35049
  • vandyke
    #14366
    Sziasztok!
    Arma 2 gépigénye:
    Minimum System Requirements:

    - Windows XP / Vista
    - Dual-Core CPU
    - 512 MB Ram
    - Graphics card with 256 MB-VRam and Shader Model 3.0 support

    Recommended System Requirements

    - Windows XP / Vista
    - Quad-Core CPU
    - 1 GB Ram
    - Graphics card with 512 MB-VRam and Shader Model 3.0 support
  • ceaser
    #14365
    Sziasztok!

    Abban tudnátok segíteni, hogy hogy lehet az arm,a szerkesztőjével megoldani(már ha lehetséges) hogy ha lerakok pl, egy állványos géppuskát, vagy gránát vetőt, akkor azt egy ház tetejére, hogyan lehet?
    (Lapostetős, amire fel lehet menni)
    Köszi!
  • tpM
    #14364
    Na ja... kíváncsi vagyok multiban hogy teljesít...
  • [NST]Cifu
    #14363
    Kezdetnek nem rossz, de iszonyú összetett dolog lehet rendesen megcsinálni. Példa: mi van, ha egy úttestet kezd el lőni? Mi történik az adott területen lévő tereptárgyakkal (épületek, kövek, fák, stb.)?
  • Icebird
    #14362
    Ez de durva!!!:
    DynamicTerrain

    DBO_Spon_terrain WIP alpha
  • Glo
    #14361
    Ott már nem kell sérülés modellt alkotni az ajtóra, de még a 20m-es körzetére se :)
  • [NST]Cifu
    #14360
    Najó, ott már a kérdés inkább az, hogy hány marék fémszecska marad a találat után. :)
  • Scottt
    #14359
    Azért ha egy 155mm-es tarackkal rálőssz az ajtóra ne mond, hogy nem viszi le:)
  • Solt
    #14358
  • tpM
    #14357
    oyeah Project'85-ben lesz AMD65 :)
  • [NST]Cifu
    #14356
    Apropó, ajtótépés. Ezt szerintem el kell felejteni, hacsak nem a zsanérnál találod el, mert ha magát az ajtót találod el, a lövedék nem tud elég energiát átadni.

    Képletesebben: nálunk egy "bölcs" sporttárs rálőtt a bukócélra (egy cirka másfél centi vastag szénacélból készült kör alakú cél, aminek az alul lévő nyúlványa egy csapon elfordulhat, hátradőlhet). Méghozzá egy afrikai nagyvadakhoz szánt vadászpuskával (most fejből nem tudom biztosan milyen kaliber, talán .416 Rigby). Az eredmény: a nagy kaliberű SP lőszer, ami ugye nagy testű vadak ellen van kitalálva, úgy átment a bukócélon, mint a pinty. Azóta a jobb szélső bukócél jobb alsó részén van egy szép nagy lyuk. Ja, és a lényeg, a bukócél nem dőlt le a lövés következtében!
  • tpM
    #14355
    innen
  • Glo
    #14354
    Ezt a Hind modellt honnan lehet leszedni?
  • Hogthar
    #14353
    tényleg nem mondtál hülyeséget, a plugint meg nem úgy értettem hogy sok texturára hanem mind model darabra, az ötlet maga szerintem jó.
  • [NST]Cifu
    #14352
    Köszönöm mindenkinek a jó kívánalmakat. :)

    A sérülésmodellhez: a lövésnyomok a falon nagyon sok játékban megvannak. Az, hogy meddig őrzi meg őket, csak a memória függvénye, legalábbis szerintem. Az persze más kérdés, hogy ha valaki frissen csatlakozik, akkor neki hogy fognak megjelenni az adatok (vagy mennyi idő lesz, amíg megkapja a szervertől).
  • Glo
    #14351
    Menjetek el egy valós háborús övezetbe, ott nem lesz ilyen gond, minden 10000 fps-el fog futni, csak nincs New game opció, viszont full ACE minden
  • Icebird
    #14350
    very lowon még folyamatos is ez a szutyok, 40fpsre is felmegy, bár iszonyat ocsmány:) lowon már csak 25fps a max.
    Ha belegondolok hogy az asztalin very highon nyomott ennyit, akkor szép kis visszalépés.
  • tpM
    #14349
    nemtom... ki kéne próbálni
  • Scottt
    #14348
    Ahhoz képest, hogy még nem is játszottam a játékkal lehet nem mondtam akkora hülyeséget
    Tempi:De én a "kis"textúrákat ilyen ultra-low res.re gondoltam max 128x128.Vagy még azis baromi nagy lenne?
  • repvez
    #14347
    Na azt hiszem elég jol körbejártuk a témát, már csak meg kéne valositani
  • Hogthar
    #14346
    sőt felsem kell osztani 30 kis texturáéra elég 6 textura: skoda Kit, skoda spec, skoda bump, és a lyukas skoda textura, annak a spec változata és a bump változata, 1 apha segítéségvel(átlácóság)csak a találatot ért részen hozná be a lyukas soda texturáját és a bump segítségével elég élethű lenne ahoz hogy olyannak tünjön amilyen, igaz ilyenkor még nem szürődik át a felület, de láttam olyan játékmotort hogy az alap texturán, ami kivolt jelülve az látszott ami nem az átlátszó volt teljessen, tehát ha beprogramoznák itt a motorba a találatot ért rész átlátszó lenne és máris szűrödne a fény... és tádá nem kell a Skodánkat 20 millió pluginra bontanunk:D
  • tpM
    #14345
    Az halál. Járművenként max 2 textúra ajánlott, de a legoptimálisabb csak 1 :). Van ilyen Mi-24 (RHS féle) amin 40 külön textúra van és össze vissza laggol :S
  • Scottt
    #14344
    Ha a 20-as tárat beleüríted akkor 20 helyen(tegyük fel mind talál)kicseréli a "jó" skoda textúrát "átlőtt"skoda textúrára.Nem nagy kunszt.Ha valaki az 50méteres(mondtam egy számot)körzetébe ér a skodának a server elküldi, hogy más textúrát töltsön be.Egy "nagy" ajtó fel lenne osztva kb 30 "kis" textúrára és úgy tudná cserélgetni.

    Lenne minden járműhöz egy kis kaliber,egy NATO egy AK meg egy 12,7mmes textúra aztán ami 12,7mm+ kaliber az már általában ajtót tépi le^^
  • repvez
    #14343
    ACE-ba vele :D
  • Icebird
    #14342
    Ez korábbi verzió ajtónyitás
    Azóta billentyűre ott ahol állsz azt az ajtót kinyitja, és csak nyitott ajtónál mégegyszer megnyomva beszáll.

    Csak azóta ellaposodott a projekt föleg hogy alaplap halál után már csak laptop van, és még nem próbáltam mennyire képregény.
  • Solt
    #14341
    Bevallom férfiasan, fogalmam nincs, hogy számolja a ballisztikát, de nem hangzana túl logikusan, ha mondjuk játszunk 60-n és csak bizonyos százalékban számolná az adatokat, a többi meg random lenne... :)

    Így másképpen hangzik... én egy picit tovább fűztem a dolgot... :D
  • repvez
    #14340
    Nem kell olyan bonyolult dologra gondolni, hogy minden golyo helyét mm pontosan jelezze a felületen.Amugy szerinted a valos ballisztikai adatokat minden golyora külön számolja?
    Az egész ugyan ugy müködhetne mint a hit-rendszer.Minden anyagnak lenne egy adata, hogy hány találat után kell összetörnie vagy az átjukadt felületre váltani.
    Egy üveg felület 1 lövés esetén már törjon darabokra, egy deszka mondjuk 10 találat után stb...
    Ezekhez az esményekhez vagy egy törés animácio vagy egy textura csere kapcsolodna.
    Én igy képzelném el
  • tpM
    #14339
    Én sima textúrákkal is megelégednék lenne 3-5 anyagonként (fa, fém, kő, föld, ember elég lenne) és kész.
  • Solt
    #14338
    Na de más egy töltény hüvely, és más egy lövedék, repesz ütötte lyuk! :)

    Hogy modellezed le, hogy a falban, fában, technikában lyuk keletkezzen? Akkor ezeknek olyan kis darabokból kellene állniuk, hogy aztán dinamikusan "távozzanak" onnan! :D Ráadásul egy idő után, mondjuk nem árt, ha ledől a fal, amit több száz találat ér... Szóval szerintem ekkora adat, és számítási mennyiség egyelőre kivitelezhetetlen... persze nem bánnám, ha valaki rám cáfolna! :D
  • tpM
    #14337
    pl ha x méteren belül látnád csak? ACE-ben is meg vannak oldva a földön maradó lőszerhüvelyek: csak ~3m-ről láthatóak és egy helyen 2-3ezer sem okoz gondot :)
  • Solt
    #14336
    Nagyon nem értek a programozáshoz, de gondolj bele, hogy egy 50-60 fős multi esetén minden egyes lövedék becsapódásának, vagy anyag átütésének a helyét meg kéne akkor jeleníteni minden egyes játékosnál!

    Elengedsz egy tárat, lősz 20 lyukat a skodára, és annak ugyanúgy kell látszódnia mindenkinél... gondold el, hogy egy 3 órás csata során, hány ilyen lyukat kéne számon tartania a szervernek, fában, falban, technikában! És akkor a repeszekről még nem is esett szó...

    Sőt, ha már a lyukat látjuk amit a lövedék, repesz ütött, akkor azon már illene átszűrődnie a fénynek, az már hatással van az árnyékokra, stb, stb... :)

    Annak idején IC alatt még az ott maradó hullák is lagot okoztak... :D
  • tpM
    #14335
    A repcsis képen oldalt a víz egy tó! Egy fejlesztő is megerősítette a hiv. fórumon. <3
  • repvez
    #14334
    A tudat hogy elöttem van :D

    Amugy meg nem ér semmit ha átmegy az anyagon a golyo de nincs láthato megjelenitése ami a vizuális élményhez addna sokat. és az észleléshez hogy bomlik a kerités körülötted ideje elmenni onnan, nem csak porzik a találat helyén.
    Ahogy Scott is irta már a 2000-es évek körül voltak játékok ahol már mindez jelenvolt.Akkor még sehol nem voltak a GPU-k és havok meg phyzix engine.Ugyhogy az nem lehet kifogás hogy azért nem mert tul nagy eroforrást venne el .
  • JohnnySmith
    #14333
    (hétvégén ünneplés, aztán ott megnézzük milyen is a vodka mint drog, habár emlékeim szerint a kocsidból való kihányás az már elég jól ment akár extra weapon is lehetne :D )
  • tpM
    #14332
    De ha lesz "élethű anyag átfúródás" amit írnak akkor mitől véd meg a skoda ajtaja? :D
  • tpM
    #14331
    BSz
  • Scottt
    #14330
    Már a Half Life 1ben tört az üveg,a fa deszka^^
  • repvez
    #14329
    Meg belekerülhetnének olyan aproságok , hogy az üvegek, meg a deszkák széttörjenek ha belelövünk .Egyszerübb ajtonyitást akár az autoknál is.Fedezéknek is jo szolgálatot tehet ez.
  • joebacsi
    #14328
    HBD!
  • Scottt
    #14327
    Boldogot Cifu:)