom, aztan lovak utan kotozve vegighuzna a főtéren. :) Amugy annyi igaz, hogy a kozelharcra vedtelenek, mert nem gyakoroljak, sokakat nagyon konnyu pl felboritani vagy egyeb "szabalytalan" (kick-box szabalyok azert eleg kotottek, es ok ugye versenycentrikusak) technikaval legyurni. Nekem is eltartott egy idobe, hogy leszokjak ezekrol. Hangsulyozom, ez light contact kb-ra igaz. Es van egy halovany gyanum, o is light-osokkal csinalta a wt magic-et. Konnyu bevetni egy hatekony kozelharc technikat ugy hogy kozben max simogatnak, es talalati pontokra hajtanak. Amugy van egy srac pl 20+ eve kickboxol es egy igazi ostehetseg. O pl rendesen immunis ezekre.

    Szoval Johnie, csak annyit mondok: probalj ki egy fullos nemkezdo kb -t aztan nezd meg, mennyire vered korbe a tarsasagot :)
  • bens
    #59
    igen, az alkalmazást a küzdőértékre értettem...
  • bens
    #58
    erősen kétlem h wt technikával körbeversz 1 kickboxos társaságot! főleg nem kesztyűben!
    hacsak nem 1 hete kezdték...
  • HD JOHNNIE
    #57
    na jah... mikor abbahagytam elkezdett hiányozni az edzés, így kiprobáltam a kick box-ot, az edzőt közbe wt-re tanítottam... :) mikor szabadharc volt,akkor mondta, hogyha lehet akkor fogjam vissza magam és ne nagyon alkalmazzak közelharci technikákat... mondanom sem kell, 5 év után úgy beidegződött a kezembe, hogy nem tudtam nem alkalmazni :) "körbevertem" a társaságot és abbahagytam... nem nekem való...
  • Zsoldos
    #56
    Szerintem nem kell oda annyi ido, hogy hasznalni tudj eztazt. Keves szamu technika van es azokat jol kigyurjak. De ha kuzdoertek kell, akkor nem az aikido ajanlott, annak elsosorban nem is az a celja. Egy haverom blackbelt aikidos szerinte a legjobb vmi 'agresszivabb' sporttal kezdeni es azokkal az alapokkal belevagni az aikidoba. (mint ahogy a 'nagyok' is ezt tettek anno)
  • bens
    #55
    wt után kicsit erős lesz az utcai harc, de hajrá.
    az aikido az szép dolog. csak sztem azt 12 évesen kell elkezdeni, hogy mondjuk 30-40 évesen alkalmazni is tudd.
  • HD JOHNNIE
    #54
    Hi! Jópár éve (sajnos) nem foglalkozom semmilyen harcművészettel, habár előtte 5 évig Wing Tsun-tam, ebből egy évet tanítottam. Viszont mostanság ismét érzem, hogy el kellene vmit kezdeni megint... Mi a véleményetek az utcai harcról (vagy K1?), illetve az aikido-ról??
  • LiPTON
    #53
    egyetértek. a sportolók, akik tényleg vmiféle "kikapcsolódásnak" érzik, ha elmennek edzeni, és nem nyűgnek tekintik az új kihívásokat, ők látják igazán + 1-1 sportágnak, harcművészetnek a szépségét. nem arról szól, hogy ki az erősebb, ki az eredményesebb versenyeken, hanem mennyire vagy kibékülve magaddal, mennyire vagy testben-lélekben felkészülve 1 küzdelemre... legyen az páston, v az élet bármely terén - én ezt gondolom a harcművészetekről 4 év Taekwon-Do után. (most már 1 éve kívülállóként)
  • peacyg
    #52
    Igen-igen azt gondoltam. Pl van a Takács Attila kempoban 4. DAN-os, de már Jitsuban is DAN-os, nyilván azért is nyerte meg tavaly a ketrecharcot is, meg azért ilyen jó, mert jitsuzott is. Persze a kempo is tanít földharcot, de úgy látszik önmagában az kevés.
  • Zsoldos
    #51
    Sztem jo a kempo. A dojonkban(jitsu) is jo velemenyek vannak rola. Bar ha foldharcolra is akarsz gyurni, nem art kiegesziteni vmivel, alloban eros.
  • peacyg
    #50
    viszonylag új klub, 2003 decemberében alakult azt hiszem...
  • bens
    #49
    azt nem vágom...
  • peacyg
    #48
    Budapesten a Városi Szamurájok dojoban (XI. ker. Villányi út 5-7. Szent Margit Gimnázium)
  • bens
    #47
    hol kempozol?
  • peacyg
    #46
    Köszönöm a válaszokat. Én is hasonlóan látom a dolgokat, mármint szerintem az a lényeg mindenkinek, hogy olyan harcművészetet válasszon, ami nagyon tetszik neki (és ez lehet akár a kungfutól a sumoig, teljesen mindegy, hogy mi), nem nyűg hanem öröm edzésekre járni. Én ezt megtaláltam a kempoban. Örülök, hogy sokan látják így.
  • Flower
    #45
  • Ahhoj
    #44
  • Flower
    #43
    Aki más sportágat fikázik, az nem igazi sportoló, mert ha az lenne tiszteletben tartaná a többi sportot.
  • bens
    #42
    alapból ne foglalkozz az olyanokkal, akik más stílust fikáznak.
    ezt tudom tanácsolni.
    sztem a kempo jó dolog (habár nem kempozok rendszeresen).
  • peacyg
    #41
    Lehet, hogy szétoffolom a témát és nem is küzdősportról írok, hanem harcművészetről, de azért leírnám kérdéseimet és véleményemet. Sok helyütt hallottam, olvastam, hogy a jitsusok(mindegy, hogy brazil vagy tradicionális), a thai-boxosok eléggé lenézik a kemposokat. Namost ugye sokan mondják, hogy a hatékony harcművészethez kellenek ütések, rúgások, földharc, önvédelem, ugye ezek elengedhetetlenek. Mivel ezt a kempo mindet oktatja, ezért kérdezném egy hozzáértőtől, hogy miért "fikázzák" ennyire a kempot az említett harcművészetek képviselői? Még nem régóta kempozom, de nagyon tetszik és ezért is szeretném tök komolyan kérdezni...
  • Flower
    #40
    Manapság annyit lehet hallani a bundákról...
  • Hatton
    #39
    Hy all

    Mit szóltok Kótai Misi meccséhez szerintem elég gáz(nagyon szar)volt!!!
    Nem egy világbajnokhoz méltóan boxolt.
  • bens
    #38
    ez nem annyira küzdősport : )
  • dankaa
    #37
    Nézzétek meg!
  • Flower
    #36
    Már semmit...sajnos. Igen ritkán kondi terem vagy úszás.
    Régen: judo, karate, atlétika, úszás.

  • bens
    #35
    egyébként Te mit sportolsz?
  • Flower
    #34
    Gondodlom :)
  • bens
    #33
    hát, ami azt illeti szükség esetén vissza is szolgátatta : )
  • Flower
    #32
    Grat az éremhez. Aki nyert, jó nagy mokkát szerzett :)
  • bens
    #31
    http://www.freeweb.hu/wadokarate/hirek/Hirek0511f/Open.jpg

    bal oldali innenső=én
  • bens
    #30
    WKC nem WKF. tudod, mint a boxban. két külön szervezet, szabályrendszer...
  • Flower
    #29
    Most nézem, h nov 20ig lehet nevezni. Akkor hogy szereztél 3. helyezést?
    Info
  • bens
    #28
    köszi : )

    amúgy jövő héten is lesz versenyem, azután meg kickbox ob, szal lehet még szurkolni... ; )