35049
  • Solt
    #14406
    Ó... hájjal kenegetnek, köszönöm! :)

    A proci még rendben is van 360 esetében, de a VGA gyengesége miatt, elképesztően randa lenne konzolon, nagy képernyőn! Nekem E8400@3600MHZ + 4870, minden beállítás HIGH, csak az élsimítás NORMAL, 1680x1050-s felbontáson bizony néha szétszalad a ménes, és karcolom a 25 fps-t! :) Na most csak az alaplap, proci, vga hármas jelen árak szerint 150-170 ezer forint! :D Nem a konzol kategória... :) Azt meg ne feledd, hogy aki gyenge PC-vel butítva játssza, az általában kis felbontáson, "kis" monitoron tolja... ráadásul tudatosan köt kompromisszumot az élményért cserébe... ahogy az ArmA butítva kinéz, azt Te egy 40+ colos TV-n játszó emberkének el nem adod, mert hányingert kap! :)

    Konzolon meg a ram és a normális vga helyett a proci dolgozik... tudtommal így vannak megírva a programok hozzá... na most, ha erre még ráterhelünk fizikai számításokat, akkor maximum diavetítésnek lesz jó! :D

    Dirt2 topikban idéznek egy interjút a készítőkkel, hogy bizony a konzol határait feszegetik... na most a Dirt nem a fizikai számításokról híres! :D

    Szóval amennyit én értek hozzá, szerintem fizikai képtelenség a beígért tulajdonságokkal úgy megírni az ArmA2-t, hogy az a mai konzolokon stabilan tartsa nagy felbontás mellett a 24-25 FPS-t!

    Nem zavar, ha konzolra is fejlesztik, viszont, ha a konzol miatt nekünk, nem olcsó PC-vel rendelkező játékosoknak kell bármiféle kompromisszumot kötnünk, akkor lehet, hogy nem lesz őszinte a mosolyom! :D

    Már az zavar amit tpM említett, hogy a távoli textúrák úgy néz ki random generálódnak a második részben... az első rész ugye arról is híres, hogy amit látsz, oda el is tudsz menni... ezek után ez már visszalépés, ha valóban így lesz...

    Azt meg ne feledjük, hogy a beígért, ha jól tudom külön processzor magot használó micro AI-ból, átütésrendszerből, új hang motorból még semmit nem mutattak... felettébb gyanús! :D

    No, de, ahogy már előttem megfogalmazták... "legegyszerűbb, ha megvárjuk mi lesz belőle"! :) Egy biztos, amit anno verseben megírtam, azt valóra váltom, és a BIS-n kegyetlen bosszút veszek! :D Ha kell megtanulok csak ezért angolul, és szét flémelem a hivatalos oldalt! :D
  • alma2
    #14405
    Tyu szepen leirtad, a legtobb reszevel egyet ertek, szivem szerint eltennem kesobbre, hogy az altalad is emlitett "anyazos" topikoba neha be lehetne szurni, akkor hirtelen csend lenne egy-ket napig, mert egy hasonlon megfogalmazott iromanynal senki nem veszi a faradtsagot, hogy felvegye a kesztyut illetve a legtobben keptelenek ra.
    Bar nem ismerem konkretan az xbox proci felepiteset, azt gondolom akar egy armat is rogohogve ki tudna szamolni, ugy mint pc-n, maskeppen fogalmazva a 3 magos proci minden jarulekos terhet leszamitva, sokkal tobb tartalek marad benne, mint itt a legtobbek gepeben levo processzor nyers ereje amivel armat jatszik. Kerdes van-e ido/anyagi forras ra, hogy kiaknazzak rendesen.
    A benne levo grafkartya kepessegei/ereje egy mai kartyahoz merve egyertelmuen a beka segge alatt van a szukos memoriaja szinten, de egy egyszerubb grafikaval lehetne tolni ra az armat, mint ahogyan itt is lebutitva jatszak, ha nagyon akarnak...
    Bar nem biztos, hogy izgi lenne a felpercenkent tolto dvd-re varni, ha atrepulok egy palyan :). Ha tettek volna bele 2x 3x ennyi memoriat, meg kihuzna par evig a ketyere.
    A sony gepeben meg az eltemetese elott sem lesz 5 jateknal tobb ami a tartalekok akar 50 %-at kihasznalnak, /a sony kepviseloi szerint/ erre letennem a nagyeskut, ha mar katonasdit jatszotok :)
  • joebacsi
    #14404
    csak nem a kecseg bf-eseknél jártál? :)
  • tpM
    #14403
    ja a szárazföldi erőknél az nem százados?
  • [NST]Cifu
    #14402
    Ha ez nekem szólt, akkor a hangnemem aligha volt kifogásolható, ugyanabban a gyors pattogó stílusban reagáltam, ahogy te. Így, 31 évesen vagyok olyan bátor, hogy ezt megtegyem, ha valamiben az adott hozzászólás szerintem hibás. ;)

    ...Kapitány...

    Elnézést, ezt nem teljesen értem. Az MH 1.-nél szolgálsz valamelyik AM-en?

    Amúgy a többihez: hozzászólásod tényszerűségét vitattam, nem kötekedésnek szántam. Eleddig sehol sem látható konzolos forrású kép vagy videó. Hogy a honlapon szerepel a nextgen konzol, mint platform, az még kevés - eleddig ugyanis pontosan nulla az ezzel kapcsolatos információ. Nyugodtan végig lehet nézni bármelyik konzolos honlapot vagy fórumot. Sehol sincs egy konzolos platformmal foglalkozó interjú, preview. Egyetlen képnél sem látni olyat, hogy XBox360-on vagy Ps3-on készült volna (illetve ahol igen, ott is sikeresen beraktak korábbi PC-s képeket). Sehol sem olvasni semmit a PS3 vagy Xbox360 verzió megjelenéséről, míg a PC-s megjelenésről igen. Ha Vandyke errefelé jár, akkor majd lecsapunk rá, és megkérdezzük ő tud-e a konzolos megjelenésről, gondolom, ha egyszer kikerül, akkor azt is ők fogják forgalmazni kis hazánkban.

    A hsz.-em második fele arra vonatkozott, hogy az ArmA kijött Xboxra és PS2-re. Ez biztos tévedés, hiszen nem jött ki. Eleddig a BiS-től csak az OFP Elite jött ki konzolra, és a saját bevallásuk szerint is megküzdöttek vele. Ez, és más okok miatt is vannak kétségeim a multiplatform megjelenés miatt. Nem azt mondom, hogy biztosan nem fog kijönni, csak azt, hogy amíg bizonyítékot nem látok arra, hogy igenis lesz konzol port (például erre vonatkozó hír a BiS fórumban), addig kétségeim vannak efelől. :)
  • D00M
    #14401
  • veterán
    #14400
    Holnap írok csősztök , mert kinyír az asszony.A honvéd fronton hordja a nadrágot,de otthon meghunyászkodik felesége előtt bocsi.:)
  • veterán
    #14399
    De , hogy megbékítsem a kedélyeket. Mindegy min játszol, de ha Armával, te vagy a KIRÁLY.OPFS se kutya de ez Isten.
  • veterán
    #14398
    Bocs a nyelvtani hibákért, siettem ez egy diplomástól ciki bocsi.
  • veterán
    #14397
    Bocsánat de mi ez a hangnem 48 éves vagyok Kapitány és a honvédségnél dolgozom és megjártam egy két dolgot és jó lenne ha már írunk normális hangnemben írnánk egymáshoz. Senkit nem akartam megbántani és senkit nem akartam lehurrogni én minden platformot képviselek és higgyétek el nekem édes mindegy hogy mire jön ki csak ha megnézitek bármelyik honlapon vagy beírjátok keresésbe , hogy Armed Assault 2 Platformok ott először PC utána pedig az x-box 360 és Ps-3 is fel van tüntetve.Egyébként meg Pc-re vettem volna meg csak 360-on egyszerűbbek a dolgok mert kevés időm van játszani vagy a munkám vagy a családom miatt és ha már megveszem bevágom a gépbe és had játszak. Ja és haggyuk ezt a pc vs konzolok témát nem azért mondtam csak annyi , hogy mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya. És szerintem konzolra is kiadtak pár olyan dolgot amit eddig lehetetlennek néztek lásd world in conflict soviet assault, endwar, Vagy amire taktikázós és aztmondták áá nem a ghost recon és sztm jobb lett mint pcn .De , hogy védjem a pct is van jó pár játék ami minőségibb lett pc-n. Ja és Insticifu Az egyről gyűjtöm az infókat.De abban igazad van hogy pc-n jobb lett az első része mint a régi x-boxon hát ott egy rakat fos . Melesleg van Pc-m 360-om és ps3-om is a régieket pedig elajándékoztam.És hagyuk ezt a pc vs konzol témát majd kiderül . De sztm jobb lenne a szerkesztőknek is ha kiadnák mindenre mert valljuk be akkor is több pénz jönne be és még tudnának dolgozni egyéb projecten . De a honlapon is fel van tüntetve a nextgen konzol. Ja nem ide tartozik de például hogy nem adtak ki 360 és ps3-ról képeket és videót nem jelenti azt hogy nem lessz jó példa erre a rise of argonatius vagy a world in conflict és stb tudom nem egy súlycsoport Vagy pcre úgy volt először gears of war ,hogy nem is lesz pcre mégis kijött na hopp bár ez se egy súlycsoport az armával. Ne feledjétek nincs lehetetlen csak tehetetlen és ne vitatkozzunk ezt sem vitának szántam . UI: ÉDES A HONVÉD ÉLET
  • Solt
    #14396
    Sajnos minden téren egyre jellemzőbb, hogy az egyéntől egyre kevesebbet várnak... :(

    Jogos, várjuk meg mi lesz a vége... ráérünk akkor agyérgörcsöt kapni! :D
  • Solt
    #14395
    Persze, nem attól normális valaki, hogy PC-vel, vagy konzollal játszik! :D Egy játék minél kevesebb észt, tudást, kreativitást kíván, annál színvonaltalanabb a közössége is! Természetesen ez is általánosítás, szerencsére azért kivétel mindenhol van... ;)
  • Gabe18
    #14394
    Jogos amit írsz,ezért is mondtam hogy ez egy kifejezetten pc-s játék.
    A konzolos réteg nagy rész valóban CoD4-ig jut,ami a maga nemében egy kitűnő játéknak is mondható,csak egész más mint például egy Armed Assault,vagy akár csak egy Americas Army,aminek szintén lett konzolos portja,de valami olyan botrány kategória hogy szinte sose hallottam róla többet mint hogy egyszer valahol megjelent...
    Valóban ott az arcade játékmenet a nyerő,azt lehet eladni a nagyközönségnek,de ha megnézzük a pc-s piac is erre megy mert a Counter Strike,meg a CoD sorozat ami hasonló stílusban az eladásokat vezeti hosszabb ideig.
    Én sem tudom el lehet-e adni, és megéri-e eladni konzolos rétegnek ezt az erősen szimulációs játékot,bár én azt gondolom lenne ott is egy réteg aki igényelné ezt.Nyilván nem rekord eladásokkal.
    Az jogos elvárás lenne,hogy minden géphez igazítsák hozzá,és használják ki ahogy lehet,ne csak egyszerűen "puff neki kész van" módon portolják az egyik platformról a másikra,de hát mint tudjuk a több fejlesztés,jobb optimalizálás az több és több munka,kérdés bevállalják-e.
    Ha jól tudom a konzolos megjelenést itt előbb tervezik.Legegyszerűbb ha megvárjuk mi lesz belőle,maximum bebizonyosodik hogy konzolra ilyen stílusú játék nem való.Ha meg mégis jó lesz,annál jobb.
  • Hogthar
    #14393
    És ha benéznél egy pc arcade játék topicba. Nem nevezem meg,
    van egy arcade játék amihez kiadtak realistikus modot, egész jó lett, és arról kérdeztem, a válasz csírkékkel és perverzitással kapcsolatos volt, de volt legnormálisabb válasz is:A megoldás menj előre és öld meg aki veled szembe jön, B megoldás ne halj meg...
  • Solt
    #14392
    Ugyan, ez egy nyilvános fórum, örömmel olvasom mások más irányú véleményét! ;)

    Szóval, a hülyegyerek képző doboz hardveres teljesítménye csalóka! Mégpedig azért csalóka, mert a teljesítménye fix és ismert, így a játék készítői kifejezetten erre tudják optimalizálni a játékot, nincs kismillió user, kismillió variációjú hardverrel.

    E mellett azért tudnak kifejezetten a látványra gyúrni, mert minden más számítás, mint például fizikai számítások, minimálisak, vagy egyáltalán nincsenek. Nincs ballisztika, nincs autónak, repülőnek, akárminek külön összetett számítást igénylő fizikája. E mellet szinte nulla a látótáv... pár száz méter után random generált, elmosott háttér textúrák vannak! Megnézném mit kezd bármelyik konzol mondjuk a DCS-el, vagy az FSX-el, de akár az ArmA-val is mondjuk 3000 méteres látótávval!

    A mai csúcskategóriás kártyákkal összehasonlítani meg mókás... több okból is... először is van egy ára... egy csúcs VGA 150 ezer körül mozog, egy konzol 75ezer (ha jól tudom) körül? Ugye nem gondolod komolyan, hogy ha valóban olyan über csúcs lenne hardveresen egy konzol, akkor ennyiért árulnák? :) Fix hardver, amihez kitűnően optimalizálnak programokat, még pedig olyan áron, hogy csak és kizárólag a látvány a fontos, az is csak a közvetlen környezetben! A szép látványnak konzolon ára van... minden másra szarnak ezen kívül! (kivéve hang, de az más tészta)

    Saját példám az RBR, mind PC-n, mind konzolon volt szerencsém játszani! PC-n egy hardcore szimulátor, konzolon egy arcade fos, a grafika pedig kb ugyan az.... egész egyszerűen minden fontos szempontból teljesen másképpen viselkedik az autó... ennyi!

    És akkor ugye itt jön a lényeg... a konzol jellegéből adódóan arról szól, hogy minden le van egyszerűsítve. Vedd elő, kapcsold be, tedd be a lemezt, nyomkodd azt a bigyót, és ennyi!

    Fizikai, és felhasználói korlátai vannak! A konzolosok java része nem akar gondolkozni még csak egy windows kezelés szintjén sem. Csak és kizárólag szórakozni akarnak... szép legyen és látványos, ennyi! Nem érdekli őket, hogy szinte semmi kreativitást nem várnak el tőlük... megmutatják nekik honnan lő az ellen, merre kell futni azon a 15m széles "folyosón", megengedik, hogy több fejlövés után valami kaja csomagra rálépve új erőre kapjanak, hogy aztán az előre beprogramozott helyen, a küszöböt átlépve újabb hadsereggel lehessen felvenni a küzdelmet! Sok konzolos játékot láttam... mind az egyszerű kezelésre, és arra törekszik, hogy a 10 éves ifjú titánnak is legyen benne sikerélménye, méghozzá azzal a rezegő izével a kezében... Az autós játékok ugyanezt a szintet képviselik konzolon... lehet kormánnyal is játszani őket, de minek? :D

    Mielőtt úgy gondolnád, hogy lenézem a konzolos réteget, gyorsan megelőzlek, igazad van, valóban lenézem őket! :D No de nem azért, mert nekik szórakozásnak ennyi elég, hanem azért ahogy viselkednek… nézz be bármelyik konzolos topikba… kritikán aluli!

    Mivel sehol nem illik általánosítani, ezért itt sem teszem… természetesen a konzolt használó rétegek közt is vannak normális emberek… sőt, én is szoktam a haverjaimmal játszani, mert arra tényleg jó, hogy besörözve az ember komolytalanul jókat ökörködjön egy GTA IV-el, vagy valamelyik arcade autós játékkal! Viszont arra, amire egy szimulációt kedvelő ember egy PC-t használ, arra tökéletesen alkalmatlan mindenféle téren! E miatt pedig a kettő összehasonlíthatatlan!

    És amiért haragszom, az pedig az, hogy mivel egyre több gondolkodásra nem hajlandó, a szórakozást minél egyszerűbb körülmények közt kereső emberke miatt, azokat a játékokat is elkezdik visszafelé butítani, amik eddig többek voltak ennél a szintnél. A konzol annak jó, aki PC-n is csak az arcade, és a csitt-csatt dirr-dúr játékokat játsszák… egy COD, vagy egy DIRT miatt felesleges PC-t tartani, ezt elismerem… no, de ne kelljen már ArmA-ban is a távolban generált textúrákat látnom azért, hogy a hülyegyerek képző dobozon is optimálisan fusson… arról nem is beszélve, hogy a többi beígért dolgot, amelyek bizony komoly fizikai számításokat igényelnek folyamatosan, azokat mégis, hogy fogják optimalizálni konzolra? Akkor fogadnám ezt el, ha nem kevernék a kettőt… én tőlem kiadhatják az ArmA2-t konzolra… csak akkor emiatt ne kelljen nekem lemondani olyan előnyökről, amiben a PC-m több! Butítsák le, és adják ki külön… vállalják fel, hogy konzolon igenis kevesebbet tud nyújtani…

    Hülyegyerek képzőnek pedig nem sértésből nevezem, hanem azért, mert aki tényleg ezen nő fel, olyan játékokkal játszik, ahol minimálisan kell gondolkoznia, vagy kreatívnak lennie, attól sok jót nem várok… nem mintha az a kölyök aki PC-n nő fel, sokkal okosabb lesz majd, de ott legalább van valami elvárás, nem teljesen reménytelen a helyzet… ha mást nem, legalább tuningolnak, szerelnek, programoznak, stb… Tényleg csak azt tudom javasolni, hogy nézz be egy konzol topikba… kritikán aluli a színvonal! Az ETS topik PC-s szinten mindennek a legalja… sok kis 10-12 éves kuki, akik folyamatosan anyázzák egymást, de legalább még azok is mindenféle programokkal modelleket szerkesztenek, modokat, festéseket készítenek… legalább valami kreativitás van bennük! :D
  • [NST]Cifu
    #14391
    Bocs, hogy belevau, utálom a PC vs. konzol témát, de legyünk tényszerűek:

    A Box gyakorlati (nem az elméleti) számítási teljesítménye egy mai átlag közép kategóriás géphez mérhető, a grafikai teljesítménye viszont sehol sincs. Ennek az egyik oka kevés memória (hiába a gyors 10Mbyte-os memória, ha a maradék a mindössze 512Mbytenyi rendszermemória, amibe minden másnak is bele kell férnie), a második ok pedig az, hogy a GPU is erősen hátul marad a mai Radeon HD 48x0 szériához képest. Talán nem véletlen, hogy egyetlen komolyabb játék sem képes natív FullHD (1920x1080 pixel) felbontásra, mindenhol egy kisebb belső felbontást használnak (általában 1280x720, de olykor még ennél is kisebbet), amelyet felskáláznak, ha 1080i/p kimenetet állítasz be, ráadásul sokszor mentes az élsimítástól is. A végeredmény kicsit kiábrándító sajnos, ha valaki nagy méretű FullHD TV-n szeretné élvezni a játékokat.

    Mondom mindezt úgy, hogy egy 40"-os FullHD TV-t használok monitornak és van XBox360-am is, tehát nem hasból beszélek, hanem tapasztalatból. Csak a mihez tartás végett.

    Szóval én nagyon örülnék, ha igaz lenne, hogy az ArmA / ArmA2 szintet tudnák prezentálni konzolon (látótávolság included), de eleddig erre tudomásom szerint nem volt példa. Az OFP2 lenne hozzá legközelebb, ha egyszer elkészül, de ott már most vannak érdekes vonulatok (pl. nem lesznek civilek a játékban...), és rosszmájúak szerint csak egy CoD4 klón lesz...
  • m1c1mack0
    #14390
    "De ha normálisan elkészítik a két nagy konzolra"

    Hát eddigi tapasztalataim alapján arra gyanakszom, hogy még PC-re se tudják normálisan elkészíteni, nem hogy konzolra :D
  • [NST]Cifu
    #14389
    Kijön Ps3 x-box 360 és pc nézd meg a hivatalos oldalon Pc és nextgen konzolok.

    Megnéztem. Láttál konzolos képeket az ArmA2-ről? Ingame képeket, videót? Bármit? Az összes eddigi preview, videó és kép PC-ről származik.

    Ja és a sima Arma is megjelent a régi xboxra és ps2 re .

    Légy olyan kedves, és mutasd meg a honlapját, vagy egy PS2 / Xbox reviewet az Xboxos vagy PS2-es ArmA-ról.

    Az OFP Elite jött ki XBox-ra, pont erről írtam alant. PS2-re semmit sem készített a BiS.

    De mint írtam, tényekkel meggyőzhető vagyok. Csak akkor azokat prezentáld légyszíves. :)
  • Gabe18
    #14388
    Már bocs hogy kéretlenül beleszólok,de mint egy ilyen "hülye gyerek képző doboz" tulajdonosa azért elmondanám hogy a 360-ban 3,2 GHz-es,3 magos processzor van,grafika terén sincs szégyenkezni valója még a mai csúcs videókártyák ellen sem.És ha ehhez hozzáveszem a fix hardwer előnyét (amit a pc tulajok rendre hajlamosak elfelejteni),akkor azt hiszem nem reménytelen a helyzet...
    A PS3 pedig papiron még erősebb (igaz ezt általában nem könnyű belőle előcsalni).
    Nem vitatkozni akarok,ez nyilván egy kifejezetten pc stílusú játék,meg is lepett hogy konzolra is kihozzák.De ha normálisan elkészítik,akkor a két nagy konzolra megoldható szerintem.
    Hát Wii-re nem...
  • MrJoe
    #14387
    Az az OFP Elite szerintem amire gondolsz.
  • veterán
    #14386
    Kijön Ps3 x-box 360 és pc nézd meg a hivatalos oldalon Pc és nextgen konzolok. Ja és a sima Arma is megjelent a régi xboxra és ps2 re .
  • Solt
    #14385
    Dirt2-nél beismerték, hogy a konzol határait feszegetik... ha itt négy magos az alap követelmény, akkor kíváncsi leszek, hogy oldják meg, hogy azokon a hülye gyerek képző dobozokon is működjön...
  • tpM
    #14384
    nem tudok róla
  • ceaser
    #14383
    Ismét köszi! Tényleg nem volt egyszerű:)
    Nincs véletlenül a neten olyan lista ami magyar magyarázattal rendelkezik, a parancsokat illetően?
  • [NST]Cifu
    #14382
    Hát én ezzel kapcsolatban a hiszem ha látom szinten mozgok. ^^

    Eddig sehol sem láttam konzolos review-et vagy játékbeli képet/videót. Figyelembe véve, hogy az Elite-el mennyit szenvedtek, nagyon elcsodálkoznék, ha sikerülne multi-platformra fejleszteni a játékot...
  • tpM
    #14381
    this setvectorup [1,2,3] (x,y,z) ez is jó sok agysejtbe kerül mire belövi az ember :)
  • tpM
    #14380
    És szerintem ezért butítják pl ezen a képen a köd mögött felsejlő hegy az ég textúra (skybox) része. Nem tudsz oda menni :S
  • ceaser
    #14379
    Ez mind az??? Jézusom!
    Sikerült feltennem a ház tetőre géppuskát, csak mivel a földdel párhuzamos, így ferdén van... a szöget is lehet "parametrizálni" ? köszi!
  • tpM
    #14378
    arma2.com:
    "Platformok:
    PC és Next Gen konzolok"
  • [NST]Cifu
    #14377
    Az OFP2: Dragon's Rising jön ki konzolokra, nem az ArmA2. Az ArmA2 csak PC-s játék...
  • tpM
    #14376
    Mondjuk nem értem ezt a gépigényes hírt, GS is ma postolta, pedig már tavaly február óta kint van ArmAHu-n...
  • tpM
    #14375
    csak erős idegzetűeknek ;)
  • ceaser
    #14374
    Köszönöm!!!! Király vagy! Amúgy ezeknek a parancsoknak, hol lehet utána nézni? Mármint arra gondolok, biztos van egy rahedli "trükk"...
  • Prince23
    #14373
    Amúgy miért is kell vért izzadnunk a kampány során ahogy haladunk egyre előre fel? Akkor Rambó off?
  • tpM
    #14372
    Hello,
    géppuska initjébe: this setpos [getpos this select 0 , getpos this select 1, +5]

    +5 a talajtól való magasság, állítsd be a ház tetejére.
  • Prince23
    #14371
    Arma infók
  • ceaser
    #14370
    Procinak meg 4 magosat ajánl? Core i7? És általában amit ajánlanak gép igényt még az is karcsú szokott lenni:(
  • vandyke
    #14369
    Hogy őszinte legyek én is.
  • [NST]Cifu
    #14368
    Köszönjük!

    Én mondjuk csúnya, gonosz, rossz indulatú manóként simán megdupláznám például a memóriaigényt. :)
  • vandyke
    #14367
    a lista ugyan nem túl beszédes, de több a semminél :)