35049
  • kifli
    #22355
    killing floor, left4dead, gta4 muhhhahhhaha :D
  • smusher
    #22354
    Nem akartam megszólalni egy ideig, mert eléggé leégtem a kurvanyázásommal (jogosan), de hát baszd meg. Te vagy az, aki tényleg a légypiszokba is beleköt, hogy nem jó helyen van. Egyetlen játékot említs, ami egyáltalán megközelíti az ArmA által nyújtott lehetőségeket - ne keresgélj, egy sincs. 50 embernél több mozgatása más játékoknál? Hol?
  • m1c1mack0
    #22353
    Őszintén szólva én lusta voltam megcsinálni, de TS-en el tudják neked mondani lépésről lépésre hogy kell.
  • Scottt
    #22352
    Na mesélj Mici, hogy lehetne rászenvedni?:D
  • Scottt
    #22351
    Gyere Solt flémeljünk!!:D
  • Hogthar
    #22350
    Megvannak az addonok igen de az a lényeg ha kiadnák ezt a világnak is nem lehetne eladni 100 ért a katonaságnak. Ha nem tetszik a javítsd vagy ne játssz vele, a sok szitkozódással nem értek el semmit. Dinamikus árnyék meg ilyen meg olyan grafikai hülyeség, még ha egy 2010 es játéktól elvárná az ember sem számítanak egy ilyen játéknál. A grafika megszokható egy idő után és utána nem azt fogod nézni milyen és ebben a bohemiának igaza van, kellene is az a -5 fps. Mellesleg idézőjelesen harci szimulátor de akármit csinál vele bárki egy játék marad és egy játék szórakozásra szolgál, ballisztika csőhossznak megfelelően csak egy luxus nem fog rontani kifejezetten a játékélményen.
  • macleody
    #22349
    Ja, töltésnél mikor elhomályosodik a kép, szebbek a színek mint játék közben.
  • repvez
    #22348
    nem azt mondtam, hogy essenek át a ló tuloldalára, de lehetne egy kicsit éllettel teli szinek szines virágos mezök , gyümölcsok, változatossabb föld texturák, utak stb..
  • Icebird
    #22347
    Jaaajj, csak a fako színeket ne akarjátok már kiölni belőle, pont ez ami miatt természetesebb mint a többi műanyag lego hatású játék!
  • tpM
    #22346
    Márcsak Solt hiányzik és lángba borul itt minden :D
  • repvez
    #22345
    Na hogy ujra a témánál vagyunk igy én is nekifogok leirni az észrevételeimet :)
    Mint már többször leirtam és ahogy tpM is irja arra nem veszik a fáradságot hogy azokat a modokat amik készen vannak a következö addonban vagy részben benne legyenek és igy mindig csak egyhelybe topog a játék.Mert ha az egészet nézzük még mindig ugyan azt tudja amit az OFP csak egy kicsivel szebben.
    Ami nem kerülne plussz eröforrásba, de nekem egy kicsit furcsa , hogy fako a játék, nincsenek benne domináns szinek szinte egy barna massza az egész.Ezt textura cserével meg lehet oldani és mégis sokat dob a látványon.
    A másik hogy itt mindenki jön azzal, hogy azért hardware igényes a játék mert többszáz egységet kell egyszerre mozgatnia.ÉS ez a marketing maszlag, kampányba én még nem láttam olyan pályát ahol ez lett volna a jellemzö.MAx olyan volt hogy 12 embert irányitottam és esetleg még ugyan enyni másik csapat volt velem ez 24 katona és mondjuk 30 ellenséget kellett legyürni ez összesen 50 ember.Amire azért volt már példa másik játékoknál is .A területre sem lehet ráfogni a dolgot mert mindig csak annyit tölt be amenynit látunk , igaz hogy folyamatosan és nem kell szünetet tartanunk mig betölt, de akkor sem 200km2 egyszerre.Multiba meg ugy sincs AI és amugy is a server számolná azt.
    Nézzük csak mi van még .
    Egy zárt épületbe is besüt a HDR nap .Nincsenek benne dinamikus fények és a lámpa sem vet árnyékot a tárgyakon.
    a modelleknek többfajta animácioját lehetne, mivel a mozgások scriptelve vannak és mint irtátok különbözö a civil és a katonai vonal, hogy ne vegye le a nemlétezö fegyverét ha le akar ulni.A fegyverek kezelése nagyon fura a többi játékhoz képest, mert azt vettem észre hogy itt nem a fegyvert emeli a szeméhez a katona hanem a szemét a fegyverhez és ez nem mindegy ha a fegyver máshova néz mint te.Az optikával több másodpercbe telik mire megtalálod az ellent ujra, de addigra már késö.
    A parancskiadásokat is modosithatnák, ha rendesen felépülne a parancsnoki lánc.Ugy 1 játékosnak nem kéne egyszerre 4nél több embernek utasitást addni még nagy csapatmozgás esetén sem .
    Ha ez a játék olyan lenne hogy egy totális háboruban egy kisebb csapat missioját csinálod és az egész szigeten dul a háboru , hordják viszik az embereket , municiot és bevetéseket repülnek a gépek mikozbe neked ezekkel összhangban vagy épp ezektöl függetlenül kell cselekedned, akkor azt mondanám hogy szép munka hogy egyáltalán ennyi benne van , de a mostani formájában ez csak egy önálloan játszató küldetés szerkesztö.
    Még lehetne mit irni , de mint láthato nem kell nagyon beleturni ahhoz hogy egy jobb játék legyen belöle .És ezt nem fikázásnak szánom mert én is játszom vele és megvan eredetibe mind az ARMA1-en kivül, de hiányzik a dinamika és a háborus feeling belöle.
  • tpM
    #22344
    Százezrekért adják, mert katonai termék és amit az ügyfél kér, azt bele patchelik (tehát ha a XY haderő szeretne bele ilyen meg olyan fegyvert, akkor azt bele teszik. Ráadásul alapból tele van csomó egységgel, járművel, különféle parancsnoki/szervező modulokkal meg ilyenekkel.

    A ballisztikáról pedig nem feltétlen a szélről beszéltem, hanem hogy a fegyvereknél nem veszi figyelembe a csőhoszzot, ami szerintem igen is gáz egy ilyen programban.
  • Hogthar
    #22343
    A VBS 2 őt százezrekért adják és a Sima Arma 1. részének a grafikai motorját használja, Az ArmA 2 5000 - 6000 be fáj, Tehát logikusan csak gondoljátok át mi lenne ha belekerült volna arma 2 be minden jó és szép ami VBS 2 ben is volt.

    Ez marketing és kész mellesleg az arrowhead szerintem jó lett leszarom a sérülés rendszer überrealisztikáját és sérülés rendszereket. Jelenleg minden épületbe belehet menni az ai használja az épületeket és bekerít elég ügyesen, a ballisztika szerintem jó igaz nincs szél és nem lehet letámasztani a fegyvert de ez minimális, a hangok meg cserélhetőek, biztos vagyok benne hogy 20 millió új hangmód lesz hozzá.
  • tpM
    #22342
    Én amúgy ~70%-ban ugyan azt a hangtárat használom, mint BIS, csak én baromi sokat dolgozom egy egy hangfájlon. :)
  • DrRadon
    #22341
    Jajj dehogy is! Nem szeretném nyomogatni a "J" gombot annyiszor, ahány goleszt kell belenyomni a tárba, stb. De szeretnék egy olyan játékkal játszani, ahol a járművek és a statikus objektumok sokkal élethűbben rombolódnának, és ha valami eldől vagy pattognia kell, akkor az legyen már olyan, mint a valóságban :) És végre felkereshetnék tpM-et, hogy azokat a hangokat rakják bele a játékba, amiket ő "vett fel" a fegyverekhez.

    Ja és visszarakhatnák az emberek ArmA1-es sérülés modelljét, az nem volt ilyen árkádos mint ez a mostani.
  • tpM
    #22340
    Na azt ne mondd, hogy ezek olyan hú de nehéz meg bonyolult dolgok. :D

    És ha a FLIR-t át lehetett emelni VBS-ből (pedig az jóval összetettebb dolog) akkor ezeket is meg lehetne oldani...
  • Neoncsoves
    #22339
    szerintem az ArmA2 játékközönsége a teljes realitásnak örülne a legjobban... bár tényleg kiváncsi vagyok, hogyha ezek mind bennelennének mennyien játszanák a játékot
  • lee56
    #22338
    Hát hacsak nem annyi ésszerü magyarázat, hogy ha mindezek bennelennének akkor még ennyien se vennék :) Na meg a VBS2 az a hadseregeknek megy tudtommal, és ők fizetnek is, s gondolom többet mint amennyi az armák eladásaiból jön.

    Persze én is szeretném látni hogy egyszer eljut idáig az arma, talán a 3, reménykedjünk :)

    A hazudozást meg marketingnek mondják a társaságok felsőbb köreiben :)
  • Neoncsoves
    #22337
    Vagy ha nem is a FIFA-t akkor vegyük a BC2-t alapul. Mit ígértek megjelenés előtt, sőt még utána is? ÚJ PÁLYÁKAT. Ehelyett a megszokott pályákat kapjuk különböző "új" módokkal (Rush mapra ráraknak egy Conquest sémát azt kész), semmi zsír új pálya nincs eddig. Ja a vicces az, hogy amikor "új pályát" kapunk akkor nem kell frissíteni sem a játékot mert szerveroldalon megoldható. Magyarul ők már jó előre elkészítették ezeket a pályákat különböző módokkal, csak szép lassan adogatják ki, hogy elmondhassák azt, hogy "dolgoznak". Persze a gameplay pofozgatásával kell egyelőre foglalkozniuk, de legalább ne hazudták volna azt, hogy új pályák,stb... de hazudtak, mert ez a marketing gépezet része. Sokan megvették, mert azt gondolták, hogy hú micsoda support lesz itt, 1 év alatt már a duplája lesz a pályáknak... de igazából ez nem igaz
  • Neoncsoves
    #22336
    Miért ne hazudnának? Marketing gépezet szerves része a hazudozás. Nézd meg pl. EA Sports > FIFA sorozat egészen FIFA 11ig csak ígérgette az új dolgokat, hazudozott jobbra-balra MERT MEGTEHETTE. Így is volt aki képes volt megvenni a FIFA 10et ami kb. egyenlő volt a Fifa 2004gyel (a játékoskereten kívül). Amíg megtehetik ezt, hogy hazudozzanak mert így is veszik a játékukat, nem fog változni a hozzáállásuk. Teszem azt, ha az emberek 3/4e nem venné meg a következő ArmA részt vagy kieget, és csődközelbe kerülne a cég, lehet meggondolnák, hogy nem hazudozni kéne. A marketing mindig is hazugságokon és ígérgetéseken alapult, persze mindig van egy "csali" amit bedobnak és sosem valósul meg, csak sok hal ugrik rá.
  • tpM
    #22335
    De akkor legalább ne hazudjanak...

    Itt olvashatunk a csudijó felvett hangokról ("minden hangot felvettünk, a tüzelésen át újratöltéseken keresztül a becsapódás hangokig"). Aztán innen idézem: "Improved vehicle simulation (damage model, physics, countermeasures, top down radars, warning systems, helmet-mounted displays)".

    Kiemeltem: sérülésmodell és fizika. Namost valaki szóva tette a fórumon, hogy akár egy pisztollyal is szét lehet lőni egy Abrams harckocsit, ha elég kitartó vagy, erre az volt a válasz, hogy ez csak szőrszál hasogatás, mert játékban mire annyit lőnél úgyis lelőne az AI. :D

    Félre ne értsetek, én senkinek sem akarom elvenni a kedvét, ez egy remek program, csak én szeretek így szőrszálat hasogatni. :)
  • Neoncsoves
    #22334
    az a helyzet, hogy Ők inkább leszarják :)

    A BIS egyszerűen a közösségre támaszkodik. Tudják hogy nekik egy "szar" alapjátékot kell kidobni a közösség úgyis elintézi magának azt amit akar (lásd: ACE), pályákat is megcsinálják maguknak, új katonai modelleket, járműveket, etc... ezért ők jól telibeszarják az egészet, havonta kiadnak (neadjisten 2-3 havonta) új patchet és részükről ennyi. majd pofánvágnak egy új kieggel minket ami semmi újat nem tartalmaz mert amit tartalmaz az mind el lett már készítve a közösség által (sivatagi városok, sivatagi egyenruhák, álcák, stb), kisebb engine pofozgatás után kiadják nekünk a kieget 3-4ezer Ft-ért mert ők jóarcok.
  • tpM
    #22333
    És ne jöjjünk azzal, hogy ezek fú de költségesek, mert bezzeg az ilyenolyan shader technológiákra meg van idő meg pénz. VBS-ben, illetve különféle Modokban ezeket mind megoldották, nehogy már Ők ne tudnák.
  • tpM
    #22332
    Mondjuk igazán ésszerű magyarázat még mindig nincs arra, hogy: miért nincs rendes páncéltörő szimuláció (hajtóssugár, egylövetű pct-k kezelése), normális ballisztikai modell fegyverenként (röhej, hogy egy "szimulátor"ban az AKS74U-nak ugyan akkora, 900m/s a csőtorkolati sebessége mint az AK74-nek), fegyver letámasztás, valami komolyabb jármű sérülés rendszer (minimum ACE szintű), na meg persze valami rendes fizika (pl. az ingyenes VBS2 Lite-ban van rendes kötél lengedezés meg ilyenek...).
  • lee56
    #22331
    Nem kell feltétlen kóráj7/5 hozzá, de tény hogy arma2 1.05 óta jobban kihasználja a 3-4 magos procikat, és ha high-on szeretnél nagy felbontásban játszani vele, ahhoz kell GÉP :) nem csak gyors sokmagos proci hanem izmos videókártya is, eccvan :)

    Nekem csak egy 3GHz-es 3-magvas Athlon-II-m van de látványos javulást hozott az X2 után már ez is arma2-ben..

    Azért nem kell és nem is lehet mindent az optimalizációra vagy annak hiányára fogni, tény hogy ilyen játék nincs mégegy, ami ennyi mindent nyújt egyszerre, ilyen szinten (persze tudom hogy nem tökéletes, de olyanból aztán nincsen sok), el kell fogadni hogy mindennek ára van.

    Amúgy megpróbálhatnád launcherrel elindítani, sokmindent be lehet állítani amit játékon belül nem, vagy max parancsikonnal, teljesítményre is ható beállítások (hogy hány magot használjon stb,.) nagyon hasznos, főleg ha modokat is használsz http://arma2.ar.funpic.de, innen lehet hozzájutni ha érdekel.
  • Icebird
    #22330
    Azért kiváncsiság képp megnézném milyen video beállítás van a játékban, csinálj screenshotot vagy írd le plz!
  • Icebird
    #22329
    Igen, valahol ez az egyik legjobb benchmark, nem igazán tudsz olyan gépet alá pakolni amit ne tudna megizzasztani!:)
  • DrRadon
    #22328
    A single kampányban előfordul a 15 FPS is, viszont ha multiban játszol, az AI számolgatást a szerver végzi és voila! már is 30-70 FPS-sel "száguld" a game (mindez egy 20K-s 4x2,6 GHz-es procin és egy 800 MHz-re downclockolt 5770-el).

    Csináltam már olyan küldit, ahol több száz AI gyepálta egymást kemény 1 FPS-sel : )

    A heli nem ördöngösség. Vannak köztünk olyanok, akik bill-el irányítják a helit. Az egyik képes volt egy torony tetején kirakni a szakaszt, aztán a küldi végén, hogy ne kelljen fellépcsőznünk lerakta két fa közé a torony mellé. Sima ügy: )

    Beszálláskor rátapadsz a Q-ra, aztán ha felszálltál:
    - Q: emelkedés
    - Y: süllyedés
    - az egérrel meg a többi manőver. Ha gyorsítani akarsz akkor le az orral, ha lassítani akkor felhúzod. Közben meg a Q/Y-nal korrigálod a magasságot. És persze szépen kikerülöd a fákat meg a rakétákat :D
  • tpM
    #22327
    Mondjuk én mostanában Armával sem... :S
  • KranaZoli #22326


    "én nem."

    Mondom Én.
  • tpM
    #22325
    Page up/down fel/le ereszkedés, a többit egérrel, majd ráérzel. :)

    Egyébként azért elég sokan játszanak mellette mással is, én nem.
  • KranaZoli #22324
    Már nem tudok szerkeszteni:

    -I5 750 @ 4Ghz
    -SLI GTX 275
    -4 Go ram
    -Windows 7 64bits

    All max detail (AA and Lighting on HIGH)

    Ofkórz, hogy Kóráj plussz SLI.
  • KranaZoli #22323
    Ezt nem értem. Csak 1db HDD van, de külön rendszer és adat partíció. Ez utóbbin van a game.

    Csak 1 pölö:



    Más:

    Helikopátert :), hogy a rákba kell jól irányítani?! Én abban annyira balfasz vagyok, hogy az vmi hihhetetlen. Soha nem game-eltem repülő, helis játékkal, de még előző ARMA-val sem. Az oktató részben is olyan pillanatok alatt zuhanok le, hogy azt öröm nem nézni. :D

    Bill-re gondolok. :) Mert ha azt írjátok még, hogy kellene hozzá vmi kiegészítő, akkor max van pár db C64-es joystick-om. :D :D :D

    Nekem olyan érzésem van, hogy aki ARMA-zik, az szinte mással nem is game-ezik. ?! S talán ezért is ruházott be atomerűbe. :)
  • KranaZoli #22322
    De írtam, hogy hiába állítom High-ra, Very High-ra, vagy épp Low-ra Én nem érzek szinte semmi változást.

    Alap Seven Prof + Update semmi extra. Max MSE a háttérben, de ott meg a game mappa kivétel a víruskeresésben. Bár az FPS-hez annak nem lehet köze, max. kifagyásokhoz; lassuláshoz, sötöbö.

    Nálatok milyen FPS-el fut az OA és milyen gépen?! Mert Én úgy érzem és mintha jól érezném :D, hogy hiába van 4 mag, akkor is ingadozna az FPS elég szépen.

    Nézem a jútyúbokat, hogy Kóráj + 12GB DDR3 ecetera. :O
    :O

    Azonban valljuk be, hogy látványban nem igazán tükröződik vissza a magas gépigény. Értem ez alatt pl. az olyan fícsöröket, hogy pl. időjárás. Pl. eddig Nekem csak napsütés. Semmi eső, semmi más.
  • JanáJ
    #22321
    Próbáltad már két vinyóról futtatni? Megmagyarázni nem tudom, de az előző konfignál jobb fps értéket produkált ha több hdd-ről töltött.
    Havernál meg a post processtől állt fejre örökké.
  • m1c1mack0
    #22320
    Valószínű azért mert -1.0 verzió számú, lewarezolt izé, egyszerűen nem működik kellő megbízhatósággal. Már van kint patch, amit akár a warez verzióra is rá lehet szenvedni, a boltira meg kötelező.
  • Icebird
    #22319
    Az sem biztos hogy minden a játék számlájára írható!
    Könnyen lehet hogy hasonló konfignál másnak nem ilyen eredményeket produkál!
    Az lehet driver, vagy annak finom hangolása, vagy az OS-nél valaminek jó étvágya van, és a játékban is van olyan beállítás ami rendesen visszafogja, és nem feltétlen ad annyit hozzá hogy magas szinten hagyjuk.
    Értem én azt is hogy ha van egy jónak mondható gépünk akkor nem szivesen engedünk a látványból, de szvsz normálon is elég szép!:)
  • lacinkacinka89
    #22318
    Hi! Az miért van, hogy 5-ből 4-szer kidob a játék hibaüzenettel??
  • KranaZoli #22317
    Értem Én amit írtok, csak még mindig az a gondom, hogy tfh: úgy gondolkodtak, hogy sokkal könnyebb egy game-t vas-ra írni, mint optimalizálni. Azért Én még mindig az optimalizáció szót használom, de felőlem lehet engine is. Itt a gond az, hogy akkor milyen vas is kell ahhoz, hogy stabil 30FPS legyen?! A 60at hagyjuk meg utópisztikus fogalomnak. ;) Ja, és azért vallási topic mert szerintem az ARMA is olyan game, amit vagy imád vki minden hibájával 1ütt, vagy ki nem állhat. Szerintem ezek a jó gammák, btw! Ilyenkor lesznek FAN-ok és ellenlábasok. :)

    Én úgy érzem, hogy hiába van alatta 4 mag, akkor is szépen ingadozni fog az FPS, csak nem 15 és 20 között, hanem 25 és 30 között (talán :).

    Ill. mondom, vhogyan Nekem ez a nagy map és sok AI miatt ilyen kevés az FPS sem túl meggyőző, ui. az éjszakai pálya elején a Hammerban, meg a másik egységben vannak 10en vhányan és ott semmi egyéb NPC. Pontosabban nem kellene lennie. Jah, hogy a háttérben ott dolgozik a Tőlem 1km-re lévő NPC-k AI-ja is, hát ez az Engine, vagy optimalizálási hiba!

    Hagyjuk is a hasonlítást egyéb gammákhoz, ui. az ARMA is külön game, a STALKER is, stb...

    Azt azonban sajnálom, hogy pl. ARMA2-höz a később kijött tapaszok nem orvosoltak ilyen teljesítmény problémákat. Az itt a fő bibi, hogy azért 800x600-ban játszani low felbontás mellett, tökmind1 milyen gameről van, az perverzitás. :D
  • Icebird
    #22316
    Hajlamosak vagyunk leragadni a vizuális dolgoknál és ilyenkor úgy érezzük hogy joggal tesszük fel azt a kérdést hogy ez mért döcög, mikor a másik játékban a látvány jobb és még gyorsabban is szalad!
    Ha ilyen egyszerű lenne a dolog akkor már rég CryTek engine alatt "ArmA" moddal tolnánk (kérdem én, mért nem így van?).
    Sokkal összetettebb a dolog annál mint amit mi látunk belőle!
    Csak egy kisebb példa, azon felül hogy milyen fényesen ragyog a nap, vagy de csodás éjjel a csillag az égen, tájékozódásra is alkalmas!
    Dinamikus időjárás és nap/éjszaka szimuláció, apály/dagály és dátumnak megfelelő csillagkép. Ballisztika, szél és sok olyan dolog ami elsőre fel sem tűnik.

    Azt is megkérdezhetjük hogy egy repülőgép szimulátornál ahol sokszor csak a műszerfalat látjuk, meg valamit az égboltból és alattunk egy átlagosnak mondható terep, ugyan mért kell hozzá erőmű?