1461
Filmkereső
  • OlsenSAJT
    #18
    Itt kapható pl. az Örökség

    Én viszont ezt a filmet hajtom VHS-en: Nagymama háza.
    DVD-n megvan, csak szeretnék belőle egy magyar változatot is.
  • Legion
    #17
    Én az Örökség c. cseh vígjátékot keresem égen-földön...(Dedictvi aneb Kurvahosigutentag)
    Néhány online üzletben próbáltam megrendelni, de aszongyák nem tudják beszerezni.
    Hülye fejemmel kölcsönadtam vkinek, most meg fújhatom.
    Szerintem ritka jó film. Vevő volnék rá.
  • Danecay
    #16
    Megpróbálom felvetetni. Remélem van olyan ismerősöm akinek jön a Hallmark csatorna.
  • Danecay
    #15
    Ok! THX!
  • Spangi
    #14
    Közben annyit sikerült kiderítenem, hogy a Hallmark leadja a filmet a következő hónapban.
    http://www.tvfilm.hu/tvfilm/index.php?f=leiras&fid=8028&resz=0&evad=0
    vagy
    http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=58026&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_where=1
    Ezt találtam.
    Így nem jó? Nem tudod rögzíteni valahogyan?
    Sajnos a Hallmark nekem nem jön, pedig kezd érdekelni a film.
  • Spangi
    #13
    Hát a topicot én nyitottam, azzal a céllal, hogy ha valakinek a film témában segítségre van szüksége, az jelezhesse. Akár beszerzés, akár film cím kiderítése.

    Sajnos az általad keresett film nekem nem is ismerős, de hátha akad valaki, aki tud segíteni.

    Én is elakadtam a beszerzésnél, bár már az is valami, a címét ki tudtam deríteni.
  • Danecay
    #12
    Hi All!
    Nem tudom a topic címe mire utal pontosan. Olyan filmcímeket kell kideríteni amiknek valaki leírja a történetét, vagy esetleg egy konkrét film beszerezhetősége is tárgyát képezheti a topicnak. Mindegy leírom a gondomat.
    Nos lenne egy film, egy TV film, amit gyakorlatilag sehonnan nem tudok megszerezni. En egy VESZEDELMES PARTVIDÉK című filmet keresek melynek eredeti címe:, On the Beach, Műfaja:, dráma-katasztrófafilm.
    Ez egy amerikai-ausztrál film, gyártási év:, 2000, 195 perc hosszúságú.
    A film az eredeti Nevil Shute novellája alpján készült ON THE BEACH 1959 es film 2000-es feldolgozása.
    Műsorára tűzte már többek között az RTL Klub és a HALLMRK is, viszont megszerezni sehonnan nem tudtam még. A haver rátalált már egy ausztrál szerveren de valamiért nem lehetett letölteni, de ha le is lehetett volna, biztos angol nyelvű lett volna, feliratot meg aligha tudtam volna szerezni hozzá.

    Sztori:
    Miután Kína taiwani blokádja nukleáris háborúba sodorja az országot Amerikával, a szörnyû pusztítás csak az emberi civilizáció nyomait hagyja maga után - legfõképp Ausztráliában. A déli kontinens lakói kivülállókként figyelték, ahogy a nukleáris holokauszt során elpusztul az északi féltekén az élet. A rádioaktív felhõ azonban megállíthatatlanul terjeszkedik dél felé, megsemmisítve az ausztrálok túlélési reményeit.

    Tud valaki segíteni a film beszerzését illetően?
  • Spangi
    #11
    Igen, ezt észrevettem, viszont amint előttem írták, a kritikáknál említett filmek között megtalálható az is amit én keresek. Csak sajnos semmit sem találtam a beszerzéséhez.
  • Jano
    #10
    Görgess le az kritikához, ott van kifejtve.
  • Adrian Graves
    #9
    Te, ugye tudod, hogy az a link nem az a film? Az általad említett filmet nem ismerem, de amit a link elémvág, azt igen.
  • Spangi
    #8
    Köszönöm a segítséget!
    Már csak azt nem értem, hogy én miért nem találtam, igaz én doktort kerestem orvos helyett. Így eszembe sem jutott....
  • Jano
    #7
    Tudom, hogy láttam ezt a filmet, de fogalmam sincs, hogy mi az. :C
  • Gladiator
    #6
    én is keresek egy filmet. vígjáték volt. kb egy éve adta az rtl klub. volt benne egy hapsi, annak egy titkárnője. mindig kinyitották az irodájában a nszekrényt, ahol a ruhái lógtak, csupa ugyanolyan szürke zakó, és mindig kérdezte melyiket vegye fel. hapsi mondta, hogy szerinte a szürkét kéne, a titkárnő meg, hogy ehhez a naphoz jobban illene a szürke melletti. vagy vmi ilyesmi. még vmi olyanrra is emléxem, hogy betört egy csaj az irodájáb, és krédezte tőle hogy hogyan. a csaj mondta, hogy még jó, hogy a lányoknál mindig van hajcsat, és azzal nyitotta ki. hapsi ránéz a zárra, az meg teljesen szét van kúrva, mint ha baltával vágták volna szét.
    meg a hapsit a felesége meg a szeretője meg akarta ölni. és kb. úgy a 60as-70es években játszódik.

    na, ha ebből kitaláljátok:)
  • Cat #5
    szal "Szitányi András Kegyelmes Úr"
  • Garfield
    #4
    Gugliban rákeresve a "halál orvos beteg film" szavakra a második linkre kidobta ezt.
  • Spangi
    #3
    Köszi a biztatást, én is remélem.
  • DanielT
    #2
    Szép feladvány, remélem sikerül :)
  • Spangi
    #1
    Sziasztok!

    Gondoltam, Ti is gyakorlott tv nézők vagytok, így hátha tudtok nekem segíteni a következő talány megoldásában.

    Keresek egy régi magyar tv filmet/játékot, aminek nem tudom se a címét, se a szereplő gárdáját.
    Aranyos nem?
    Mindössze a történetre emlékszem, amely nagyjából a következő volt:
    valamikor éjjel (talán éjfél körül) megjelenik egy régi vágású titkár kinézetű emberke egy orvos lakásán, hogy elvigye a dokit (talán a Mensáros??) egy beteghez. Kisebb egyezkedés után, a doki kötélnek áll, és elmennek. Talán lényeges szempont, hogy ekkor megáll az idő (ezzel sokat kombináltam, de nem sokat segített). A beteghez érve megállapítja, hogy valóban nagy a gond, segítség nélkül a beteg meghal. Valami úton-módon kiderül, hogy a beteg maga a Halál. A doki persze elkezd kombinálni, hogy ha a Halál meghal, akkor nincs aki tovább folytassa a 'munkáját', azaz nem hal meg ezután senki. Hosszas vívódás, és egy pár vesztegetési kísérlet után úgy dönt, hogy csak látszólag kezeli a beteget, ám valójában hagyja meghalni. Itt jön a történet csattanója, a titkárról kiderül, hogy Ő a Halál fia. Tehát a doki hiába ölt, a srác tovább viszi apja hivatását.
    Ennyi, amit tudok róla. Sajnos ez nem igazán elég a film beszerzéséhez, ezért kérdezném, nem tudtok-e valami infóval kisegíteni?
    A Halálnak halála, és a Megáll az idő című film kizárva, sajna nem az. Legalább is ha jók az eddigi információim. Évjárat szerint úgy a 70' évek végére, 80' évek elejére tenném, és értelemszerűen a Tv1 adta le. Ha jól emlékszem egyébként több, talán 3 kis történet volt a filmben, ezek közül az egyik volt ez.

    Hát ennyi, kíváncsi vagyok, Ti mire juttok vele. Nagyon jó lenne, ha valami jó tippet tudnátok adni.