35049
  • DancZer
    #21223
    Jaja! Sztem jobban látni az ellenséget, hamarabb észre lehet venni. Jó kis cucc. :)
  • Berkut111
    #21222
    Itt a megoldas : Utes Warfare
  • Hogthar
    #21221
    Nem vártam meg a választ müködik és jobban, köszi az infót, még jó hogy beírtam ilyen az arma 2 őt jobban kihozza
  • Hogthar
    #21220
    ezzel az iz3d müködik színes szemüvegeknél is és menyire húzza a gépet?
  • csige791
    #21219
    De túl nagy a pálya és kevesen vagyunk. Esetleg ha volna Utes-ra warfare akkor jó lehetne. Amúgy én alapban is úgy gondoltam, hogy mindenféle ai-t kikapcsolni. Csak emberek.
  • tpM
    #21218
    Valszeg a KH szerver hibája ez.
  • Gascan #21217
    Meg tudja nekem valaki mondani, miert irhatja ki nekem ezt a hibauzit: Session lost, mikor csatlakozni akarok a legujabb ACE moddal a Kellys szerverhez?

    Mas szerverekhez tudok csatlakozni... csak a mai ACE mod ota van ez a problemam..
  • Petko
    #21216
    én meg ugyanazt mondom amit múltkor... kell a francnak a resistance, elég az occupation... akkor gyorsan lesz konfrontáció, nem kell a köcsög aival kínlódni, és nem is laggolja szét az egész szervert
  • repvez
    #21215
    köszi az irást, de én ugy gondoltam hogy csak a magyar domborzatot és a meglévö modelleket felhasználva csak azok texturájának magyarra történö változtatásával késziteni egyet.Mivel szinte az összes fegyver benne van már alapbol az orosz oldalon ami nálunk rendszeresitve van.
  • csige791
    #21214
    Valahogy úgy lehetne érdekessé tenni ezt a warfare-t pvp-ben, hogy megbeszélni , hogy csak 3-5 város játszik. Kiválasztani 1 nagy várost, meg a két legközelebbi kisebbet (ezt a számot lehet növelni a játékosok számától függően). És akkor csak azok köré tömörülne a két ellenséges csapat. Szerintem kurva nagy bontást lehetne csinálni.
  • Hogthar
    #21213
    a pályát lehet könnyű elkészíteni bár nem tudom még nem probáltam soha, de a modellek mégha könnyűről is van szó nagyon időigényes, és ha sok egység van elég fárasztó tud lenni főleg ha egyedül álsz neki, és szerintem aki nekikezdett egyedül volt.

    Leírom mivel jár egy model és hozzá a textúra: elkészíted a modelt, a model részeit (armába nem tudom pontossan hogy hívják) hozzárendeled ilyen csont pontokhoz, pl a kezet külön meg a lábat és minden olyan részt amit mozgatni kell majd a játékba. Aztán beállítod a texturát, és hozzá rendelsz egy úgynevezet Rvmat nevű textura segédletet amiben meghatározod milyen típusú az objectum pl átlásztó, szilárd, fényes... és hát egy ember modelnél pl még ez az Rvmat tartalmazza a forrását a kidomborításának a bumbnak és a fényezését(ez + 2 textura) nohq és smdi, arma 2 ben még jár hozzá fényezés és fém esetén egy + 1 textura amivel jobban kihozza a fémfelületeket végülis ilyen kopások és mélyedések amire nem megy bump, tehát kellenek ezek a texturák is igaz a tükröződés texturája az alap armában megtalálható és ez a fém felület is, de még így is 3 texturát elkell mentened pac -ba (arma textura felismerő formátumba) és persze a fényezés ilyen lilás árnyalatú nehéz belőni jól(vagyis szerintem). Ezek után kell egy config az egésznek ez egy txthez hasonló fájl tartalmazza, hogy melyik animációt használja az elöbb általam elnevezett csont pont és milyen kasztba tartozik milyen frakción belül és milyen fegyver van nála, vagy fegyverek esetén milyen a szórása milyen lőszertípust használ ha egyedi tárral rendelkezik akkor még a tárnak a configját is megkell írod tehát időigényes..
  • tpM
    #21212
    Nézd most, vendégek számára is elérhetővé tettem.
  • repvez
    #21211
    nekem nem ad be semmit a bill kombináciokrol a link viszont az addonkészitésrol igen és belenéztem pl a sziget készitésbe és nem is hangziik olyan bonyolultnak. én csak azt nem értem hogy miért nem készült akkor még egy magyar vonatközásu domborzat vagy magyar egyenruhás katonái texturák.Tudom hogy valakik probálkoztak vele ,de régota nem hallani felölük.
  • Hogthar
    #21210
    Ahogy nézem ehez kell olyan monitor is enyémhez bármilyen monitor megteszi, még a régi színes és egyeseknél szemet fárasztó módszer
  • Hogthar
    #21209
    én az NVIDIA saját támogatott 3d alkalmazását használom nem ismerem azt amit te linkeltél, elején van egy teszt az alapján be is tudod lőni hogy milyen színű a szemüveged, nekem piros és cián ez a videó meg nálam nem müködött vagyis néha sikerült ott tartani a szemem de akkor nagyon mosott lett és nem marad úgy.
  • Neoncsoves
    #21208
    ok, köszönöm
  • tpM
    #21207
    Tessék. Majd hétfőn kibővítem az új .218 dolgokkal...
  • Neoncsoves
    #21206
    Valaki mondja el hogyan lehet letámasztani a snipert... tudom ezerszer megkérdezték már, de eddig szükségtelennek tűnt, de úgy döntöttem kipróbálom a sniperkedést.
    valami ACE2 kézikönyv nincs? (billentyűzet kombinációk kellenének főleg)
  • DancZer
    #21205
    Ebből talán mindenki megérti: http://www.youtube.com/watch?v=zBa-bCxsZDk :)
  • DancZer
    #21204
    Aki elég ügyes annak nem kell szemüveg! http://www.youtube.com/watch?v=qzvwL3HB4Ws :)
  • DancZer
    #21203
    Nem tudom te melyik 3D vel próbáltad, de én a iz3d driver-el próbáltam és nem voltak ehez hasonló problémáim. Igaz az árnyékokat és a fényeket nem néztem annyira. Próbáld ki iz3d-vel.
  • Hogthar
    #21202
    probálta már rajtam kívül valaki az arma 2 őt 3d szemüveggel?

    sajnos nem oldották meg a legjobban benne, írja is hogy a fény és az árnyék nem a legjobban müködik benne érdemes kikapcsolni őket nos az árnyékot én csak a fákon vettem észre egykét árnyék nem a megfelelő helyre ment a fény abban nyilvánul meg, hogy nem müködik a hdr ami annyit jelent hogyha kivilágosodik vissza már nem, ami kicsit zavaró tud lenni egy idő után mert csak csak mész sötétebb helyre és onnantól kezdve a föld ragyogni fog fehéren eléggé idegesítő tud lenni, a másik dolog a célzás ahoz hogy kényelmessen tudjál célozni az eltolást nem szabad nagyra vinni úgy viszont kb 2 méterre jönnek csak ki a 3d dolgok tehát armát 3d - be nem igazán érdemes játszani, de azért érdemes kipróbálni, én a jármű vezetést és a repülést élveztem a legjobban pl Heliben trackir - el nagyon jó olyan közepesre az eltolást és hihetetlen élmény.
  • tpM
    #21201
    Itt pedig az én leírásom, ha teljesen előlről akarod kezdeni. Egyszerű.
  • DancZer
    #21200
    Igen van! ACE Telpítési segédlet, de kint van az Arma2.hu oldalon is jobb oldalt! Miért nem nézelődsz egy kicsit? :)
  • JanáJ
    #21199
    Arma2.hu-n nézelődtem, de nem lettem okosabb.
    Van már olyan Ace2 amit egy magamfajta technikai analfabéta is fel tud tenni?
  • csige791
    #21198
    Igen kicsit elkalandoztunk az eredeti témától. Akár törölni is lehetne az utolsó pár hozzászólást, mert benéz ide egy új játékos aztán a végén azt gondolja, hogy ez valami politikai szimulátor.
  • Dark Geo
    #21197
    még jó, hogy csak annyit írtam, hogy nem kapok pontot és pénzt warfare-ban a metisszel kilőtt egységekért... legközelebb magamban tartom :)
  • csige791
    #21196
    Felesleges ez a vita, előbb utóbb amcsiknak háborút kell indítaniuk vagy végük, minél később vágnak bele a nyílt háborúba annál nehezebb dolguk lesz. Ezt viszont nem tudják lenyomni az emberek torkán, szóval beszoptak aminek én örülök, mert rühellem az amcsikat mint a szart.
    Ha már háborúnak kell lennie - ami sajnos elkerülhetetlen - azt kívánom , hogy az amcsik veszítsenek. Ahogy most kinéz a dolog így is lesz, megbaszhatják az ultra modell fegyvereiket, ha lassan a világ többi nagyhatalma ellenük van.
  • Micsu
    #21195
    Neoncsoves: a hidegháborút azért említettem mert akkor még nagyjából versenyben voltak technikailag az oroszok, de most 2010ben arról a szóról hogy technika, legyen az bármilyen, nem Oroszország jut az ember eszébe :)

    Petkó: Ha olyan minőségű a tank mint a többi kínai termék akkor jó :D, egyébként meg a 3 tank nem fog átmenni magától a tengeren/óceánon max egymást lőhetik vele
  • Micsu
    #21194
    Hogthar: mivel az oroszok nem nyomnak annyi pénzt háborúba, hadiiparba ezért nem lehetnek olyan fegyvereik, ez tény, vagy tán 0 ftból fejlesztik manapság a csúcsfegyókat? Ezen feles is vitatkozni elég csak a légierőt megnézni, gondolom az oroszoknak f22es szintű vadászaik vannak eldugva százasával más nehogy meglássa? hehe jó vicc

    Nem vagyok Amerika buzeráns de hülyeségeket azért ne találgassunk már
  • Petko
    #21193
    szerintem - ha már ilyen haditechnikáról csevegünk- , az a poén, hogy a mohó kapzsi amerikai fegyveripar egyszer magát fogja megszopatni...
    egy javelin rakéta 80k dollárba kerül az amerikai államnak (amire persze a világ többi részéből elszippantott lóvéból van, és pont ezt a status quo-t tartja fennt a hadseregük)
    szerintem ennyi pénzből a kínaiak simán legyártanak 3 tankot, szóval ha valódi háborúra kerül sor, óriási öngól lesz
  • DrRadon
    #21192
    "ráadásul haditechnikába fektetni a sok felvett hitelt... hát nem tudom mennyire okos dolog..."

    Rengeteg munkahelyet teremt szakmunkástól a mérnökig, az ipar sok szegmensét megmozgatja a bányászattól kezdve a gépiparon át az elektonikai- és optikai iparig, nem generál importot (vagy csak minimálisat, pl. titán), ellenben van belőle export. Az egyetlen baj, hogy náluk minden előállított fegyver drága emiatt lassan kezdenek visszaszorulni.
  • Hogthar
    #21191
    uhh milyen vitát indítottam, lehet itt bárkit hülyének nevezni, de igazából teljessen fölösleges, az amerikai technikákról nagyon sok mindent lehet tudni, az orosz technikáról megy annyit amenyit kiadnak más országoknak(ami ugyebár szinte semmit se jelent, az amcsik se adják csak úgy ki az atombombáikat), és igazából míg nem kerül nyiltan háborúba nem is fog kiderülni menyire fejlettek, tehát a vita fölösleges.
  • Neoncsoves
    #21190
    Amcsik is előkaphatták volna a csodafegyvereket :)
    Nem ez a lényeg, ez egy játék topikja. A lényeg az, hogy jókat lehessen játszani...
  • ToMy_
    #21189
    Nos, hülyeségeket beszélni alanyi jogon mindenki számára szabad. Csak azért meggyőzni ne akarj erről senkit.
    Háború(ka)t a szó klasszikus értelmében a két fél közül az USA vívott az utóbbi években (az oszétiai kalandot ne vegyük ide, ott szinte nem volt ellenfél a pályán)
    Ez(eke)t az USA Irak ellen vívta. Nagyon rövid idő alatt rongyosra verték az egyik legnagyobb katonai erőt a Közel-Keleten. És az iraki diktatúra nem állt rosszul a fegyverek tekintetében, mert olajért megkapták a keleti technikát.
    Nem klasszikus háborúban mindkét fél érdekelt/volt a közelmúltban, és mindkét fél szopóágon van/volt eléggé. De gerillaháborút nem lehet erővel megnyerni, mint ahogy már jó sokszor bebizonyosodott a történelem során.
    Az oroszok csecsenföldi túrája sem éppen az a sikersztori volt, ha jól tudom. Akkor igazán előkaphatták volna a puttonyból a csodafegyvereket.
  • tpM
    #21188
    Bizony hagyjuk, előbb-utóbb szóba kerülne Izrael és mindenféle ordas eszmék látnának napvilágot. :D
  • Micsu
    #21187
    jó most teljesen másról beszélsz mint amiről eredetileg szó volt, hagyjuk is inkább
  • Neoncsoves
    #21186
    "már nem a hidegháború van"
    szóljál az amcsi pajtásoknak, hogy már vége van... amcsik folyton erre mentek, mutogatják hogy ők az istenek, micsoda fegyók, mennyi beleölt pénz, aztán amikor megszopatja őket pár arab a hegyekben, akkor jól kiröhögik őket :D
    ráadásul haditechnikába fektetni a sok felvett hitelt... hát nem tudom mennyire okos dolog...
  • Micsu
    #21185
    oroszok hol ölnek a hadiiparba annyi pénzt mint amerika? már nem a hidegháború van, hanem 2010
  • Neoncsoves
    #21184
    oroszok sosem arról voltak híresek, hogy a legjobb cuccaikat mutogatnák... inkább mindenről kussoltak és amikor szükség volt valami fegyverre, akkor az ellenfél csak tátogott, hogy mi a f*sz :)