Bírkozás, K-1, Karate, Ketrecharc, Kick-Box, Kung-Fu, Thai box, Francia box, Judo, Ökölvívás ... stb
  • HD JOHNNIE
    #62
    Azt hiszem egy kicsit félreértettük egymást srácok :) 1. az edző kért meg engem illetve egy instruktortársamat, hogy tanítsuk, mert érdekli a w.t., tehát nem kioktatásról van szó:)2. ismeritek ezt a "" jelet????:)Egyetértek abban, hogyha akartak volna akkor kiszúrhattak volna velem, azonban azt el kell mondjam, hogy ezeknek a srácoknak nagy része nem találkozott még közelharcossal, ezért nem volt nehéz dolgom, habár volt egy két meglepetésben részem:)Kesztyűt a saját kesztyűmet használtam és azzal lehet fogni:) mivel ez szabadharc volt,így minden megengedett volt, persze az észszerűség határain belül:) tehát ha vki forduló rúgással próbálkozott akkor én megrugtam a hátát és szaladt előre az illető. versenyen bztos, hogy nem megengedett, de ez nem az volt. abban is egyetértek, hogy a kick box alapvetően versenycentrikus, ellentétben a wt-vel ahol nincsenek versenyek, mivel arra készít fel, hogy egy utcai szituációban meg tudd magad védeni:) volt egy wt-s srác, aki nagyon jól csinálta,a szabadharcot hihetetlen dinamizmussal csinálta, nem lehetett megfogni a srácot. aztán abbahagyta és ugy gondolta, hogy elmegy egy utcai harc versenyre... 2-3 embert legyürt aztán annyi...azokkal a védőfelszerelésekkel amiket ott kellett viselni, nem lehetett és nem is tudta érvényesíteni a wt technikák hatékonyságát, érthető, mert a wt nem erre van kitalálva... ráadásul havki földre került ment volna utána, mivel előszeretettel alkalmazta a földharcot, de itt nem volt engedélyezve... szóval hiába volt ő nagyon nagyon jó, nem ment vele semmire, mert korlátok közé volt szorítva. Természetesen tiszteletben tartok minden harcművészetet és küzdősportot, mert mindegyik nagyon nagyon jó a maga nemében!Nincs legjobb!Ezzel azt is akarom mondani, hogy az előző hozzászólásommal egy percig sem nézem le a kick boxot, sem pedig más küzdősportot!!de mint mondtam, nem nekem való:) Remélem sikerült tisztázni a félreértést!! :) Ti mit gyakoroltok/gyakoroltatok?