35049
  • Gascan #22395
    Szia... a multkor beszéltük, hogy elujságolom milyen tapasztalataim vannak a 2 coreos cpu után egy quad core-al.. e6550-em volt meg 4850.. szóval csak röviden annyit, hogy 1680*1050 minden maxed out még az AA és AF is, view distance 5000 és a benchmarkban 44 FPS-em volt, a legalacsonyabb asszem 22 de az tényleg csak egy pillanatra akadt be

    egyszóval kell neki a quad core :)
  • KranaZoli #22394
    Köszi!

    btw: Az OA SP kampány hány db missziót ölel fel?! Egyik map-ről csak akkor vált másik map-re a game, ha az első map-en már nincs több küldetés?!
  • Hogthar
    #22393
    Táska rendszer, bizonyos optikás fegyvereken CQB irányzékok (gombnyomással kiválaszthatod melyiket akarod használni), fejlesztett AI mely kihasználja az épületeket, és reakcióik Kasztjaiknak megfelelő( a katonák taktikusan megpróbálnak kijátszani és hátba keríteni ami így elsőre túl jól is megy nekik, míg a takisztáni lázadók eszetlenül lerohannak), képernyő animáció tüzelésnél és járművekben( pl amikor fékezel előre mozdul a kamera), Gránát dobás rendszer(a támadást amilyen hosszan nyomod olyan erővel dobja el, így kis gyakorlással precízen lehet használni), fegyver Távcsöveknél beállíthatod a távolságot és ha már moduloknál tartunk lerakhatsz Civil modult(minden házba egy Civilt rendel aki éli életét beszélget a többi civillel stb stb) Civil jármű modul(bizonyos civilek kapnak járművet a házuk elé) ,Civil forgalom( falunak vagy városnak megfelelő véletlen szerű forgalom) és sereg forgalom( pl néha felfedezhetsz ellenséges vagy társ csapatmozgásokat, teherautókat ahogy csapatokat szállítanak, ellenséges helikopterek ahogy pásztázzák a sivatagot).Ennyi jutott így hirtelen az eszembe tehát ahogy DancZer is írta 3500Ft nem pénz érte, Arma fanoknak kötelező darab.
  • DancZer
    #22392
    Új egységek, járművek, 3db új szigete és minden épület bejárható. FLIR. Új hangrendszer, több hangok tépes kezelni mint alap A2. A megvilágítás pixeles, nem vektoros(ez annyit tesz, hogy nem fog világítani az épület, ha a domb másik végén felkapcsolja valaki az autó reflektorját. Sokkal jobb!). Van a fegyvereken lézer. Javítottak a HDR-en, nem sötétíti el a képet. High command rendszer, random város generáló modul. ALICE. Hirtelen nem jut eszembe több, de biztos van még. :) Szvsz 3500Ft nem pénz érte! :)
  • Solt
    #22391
    Igen, így visszaolvasva tényleg durva... klímás szobából már én is másképpen látom! :D
  • JanáJ
    #22390
    Feltételezem a befektetett energia mennyisége nem térülne meg kellőképpen valutában. Army meg majd tol alá i7-et. :-)
  • KranaZoli #22389
    Alap ARMA 2 és OA között mik a fontosabb különbségek?!
  • Neoncsoves
    #22388
    jaa de ha többet foglalkoznának az egésszel vagy valami megoldást találnának arra, hogy jobban fusson gyengébb gépeken is, akkor lehet nagyobb közönsége lenne a játéknak
  • JanáJ
    #22387
    Igazad van, de a megszállottaknak így is kell a többiek meg le vannak tojva mert BIS - gondolom - nem ebből él meg, hanem abból hogy az ami katonák alakizgatnak benne és kell nekik nato standard toitoi-t programozni. :-)
  • Neoncsoves
    #22386
    Elmondom én nektek mi a baj az ArmA sorozattal. Mire egy átlag embernek (vegyünk példának engem) olyan gépe lesz, amivel tűrhetően lehet normális grafikán játszani normális látótávval, addigra kijön az új része a játéknak. Anno ArmA1 elég szarul ment, lett új gépem de addigra már senki nem ArmA1ezett, vártam ArmA2-re, most megvettem ezt, de lényegében elég szar grafon megy csak és mire új gépem lesz addigra már az ArmA3 is kint lesz amihez az új gép szintén nem lesz elég :D
  • lacinkacinka89
    #22385
    Még valami. Előre is SORRY, hogy ebben a topikban kérdezem, de az eredetit amihez a téma kapcsolódik szinte senki nem látogatja már. Szval az Operation Flashpoint Dragon Rising-be is meglehet csinálni, hogy külső nézetből játszak? Láttam egy videot, amiben külső nézetes volt. Köszi a választ!
  • lacinkacinka89
    #22384
    Köszönöm! Sikerült, csak én hülye rosszul mentettem és kezdhetem előről a küldetést:D
  • bakvarnyu
    #22383
    A youtube-n van fent egy video a pálya végigjátszásával, csak sajna finnül.
  • ronnydown
    #22382
    Nem megy sajnos, nem tudom előhívni az UAV-ot.

    Akinek van valamilyen ötlete az UAV előhívására a Pathfinder pályán, kérem nem tartsa magában.

    Köszönöm!
  • Scottt
    #22381
    Megoldottam Mici,a magyar találékonyság^^
    Csak rád vártunk Solt:D Még, hogy tempinek igaza legyen,biztos csak a nagy melegben félre írtál valamit...:D
  • tpM
    #22380
    Márcsak ez a náczifasisztatúrbószkítaavarhunleszármazott hiányzott, kezdődhet a buli! :D
  • Solt
    #22379
    Ég a topik nélkülem? Ez nem járja... mi a vita tárgya? :D Ami biztos, Tempinek igaza van, Ice túl konzervatív ( ez az én számból mondjuk erős! :D ) Radon túl liberális, a Micimackó meg a lendvai utódja! :D
  • Hogthar
    #22378
    valaki lehet lemaradt, 3 Bradleynek kellene veled lennie.
  • lacinkacinka89
    #22377
    Ott vannak mellettem mégis ezt a baromságot írja ki. Ááááá kezdek ideges lenni:@
  • Hogthar
    #22376
    A konvojt neked kell sikeresen elvinned a megadott pontokba, a probléma az hogy elhagytad a többeket.
  • Scottt
    #22375
    Nincs mikim.Szóval írásos segítséget kérek.
  • lacinkacinka89
    #22374
    http://imagerz.com/QFdCCQ1RCwQ

    http://imagerz.com/QFdCCQ1RCwU
  • lacinkacinka89
    #22373
    Hi! Elakadtam az egyik küldetésnél. Azt nem tudom, hogy itt mi a fenét kell csinálni és, hogy miért irja ki mindig ezt a szöveget?! Válaszokat előre is köszönöm!

    http://imagerz.com/QEJGCUtvAwJRBw5FQwVR
    http://imagerz.com/QEJGCUtvAwJRBw5FQgVR
  • KranaZoli #22372
    Hi!

    Lemaradtam jó pár HSZ-el, de sebaj. :D

    No. Köszönöm szépen ezt a Launcher-es tipp-et. Faszányos dolog. Hasonló, mint Fallout3-mál a FOMM. Okos-ügyes-praktikus. :D Az F3-ra még visszatérek, hogy miért írtam...

    Ha bármi ilyen és ehhez hasonló "titkotok" van még, akkor ne tartsátok Magatokban.

    Azért az, hogy 8 mag-ot is ki lehet választani a Launcher-ben, az szép. :D

    1ébként semmi magas beállítást nem használok. Kiválasztom, hogy Very High. Advanced résznél ugyebár egy rakás dolog, csak High-on és Normal-on van, ill. a 3D felbontást is lejjebb teszi, mint a natív. Ezen annyit változtatok, hogy szinkronba hozom az interfész és 3D felbontást 1920x1080-ra. Ill. a post-processing (utófeldolgozást) letiltom. Úgy vettem észre, ha ez ON-on van, akkor max. jobban "csillognak" az objektumok, ill. fordulásnál van vmi blúr effekt féleség, amit Én való életben nem tapasztalok, ha körbefordulok. :D Igaz, a fák nem annyira "szépek", főleg a távoliak, de ha bekapcsolom, akkor több esetben fagy a game. Legalábbis Nálam. Ez lehet ATI driver hiba is. Ill. az árnyékot teszem Very High-ra, mert High-on zavar, hogy sok árnyék mozgás közben rajzolódik ki. Ennyi. Azonban úgy vettem észre, hogy a Launcher-es 2 mag ill. a prioritás normál felett dobott a game futásán. Most újrakezdem majd a kampány részt, hogy már tudom(sejtem) nagyjából milyen. Arra viszont határozottan emléxem, hogy a game elején amikor az autóban ülünk és megyünk az utcán akkor 20 alatti FPS volt, most 25 és fölötte. Első küldi elején is hasonlóak. Ennek örülök!

    Kérdés:

    Van-e vmi MOD, amir célszerű lenne használni. Írtam, hogy nem ARMA-ztam, csak nézegettem NET-en, jútyúbon, ill. itt-ott a game után. ARMA 2-höz van egy olyan MOD, hogy ACE. Ha jól tudom ezt sokan használják ARMA 2-vel. Néztem róla jútyúb vidiket és úgy látom nem kevés létjogosultsága van. És nem kis munka lehet benne.

    Ezt fel lehet tenni az OA-hoz is?! Ti használtok MOD-okat?!

    A Fallout-ot pedig azért írtam az elején, mert nagy kedvenc múlt és jelen időben. Abban is van pro és kontra bőven. De! Az ARMA Launcher-ben van olyan, hogy memória használat. Itt, max 2048-as érték választható. Itt ugrott be az F3-as időszakom. Azt hinné az ember, hogy ez annyit jelent, hogy alapból kezeli a 2GB fölötti részt és itt csak korlátozni lehet. De ennek logikusan, mi értelme is lenne?! F3-nál is próbálkoztak a FAN-ok mindennel, hogy kiküszöböljék az ilyen-olyan lassulások okát.

    Készítettek egy ilyen utility-t:

    FO3 RAM Boost

    "
    By default, because Fallout 3 is a 32-bit program, it does not use more than 2GB RAM on either 32-bit or 64-bit systems. This utility will allow you to make Fallout 3 handle more than 2GB address space on any system with more than 2GB of RAM.

    In a nutshell that means if you have more than 2GB RAM, Fallout 3 will now be able to use the extra RAM, giving the game a significant performance boost.
    "

    Ez szerintem dettó ugyanígy igaz az ARMA-ra is.



    Ha telepíti vki és megnyitja vele az OA exe-t, akkor azt látja, hogy nem kezel 2GB-nál többet. Ide kell tenni egy pipát és bezárni az alkalmazást, menteni a módosításokat.

    Én kipróbáltam. Amire kíváncsi voltam, hogy nem fagy-e ki?! NEM! Ofkórz, az EXE-ről mentést kell készíteni, ha vmi gebasz lenne!!!

    Azt nem tudom, hogy valóban segél-e vmit, vagy nem. De ha nem fagy és működik ezzel a game-el is, akkor talán hasznos utility lehet. Ahogyan a legtöbb game-hez.

    1ébként vhol van erről Microsoft cikk is és sima parancssorból is el lehet végezni ezt a műveletet. Szal nem F3 specifikum, ill. game sajátosság.

    Pl. egy Gúgli találat erről:
    Memory Limits for Windows Releases

    Keressetek rá vmi ilyesmire Gúgliban: app can handle more than 2 gb

    No, vmi ilyesmi.... Aki kísérletező próbálja ki, aztán írja be, hogy működik-e, vagy sem?! :D
  • repvez
    #22371
    még annyit hogy amiket felsoroltam egy sem olyan volt ami "légypiszokba belekötös"
    mind a játszhatoság és játékélmény fokozását szolgálja és nem azt hogy minden fegyverhez külön torkolati energiát számoljon, meg hasonlok.
    Amig nem megy folyamatosan minden gépen addig felesleges is lenne hasonlok berakása.
    Ugyhogy nem értem a nekem támadás okát.
  • repvez
    #22370
    lehet hogy jobban tetted volna ha most sem szolalsz meg.
    Ha figyelmesen elolvastad az elsö és utolso mondataimat akkor nem jonnél itt személyeskedni és bazdmegezni.
    És azt is furcsálom hogy akik elöttem ugyan ugy leirták a véleményüket vagy nemtetszésüket a játékkal kapcsolatban azokhoz egy rossz szavad sincs.
    Csak azért mert egy kicsit hosszabban ecseteltem amit elöttem nem sokkal már elmondtak a többiek is én csak összegyujtottem azokat amitol még jobb és játszhatobb lenne, amolyan wishlist.
    És lehet hogy csak olyan játékok vannak hasonlo létszámmal amiben sriptelve van az AI, de el tudom képzelni hogy ott a fizika és más shader technikák ugyan ugy leterhelik a gépet.
    Azt meg nem hiszem el , hogy te nem tudnál összeszedni egy oldalnyi olyan dogot amit a kovetkezö részben szivesen látnál mint fejlesztést.
    további derüs napot a tobbieknek
  • kifli
    #22369
    csak vicc :)
    Ezekben a játékokban az ai-nak közel sincs oylan komoly dolga, mint armában, csak kértél játékot, amiben ennyi van :)
  • JanáJ
    #22368
    Én is.
    Bár nem nyomtam végig az összes kiképzős pályát, de az UAV használatnál ezt kurvára nem mondták, mint ahogy azt sem a "kézi" UAV konzolt hogy kell kezelni. :-)
  • JanáJ
    #22367
    Pilóta nélküli repzaj. Amiről kamerával nézelődhetsz, vagy lövöldözhetsz.
  • bakvarnyu
    #22366
    pörög a kémrepcsi az ellenség felett és piros pöttyökkel kijelzi a rossz arcúakat
  • ronnydown
    #22365
    Találtam egy leírást... na, ezt este megpróbálom:

    "Go over to one of the Bradley IFV's and press the "Action" button. A "UAV" option should pop up to be selected. I can't recall what one of the 3 Bradley IFV's that are with you it is you need to approach and do this to but it does work."
  • ronnydown
    #22364
    UAV? Az mi a fene?
  • smusher
    #22363
    Vicces fiú vagy. Azok szkriptelt karakterek, az ArmA meg nem olyanokat használ. A GTA utcán lévő karakterei max annyit tudnak, hogy kikerülik a lámpaoszlopot, és anyáznak, ha nekik mész.
  • JanáJ
    #22362
    Ha rájöttél, írd meg nekem is. :-)
    Elvileg UAV-t kellene használnod hogy kiderítsd hol vannak. A következő küldi is ezt sugalja. Én átugrottam a pályát. Majd az eredetivel szórakozom, ami nem dobál ki.
  • JanáJ
    #22361
    cdgalaxisnál iratkozz fel és értesítenek ha megjelenik, max nem ott veszed meg. :-)
  • JanáJ
    #22360
    Én júli 29.-et olvastam neten, de nem tudom mennyire megbízható.
  • Gascan #22359
    Amúgy már kapható az Arrowhead vagy van valami hir, hogy mikor lesz? valamit elszurtak a dvdek egetesenel
  • ronnydown
    #22358
    Segítsetek lécci!

    Mindjárt az első küldetések között (úgy emlékszem, a Pathfinder) az utolsó felvonásban feladja az ellenség 3 lehetséges outpost-ját (ekkor én M1-es tankkal vagyok+3 kísérő). Az elsőt (a bányánál) kiiktatom. A középsőt a hegytetőn szintén. Mennék a harmadik felé, erre mindig kiírja, hogy a takisztániak elmenekültek... és vége...

    Mit kell itt csinálni?
  • DancZer
    #22357
    Ne viccelj! :) Crysisnél tudom, hogy az egységeknek van egy sugár paramétere, ami alapból 100 méter. Arra szolgál, hogy ha ezen a sugáron belül van az egység akkor számolja a géped, máskülönben nem számol vele. Gondolom ez az optimalizáció más arcade játéknál is. Ezt a megoldást nem lehetne armában használni, mert lássuk be mi az a 100m-er, mikor tankal lövünk 2-3 km-re. Nekem az a véleményem, hogy akik csak a felszínt látják, azok nem fogják megérteni, hogy milyen komplex program az Arma sorozat a többi játékhoz képest.

    Nemrég játszottam a Sniper Ghost játékkal. Az első buktató az volt számomra, hogy az ellenség a korlát mellet állt a tetőn, és nem tudtam átlőni a korlát között, a vasak között. Meg kellet várnom, amíg elég közel van a korláthoz és fejbe tudom lőni.

    Armában átt lehet lőni ott, ahol átfér a lövedék. Akár egy kézben tartott fegyver és a váll között, akár egy apró lyukon a falon.
  • Hogthar
    #22356
    tényleg így gondolod?