1768
Blender
  • Jeffjohnson
    #168
    azért mert sgre nem nagyon irogatnak a blenderesek ez a forum is döglött de azért vannak jó magyar oldalak:
    http://blender.dbs-team.hu/
    http://www.mindentbele.hu/
  • gaalgergely
    #167
    http://gportal.hu/picview.php?prt=112528&gid=382353&index=27
  • gaalgergely
    #166
    legregebbi kepem, par honapos :)
  • ZilogR
    #165
    :)messze a legérdekesebb az a topicban, h egyetlen kép sem került be kb 2 év alatt! nem semmi!

    ma töltöttem le a blendert, remélem lesz időm vele dolgozgatni!
  • Jeffjohnson
    #164
    sziasztok morpholással kapcsolatos tutorialt keresnék
  • tanker68
    #163
    a választ a [email protected] -ra küldjétek!
  • tanker68
    #162
    Heló! Hogy tudok a Blenderben mdl-el dolgozni?
  • Max Damage
    #161
    Sziasztok...

    Szeretném a segítségeteket kérni egy űrhajó modell (csak a külcsiny kellene) elkészítésében. Csontozva lenne rá szükség, jövőhét keddig...!!! Contept-et tudok küldeni, akit érdekelne a dolog 3e Ft-ért az írjon egy email erre a címre: [email protected]

    Köszönöm...
  • KOXX
    #160
    Blender-2.44
    Érdemes megnézni miket tud:
    http://www.blender.org/development/release-logs/blender-244/
  • Sitnyikk
    #159
    vasárnap meglesz a publikus link ;)
  • gaalgergely
    #158
    kiraly...varom a linket :)
  • Sitnyikk
    #157
    Sziasztok!
    Tudom, már írtam a max topikba is, és hamarosan új témát is nyitok ez ügyben, de úgy éreztem, hogy szólnom kell nektek is, Blenderes társaimnak, hogy hétvégén új, magyar online grafikai magazin indul, és fontos témánk a Blender is!
    Remélem minél többen olvastok majd minket. Infók szombaton, valamint addig is nálam.
  • Blenderforever
    #156
    Nem tudja valaki hogy lehetne a legjobban szemet készíteni?
  • Blenderforever
    #155
    Nna... feltettem a véglegeset.:) Apróbbb javításokat lehet hogy végzek majd de nem biztos.
  • Notesz
    #154
    köszi :)
  • akyyy
    #153
    blendercourse.com, ha tudsz angolul, de ha nem az se baj, nagoyn könnyű tutoriallok vannak ám ott!
  • Notesz
    #152
    Sziasztok kezdő modellező vagyok és szeretnélek megkérni titeket hogy ha valaki szívesen segítene egy kezdőnek blenderben az vegyen fel msn-re címem: [email protected]
  • gaalgergely
    #151
    nah, lekestem :D :D
  • gaalgergely
    #150
    masodik megoldas:
    ha elinditod a blendert es latod a 3d ablakot, akkor a jobb vagy a bal, vagy a felso vagy az also reszen, ahol az egerrel mar nem tudsz tovabb menni megalsz, eszreveszed, hogy az egermutato atvaltozik kicsi ketiranyba mutato fekete nyilla. na ekkor a jobb egergombbal katt egyet es az elougro panelban katt a split area feliratra. ez kettevagja szo szerint a 3d nezetablakot, es kapsz ket nezetet. itt az egyikben beallithatod tudom is en a felulnezetet az ablak also reszen levo View menupont alatt, mig a masikban hagyhatod perspektivikus nezetben...ha ketto nem eleg, vagdoshatsz tovabb :) az ujonnan alakitott nezetablakok is tovabb darabolhatok, igy beallithatod mind a negy nezetet. hogy ez megmaradjon blender ujrainditasakor ismet a legfelso fejlec File menupontja alatt katt a save default settings.
    remelem segitett valamit, jo blenderezest.
  • akyyy
    #149
    nem baj azért kjöszi, de rájöttem. vonalra lent jobb klikk és split, kijön egy vonal kattintunk eyget és már ketté is van oszva, és még ezeket is lehet tovább osztani, és az ajó benne hogy bárhol kettéoszthajjuk:) igy meg tudtam csinálni egy ilyen bizét:D

    haladok:D::D:D

  • gaalgergely
    #148
    erre ketfele megoldas van.
    az elso amit en hasznalok gyorsabb, ezt ismertetnem elobb:
    inditsd el a progit, es a 3d nezetablak aljan van egy fejlec amin van olyan hogy View--Select--Object...na, ha ez megvan, akkor a view mellett van egy gomb balra, ami foltt ha hagyod az egermutatot par masodpercre akkor kiirja hogy -Displays current window type. click for menu of available types. na katt egyszer erre a gombra, az elobukkano panelen katt a User preferences-re. erre eltunik a 3d nezetablak es a blender beallitasok jon elo. alul latsz fo kategoria gombokat, mint pl -View and controls, edit methods, language and font, stb..katt a system and opengl gombra. itt a keyboard:--csoportbol kattints ra az -Emulate numpad gombra. ez azt csinalja, hogy a numerikus billentyuzet helyett a betuk feletti szamokat kell nyomni a nezetablak valtasokhoz....pl: az egyes lesz az elonezet, a 3-as lesz az oldalnezet, a hetes lesz a felulnezet, az 5-os pedig a perspektivikus es az ortografikus nezet kozott valt. tehat a bal kezeddel tudsz valtani nezetek kozott mikozben a modellezeshez szukseges billentyukonfigok is azon a reszen lesznek. valts vissza 3d view-re alul a bal oldalon a kis gombbal. a kov lepes hogy el kell menteni ezt az opciot elobb...menj legfolul a fejlecben a
    File-ba es katt a Save default settings-re. Ujbol FIle-New. ekkor csinal egy uj jelenetet es mar hasznalhatod is az uj es nagyon nagyon gyors billkombinaciokat. elony:nagyon gyorsan oda tudsz ugrani ahova akarsz, sok vertexet es geometriat tartalmazo jelenetnel gyorsabban fut a progi, mivelhogy csak egy ablak van frissitve. 1 ido utan meg lehet szokni es mar nem is akarsz visszaterni a 4 ablakos megoldashoz. hatrany: total nem az amit kertel.
  • akyyy
    #147
    egy kis alapkérdés: hogy állíthatom be h a blenderbe több nézet legyen egy idejűleg? ( pl.: bal fent oldalnézet, melette előlnézet, ballent felülnézet, melette 3d nézet:)
  • PetruZ
    #146
    A deviantArt-on is nézelődj, iszonyat jó renderek (is) vannak fent.
  • Blenderforever
    #145
    Mármint ezen:
    http://www2.indigorenderer.com/joomla/index.php?option=com_gallery2&Itemid=26
    (bocs)
  • Blenderforever
    #144
    Olyat lenne jó csinálni mint amilyenek ezen a linken vannak :)
    [URL=http://www2.indigorenderer.com/joomla/index.php?option=com_gallery2&Itemid=26][/URL]
  • Blenderforever
    #143
    Köszönöm mindkettőtöknek! Készül a javított verzió...
  • Gabo
    #142
    Nekem is tetszik. Jó munka.
    A cserépen kívül azért még lehetne egy kicsit finomítani a fal textúráján is. Egyenlőre túl steril a kép.
    Ha megnézed a valóságban a párkányokon és más hasonló helyeken mindig megül a por. Ezeken a részeken érdemes lenne összepiszkolni a textúrát.
  • gaalgergely
    #141
    nem rossz. talan egy kis csinositgatas megjegyzes: specularity-t vedd le egy kicsit, talan olyan 0.1 kornyekere..tul csillogo a teto. es annak is dobhatnal valami texturat vagy proceduralisat, csak hogy megtorje a nyilvanvalot....amugy szep, nekem tetszik. :)
  • Blenderforever
    #140
    Szervusz Gabo! Feltettem egy majdnem kész szerintem bump mappelt, textúrázott bővített változatot.
  • Blenderforever
    #139
    Igen azokkal csináltam. Ez van. Lehet hogy meg csinálom más kép is de nem biztos. Köszönöm a segítségedet. Még biztos fogok írni ha kész lesz teljesen. Addig is szevasz és mégegyszer kösz.
  • Gabo
    #138
    Tényleg kicsit össze-vissza, de ez rendereléskor ugyse látszik. Gondolom boolean műveletekkel lett a modell kialakítva. Sajna ott lehet ilyen látványra számítani.
    Csak úgy lehetne megkerülni ezt, ha más modellezési módszerrel az alapoktól újra elkészítenéd az egészet. Persze ezzel több a veszödség, mint amennyi az eredménye lenne. Szóval ha a végső képen a látványt nem befolyásolja, akkor nem sok értelme van vele foglalkozni.
  • Blenderforever
    #137
    Feltettem a drótvázasat remélem erre gondoltál. Körbe néztem de nincs azért olyan sok de találtam egy-két érdekeset. Majd szólok hogy mi sikerült.
  • Gabo
    #136
    A vertexek letisztázásában sokat segíthet az, ha átfutod a subdiv vagy box modellezés alapjairól szóló anyagokat. Maga a módszer rendszer független és első sorban organikus formák modellezésére használatos, de szerintem az ilyen esetekben is használható. Ha google-ban rákeresel találni fogsz szerintem egy rakat tutorialt a témában.
  • Blenderforever
    #135
    Köszi majd csütörtökön felteszek egy drótvázasat is. Drótvázasan nem néz ki ilyen jól. Tele van felesleges vertexekkel meg vonalakkal. Azokat hogy lehetne eltüntetni?
  • Gabo
    #134
    Így első blikre nem rossz a modell, de a szerkezetéről egy drótvázas kép többet elárulna.
    A megfelelő textúrázás, egy jó bumpmap sokat fog még dobni rajta.
    Csak így tovább!
  • Blenderforever
    #133
    Üdv mindenkinek! Ha van itt valaki köztetek aki nem ma kezdte a blenderezést(olyan is mondhat aki nem rég kezdte) akkor légyszíves nézze meg a galériámban szereplő képet és mondjon véleményt ha nem gond. Negatív és pozitív vélemény is érdekel. Nem teljes még de már készül a teljes.
  • Gabo
    #132
    A modellezés és a 3D technikák alapjait egészen biztosan el tudod vele sajátítani. Ráadásul ezek az eljárások nem igazán különböznek egyik szofvert esetében sem.
    Szóval mindenképpen érdemes vele megpróbálkozni!
  • KILLER2
    #131
    Egyenlőre még sík hülye vagyok hozzá. Nagyon más mint a Wings, bár ezt eddig is tudtam.
  • gaalgergely
    #130
    sok sikert :)
    ajanlanam a blender oldalan a galeriakat nehany inspiracioert, magyar sracok is szoktak egeszen jo kepeket megjelentetni ott.
  • KILLER2
    #129
    Asszem kipróbálom ezt a progit kezdő létemre. Baj nem lehet belőle. Túl sokat úgysem fogok fejlődni, mert nem vagyok nagy modellező, néha-néha amikor kedvem támad csinálok valamit.