747
Bírkozás, K-1, Karate, Ketrecharc, Kick-Box, Kung-Fu, Thai box, Francia box, Judo, Ökölvívás ... stb
  • bens
    #187
    http://www.kickbox-pest.hu/
  • imp99
    #186
    Igaz hasonló fórumban feltettem de hátha itt is tud vki tanácsot adni, Budapesten keresek thaiboxos helyeket... előre is köszi....
  • Brolly
    #185
    Azért akarok, csak msot nem tok, mmert olyan érzékeny hogy egyet nem tok rúgni, naon halál.
  • bens
    #184
    akkor edzél sokat sípcsontra h amikor részegen oszloppal találkozol akkor porrá tudd zúzni könnyedén... -.-
  • Brolly
    #183
    Veszélyes hely, nem veszélyes egyáltalán oszlop az meg mindenhol van.
  • bens
    #182
    ezen nem lehet segíteni... ne igyál veszélyes helyen
  • Brolly
    #181
  • peacyg
    #180
    Nemtom nekem nem kellett rá semmi, pedig manapság bebaszva én is ráküldök egy-két villanyoszlopra meg ajtófélfára és nem igazán fáj. Mondjuk küzdelemhez szerintem is érdemes a sípcsontvédő viszont én személy szerint nem küzdelemhez nem ajánlom a fejlődés érdekében.
    Amúgy meg vegyél fel részegen is sípcsontvédőt :D
  • Brolly
    #179
    Hát csak nekem nem az edzés a fő ok hogy ilyen lett a sípcsontom, hanem egy-két tábla és persze a pia. Meg combra is jó lenne, hogy hamarabb gyógyúljon.
  • bens
    #178
    ez egy fasza kis cucc...a neve: sípcsontvédő.
  • bens
    #177
  • Brolly
    #176
    Hali!
    Azt szeretném kérdezni, hogy nincs vmi kenőcs vagy vmi iylesmi, amit kenhetek a combomra v. sípcsontomra, mert pl. már sípcsontom már vagy 1 hónapja naon érzékeny. és sose múlik el, mert vagy beütöm, vagy megrugják, és már a f*szom ki van vele.
  • HD JOHNNIE
    #175
    még szerencse!:)
  • bens
    #174
    ügyesen el kell szaladni :-) azért nem büntetnek meg.
  • HD JOHNNIE
    #173
    na igen... ez a morbid az egészben... gyakorlatilag felvetődik a kérdés, hogy akkor mi a francnak tanulunk önvédelmet (mmint ha önvédelem szempontjából nézzük a dolgot), mert ugye egy egy ilyen adrenalinbomba alkalmával simán nyomorékká tehetünk akárkit... és persze a mi fejünket veszik... szal fasza! Nekem egyébként nem volt konkrétabb esetem, vagy ha volt is akkor nem emléxem rá
  • Zsoldos
    #172
    Egyszer nagyon ramindult valami helyi kemenylegeny az Ors kornyeken. Hat o sem a nyaron barnult le.. A penzemet akarta es elkezdett lokdosodni meg nyulkalni. Pont jo volt a helyzet egy izuletfesziteshez, amit nemreg gyakoroltam orrverzesig egy jitsu vizsga miatt. A csukloja es a konyoke sinylette meg, bekonnyezett a szeme, jajongott aztan elfutott. Nem tudom, hogy szakadt-e valamelyik szalagja, eleg erosen megrantottam az adrenalin miatt.

    Mondjuk igy utolag rendesen beparaztam, mivel ha korhazba kuldom vagy megnyomoritom, en megyek a sittre, hiaba onvedelem volt..
  • bens
    #171
    volt rá példa h felismertek, de rövid távon nagyon gyorsan tudok futni :-)
  • peacyg
    #170
    Igen én is laktam olyan környéken... Vagyis még mindig ott lakom, csak a balhésok többségét lecsukták és kiköltöztették. De valahogy engem sose támadtak be, szerencsémre. Viszont sok haveromat igen... Egy kérdésem van: szal miután egyet helybenhagytál, később amikor láttad ill találkoztatok, mit szólt vagy hogy állt hozzád? Nem akart jobban megver(et)ni?
  • bens
    #169
    mivel elég balhés környéken laktam 18 éves koromig (4 szomszédból 3 cigány, 1 román, és ez az arány úgy az egész környékre igaz volt) ezért kb. 20szor támadtak meg az utcán úgy 8tól 18 éves koromig. mivel a cigányok általában 8-10 fős bandákban támadnak, nem sok esélyed van ellenük. egy-két eset volt amikor győzteskét kerültem ki a bunyóból. egyszer történt, h a bőrkabátos cigó a falhoz nyomott és pénzt kért. mondtam, h ok-ok, csak hagyja h elővegyem a tárcámat. hátralépett, én pedig amilyen erővel csak bírtam (akkor thaiboxoltam 2 éve) combon rúgtam sípcsonttal. a csávó nem számított rá, és elesett, amit kihasználva elfutottam.
    egy másik esetben ketten szorítottak falhoz és az órámat akarták lecibálni. akkor konkrétan bunyó lett a dologból, és én győztem.
    az esetek 80%-ával viszont nem dicsekedhetek, mert akkor reménytelenül nagy volt az erőfölényük. két dolgot tehetsz: megpróbálsz elfutni, ami ha nem sikerül mégjobban elvernek, vagy odaadod nekik az órádat, pénzedet... és akkor békénhagynak. egyszer anyámat támadta meg 7 cigánygyerek, és pechjükre épp láttam az ablakból. leszaladtam egy seprűnyéllel, és egyet fejbevertem. a többi elszaladt, az az egy kicsit szédelgett a földön és késöbb szaladt el.
    szerencsére most nyugisabb a környék, de máig nem bírom idegekkel amikor vki a cigányokat védi. hogy ugyan olyan emberek...
    nem ugyan olyanok. erőszakosak, balhésak, és a vérükben van az aljasság. lehet h van 1000ből egy aki normális, de azt lehet mondani h az átlag nyugodtan nevezhető bűnözőnek. aki lakott már ilyen környéken az tudja miről beszélek.
  • HD JOHNNIE
    #168
    elintézted őket egy csáknóriszospörgőrúgással?
  • PESK
    #167
    hogy történt? :DDD
    nekem is lehetett volna de nem vok énse az aa balhés figura !!!!
  • peacyg
    #166
    hogy történt? :)
  • HD JOHNNIE
    #165
    "volt már vaakinek olyan szituációja az életben, hogy alkalmaznia kellett a harcművészeti tudását? ha igen, hogy történt?"
    Szóval hogy történt? :)
  • bens
    #164
    volt
  • peacyg
    #163
    lett volna rá alkalmam, de nem vagyok az a balhés fajta, úgyhogy szóban elrendeztem mindig... úgyértem, ha verekedős fajta lennék, akkor már sokszor lett volna teljesen jogos egy-két combos... Neked volt már?
  • bens
    #162
    volt már vaakinek olyan szituációja az életben, hogy alkalmaznia kellett a harcművészeti tudását? ha igen, hogy történt?
  • peacyg
    #161
    jaja, észrevettem
  • Anotino
    #160
    keverted a karateval
  • PESK
    #159
    igen az 1 kyunál olvastam
  • HD JOHNNIE
    #158
    sztem meg az 1 kyu-hoz irta hogy piros... vmi félreolvashattál Pesk
  • bens
    #157
    nyilván azért nincs nálatok lila, mert neked a wako-nál van csak fokozatod. de ezt így is írtam. 4kyu: ickaa-lila, wako-kék.
    hol írtam h 1 dan piros??
  • bens
    #156
    most vagy én vagyok teljesen hülye, vagy át akarsz verni, vagy nem tudom...

    melyik hsz-ben van a hiba?
  • PESK
    #155
    Bans ezt nem azért mondom de 3szor irtad le és mind a 3szor máshogy
    1: 4 kyuhoz lilát meg az 1 danhoz pirosat
    2: 1dan piros
    3: a kettő kombinálva
    nahh mind1 lehet én tom rosszul de nálunk nincs lila meg piros se.
    Ha én tévedtem volna akkor elnézést, mert te egy sokkal nagyobb fokozatú harcos vagy mint én és nem szeretnék okoskodni!!!
  • bens
    #154
    "kickbox:
    ICKAA -- WAKO
    10-9 - fehér
    8 - citrom
    7 - citrom + 1csík
    6 - zöld
    5 - kék
    4 - lila -- kék +1csík
    3-2 - barna
    1 - piros
    1-10dan fekete, csíkokkal"

    ezt írtam.
  • peacyg
    #153
    köszi mindenkinek aki leírta, ez a téma mindig is érdekelt
  • peacyg
    #152
    az, hogy a másik hszedben az 1-hez is barnát írtál :)
  • peacyg
    #151
    shotokanban nem hiszem, legalábbis amelyik ágát én űztem abban nem, mert ott 7 kyusan zöld öves voltam, és nem volt narancs öv...meg asszem lila se
  • bens
    #150
    sztem jó. mi a hiba?

    10-9: fehér
    8-7: sárga
    6: zöld
    5-4: kék
    3-2: barna
    1: piros
  • PESK
    #149
    Bens sztem a WAKO kick box fokozatokat nem jólirtd le!!
  • bens
    #148
    lásd: karate #144 (shotokanban asszem ugyanez)