1768
Blender
  • gaalgergely
    #128
    maya az amivel erdemes lenne kezdeni, 3ds maxhoz pedig irto sok jo plugin van, de kezelofelulete kaosz es lassssuuuuu gyors hasznalathoz.
    blenderrel is lehet csinalni 3ds mozifilmeket, csak kicsit tobb idobe kerul. ajanlatos megtanulni, mert egyreszt ingyenes, szal lelkiismereti ugy miatt, masreszt pedig fel fog fejlodni (mar fejlett igy is) profi megelhetes szintre..vagyis kesobb mar maya, 3ds max, xsi, lightwave, c4d mellett blender allashirdeteseket is lehet majd latni.
  • Evin
    #127
    Nekem egyelőre a 3DSMax jön be, ennek a kezelőfelülete, nekem kicsit káosz, de állítólag, direkt felhasználóbarátra készítették, biztos van benne vmi rendszer.

    Ezzel mindent lehet, amit egy 3D-s doellező programnak tudnia kell. (modellt készíteni, animálni csontokkal is akár)

    Én mélyebben nem foglalkoztam még a progival, épp csak átnéztem...
  • KILLER2
    #126
    Ok. Nem tudtam, hogy ezzel modellezni is lehet-e vagy csak azokat díszítgetni meg ilyesmik. Mennyire bonyolult? Nemrég kezdtem a modellezést. Érdemes lenne belekezdeni ebbe?
  • Evin
    #125
    3D-s modelleket lehet készíteni. Olyan, mint a 3D Studio Max vagy a Maya, vagy a Cinema 4D, csak ez ingyenes.
  • KILLER2
    #124
    Bocs a hülye kérdésért, de a Blender ponotsan mire jó?
  • gaalgergely
    #123
    blender legujabb verzioja mar egy nagyon fejlett kompozitalasi szerkesztovel is rendelkezik, szal akar blenderben is meg tudod csinalni. ingyenes oldalrol meg talan a cinerella, wax es a jahshaka videoszerkesztoket ajanlanam. fizetosek kozul nem vagyok annyira otthon: talan adobe premiere, nuke, digital fusion az eyeon cegtol.
    de hidd el, blender is kepes ra.
  • cyberboci
    #122
    csáztok! nagy segítség kéne... szoval ha csinálok egy animációt blenderrel és bele akarom tenni egy filmbe akkor mien progival csináljam? tudjátok, ugy akarom beletenni , pl green vagy blue box ... pls segítség
  • gaalgergely
    #121
    MD3 - Blender exporter v0.2
    This script currently only exports the MD3 mesh data, no animation or 'skeletal' system is included. Because this is still in development various MD3 features are to be added.



    katt
  • Martin Rome
    #120
    nincs véltenet vmi script a blenderhez amivel md3-at tud inportálni/exportálni?amugy boldog karácsonyt!
  • nh1
    #119
    Mindehhez azert hozzatartozik hogy blender elegge korlatozott egy szint felett. de max is es LW is. Blender egyik legnagyobb elonye hosszutavon a kotott Gui, a free source es az hogy mindenen fut. Hatrany a rossz/ hianyos dokumentacio es a lassu render engine (yafray / blender internal oclusion redner ), bar yafray-t ujrairjak ahogy halottam. Emelett oktatasra, reklamiparban designerekenek ajanlom. De valahogy 2 dolgot kene meg valtoztatni... y tengely legyen felfele, es az objecteket ugy tegye le kezdeskor mint mondjuk a maya vagy a wings. bar lehet en nem tudok valamit errol a kettorol, pls irjatok ra ha tudtok megoldast a reset transformations-on kivul :>
  • Evin
    #118
    Ami megnehezíti a használatát, az az egyedi felhasználói felülete. Nem igen hasonlít semmliyen rendszeréhez se(Win, Linux, 3DS, Maya, Cin4D...)
    Ezzel kellene nekem is először megbarátkozni. Már azt is véletlenül találtam meg, hogy hol lehet nyelvet váltani.
  • zvaragabor
    #117
    Heh, bárcsak mi is blendereznénk infón, de sajnos csak prezentációt készítünk(5 osztályos gimi második évf.)

    Am blender mennyire bonyolultamm/könnyeb mint például a :
    -3ds max
    -lightwave
    -rhino
    -?

  • zvaragabor
    #116
    Huh, gyors volt. Köszi szépp neked is
  • akyyy
    #115
    hát öö, nekünk ez tantárgy, vagyis grafika de ezt szoktuk benne csinálni.

    de nehéz igy leírni az a baj:( tanár monjda h nyomjuk meg ezt agombot azt a gombot, kattincsunk ide é skész a valami.

    vizsgán meg totál máshogy csinálom:D
  • zvaragabor
    #114
    Köszi. Angol nyelv megyeget(közel középfok), szal nem fogok belehalni, csak gondolom hátha van magyar nyelvű segédanyag, azzal könnyebb lenne csak.
  • Evin
    #113
    Mákod van, a héten én csak ilyen dolgokat kerestem, pont ezzel a céllal.
    http://grafit.netpositive.hu/ (tutorial)
    http://www.mindentbele.hu/ (tutorial)
    http://blenderleiras.uw.hu (A Blender kézikönyv magyar fordítása)

    És van egy diplomamunka is blender_dipl.pdf néven. Ezt sajnos neked kell megkeresned.

    És persze ez mind magyar nyelvű.

    Más: gondolkoztam rajta, hogy megcsinálom a magyar nyelvet a Blenderhez, úgyis hamarosan itt az új verzió, de sok a szöveg, és nem tudom mennyire lenne vagy nem lenne rá igény. Aki úgy gondolja, hogy fogjak bele, szóljon.
  • Boba
    #112
    Blender wiki
    Ezt olvasgasd at, lejebb pedig egy teljes virtualis konyv van, az abszolut alapoktol kezd. Sajna magyarnyelvut nemtudok. Megkell baratkozz az angol nyelvvel, ha ilyennel szeretnel foglalkozni. Nem olyan veszes az!
  • zvaragabor
    #111
    Ha lehetséges, akkor magyar nyelvű tutort PLS!
  • zvaragabor
    #110
    Haho! Ha valaki jár még ide, akkor ha kérhetném tegyen be valami nagyon nagyon kezdőknek való dokumentumot vagy anyagot, de olyan kezdő anyagot, ami a kezelőfelülettel ismerkedtet meg, megtanít kockákat pakolgatni, készíteni, szinezni, meg ilyenek. Nagyon megköszönném! Igaz még nyár végén neki akartam kezdeni, de valahogy nem bírtam:D(nem volt hozzá erőm), pedig nagyon érdekelne a dolog, érdekel a 3D grafika(a 2D is). Az sem baj, hogy ha ledorgáltok, gogy a gugli 2. találata az én anyagom:) THX!
    Jah, és az sem lenne baj, ha kicsit feléledne a topic. sokat segítene.
  • akyyy
    #109
    hogy lehet megcvsinálni hogy a kameranézetet oldara viszme egy kicsit? mert a tanár a zoomolást mutatta csak meg nekem, azzal emg sokra megyekk. ha széles tárgyat csinálok, a végét csak messzíről látom és igy pontatlan lesz...
  • akyyy
    #108
    melyik a legfrisebb verzió? mert mi a 4.42-eset csináljuk, de a tanár szerint van frisebb is, és ő is átkoztam h itt miért ilyen régi van:D
  • akyyy
    #107
    annyira nem érdekel, majd ha megtanulom hqasználatát, meglátom menynire tetszik. bér régebben érdekelt, de nem mélyültem annyira el benne.

    most meg ugye grafikán ezt tanuljuk... bár még ez a legjobb óra, minth a többin paintolunk meg wordözünk:D nah most nekiálok egy autót megcsinálni mert ez volt a feladat suliba, ezt foyltatnánk, csak eléggé szarul sikerült, most meg itthon van idő, és majd felteszem h letudjam szedni
  • Gabo
    #106
    Remélem legalább a legfrissebb verziót használjátok. Ha nem, akkor nem csodálkozom azon, hogy elszálldogál. Meg aztán amilyenek a sulis számítógépek szoktak lenni...
    Ha érdekel a 3D-s modellezés téma, nézz szét a neten. Sokkal használhatóbb technikák is vannak, mint kockák egymásra pakolgatása.

    Mellesleg az egyik legnagyobb előnye a proginak, hogy szabadon használható, így az otthoni gépedre is letöltheted, feltelepítheted anélkül, hogy warezolnod kellene.
  • akyyy
    #105
    ehhe suliba elkesztük használni ezt a progit, hát eléggé érdekes, az én gépemen félpercenként elment a menü nyaralni meg ilyenek... ráadásul néha oylan érdekességeket csinál....
    kétszer nyomjuk mega b betűt

    de remélem egy idő után fasza kis emberkéket, 3d modelleket tudunk majd vele csinálni, egyenlőre egy "robotot" csináltunk, jövöhéten jön ennek a ruházata:D
  • Gabo
    #104
    Bár jelenleg nem "blenderelek", de talán néhány kérdésben tudok segíteni. Vagy legalábbis megpróbálok.
  • macselek #103
    Sziasztok! Jó lenne ha újra beéledne a topic, mert elkezdtem vele foglalkozni és nemártana egy kis segítség
  • Sitnyikk
    #102
    hali!! http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1158257712
    lécci nézzetek be ide, mert sürgős a dolog!!!
  • zvaragabor
    #101
    Köszi szépen!
  • Gabo
    #100
    Talán találtam egy megoldás félét a grafikai problémádra:
    The Blender screen is blurred and unreadable. What can I do?
    This problem is caused by having hardware anti-aliasing turned on for OpenGL applications. Since Blender uses OpenGL for its 2D display, anti-aliasing will interfere with Blender's operation. Please turn off OpenGL anti-aliasing in your graphics card driver settings to correct this behaviour. See here for more information on graphics card configuration.

    Innen: http://www.blender.org/cms/Technical.198.0.html#500
  • Gabo
    #99
    Találtam még egy magyar oldalt.
    http://b3nc33.ashes.hu/uj/
  • Gabo
    #98
    A belender opengl-t használ a megjelenítéshez. Szerintem érdemes lenne a videó kártyád opengl beállításai között szétnézni. Illetve a blenderes fórumokon rákeresni a problémára.
    Magyarosításról ehhez a verzióhoz nem tudok, de talán ezen az oldalon fent lesz, ha készül hozzá: http://www.gimp.hu/
  • zvaragabor
    #97
    Jah és tudnátok egy magyar verziót adni ha van, vagy akár egy magyarítást hozzá pls? THX!
  • zvaragabor
    #96
    Hali! Leszettem a Blender 2.42-őt, és ojan gondom van, hogy ha a kurzorral rámegyek valamieik gombra vagy menüre mutatok, akor eldeformálódik az egész kép. Ijenkor mi a baja? És hogy lehet megoldani? Kösz!
  • gaalgergely
    #95
    ez az, tamogass csak :D
    mondjuk meg kozosen a nepnek, egyesitsuk velemenyeinket! :DDD
    hejj, kreativ3, miota hasznalsz blendert? s csinaltal-e vele mar valami jot?
  • cr3ativ3
    #94
    szerintem is ...
  • gaalgergely
    #93
    dehogynem....ha csinalsz eloszor text-et, az elobb valamifele vonal formaban van, elobb at kell alakitanod polygonokka, es akkor tudod oket csavargatni ahogy akarod....azt hiszem elobb ki kell lepned edit modbol, es utanna megnyomni az alt+c gombot.....ha tudsz angolul, erdemes lenne letolteni a blender dokumentaciot innet (jobb klikk save target as), itt sokmindenre valaszt talalsz.
  • Atlasz89
    #92
    vagyis nem tudom úgy formázni a szöveget ahogy egy átlagos testet vagy lapot
  • Atlasz89
    #91
    bocsee rosszol fogalmaztam: poligonokat nem tudok a textre tenni... sehogysem
  • gaalgergely
    #90
    ezt most nem ertem, bovebben ird korul legyszi, mit akarsz....
    blenderrel tudsz text-et kesziteni, s azt atalakitani poligonokka, amiknek vannak vertice-eik....lehet, hogy en nem ertem a kerdest...mi az a vertex?
  • Atlasz89
    #89
    csákány, tudna nekem vki segíteni? Hogy blenderben hogy a büdös frászba lehet vertexeket rakni egy szövegre?