35049
  • joebacsi
    #14446
    Azok a szemetek messze földön híresek...
    (kattints a nevemre ;))
  • [NST]Cifu
    #14445
    Hajrá! Aztán az NDA határain belül tájékoztass a tapasztalatokról majd, ha kérhetjük.
  • tpM
    #14444
    <3
  • n003
    #14443
    nemvolt nehéz kitalálni .. éljen az anarchia :D
  • n003
    #14442
    :DDDD
  • vandyke
    #14441
    Sziasztok!

    Előzetes infók alapján elképzelhető, hogy jövőhéten kapok egy teszt verzió.

    üdv,
  • tpM
    #14440
    Ráadásul teljesen bugmentes lesz és futni fog minden szaron fullon :)
  • [NST]Cifu
    #14439
    Töretlen optimizmus, Scottt a neved!
  • Scottt
    #14438
    2hét múlva úgyis megjelenik az ArmaII
  • Cactus73
    #14437
    Az ujonnan erkezoknek rossz hir, h sajnos mar supergamerrol SEM rendelhetik meg a jatekot. Ha raklikkelsz, "nem letezo termek" feliratban tudsz csak gyonyorkodni.
    Nekem van eredetim de egy baratom ,aki most szerette volna megvenni hivta fel ra a figyelmemet. Ezt a letoltos fizetos baromsagot en se kultivalom.
    Minimalis eselyt se latok a megoldasra, de ha valaki megis tud egy ujabb kinyilo ajtorol a bezarulo ( supergamer ) mellett, mindenkeppen ossza meg a kozosseggel. Tehat eredeti dvdkorong megvasarlasa volna a cel.
    koszonom !
  • Hogthar
    #14436
    aha. Hogy találtad ki enyiből?
  • Icebird
    #14435
    Még jó hogy elraktam OFP archívum kategóriába a közel 4 éves 2 cikket összevonva, amiből idézem mind2 végét:D

    "Így tehát ez a program egy lövöldözõs játék mellett szerepjáték is lesz egyben. Ezzel biztosan meg fog szenvedni a BIS, de amennyiben sikerül megoldaniuk, akkor minden más program elavulttá válik. Kétség nem férhet hozzá, nagyon magasra kívánják rakni a lécet és én bízom benne, hogy sikerül nekik."

    "Talán az egyetlen forrása a problémáknak a jövõbeli kiadója az OFP2-nek lehet, mivel azt tanácsolták, hogy ne a Codemasters legyen a befutó, mindez annak ellenére, hogy õk birtokolják a névjogot, ezáltal névcserére lenne szükség. Bár a fejlesztõs már igen régóta tart, mégis úgy tûnik, hogy a 2006 év végi megjelenés már nem fog megtörténni, továbbá egy Xbox 360-as portolása is szóba került a játéknak, ehhez azonban még meg kell várni a hivatalos megerõsítést.

    Azok, akik az OFP 2-re várnak (vagy bármi is legyen majd a neve) megbizonyosodhatnak arról, hogy a program minden szempontból megéri a várakozást. A BiS csodákat mûvelt azért, hogy beváltsa ígéreteit és nem mondhatjuk azt, hogy idejüket nem kímélve dolgoztak azért, hogy a program minél jobb legyen."

    'Flashpoint 2 beszámoló, értékelés'
  • tpM
    #14434
    :D
  • [NST]Cifu
    #14433
    Ez az, amit ígértek. Aztán majd meglátjuk, mi valósul meg mindebből. ;)
  • tpM
    #14432
    Egyébként aki nem olvata volna ~1éve írtam ezt. Vannak benne érdekességek...
  • [NST]Cifu
    #14431
    Az #14417-ben olvasható lista elég régi, talán csak gyorsan a google-ból lett kimásolva. Fejből nem tudom, mikor változtatták meg, de valamikor az 1990-es évek elején. Akkor tűnt el az alhadnagyi rendfokozat is, került be a főtörzszászlós, illetve történt a tábornokoknál az említett változás.
  • veterán
    #14430
    ÁÁÁ Kollega . Budapesten tanult anno ön is? Ön szolgált külföldön ? Hány éve vonult nyugdíjba? Ha szabad megkérdeznem? Van valahol topik ahol tudnánk beszélgetni? Jó lenne.
  • Solt
    #14429
    "nyftzls."

    Gonosz vagy Marja... tessék kiírni, hogy nyugdíjazott főtörzszászlós! :) Egyébként, mintha ez is hiányozna a listából! :)
  • marja
    #14428
    Tisztelt Palásti András százados Úr!
    Igazán nem akarok kötözködni, de a tábornokok felsorolásánál van egy kis hiba.
    Helyesen:
    Tábornokok:
    Dandártábornok
    Vezérőrnagy
    Altábornagy
    Vezérezredes
    Hadseregtábornok (jelenleg nincs)

    Tisztelettel: Márton János nyftzls.

    Ui: A magyar honvédségnél nincs rang, csak rendfokozat.
  • [NST]Cifu
    #14427
    Szerinted nem szeretnénk? :)

    De kiábrándult népek vagyunk. Az ArmA első bejelentett megjelenése 2005 Q4 volt (úgy, hogy az OFP folytatását ígérték 2004-re is). Az ArmA erre megjelent 2006 Novemberben. A BiS közben mondott minden félét. Szóval a felét sem hisszük el annak, amit mondanak. Csak a tényekben hiszünk már. :)

    Minden estre van egy "belsős" emberünk Vandyke képében, aki ugye a játék itthoni megjelenéséről tud majd tájékoztatni bennünket.

    Konkrétumok viszont nincsenek, csak találgatások. Cirka 3-4 hónap még. Sajnos...
  • veterán
    #14426
    Azért a megjelenésről írhatnánk már valami konkrétat
  • veterán
    #14425
    Igaz . Mostanában nagyon izé vagyok tudom.Ja igazad van tulságosan önérzetes vagyok mostanában nem tom miért . Aki az Armát és az opfst szereti rossz ember nem lehet.
  • [NST]Cifu
    #14424
    Nem kell folyton bocsánatot kérni, nem kérdőjelezett meg senki. Csak a jelek szerint személyes támadásnak vélsz olyasmit, ami távolról sem volt annak szánva. :)

    Azt már kétszer leírtam, hogy mi a probléma az első hsz.-eddel, nem ragoznám tovább.

    A Kapitány-ra vonatkozó kérdésem is teljesen normális volt. Sok katonához volt szerencsém, hobbi és érdeklődési körömhöz mérten. Eleddig nem találkoztam olyasmivel, hogy egy magyar százados kapitányként mutatkozott volna be. Az egyik AM kapitányával beszélgettem még valamikor 5-6 éve, ezért ugrott be, hogy talán erre céloztál...

    BTW, hogy ki vagyok bármikor megtudhatod, ha ráklikkelsz a nevemre. :)
  • veterán
    #14423
    Haggyuk jó ha kijön kijön ha nem nem úgyis pc-n fogom akkor tolni . Haggyuk.
  • veterán
    #14422
    Bocsánat ha valakit megbántottam semmi rosszat nem akartam ne haragudjatok rám bocsánat.
  • veterán
    #14421
    jó csak nemértem mi ez , hogy mindenre vissza ír valamit mintha engem megkérdőjelezne . Vagy nem tudom itt befejeztem haggyuk légyszi ezt jó. A játékról írjunk . Valami jó kis szaftos dolgot milyen lessz a térkép vagy ilyesmi stb.
  • Solt
    #14420
    Picit feszültnek tűnsz... nyugi, senki nem bántott... ;)
  • D00M
    #14419
    SZerk: ezzel mi a célod?
  • D00M
    #14418
    A szobrot hova emeljük, mekkora legyen, milyen anyagból? Most komolyan ezzel a célod?
  • veterán
    #14417
    Isaf hahó. Jut eszembe . Nem tudom ki vagy de megadom a kódom a rangom a nevem mindenem jó. Palásti András vagyok Rendfokozatok itt vannak és mivel ennyire tudni akarod igen százados OF-2-es a jelzésem. És az Isafnál voltam . És te kivagy. Most pedig az Mh 37. II.Rákóczi Ferenc Műszaki zászlóaljnál vagyok és képzeld kapitánynak szólítanak nem századosnak .
    Honvéd|Honvéd, közlegény
    Tisztesek
    Őrvezető
    Tizedes
    Szakaszvezető
    Tiszthelyettesek
    Őrmester
    Törzsőrmester
    Főtörzsőrmester
    Zászlósok
    Zászlós
    Törzszászlós
    Tisztek
    Alhadnagy
    Hadnagy
    Főhadnagy
    Százados
    Főtisztek
    Őrnagy
    Alezredes
    Ezredes
    Tábornokok
    Vezérőrnagy
    Altábornagy
    Vezérezredes
    Hadseregtábornok
    Dandártábornok
  • [NST]Cifu
    #14416
    Én a GS-t nem tekinteném komoly információforrásnak. Ők is csak a hivatalos forrásokat és a többi gamer oldalt nézik, és azokból szerzik a híreiket, tehát miért iktassak be egy plusz lépcsőfokot?

    Itt van például a hivatalos ArmA2 fórum egyik konzolos topicja. Itt meg a másik. Érdemleges információ nélkül továbbra is. :(
  • [NST]Cifu
    #14415
    Amennyire én tudom, kis hazánk honvédségénél nincs olyan rendfokozat, hogy kapitány. Százados van. Tehát kapitány elvileg csak hajón lehet, de ha jól tudom, ezt a beosztást csak az AM-eken használják, azok a legnagyobb folyami egységeink. Persze elképzelhető, hogy alul tájékozott vagyok, tehát a tévedés jogát fenntartom, de amikor legutóbb ilyesmivel foglalkoztam ill. katonákkal beszélgettem ezen témáról, még így volt. :)

    Az US ARMY, USMC és az USAF esetében az O3 rendfokozat (Officer 3rd payment grade) a Captain (rövidítése CPT), ami a mi századosunknak felel meg. Az US NAVY / USCG esetén azonban Captain rendfokozat az O6-nak felel meg (rövidítése CAPT), ami az Ezredes megfelelője.

    Természetesen a hajókon (akármelyik fegyvernemhez is tartozzon) a parancsnoki tisztet megilleti mindenhol a Captain megnevezés.
  • Solt
    #14414
    Cifu arra próbál rávilágítani, hogy annak ellenére, hogy írják, még egy képkockát nem láttunk ami a konzolos fejlesztésből mutatna bármit is! A BIS rengeteg dolgot mondott már, ami aztán nagyon nem úgy lett... a gamestar és társai pedig a hivatalos oldalról veszik ezeket a híreket...

    Tehát a lényeg az, hogy a beharangozás ellenére még semmit nem mutattak belőle! Mi pedig kételkedünk abban, hogy a beígért képességekkel konzolon futtatható lenne a játék!

    Majd az idő megoldja a kételyeink...
  • veterán
    #14413
    http://www.gamestar.hu/arma-2-a-masodik-gameplay-trailer.html
    Itt írják a 360-asat és még jó pár helyen.
  • Solt
    #14412
    Ez aztán tekintély parancsoló! :D
  • DrRadon
    #14411
    Ööö... remek.
  • Gabe18
    #14410
    "Bar nem biztos, hogy izgi lenne a felpercenkent tolto dvd-re varni, ha atrepulok egy palyan :)"

    Őőő... Már lassan fél éve lehet 360-on (és PS3-on is) vinyóra telepíteni,és onnan futtatni a játékokat.
  • tpM
    #14409
    Mert itt flémelek veled :D
  • Solt
    #14408
    Ne fárassz, és ne dezinformálj... különben is, miért nem alszol már ilyenkor? :D
  • tpM
    #14407
    A holdra sem tudsz felmenni 1-ben :P
    A random generálódást meg a terepre mondtam: ugye ez nem sziget lesz ezért nem lehet végtelen tenger körülötte, hanem ha lemész a térképről lesz mindenféle domb meg erdő...