35049
  • Gascan #22195
    ha meg boltban vetted, akkor azt hiszem 3 nap, amin belül minden ok nélkül visszaviheted... vagy lehet hogy ott is egy hét.. emléxem sogornőm mondta, hogy anliába azt csinálják, hogy megvesznek egy ruhát .. felveszik egyszer.. aztán két nap mulva visszaviszik és simán visszakapják a pénzt
  • Gascan #22194
    a SevenM hétfőn jön.. nekem most hivtak, de én lemondtam mert ha már hétfőre kell mindenképp akkor a cdgalaxis olcsóbb... azt hittem ha már előrendelem, akkor legalább a kiadás napjára ki tudják nekem hozni

    szerintem ha angliából rendeltem volna elő, még onnan is megérkezett volna a release date-re
  • Gascan #22193
    ha interneten rendelted kötelesek azonnal visszadni a pénzt ha egy héten belül visszaviszed a terméket
  • koschwarz
    #22192
    hát ez tényleg gáz.
  • Petko
    #22191
    Én duplán megszívtam. Tegnap gondoltam egyet, és a cdgalaxisban is megvettem egy példányt annak ellenére hogy a sevenm nél is elő van rendelve. Gondoltam a hétvégén legalább tudok játszogatni, és az egyik példányt meg öcsének adom.
    Erre a cdgalaxisos lemez hibás volt. A játékot még tegnap este fel tudtam rakni a warez verzióval, és a cdvel pedig futtatni lehetett, de ma visszavittem azért a galaxisnak, hogy igenis adjanak jó cd-t. Erre kitöltetnek az emberrel egy idióta formanyomtatványt, elveszik a cd-t és azt közlik hogy kivizsgálják az ügyet és 14 nap múlva értesítenek a vizsgálat eredményéről.
    Majd összeszarják magukat, annyira igyekeznek minden módot megragadni, hogy ne kelljen a problémákkal foglalkozni. Szépen megszövegezték a formanyomtatványt, hogy mindenféle jogi kiskapu segítségével csak minimális módon kelljen érintkezni a vevőkkel.
    Ott helyben 2 perc alatt le lehetne ellenőrizni a lemezt, és adni egy újat, ehelyett 14 napos bürokratikus procedúrát erőltetnek.
  • Adam II
    #22190
    Még mindig csak előrendelhető Seven M-en. Szívás, azért a CDGalaxis elmehet a fenébe amiért 8000-ért hirdette egészen tegnapig annak ellenére, hogy a Bohemia a bejelentés óta folyamatosan mondta, hogy nem teljes áron fogják adni mert csak kiegészítő.
  • Hogthar
    #22189
    magyarosítás nincs hozzá de a német verzióban át lehet állítani a nyelvet angolra.
  • Cefre
    #22188
    Hello az arma 2 OA hoz lesz e magyarositás ,mert nekem német verzió van fent és úgy elég gáz. vagy angol nyelv ?
  • Hogthar
    #22187
    hidd el nem veszítesz semmit ha nem magyar, multiban nincs értelme a történet meg ultra sablon nem érdemes vele szenvedni.
  • tomo05
    #22186
    az arma 2-höz.nekem az angol verzió van meg.
  • D00M
    #22185
    Már vártunk :) Melyik "game" az amelyikhez kéne a magyarítás? Arma 1-hez Dogman készített, ArmA2 magyarul jött ki.
  • tomo05
    #22184
    valaki tudja honnan lehet leszedni magyarosítást a game-hez??
  • alma2
    #22183
    mondjuk vicces, sose ugy veszek jatekot, hogy mennyit jatszok vele.
    Ennek a single kapmanyat max a harmadaig vittem el, multiban nagy ritkan jatszok, max 20-30 oranal jarhatok.
    az lfs is ilyen, multiban max 5 orat jatszottam vele, de kis ceg, nincs mogottuk a nagy nev, taptalaj, igy tamogatjuk oket :)
  • koschwarz
    #22182
    az a durva, hogy előzetesen 8000-nek írták az árát, akkor ki is akadtam, hogy lehet egy kiegnek ilyen árat adni. de 3500-é' a hülyének is megéri, hát még nekem :)))
  • Gascan #22181
    szerintem csak 4ig dolgoznak azert nem javitottak meg ki a weboldalon
  • alma2
    #22180
    hm, cd galaxist mennyit szidtam anno, rengeteg jateknel, mert majdnem ketszeres aron lehetett itthon megvenni, mint kintrol megrendelni, akar hazhoz szallitassal is.
    Erre itt es most ennyiert aruljak, nem akarom elhinni, komolyan ha arra jarok megveszem.
  • Adam II
    #22179
    Miért a Seven M előbb fog? Náluk még mindig csak előrendelhető.
  • EnxTheOne
    #22178
    Köszönöm a sok segitséget mindenkinek.

    #22173
    Engem biztos érdekelne. :D


    És a mortar (Ha jól tudom ez egy hordozható "tüzérségi" fegyver. Ez multiba mennyire életképes?
  • Gascan #22177
    ezért egy előrendelést illik megkapni a release date-re.. mivel azzal tudnak előre számolni h mennyit kell csomagolni, galaxisnetnél nincs ilyen
  • Gascan #22176
    igen de ők csak hétfőn szállitanak ki..
  • Petko
    #22175
    én beszoptam a sevenm-et, megrendeltem néhány napja az olcsó ár miatt (még nem érkezett meg)... ott kiszállítással 5 rongy, cdgalaxiban pedig 3,5k ért már ezekben a percekben is kapható
  • Gascan #22174
    ha előrendeltem a sevenm-en akkor azt holnap fogom megkapni, vagy csak jövő héten? ... galaxisnetnél már megvan
  • tpM
    #22173
    Ja hát ez van... :)
    Akartam még egy összehasonlítást írni bele a különböző lövedékek jellemzőiről (szórás, átütés stb) de nem hiszem, hogy érdekel bárkit is.
  • Hogthar
    #22172
    Hát gondolom te ilyen roham mesterlövész vagy, aki csapatokkal mozog, a fegyver kitámasztás akkor szükséges amikor elég messziről tüzelsz és minden találatnak pontosnak kell lennie, Az ilyen mesterlövészt egy tac 50, m107 esetleg m109 éről tudod felismerni, nem hinném hogy te ilyenekkel szoktál menni, persze nyugodtan megcáfolhatsz, nem tudom mi az igazság.
  • DAFFANGER
    #22171
    Ez jó kis leirás bár nemtom ki az aki bénázik mesterlövészpuskával csak rá kell érezni és megy egyébként én még ki se támasztom a fegyvert mindig meg menet közbe szedem le az ellent söt valamikor kocsiból szedem ki a lövészt vagy a sofört:DMondjuk valakinek megy valakinek nem akinek nem megy azon ez a leirás se fog segiteni szerintem:D
  • tomo05
    #22170
    hogy kell előhozni a konzolt a game-be?
  • tpM
    #22169
    És még írtam ACE-hez egy mesterlövész leírást.
  • rtfmZoli
    #22168

    -Tüzérséget lehet kérni, a térképen jelöli, hatékonysága elég jó(fix célpontokra, mert 30-45 s mire elér a célponthoz ), különböző töltetekkel lehet variálni. Lézercélzóval felszerelt(SOFLAM) gyalogos megvilágítja a lézeres bombával(GBU)felszerelt repülőnek a clpontot=biztos találat
    -Változó, attól függ, hogy épp mennyire van megszervezve, de én pld. Blaster által vezetett coop-okat szeretem, csak néha fél óráig tart a készülődés :)

    -Snipernek elég bonyolult dolga van, mert figyelembe kell venni a távolságot, és vagy annyival fölé céloz(saccra), vagy beállítja egy adott távolságra(pld. amit a spotter/asszisztense megmért a távmérővel[Vector]). Ja és van még a szél, és hogy a célpont merre mozog... ideális sniper távolság fegyvertől függően 500(DMR)-1300(Tac-50) m távolság között van.
    Közelre meg értelmetlen sniper puskával menni, mert akkora a visszarúgása, hogy ha elsőre nem találod el az ellenséget, és az 100-200 m en belül van, lazán ledarál akár optika nélküli fegyverrel is
    Én nem is tudok mondjuk jól sniperkedni.

    Általában így szokott kinézni egy 10-12 fős játékosbázisnál:
    2-3 fő géppuskás[golyószóró](SAW, vagy M240, lehetőleg optikával)
    1-2 támogató mesterlövész(DMR) 600-700 m ig
    1 nehéz mesterlövész(TAC-50) 1300 m ig
    1 pilóta(szállítóhelikopter, majd később támadó repülő A-10/Harrier/F-16)
    3-4 ACOG-os puska 100-400 m
    2-3 holos/reddotos puska(0-200m)

    magyar oldal
    arma2 leírás kezdőknek
    Ace 2 a legelterjedtebb modACE 2 leírás
    ACE fejlesztői oldal
    Angol nyelvű komplex leírás Arma 2 csapatmunkáhozhttp://ttp2.dslyecxi.com/
  • Gascan #22167
    azért ha pénteken jelenne meg az arrowhead azt azért már lehetne tudni ilyenkor, nem? lehet jól megszivjuk, mert ebből csak a jövő héten lesz valami
  • Gascan #22166
    szerintem töltsd le a demót és nézd meg!
  • Petko
    #22165
    nem így működik a dolog,
    az arma maga nem igazán játék, hanem egy játék keresztrendszer amire sokan hegesztenek mindenféle játékot, ezért soksok mission, addon, mod stb. van, és ezekben mindenféle variáció
    valamelyikbe raknak tüzérséget is és kitalálnak valami logikus dolgot rá, másokban nincs ilyen
    a multiplayer dolgokban meg van néhány olyan mission amibe csak úgy belecsöppenhetsz, de szvsz. ezek elég szarok, eléggé életidegenek a szimulátor szintű hadviseléstől
    ehelyett lehet komolyabb összeszervezett játékokat rendezni egy összeszokott csapattal, csak ilyenek összehozása macerás, nehézkes
  • EnxTheOne
    #22164
    Sziasztok,
    megszeretném venni a játékot, de lenne pár kérdésem:
    -Azt tudom hogy single playerbe van tüzérség, de interneten is lehet használni öket? Ha igen mennyire hatékonyak? ÉS van arra lehetöség hogy valaki ki jelöl egy célpontot, és én a tarackal meg ***** lövöm? :D
    -Ha felmegyek egy szervere (véletlen szerüen kiválasztott), akkor ott milyen csapatmunkára lehet számitani?
    -És végül milyen a sniper "közkatona" arány?
    Pl. Battlefieldbe minden 2. játkos az.
    Elöre is köszönöm a válaszokat.
  • repvez
    #22163
    még joformán ki se jött a játék már kint az elsö javitás is hozzá :
    arma2OA patch
  • Gascan #22162
    Rendelhetem én is hozzááá??? :D
  • tpM
    #22161
  • Solt
    #22160
    Én is valami hasonlót tervezek... :)
  • Hogthar
    #22159
    Én is így vagyok vele úgyhogy ki használtam a Seven M es megoldást. Mivel én sem fogok ülni és várni a futárra ezért egy kedves lányhoz rendeltem akivel igen jóban vagyok.
  • Solt
    #22158
    Na jó, ez vicc... mondjuk, ha 8 ajró lenne akkor sem kéne... nekem dobozos köll... taperolni akarom! :D
  • fkubi
    #22157
    Siman csak onkritika.
  • BladeW
    #22156
    Ez az angol verzió ára