748
Bírkozás, K-1, Karate, Ketrecharc, Kick-Box, Kung-Fu, Thai box, Francia box, Judo, Ökölvívás ... stb
  • bens
    #228
    én zsákolni szoktam meg ilyen alapgyakorlatokat (fekvőtámasz, hasprés, húzóckodás...) speciális erősítő gyakorlatok sztem a küzdősportban nem kellenek. esetleg a judoban, vagy bírkózásban jó, ha valaki néha súlyzózik, de pl kickboxban csak lassít.
  • almafank
    #227
    Váltsunk témát ;) Ti miket csináltok erősítésre?
  • Goth
    #226
    Igen, a shaolinnal ez a helyzet.
    Bár ha shaolinosként full contactban versenyzik valaki és azt a néhány ütő és rugó technikát fejleszti hatékonyra aminek semmi köze a shaolinhoz, akkor is lehet jó harcos... max nem lesz sok a küzdőstílusában a shaolinból. Ahhoz hogy menjenek folyékonyan az összetett technikák reflexszinten, évtizedek kellenek.
    A WT-ben az a jó, hogy jóval kevesebb gyakorlás is elég; pl. jónéhány ütésre és rúgásra úgymond "beleivódik" az emberbe a reakció... már nemis tudnék rájuk máshogy reagálni ha akarnék se, mert az ember kezei hamarabb megadják a választ, minthogy gondolkodna.
  • bens
    #225
    nekem nem az a bajom a WT-vel h nincs harci értéke, mert attól még lehet szeretni egy stílust, meg nézhet ki jól. pl én szeretem a karatéban a formagyakorlatokat, mert jól néznek ki, és bemutatókon általában azok fogják meg az embereket. a baj akkor van, amikor egy WT-s úgy gondolja h a stílusa többet ér, mint bármelyik tradícionális harci stílus.
    persze mindemellett elhiszem, h létezhet olyan mester, aki pl a kungfu technikákat képes hatékonyra fejleszteni, napi 10 óra gyakorlással, de h ilyen mester nem él európában, az biztos. ugyanis a kungfut nem heti 3-4 edzésre fejlesztették ki az ősök. ha valakinek naponta csak 1-2 órája van az edzésre, akkor többet ér egy kickbox-al, ahol megtanítják valódi bunyóra.
  • juzosch
    #224
    Na igen, a 60 éves shaolin-papok már lehet készségszinten tudják ezeket alkalmazni valós helyzetben is:)
  • juzosch
    #223
    Nem olyan rég sok időt eltöltöttem azzal, hogy találjak valamit, ami alátámasztja, hogy a wt jó lenne, de SEMMI sincs. Se egy video, se bármilyen eredmény. Tehát ne dobálózz itt nekem a 0,5%-aiddal. De bemutatón, és filmekben elismerem, hogy tényleg szép.

    Egyébként meg még csak le sem szóltam eddig, csak azt mondtam, hogy a lehető legidiótább módon ítélte meg az egészet a leendő rendőr-gyerek, szal nem tudom miért kéne a szavára adni.
  • Goth
    #222
    a bemutatón működik ha tudod hogy honnan támadnak, tehát akkor is működnie kell, ha nem tudod -> azért kell sokat gyakorolni, hogy ezt elérje az ember.
    Mennyit wing tsunoztál?
    És hányan voltak? :p
  • almafank
    #221
    "Tudod mit szolgál egy harci bemutató?
    Egy stílus harci szituációkban való hatékony alkalmazásának bemutatását."
    no igen, de attól még igazi harci szitukban a wt-sek nem tudják alkalmazni a tudásukat, a bemutatóra felkészülnek, tudják hogyan fognak rájuk támadni... de az utcán szétverik őket 5 mp alatt, mert a védelmük szart sem ér és a formákat sem lehet alkalmazni na de majd megérted ha összekerülsz néhány cigoval az utcán. -ezeket nem csak ugy mondom, wing tsunoztam és hidd el nem ér semmit valós helyzetbem!
  • peacyg
    #220
    Én se mondom, hogy a kempo a legjobb, annak nincs párja stb stb Annyi van, hogy én nagyon szeretem és számomra, ismétlem számomra ez a legjobb, mivel ebben találtam meg önmagam. Imádom csinálni. Mindenki másban találja meg önmagát, ezzel nincs is semmi baj, csak azért az egy kicsit durva, hogy kimondja egy hm-re, hogy az a legjobb a világon. Márcsak azért is durva, mert ilyen harcművészet nem létezik. Egyáltalán milyen szempontok alapján lehetne vizsgálni...
  • peacyg
    #219
    Én meg aztán főleg nem ítélek el semmit, csak akkor ezt fordítva is elvárom mindenkitől. Azért illesztettem be azt az idézetet.
  • Goth
    #218
    Tudod mit szolgál egy harci bemutató?
    Egy stílus harci szituációkban való hatékony alkalmazásának bemutatását.
    Namármost ha a rendőrbácsik látják, hogy ezek a technikák egy valós szituációban nem működnének, akkor rámondják, hogy szar.
    De ha felismerik, hogy jéééé, valóban itt az egésznek a trükkje, akkor valóban csak lesni fognak.
    A balettáncos hasonlat pedig nem volt a leg megfelelőbb, mert egy bemutató a harci szituációkra épül és nem a technikák látványosságára, ami egyébként sem a WT erőssége.
    "majd ha már nem csak 'készül' rendőrnek, hanem már az is lesz, akkor valszeg ő is rá fog jönni, ha nem teljesen elvakult."
    Na ezt nevezik teljesen elvakultságnak, az alaptalan, általánosító és megfelelő tapasztalat hijányában való negatív minősítést bizonyos dolgokkal, stílusokkal szemben. Ez olyan óvodás szintű "csúnya vagy Laci, nem szeretlek" dolog. Nem tudom, honnan veszik itt az emberkék, hogy harcban a WT nem működik. De igaz, ez már sokszor meg lett tárgyalva. Nem működik, mert küzdöttetek xy wt-s gyerekkel (kezdővel) a 2000 közül, és a mae geri becsúszott a láncütés alá. küzdöttetek, láttatok 10 wt-st küzdeni: Az az egész 0.5%-a.
    0.5% elég szerintetek az általánosításra?
    Olyan nincs hogy alapból elítélem, mert nagyon nem vagyok benne a rendszerében.
    Nem ítélem el pl. a karatét, csak annyit mondok hogy amikor karatéztam, koromhoz képest keményebb izmaim voltak, de nem tanított verekedni. Most viszont tudom magamról hogy mennyit fejlődtem mióta elkezdtem.
  • juzosch
    #217
    Kulcsszavak: "rendörnek készülök", "mikor bemutatóztunk".

    Egy rendőrnek verekedni kell tudnia, nem bemutatózni, ezzel az erővel balettezhet is, akkor is lesnek a többiek.
    Na majd ha már nem csak 'készül' rendőrnek, hanem már az is lesz, akkor valszeg ő is rá fog jönni, ha nem teljesen elvakult.
  • bens
    #216
    nyugi, az 50edik ilyen WT-s megnyilvánulás után már te sem fogsz meglepődni.
    tudod ha telebeszélném a tanítványaim fejét, h a stílus amit gyakorolnak magasan jobb mint a többi, és amúgy "mindenki bekaphatja" valszeg én is el tudnám ezt érni. csak vigyázni kéne nehogy belekeveredjek egy igazi bunyóba.
    másfelöl itthon szegeden én minden szerdán szoktam rendőrökkel edzeni a RTE keretein belül és elég rossz a vélemény a WT-ről. szal sztem ez a srác kissé túllihegi a dolgot.
  • bens
    #215
    biztos kemény csávók...
  • peacyg
    #214
    Nem azt mondom, csak hogy így hogy a francba lehet nyilatkozni egy stílusról? Én egyáltalán nem azt mondom, hogy szar. Soha nem is mondanám, csak a nagyképűségről beszélek. Egyébként nyilván nem így van minden esetben, de hirtelen felindulásból muszáj volt beraknom.
  • Goth
    #213
    és hol itt a logikus párhuzam? Szal ebből azt veszem ki, hogy bensnek igaza van hogy a WT rossz, mert egy leendő rendőr túl büszke a stílusára. Az az igazság, hogy egy ilyen vélemény magát a stílust a legcsekélyebb mértékben sem minősíti, nemhogy negatív irányba =)
  • peacyg
    #212
    Ezt olvastam egy másik fórumon:

    "Hi!
    Wing-Tsun Kung Fu szerintem messz legjobb harcmüvészet és mindem harcművészetet leköröz..De szerintem itt senkinek sem kell bemutatni...
    Én lassan 4éve tanulom a sulimban (rendörnek készülök) és elmondhatom A katonák csak lestek mikor bemutatóztunk..."

    Éérdekes. Szerény véleményem szerint egy igazi harcművész ilyet nem ír. És ilyenkor kezdem felfogni, hogy bens-nek tényleg igaza van a Wing Tsun és Máday si-fu kapcsán...
  • peacyg
    #211
    mármint azt tudom, hogy az eskrima mi, de ez a dogbrothers, hogy minden eshetőséget tanít (bjj, thai box stb stb) ez furcsa nekem...
  • peacyg
    #210
    ez szép és jó, de mi ez?
  • almafank
    #209
    Dog Brothers
    Mi a véleményetek erről a rendszerről?
  • Brolly
    #208
    Most kezdet el mma-zni, és már 31. lesz meccse, főleg egy elsőszámú sztárral, ez nem normális.
  • grebber
    #207
    lol semmi elolvastam de nagyon.

    "Majoros a K1-ben is kipróbálja magát

    Majoros István, olimpiai bajnok birkózó a napokban aláírta szerződését a debreceni székhelyű FSPU Hungary promóciós céggel, így immár minden akadály elhárult, hogy valóra válthassa élete egyik álmát, azaz részt vehessen a K1-ben.

    Az athéni ötkarikás játékok aranyérmese már régóta szerette volna kipróbálni magát ebben a küzdősportban, ráadásul éppen abban a szabályrendszerben - MMA-ben -, amely talán a legközelebb áll a stílusához.

    Az MMA-ban ugyanis a már jól ismert - kickbox alapjaira épülő - K1 szabályrendszer mellett engedélyezett a földharc is. Egy mérkőzés alapesetben 2x5 percig tart, a versenyzők nyitott kesztyűben vívnak meg egymással. Az nyilvánvaló, hogy Majoros a birkózás technikai alapjaival tökéletesen tisztában van, ám hogy az öklével is minél hatékonyabban tudjon dolgozni, Kovács István olimpiai bajnok segítségét is igénybe veszi.

    Az FSPU meg is szervezte Majoros első meccsét, mégpedig nem is akárki ellen. A kecskeméti illetőségű sportoló azzal a japán Jamamotóval néz farkasszemet december 31-én Oszakában, aki az elsőszámú sztárnak számít a 60 kilogramm alatti súlycsoportban. Az összecsapás érdekessége, a két versenyzőnek jó esélye van arra, hogy a következő, pekingi olimpiai játékokon is találkozzon egymással birkózásban."
  • grebber
    #206
    Nemtudja valaki hogy mi lett a K-1 meccs vége gondolom egyértelműen lezuzta Yamamoto vagy hogy kell irni a magyar birkozot,de hogy birta a magyar??

    Mert volt valami K-1 verseny valahol azt gondolta kiprobálja magát hátha,de sehol nem olvastam róla semmit.
  • BlackShadow
    #205
    ahogy csapkodnak ^^
  • bens
    #204
    bunyó :)
  • bens
    #203
    hát nem feltétlenül, mert akik csak állóharcot csinálnak, azok kesztyűben nyomják. de földharcot nehéz lenne ugye boxkesztyűben :)
  • juzosch
    #202
    Az utcai harc névvel általában azt jelölik, ha nincsen meghatározó stílus. Mi pl. legfőképp kickbox elemeket, meg földharcot gyakorlunk.
  • peacyg
    #201
    és csak grappling-kesztyűvel meg pusztakézzel gyakorolnak vagy miért utcai harc a neve?
  • bens
    #200
    utcai harc van nálunk szegeden is. végülis több féle van, mert van olyan h csak ütések és rúgások vannak, olyasmi mint a thai box. a másik meg olyan h van földharc is az állóharc mellett. a brazil jujitsura hasonlít.
  • peacyg
    #199
    Persze tisztában vagyok vele, nem is azért kérdeztem. Hol lehet ilyet tanulni, hogy utcai harc? Úgyértem az nem egy külön stílus, mint pl nálam a kempo. Szal ezért kérdem...
  • juzosch
    #198
    Tulképp utcai harc, amatőr szinten. Még sehol sem tartok, de ennél azért már jobb vagyok.
    Ahhoz fél év edzés is elég, hogy megtanuld, hogy védd a fejed, ill orbavágd az ellenfelet, ha ő nem védi.
  • peacyg
    #197
    mit gyakorolsz?
  • peacyg
    #196
    Komolyan ideges leszek, akárhányszor megnézem ezt a videót. Az edzőm nem kicsit cseszne le, ha így bunyóznék (és itt most mindkét felet értem) :)
  • bens
    #195
    igen, gyakorlatilag bármelyik pillanatban ki lehetne ütni a csávót
  • juzosch
    #194
    Ez nem kick-box az tuti. De még a küzdősportnak is csak a kezdete. Azért a legtöbb helyen amíg valaki nem tanulja meg az alapokat, nem engedik küzdeni.
    Én nem csinálom régóta, de ezzel a wingtsunos gyerekkel még én is elbántam volna amilyen szabadon hagyta a fejét.
  • SteWhite
    #193
    Feketenadálytő krém:

    Alkalmas zúzódások, rándulások és egyéb sportsérülések kezelésére, zárt baleseti sérülések okozta gyulladások, duzzanatok, véraláfutások kezelésére, regeneráló hatóanyagai révén helyi bőrgyulladások kezelésére, visszérgyulladásnál a gyulladásos folyamat csökkentésével a fájdalom mérséklésére.
  • peacyg
    #192
    hát ez érdekes egy "bunyó" volt... a "kick-boxosról" az a véleményem, hogy nem nyomhatja túl rég óta... a w.t.-shez nem tudok hozzászólni, mert ahhoz a fajta küzdési stílushoz egy picit sem értek...
  • Goth
    #191
    amit a másik srác csinált, az pedig csak néhány alap wt technika. Ez még semmi a wt-ből. Jaigen, és télleg hihető -.-
  • HD JOHNNIE
    #190
    Sztem nem feltétlenül a w.t miatt tette be, szóval nem kell mindjárt ugrani :) A srácnak mondjuk tényleg nemsok köze van a kick boxhoz...
  • bens
    #189
    aha...hihető

    nemtudom ennek mi köze van a kick-boxhoz, amit ez a srác csinál.

    ügyes kis wt-s reklámfilm...