35049
  • Kaszi46
    #14286
    használj infra led-et, annak nincs fénye, freetrackhez tökéletes.
  • Hogthar
    #14285
    én még csak az egy lámpássat tettem össze, péntekre veszek eszközöket hogy meglegyen a 3 lámpás és a mozgásommal kihajoljon:D
    pontosabban aki össze akarja állítani a következőkre van szüksége, házi módra természetessen(bár az az igazság bárhogy lehet ahogy a Kreativitásunk megengedi:D) kell 3 bicigli lámpa vagy led, de szerintem lámpát érdemessebb mert az erősebb és nappal is müködik, kell 5 köteg zagasztó(nem folyékony) és egy nagyon gagyi sapka, a bézbolzapka talán jobb is mert megtartja valamin:D,

    jah ez a gond vele, hogy nem sok játék használja ki pedig nagyon jó, főleg a Helinél tetszett hogy letudok nézni és auto huvert se kell használni soha így.
  • Solt
    #14284
    A "szabadságfokozat" játék függő... teljesen sajnos kevés játék használja ki egyelőre! ArmA is csak 4 irányt támogat... IL-2 is csak modokkal támogatja teljesen, de az sem az igazi...

    A legjobb az FSX-ben, és a DCS-ben...
  • Solt
    #14283
    Solt gyári TrackIr-t használ! :D
  • [NST]Cifu
    #14282
    Mind ismerjük az ilyeneket, a hivatalos megjelenési dátumnak hiszünk. Másnak nem, akkor sem, ha maga XVI. Benedek pápa jelenti be. :)
  • tpM
    #14281
    Amazonon már elő lehet rendelni a II-t. (Jún 26? :S)
  • Amery
    #14280
    A lényeg lemaradt:
    ha oldalt mozdulsz, akkor kihajol oldalra az ipse(ha kicsit mozdulsz, akkor kicsit, ha nagyobbat, akkor jobban) így két billentyű felszabadul
  • Amery
    #14279
    Van ennek négy ledes verziója is, úgy mind a 6 szabadságfokot érzékeli.
    Il-2 fórumon megtalálod, ha jól emléxem ott olvastam.
  • tpM
    #14278
    Vargosz még a mai napig is használja asszem...
  • DrRadon
    #14277
    Ja, közülünk a Solt használta, de nagyon mentek a muslincák a fényre, meg a szitakötők a szkópon keresztül :)
  • Hogthar
    #14276
    Nem tudom ki tud róla én most raktam össze egy trackIR Webkam segítségével és csak egy kislámpát kell felerősítened a fejedre és elindítani a free Traker nevű programot és a fejmozgatásoddal körbetudsz nézni, miközben az egérrel mozgatni a célkeresztet, ajánlom mindenkinek az arma 2 szer nagyobb élmény így:D
  • tpM
    #14275
    teszkó gazdaságos :D
  • Hmuda
    #14274
    Nem, ez egy noname valami. Most nem szedem szét a házat, hogy megnézzem a gyártót. :-)
  • Solt
    #14273
    Fogadjunk, hogy LG! :)
  • Hmuda
    #14272
    Hm, mégiscsak a lejátszóval lesz valami, mert másik gép meg kapásból beolvasta. Legalább tudom, hogy nem a lemez hibás. :P

    SZERK: érdekes...most hogy a másik gép beolvasta, hirtelen az enyém is elfogadta...fene se érti ezt.
  • Hmuda
    #14271
    Megkockáztatom. Most megint kedvet kaptam hozzá, csak valamiért nem eszi meg a lejátszó a lemezt (mást vígan elfogad). Kösz.
  • Solt
    #14270
    Kulcs alapján van egy ID számod, ha jól tudom. Tehát a kulcs a lényeg, nem a lemez eredetisége...
  • Hmuda
    #14269
    A FADE másolásvédelem azt észleli, hogy másolt a cucc vagy a kulcs alapján dolgozik? Valamiért nem működik a lemezem (pedig abszolút karcmentes) és jó lenne tudni, hogy a biztonsági másolat mit szól az eredeti kulcshoz.
  • Scottt
    #14268
    Készülget a kicsike:)
  • JohnnySmith
    #14267
    Megtaláltam :)
  • JohnnySmith
    #14266
    Jó rég nem raktam fel a játékot, csehről hogy lehet angolra varázsolni? (1.15-öm van)
    Előre is köszönöm a segítséget...
  • tpM
    #14265
    forrás
  • tpM
    #14264
    hmm de szép ez a növényzet:


    Meg a karakterek (gondolom főszereplők) hangját/arcát/modelljét színészek adják:
  • Sanyix
    #14263
    ezzel kéne kezdeni: miko
  • Hmuda
    #14262
    Aki esetleg nem akar az új videó letöltésével időt vesztegetni, itt van FLV-ben.

  • Solt
    #14261
    Szia! XP-n nekem is csinálja ezt... valószínűleg az ArmA ütközik valamivel... vagy hangkártya driver, vagy a CCC-vel...

    Frissíts folyamatosan, aztán egyszer csak abba hagyja... :)
  • Gascan #14260
    Sziasztok.. olyan problémám van a játékkal, hogy egy bizonyos idő játszás után, mikor kikapcsolom akkor automatikusan újrainditja a gépem.

    Korábban nem volt ilyen hiba, fogalmam sincs mi okozhatta. A legújabb Catalyst 9.1, és BIOS van fenn. Ezek lehetnek csak a változó tényezők, mióta az Arma a gépemen van.

    Ja, és eredeti a játékom!
  • tpM
    #14259
    1000,-
    aztán pm-ben megkapod ;)


    najónem, nekem nem is kért jelszót most egyszerűen nem is megy a link gondolom túl sokan ugrottak rá nekem is ~20kb-tal jött...
  • repvez
    #14258
    Nálad hogyan van jelszo vagy hogyan szerezted meg?
  • tpM
    #14257
    elmondom a lényeget: Mi17be beszállnak: jobb, gyorsabb az anim mint ArmA-ban. Mi24-gyel repkednek, egy T72 lő a löveggel, mellette pár m-re a gyalogosnak semmi baja sem lesz (hmhmm hmm ACE-ben a túlnyomás <3 :)), pár alap ArmA-s hang meg szép VBS2 szerű nyomjelző lövedék.
  • repvez
    #14256
    jelszot kér a letoltéshez :(
  • tpM
    #14255
    új vid
  • Solt
    #14254
  • tpM
    #14253
    vargosz meg teleszarná az M1-et :D
  • Solt
    #14252
    Olyan vörös "szemeket" akarok!!! :D Elképesztően brutális... még így is ijesztő... gondolj bele játék közben rád fordul egy ilyen szörnyeteg, miután indítottál rá... elsírnám magam! :D
  • tpM
    #14251
    xD
  • Solt
    #14250
    Állhattok neki... nyomás! :D
  • tpM
    #14249
    aha thx így már világos
  • [NST]Cifu
    #14248
    A SHTORA-1 nem lő fel semmiféle infracsalit, max. ködgránátot. A második és harmadik generációs irányított pct. rakéták ellen készült, mint a TOW, HOT, Hellfire, Kornet, stb.

    Két működési metódusa van, az egyik a drótvezérlésű rakéták ellen, ez a következőképpen működik:

    A drótvezérlésű rakéták, mint pl. a TOW esetén a rakéta végén egy izzó nyomjelző van, amely az infravörös érzékelő számára "világit", ez a referenciapont, és az irányítórendszer úgy vezeti rá a rakétát, hogy ezt a referenciapontot igyekszik rávezetni a célpontra. A Shtora-1 a rakéta kilövése után az indító jármű felé fordítja a tank tornyát, és a torony elején lévő két elektron-optikai egység egy nagy "hőfoltot" hoz létre (ez látható működés közben a #14241-es hsz képén). A rakéta irányítórendszere a nagyobb hőforrást veszi alapul, ezért a tankot fogja referenciapontnak tekinteni, az pedig ugye ugyanaz, mint amin a szálkereszt van, tehát nem fog korrekciós parancsot adni a rakétának. A végén a rakéta vagy a cél előtt a földbe csapódik, vagy túlrepül azon (függően attól, hogy a tankhoz képest milyen irányban volt) - és persze azért van esély arra is, hogy így is pont eltalálja (bár ez elég valószínűtlen, hacsak nem áll a harckocsi).

    A másik metódos a lézer-rávezetésű rakéták elleni, mint a Hellfire vagy a Kornet. Amennyiben a torony tetején lévő lézer-besugárzásjelzők egy rávezető sugarat észlelnek, automatikusan ködgránátokat lő ki az adott irányba, így a rávezetés (elvileg) nem lehetséges, hisz a lézersugár nem a tankon, hanem a ködfelhőn fog megtörni. A ködfelhő mintegy 3 másodperc alatt terül szét eléggé, és az időjárási körülményektől függően 20-30 másodpercig marad összefüggő. Eközben a parancsnok előtti kijelzőn egy led mutatja, hogy melyik irányból várható a támadás, így arra felé fordíthatja a tornyot (vagy akár az egész harckocsit), hogy a támadás felé nézzen a legerősebb páncélzat, illetve merre kell keresnie a célpontot. A modernizált változat már valószínűleg képes arra, hogy a beérkező adatok alapján durva lőelemeket is kiszámoljon, így az irányzónak már csak finomítania kell a célon.

    A T-90A-k és egyes export T-90S-eken nincs felszerelve a drótirányítású rakéták félrevezetéséhez szükséges hőcsapda a torony elejére, így csak a lézerirányítású rakéták elleni része működik. Ezek azok a T-90-esek, amelyeknél a tornyot körbe teljes befedik a Kontakt-5 (vagy Relikt) ERA blokkok.

    Ami fellő valamit, az az ARENA aktív védelmi rendszer lehet, de az meg félrevezet, hanem megsemmisít.

    Az ARENA-rendszer két fő részből áll: a torony hátulján, egy árbócon foglal helyet egy milliméter hullámhosszon működő radar, amely a védett szektorokat figyeli, észleli és beméri a közeledő rakétákat, valamint a védőtöltet-kazettákból, amelyek a torony külső oldalán, az első 220-290°-os szögben helyezkednek el, a torony méretétől és alakjától függően 22-26db. Az elhelyezésük miatt az ARENA mellett nem lehet a toronyra ERA felszerelve.

    A működésének lépései a következők: a radar alaphelyzetben pásztázza a védelmi zónákat az árbóctól számított 50 méteres távig, és ha közeledő veszélyforrást érzékel, akkor átvált bemérésre, hogy a cél adatairól (sebesség, pontos helyzet) megfelelő információkkal láthassa el a vezérlő számítógépet. A számítógép kiszámolja, hogy melyik kazettát kell elsütni, és pontosan mikor, majd amint a lövedék eléri a megfelelő pozíciót, elsüti a védőtöltet-kazettát. A kazetta egy védőtöltet lő ki kb. 3 méter magasságba, majd a formázott töltet berobban, az adott irányba hatalmas repeszfelhőt hozva létre, amely megsemmisíti a közeledő rakétát, mintegy 15-25 méterre a harckocsitól. Egy közeledő cél leküzdése 2-4 tizedmásodpercig tart, 70-700m/s sebességi tartományban repülő rakéták ellen hatásos. Szükség esetén a parancsnok maga is kiválthatja az egyes kazetták működését a vezérlőpanelen.
    A számítógép nem reagál az 50 méteren túli objektumokra, azokra, amelyek túl lassan szállnak (pl. egy elhajított kő vagy egy nagyobb madár), vagy túl kis méretűek (pl. kis kaliberű lövedékek), illetve azokra, amelyek pályája nem kerül túl közel a harckocsihoz. Az ARENA automatikusan kikapcsol, ha kinyitják az egyik búvónyílást, és csak akkor lehet bekapcsolni, ha a búvónyílások zárva vannak. A töltetek zárt kazettáikban biztonságban vannak a kézi lőfegyverek tüzétől, illetve a közelben robbanó nagyobb lövedékek repeszeitől. Noha a hivatalos anyag szerint a rendszer olyan kis hatótávolságú, hogy a gyalogos egységek a harckocsi mellett maradhatnak, ez erősen kétséges a működési zóna mérete miatt, mindemellett egy fényjelzés látható a torony hátsó részén, amennyiben működik az ARENA, és egy hangjelzést is figyelmezteti a gyalogosokat, amennyiben közeledő rakétát érzékel (na persze nekik már ez édeskeveset jelenthet, mivel legfeljebb tizedmásodpercek maradhatnak a cselekvésre).

    Az ARENA így néz ki egy T-80U-ra felszerelve:

    [center]
  • MrJoe
    #14247
    Durván bővül ez az ACE :D és ez még mindig béta nem?
    Pojén h. a végén 1 év mulva VBS 8-at csináltok nekünk :D