747
Bírkozás, K-1, Karate, Ketrecharc, Kick-Box, Kung-Fu, Thai box, Francia box, Judo, Ökölvívás ... stb
  • HD JOHNNIE
    #147
    Wing Tsun Kung Fu (Mivel a W.T. szó jelentése Gyönyörű Tavasz, ezért itt a pólóra vart himzett szilvavirágmotívum szine ad felvilágosítást.)

    1. Fokozat: Fekete - Kezdő
    2. Fokozat: Piros - Kezdő
    3. Fokozat: Narancssárga - Kezdő
    4. Fokozat: Citromsárga - Kezdő
    5. Fokozat: Világoszöld - Középhaladó
    6. Fokozat: Sötétzöld - Középhaladó
    7. Fokozat: Kék - Középhaladó
    8. Fokozat: Lila - Középhaladó
    9. Fokozat: Arany hímzés fehér belsővel - Haladó
    10. Fokozat: Ezüst hímzés fekete belsővel és ezüst peremmel - Haladó
    11. Fokozat: Ezüst hímzés fekete belsővel és aranyozott peremmel - Haladó
    12. Fokozat: Arany hímzés fekete belsővel és aranyozott peremmel - Haladó
    Mesteri fokozatok: Arany hímzésű fokozatjelek vmint csíkokkal jelzett uniformis
    Kezdőknél fehér egyenpóló, haladóknál ugyanez csak fekete szegéllyel, az instruktoroknak fekete egyenpólójuk van.
  • peacyg
    #146
    valóban egy kicsit meg van variálva :D
    még a shotokanra lennék kiváncsi, mert régen azt toltam, csak már elfelejtettem a fokozatokat... :(
    Azt tudom, mert megtaláltam a budo passomat, hogy 7 kyuig jutottam, meg hogy az zöld öv volt asszem. De shotokanban hogy van pontosan? :)
  • Anotino
    #145
    ju-jitsu

    6 kyu - feher
    5 kyu - citrom
    4 kyu - zold
    3 kyu - kek
    2 kyu - barna
    1 kyu - barna
    x dan - fekete + x db csik
  • bens
    #144
    nem nagyon bírom, amikor ennyir variálják a fokozatokat. ez már felesleges.
    amúgy az én stílusaim így néznek ki:
    karate:
    10-9 kyu - fehér
    8 - citrom
    7 - narancs
    6 - zöld
    5 - kék
    4 - lila
    3-2-1 - barna
    1-10 dan fekete, csíkok nélkül

    kickbox:
    ICKAA -- WAKO
    10-9 - fehér
    8 - citrom
    7 - citrom + 1csík
    6 - zöld
    5 - kék
    4 - lila -- kék +1csík
    3-2 - barna
    1 - piros
    1-10dan fekete, csíkokkal
  • peacyg
    #143
    Kiváncsi lennék más stílusok hivatalos öltözékére, úgyértem, fokozatokból adódóan az övszínekre. Tudom, sokat megtalálnék a neten, de sajna sokat nem. Ezért kérdezem. Kezdem én, Zen Bu Kan Kempo:
    12 kyu - fehér öv
    11 kyu - ciromsárga öv
    10 kyu - narancssárga öv
    9 kyu - zöld öv
    8 kyu - kék öv
    7 kyu - lila öv
    6 kyu - lila öv, barna csúcs
    5 kyu - barna öv, fehér csík
    4 kyu - barna öv, fehér csík, fekete csúcs
    3 kyu - barna öv
    2 kyu - barna öv, fekete csúcs
    1 kyu - barna öv, fekete csík
    1 DAN - fekete öv

    persze az öltözék színe is változik egy-két helyen...na de ilyen formába kérném szépen, ha lehet.
  • bens
    #142
    úgy. : |
  • m1c1mack0
    #141
    ugylatszik nem:)
  • bens
    #140
    jön vki szegedre a kickbox világkupára májusban?
  • Brolly
    #139
    ok ok ok
  • HD JOHNNIE
    #138
    pontosabban fogalmazva az érzőidegek ingerfelvevő érzékenységét csökkented vele Egyébként meg butaságnak tartom...
  • m1c1mack0
    #137
    az ideget nem ölöd ki belőle ez hülyeség csak a fájdalom küszöböd tolódik ki tőle
  • Goth
    #136
    de ha már ezt csinálod bújj el valahova jól mert hülyének néznek :DD
  • bens
    #135
    valóban nincs sok értelme. ezt a módszert mindig is baromságként kezeltem. erősebbet nem tudsz tőle rúgni és a csont megerősödni nem fog tőle. akkor már inkább zsákolás, és megerősödik a csont, fejlődik az izom és az érzőidegek is hozzászoknak.
  • Brolly
    #134
    ok
    köszi
  • peacyg
    #133
    ez pedig hatásos... nekem pl azt mondták, hogy: fogsz egy pezsgősüveget (üreset leginkább ;) ) és azt gurigatod, húzogatod a sípcsontodon és amikor kezd feldagadni, nem túl erősen elkezded ütögetni. Ez kb 10-15 perc és kb 2-3 hétig kell csinálni ahhoz, hogy elérd a kívánt hatást. De amúgy szerintem hülyeség, mert ha jársz rendesen edzésre akkor egy idő után úgyis kevésbé érzed a fájdalmat.
  • Brolly
    #132
    Hy all!
    Lenne egy elég hülye kérdésem, lehet hogy bolondnak néztek majd, de engem érdekel, hogy hogy lehet kiütni a sípcsontból az ideget?Mert én azt is hallottam, hogy fogsz egy seprűnyelet és rászorítod erősen a sípcsontodra és le fel, de nekem azon kívül hogy vérzet meg lett egy halvány fehér csík azon kívül semmi nem változott, és abbahagytam meguntam, meg feleslegesen nem csinálom.Nincs rá vmi jobb módszer?
  • shala
    #131
    heti 4 edzésem van
  • HD JOHNNIE
    #130
    én Wing Tsun-t nyomtam 5 évig, heti két alkalommal volt edzés és a kérdésedre válaszolva: igen barátom tanítanak sokmindent ott is :)
  • Sharks
    #129
    Hello!
    Èn azt szeretném kérdezni, mondjuk aki kungfuzik hány edzésre jár egy héten és miket csináltok ott, valamit biztos tanítanak ott is gondolom??????????
  • shala
    #128
    az a baj az itthoni kungfuval, hogy hiába jársz le edzésre, nem tanitanak meg verekedni, lehet, hogy gyors leszel,ügyes leszel és elméletileg király, ha nem tanulsz verekedni, ugyis levernek rögtön, ezért jobb a box stbstb, de mint sportot sokkal többre értékelem a kungfut. Én 5 éve kungfuzom, jelenleg shaolin-t tanulok és pont a fentebb emlitett okok miatt járunk el közülünk jópáran sanda edzésre is, ahol végülis csak harc megy semmi varázslás, a kettő jól kiegészíti egymást egyenlőre :)
  • Goth
    #127
    xDD
    akkor bolond volt a srác -.- a wt-nek nem sok köze van a csíhez meg egyéb meséhez.
    Bár vannak ilyenek akik túlmisztifikálják a dolgokat. nameg az meséli bele a dolgokba a csít aki nem ért hozzá.
  • bens
    #126
    akkor nem jól használtad a csít! :-D
  • m1c1mack0
    #125
    nem a de a kezem utana bekekult:)
  • bens
    #124
    és legalább leszakadt a zsák? :-)
  • m1c1mack0
    #123
    en a multkor zsakoltam egyutt egy Wt-ossal o mutaott egy ilyen fura utest es o magyarazott a csi rol (szal ha arrol magyarazott akkor csak van hozza koze)
  • HD JOHNNIE
    #122
    valahol összekapcsolódott a csi és a harcművészet szócska... nemkéne... :)
  • bens
    #121
    a belső energia (csí) irányítása nem stílustól függ. egy kickboxoló is tudhatja használni attól még h nem tanítják kickbox edzésen.
  • peacyg
    #120
    ezzel a csi-s dologgal nem értek egyet...kempo is harcművészet és szó nincs ilyesmiről, jó lehet, hogy nagyon magas szinten van, de amúgy nincs...
  • HD JOHNNIE
    #119
    Akkor most én jövök :D Az én olvasatomban a harcművészet kifejezés egyet jelent az adott stilus vagy küzdősport adta/nyújotta életformával... magyarán: a thai boxot is lehet harcművészetnek tekinteni és én speciel annak is tekintem.
  • bens
    #118
    sztem meg minden küzdősportban megvannak ezek az elméletek, csak nem misztifikálják annyira túl.
    pl. egy ütés elöl való kitérést, ellentámadást, az ellenfél lendületének felhasználását ugyanúgy tanítják egy boxolónak, mint egy kungfusnak vagy aikidosnak, csak más módszerekkel.

    mi az a víz-elv? hagy tanuljak vmit én is...
  • Goth
    #117
    A Wt-ben pl. szó nincsen csíről.
    Szerintem attól harcművészet valami, hogy egy bonyolult és összetett rendszere van.
    Küzdősportokban nincs olyasmi hogy víz-elv, középvonal-elmélet stb.
  • bens
    #116
    való igaz h a sport-jellegű stílusok nem koncentrálnak az olyan dolgokra, mint a "csí" irányítása, de ezen a szinten, ahogy mi gyakoroljuk, nem is lehet kifejleszteni ilyesmit. heti 3-4 edzéssel elsajátítható a mozgás meg néhány technika. és ha a valódi harci értéket nézzük, ebben inkább a sport-jellegű stílusok a jobbak.
  • m1c1mack0
    #115
    A harcmuveszet szerintem valmai olyasmi ahol a harc mentalis reszere fektetik a hagsulyt.Tudom ez most nagyon le egyszerusitve hangzik de nehez megfogalmazni a kulombseget amit erzek a 2 szo kozott.(pl thai box,box,kick box,birkozas edzesen nem sok szo esik a "csi" rol mig a harcmuveszetek nagyresze pedig erre koncentral)

    nem igazan sikerult kifejezni magam de nagyjabol lehet kapisgalni mire gondolok:)
  • bens
    #114
    hogyan fogalmaznád meg a harcművészet és a küzdősport közti külömbséget?
  • m1c1mack0
    #113
    hehe en olyan helyre jarok ahol egyszerre van a Wt sek és a thai boxosok nak az edzes egy teremben de külön.A Wt teljesen más mufaj szerintem nem is lehet igazan a thaiboxal osszeshasonlitani az ikabb "harcmuveszet" mig a thai box "kuzdosport".
  • bens
    #112
    hát én úgy vagyok vele, h majd a tolószékben aztán a sírban pihenek eleget, addig meg nem érdekel (meg utána sem). mondjuk rúgni egyre kevésbé tudok full erőből, és ez versenyen elég szar.
    lehet h kifejlesztek egy stílust gerincsérveseknek :-)
  • HD JOHNNIE
    #111
    jah... nekem 2 is van, műteni is kellene, de nincs az az isten, hogy én kés alá feküdjek, viszont óvnom kell az eséstől mert lebénulhatok... ez magában foglalja azt is, hogy max csak sakkozhatok vagy uszhatok... Tudom, sokan a sérvük ellenére is sportolnak, amit nem tartok rossz dolognak, de ez egy időzített bomba...
  • bens
    #110
    ajjaj, az nekem is van. elvileg 4 éve nem szabad sportolnom :-)
  • HD JOHNNIE
    #109
    nem... sajna gerincsérvem van, így maradok a nézésnél...
  • bens
    #108
    megnézném azt a videot.
    főleg azt, h valóban wt-technikát alkalmazott-e a küzdelemben.

    szoktál indulni amúgy ilyen kickbox versenyeken, vagy csak nézőként jöttél volna?