35047
  • [NST]Cifu
    #1770
    Erre vagyok kiváncsi. Ugye tudjuk, hogy például a Counter-Strike: Source esetén már 20 bottol is hanyatt tud esni a gép. Az OFP anno egy 1Ghz-es P!!!.-as procit volt képes 100 gyalogos plusz pár járművel hasonlóan kifektetni. Ha fejlesztik az AI-t, akkor vagy az "inteligenciája" nő, vagy az adott AI-kból tud többet lekezelni elvileg a motor. De én hülye vagyok a programozáshoz, ezt csak mint laikus feltételezem. ^^
  • Kandurex
    #1769
    Ezek a képek lassan eléréik a BF2 színvonalt...!
  • Kandurex
    #1768
    Gépigény szempontjából jobb, de talán játékélmény részről is!
  • JohnnySmith
    #1767
    Hasonló az OFPhez képest, tehát látványosan minél több ai annál lassabb. Szvsz erre még nincs megfelelő módszer.
  • [NST]Cifu
    #1766
    Az interjúban "modular FSM" van említve, tehát valószinüleg scriptelhetőek lesznek az állapotok. Egy hülye kérdés, egy programozásban otthon lévő ember esetleg megsaccolhatná, hogy nekünk ez adott esetben jó, avagy rossz lesz? Pl. CPU idő szempontjából?
  • joebacsi
    #1765
    remélem azért nem a bf botokat veszik kiindulási alapnak :)
  • Rafia
    #1764
    A Finite State Machine magyarul véges állapotautomatát jelent, ez egy programozási-számítástudományi fogalom. Úgy kell elképzelni, mint egy pénzkiadó automatát, van egy kezdőállapot, user benyomja a kártyát, akkor menü, pénzkiadás, a user akcióitól függően ugrándozás az állapotok között aztán vissza az alapra.

    Amit igazándiból jelent, hogy az egyes AI-k nem "gondolkoznak", nem generálnak terveket magukban (valami pathfinding vagy ilyesmi azért biztos lesz) és nem mérlegelnek, és egy adott állapotban egy adott esemény (input event) hatására mindig ugyanazt cselekszik, habár ez az állapotok számától függően lehet buta és okos AI is. Szerintem jó lesz ez, pláne ha ezek az automaták moddolhatók lesznek. A Battlefield botok pl. valami rögzített algoritmus alapján működnek, amik vagy 20-30 külső paramétert figyelnek, ettől ez azért jóval több.

  • Fürtös
    #1763
    Száz szonak is egy a vége: Demot akarok!!!!
  • [NST]Cifu
    #1762
    Hát azért a Mafiában a kocsik finoman szólva sokat számítottak, csakhogynem köréjük építették fel a játékot... :)))
  • joebacsi
    #1761
    kormánnyal befarolás, ki/beszálló gomb kormányon, és a kiszállás anim közben simán elő lehet vakarni a bill egeret...mafiában is így csináltam...plusz az extra fícsör az volt benne, mikor kitetted a pisztolyt az ablakon, és félkézzel tartva a kormányt, egérrel hadonászva próbáltad kilőni az üldözött autó kerekét :)
    jó, persze kuplung tényleg csak dísznek volt, de legalább megvolt az érzés :D...valahogy így jobban bele tudta élni magát az ember sztem...
  • Sanyix
    #1760
    Háde ott is olyan dísz volt a kuplung, mer vagymegnyomtad váltásnál, vagy nem. Ha nem akkor kicsit felpörgött a motor, de ennyi, semmi következménye nem volt.
    Gondold el armázol kormánnyal vezetsz egy kocsit, elkezdenek lőni rád, és hirtelen félredobod a kormányt, hogy használd az egeret meg billentyűzetet, mikor eksön van? Merhogy kormánnyal nehezen szállsz ki, vonulsz fedezék mögé, és lősz :)
    Nem ilyen típusú játéknál kell kormányt használni :)
  • joebacsi
    #1759
    hát épp annyira számít, mint pl egy Mafia-ban :)
    bár ég és föld a két játék, de ugye elsősorban egyik se autószimulátor, de ott iszonyat sokat dobott sztem a játékmeneten, hogy volt tisztességes kormánytámogatás (igaz nem analóg, csak gombos kuplunggal, de ez már tényleg édesmindegy :)). Persze nélküle is teljesen játszató volt, de megadta azt a pluszt kormánnyal, mint pl az arma trackIR-el...
    (jó persze ha választani kell, hogy pl még netkód optimalizálás vagy kormánytámogatás, akkor egyértelmű, hogy ez előbbi, de azért ábrándozni csak lehet, nem? :D)
  • JohnnySmith
    #1758
    De pont ebben a játékban nem számít....szvsz
  • joebacsi
    #1757
    hát ha lenne támogatva a játékban, akkor simán meg lehet oldani egy kiszuperált joyból :)
  • Sanyix
    #1756
    Ez zsír video én ezen úgy veszem észre, hogy az arma-ban jobban lehet majd a sebességet érezni mint az ofp-ben. De az is jó, ahogy a bukkanókon úgy rázkódik a kocsi, mintha lengéscsillapítója is lenne, nem úgy mint az ofp-ben :)
  • Sanyix
    #1755
    Mér melyik számítógépes kormányon van kuplung? :)
  • joebacsi
    #1754
    hmm lesz benne kormánytámogatás?
    (esetleg manuális váltó, kuplung?)
  • [NST]Cifu
    #1753
    Valami codechibára gyanakodnék...
  • [NST]Cifu
    #1752
    Abban az interjúban mégis volt egy érdekes megjegyzés, csak én nem értettem igazán.

    Az AI un. moduláris FSM (Finite State Machines) elvre építkezik.

    Az FSM lényege, hogy a következők határozzák meg a döntést:

    -Állapotok (states), amik meghatározzák a viselkedést, és belőlük bizonyos cselekedetek végrehajtása következik.
    -Az állapotok közötti átmenetek meghatározása, vagyis hogy az egyik állapotból a másikba való áttérés milyen kihatással van az állapotokra.
    -Szabályok és feltételek, amik megszabják, hogy mikor kell az állapotok között váltani.
    -Külső vagy belső input events (na ezt hogyan magyarítsam...), amelyek kiválthatják azokat a szabályokat és feltételeket, amelyekből az állapotok közötti váltás létrejön.

    A hivatalos fórumon máris megindult az agyalás, hogy ez mit jelenthet. A feltételezések szerint ezzel megoldható az AI azon problémája, hogy csak az előre meghatározott viselkedésformákat veszi fel. Tehát ha lövést hallanak, akkor lehasalnak, és keresik a célpontot. Ha viszont x ideig nem történik semmi, akkor szép nyugodtan felálnak, és mennek tovább az előre meghatározott útvonalon. Az FSM segítségével azonban az AI-k egymásra is hathatnak, tehát ha meghallanak egy lövést, akkor elindulhatnak például megkeresni a forrását, vagy erősítést hívhatnak a bázisról.

    Az egész lényege, hogy dominószerűen minden AI hat a másikra, így sokkal dinamikusabb, életszerűbb lehet a viselkedésük.
  • Seaweed
    #1751
    passz
  • repvez
    #1750
    Az mitöl van hogy amit a gamepark.cz-röl töltök le videot az mindig megáll pár másodperc mulva ha le akarom játszani?Minden más jol megy csak innen nem.1hetes a windoz és minden driver a legujjabb divx és xvid is van fenn.
  • Seaweed
    #1749
    Kis video
  • Neoncsoves
    #1748
    Jöjjön már ki, addig is kénytelen vagyok OFP-zni.. Ki jön egyet játszani?
  • Seaweed
    #1747
  • [NST]Cifu
    #1746
    "Új"* képek egy litván oldalról:











    Volt egy interjú is, de az semmi igazi újdonságot nem tartalmazott, angol fordítása elolvasható az ofp.eu-n, a képek teljes méretben (1600x1200) megtekinthetőek a games.lt oldalán.

    *: azért idézőjelesen "újak", mert látható, hogy az M1A1-en nincs pl. géppuska a parancsnoki búvónyílás keretén, tehát valószínüleg a fejlesztés egy korai változatából származnak.
  • SötétBarom
    #1745
    Ez satchel jump
  • Kvázi
    #1744
    Nagyszerű Braghar kollégánk mondta meg a tutit: "Rocket Jump-ot az ArmA-ba!"
    És lám bennevan.
  • SötétBarom
    #1743
    A kipufogó télleg rendeben van, DE MÉR SZÁLL EL A PICS*BA!?

  • JohnnySmith
    #1742
    Viszont a Hummer alja is szépen levan modellezve, vagy csak régen láttam :)
  • SötétBarom
    #1741
    Hát ez eléggé lelombozott.. =(
  • ZsozS
    #1740
    Mi van veled? Hogy birod repülés nélkül?
    Amúgy én is nagyon bírom ezeket a gamákat, az OFP-vel a kiadása óta játszom, játszottam... Én mostanában nagyon ritkán tudok leülni úgy a gép elé, hogy játszak rajta, sajna rengeteg a dolgom mostanság. Most fejezem be a NATO STANAG angolt és utána rámszakad a nagy szabadság, talán lesz egy kis időm ezekre is.
  • [NST]Cifu
    #1739
    ArmA press demo fizika (aki csodát vár, az inkább ne töltse le... :))
  • Bucser
    #1738
    Dehogy ZsozS drága csak az arcom már nem fért el a Messzer cockpitjébe és kell ez a 8km*8km-es terület hozzá:D
  • ZsozS
    #1737
    szasztok!
    mi van itt bucser? bekerültél a DEV team-be, hogy így osztod az észt?? [#mf1
  • bakvarnyu
    #1736
    hát ez olyan megható volt, hogy komolyan kicsordultak a könnyeim
  • Bucser
    #1735
    Akkor addig meg pofa alapállás. Lévén nem adtál érte semmit így nem is mondhatsz semmit a fejlesztőknek:D de ez már korábban ki lett tárgyalva:D
  • Icebird
    #1734
    Ha azt nézem hogy 5 éve alig vártam hogy megjelenjen, a demójából leszűrve (NEM WAREZ!) hogy ebben a kategóriában egyedülálló "álom" játék készült. Pedig akkor még közel sem volt ennyi minden bent. Egyből az vezérelt hogy megkell venni, mert megérdemli, megérdemli az a csapat aki ilyen játékot készít 5 éve kellemes perceket szerezve vele. Még ha az én példányom igen csak csekély támogatást is jelent, mégis tudom hogy ott van a több mint 1,7 millió eladott példány közt. Megköszönve a fejlesztők munkáját ezzel, és bíztatva hogy folytassátok csak így tovább, ami mostanra megvalósulni látszik ArmA néven.
  • tpM
    #1733
    majd megveszem pénzér ,ha nem 1.5gb RAM kell a normális futtatásához :D
  • [NST]Cifu
    #1732
    Megjegyzés a másolásvédelem vitához: szerintem az BIS részéről érthető lépés lenne az SF. Emlékszünk a FADE-re, és arra is, hogy milyen hatékony volt. A jelenlegi szoftveres másolásvédelmi piacon az SF rendelkezik a legjobb megoldással. Ennyi. A BIS nyilván ki akarja kényszeríteni a piacból, hogy minél többen megvegyék a játékukat, hiszen ez az érdekük, márpedig a felvevőpiac viszonylag szük, de a "kemény mag" lojális, ezen emberek többsége úgy is megfogja venni a játékot. Az SF-nek rossz híre van, de őszinténszólva nagyobb a hype körülötte, mint a valós, reális probléma meglátásom szerint. A BIS nyilván nem fog egy olyan másolásvédelmet alkalmazni, amelyel adott esetben maga ellen fordíthatná a Scene-t. Természetes, hogy meglehetősen sokan ágálnak az SF ellen, de ugye emlékszünk, anno mennyit volt szapulva a FADE...
  • [NST]Cifu
    #1731
    Ez a "Platinum Edition" azért valószínütlen hivatalosan, mert az Cold War Conflict, Red Hammer és Resistance a Codemasters tulajdona. Hacsaknem az ArmA kiadója is a Codemasters lesz...