35049
  • bagyula alajos
    #22315
    Nem nagyon értem miket írsz :"más mint a CryTek engine, ez tény, de nem is dolgoznak rajta annyira" És miért nem?
    "Egy Trabantot nem tudsz addig optimalizálni, amíg merdzsó nem lesz belőle"
    Tehát az Arma a trabant a Crysis meg merci vagy hogy érted?
    Az meg, hogy "ha nagyon ügyes vagyok", nem az én dolgom én csak egy játékos vagyok.4 magos PhenomII, meg egy rad5770 mellett, mezei 1024*768 felbontáson
    azért nem kéne vibrálnia.Emiatt sokkal nehezebb észrevenni az ellenséget. De még így is nagyon szeretem a játékot.
  • DrRadon
    #22314
    Az a forráskód nagyon állat! :D
  • DrRadon
    #22313
    Vallási Topic : ) Ez jó!

    Tudjuk mi, hogy egy szar bughalmaz, szidjuk a BIS-t, de olyan dolgokat tud nyújtani multiban, amit a szarrá pénzelt sztárcsapatok által kreált sztár címek nem. Az meg csak marketing, hogy über realisztikus harci szimuláció, csak bizonyos részei közelebb vannak a valósághoz, mint a többinél.

    Az AI? Nos csinálnak furcsa dolgokat még négy magon is, bár ott azért jobb a helyzet. Mi ezt úgy kerüljük ki, hogy nem játszunk AI társakkal, legfeljebb csak mint ellenség ellen.

    Még egyszer! Az ukránok nem jobban OPTIMALIZÁLTAK, hanem egy más fajta engine-t ÍRTAK, ami arra a feladatra alkalmasabb. Ha jól rémlik, ott kevesebb az objekt és a látóhatár egy része tapétára renderelt látkép, ami Armában nem működne, mivel a messze mozgó egységek miatt folyton kellene renderelni a távoli képet is, vagyis semmi értelme nem lenne.
  • JanáJ
    #22312
    Sajnos az ARMA ilyen, kell alá a vas. CSerébe viszont csak ő tud ilyet nyújtani. Kérdés neked megéri-e a bolt.
    Nekem a négy magra váltás ARMA2 miatt megérte. Ezek után a 2.8-ról 3.6-ra tépése a procinak jelentős sebesség növekedést produkált.
    Anno havernak is HD4890-esw atija volt, no a két vga-t együtt egyszerüen imádta. Stabil 60fps. :-)

    Mellesleg meg tény hogy egy bug gyüjtemény a játék, de míg nem karolja fel egy EA szerű mogul őket, addig az is lesz, ha felkarolja abból meg OFP"-lenne.

    Mellesleg meg kiváncsi lennék hogy az armából származó nyereségük mekkora részét teszi ki a játék eladás. Gondolom nem kevés pénzt gombolnak le az armykról a "játszatásért".
  • KranaZoli #22311
    Mivel ez egy félig meddig (vagy talán teljes mértékben :) "vallási" topic is, így semmi értelme, hogy "erőlködjem", Ti vagytok fölényben fanatikus ARMA-sok. :D

    Nekem akkor sem áll össze a kép, hogy mire föl a Kóráj7, vagy 4 mag?! De 4 mag-al mennyi FPS-t produkál az Engine?!

    AI-ról meg annyit, hogy írtam: Kiabálhattam Én, hogy Injured baxxott Rám a medic. Oda állok mellé akkor is nothing. Szóval ha azt érezném, hogy bizony az AI annyira penge, hogy elvisz 2 magot, akkor még csak-csak érteném, de úgy látom, hogy itt is több sebből vérzik a game.

    Ok-Ok. Akkor minek játszok vele?! 1előre tapasztalgatom a gammát, de sajnos bármennyire is mondják, hogy ennyire és annyira realisztikus a játék, hát ez Nekem nem nagyon bizonyosodott még be. Ehhez azért annyi kevés, hogy távolból lelő vki, vagy nincsenek megjelölve az enemy NPC-k nagy piros célkereszttel. :)

    De még mindig nem áll össze Nekem a kép, hogy egy game hogy a rákban nem tud Magából stabil 30 FPS-t kiköhögni 1280x720-as felbontás mellett. Most nem azért mondom, de az Ukránok a STALKER-t jobban optimalizálták. :) És azért itt sincs 10ezer NPC a látóhatáron. ;)
  • Icebird
    #22310
    Ismét belefér ide ebbe az így fut, hogy fut a gáma kérdésbe, egy régi de még mindig ütös kis humor!:)
    OFP2 source
  • kifli
    #22309
    nekem bfbc2-be nem volt olyan hatalmas ugrás 2-ről 4 magra váltáskor (E8400@4Ghz->Q9550@3,78Ghz)
    Bár ott lehet vga limitem van 1920x1080-ban (HD5770)

    OFF: az aláírásod az meg igaz :)
    Angliába volt egy teszt, hogy embereket kérdeztek az utcán hogy betiltsák-e a dihidrogénoxidot, mert ez felel a savasesőkért, fulladást okozhat, és nagy mennyiségben bocsájtják ki a külömböző gyárak/erőművek :D
    ON
  • DrRadon
    #22308
    Áááá. Mi az, hogy optimalizálási csőd? A saját motorjukat szerintem annyira optimalizálták, amennyire csak lehetett. Más mint a CryTek engine, ez tény, de nem is dolgoznak rajta annyira. Egy Trabantot nem tudsz addig optimalizálni, amíg merdzsó nem lesz belőle.

    Így van. Meg kell tanulni vele játszani, és meg kell tanulni azt is, hogy mit jelent az a szó, hogy optimalizás. Mert ezt is mindenki csak durrogtatja, minta "nem hajcsa ki a végéát".

    Ha nagyon ügyes vagy, akkor sűrítsd már bele 512 MB-ba vagy egy 200 km2-es teljes infrastruktúrával és élővilággal ellátott sziget összes textúráját, és akkor nem lesz gondod a lemaradó textúrákkal ergó a lombkoronával sem. Mellesleg megjegyzem, én még nem találkoztam ilyennel, menet közben.
  • DrRadon
    #22307
    Hát azért 13% órajel emelés szerinted milyen logika mentén pótolja 4 magon futó szálakat? (de akár a 3 magot is megemlíthetném) Az egyik ArmA2 fejlesztői fórumon remekül lehet látni a diagrammokban, hogy melyik műveletet melyik mag kezeli, mennyi ideig, és miként várnak a szálak egymásra. Ezt nem tudod kiváltani 13% órajel emeléssel.

    Meg el kell fogadni, hogy lassan idejétmúltá kezd válni az a mondás, hogy mindegy milyen proci, csak kétmagos legyen és magas órajellel. Nekem Athlon II X4-esem van. Csak 20 ropi volt, nem annyira gyors mint a Core I7, de bőven megérte az árát. Közel duplázódott a sebesség itt is, meg a Bad Company 2-ben is.
  • Scottt
    #22306
    Kettőt meg az OA-t ha burzsoá vagy,am elég lesz később valószínűleg az OA is.
  • Hogthar
    #22305
    Armának is saját motorja van, a játékban te állíthatod a látóhatárt, viszont amit belinkeltél játékban meghatározott távolságot jelenít meg ami olyan 500 méter körül lehet, másrészt egykét állat mesterséges intelligenciája semmi ahhoz képest ami elvárt egy katonától, Sőt külön a katonák külön a civilek és a lázadók intelligenciája más és más, van élő világ armában is és egyes aikat a látóhatáron kívül is meg kell jelenítenie.
  • KranaZoli #22304
  • bagyula alajos
    #22303
    Mindegyik része egy optimalizálási csőd volt, sajna meg kell tanulni vele így játszani. Hol van a fáknak koronája hol nincs.
  • bagyula alajos
    #22302
    Melyik részt vegyem meg ha neten akarom tolni 1, 2 , vagy a kiegészítő Operation arrowhead-et?
  • KranaZoli #22301
    No, próbaképp felhúztam 3,6Ghz-re a procit. Változás alig. Azért az, hogy 1280x720-as 3D-s felbontás mellett az éjszakai pályán 15FPS is bevillan, "siralmas". :(

    Azért 1280x720-as(!) felbontásnál legyen a háttérben bármilyen AI (mondjuk az éjszakai pályán üvölthetek Én, hogy Medic, baxik odajönni - ha odamegyek a Medic mellé akkor sem mozdul meg. :) szóval legyen bármi a háttérben 3,6Ghz-re húzott C2D-óval + 5850-el + 4GB RAM-al legyen már 60FPS körül. Stabil 30-at sem hozza. Ez így nagyon vérző. Nekem(!)

    Azért az, hogy Kóréjhét kelljen hozzá, az azért "szánalmas". Jútyúbon nem kevés Kórájhetes gameplay van, de azért bakker, hogy Kóráj kelljen egy game "stabil" futásához, akkor vmi naggyon nincs rendben.
    (+12GB DDR3 és legrosszabb esetben is 5870-es VGA-kkal felvéve)

    Az a gond, hogy Nekem nagyon nem áll össze a kép, hogy miért van 20FPS alatt, jó esetben fölötte egy éjszakai tájon?!

    Nem tudom ismeri-e vki a The Hunter c. játékot?! A grafja nagyon hasonlít az ARMA grafjához, csak ebben az AI-k azok vadállatok. :D Az NPC pl. egy szarvas, vagy őzek, vagy horda. :D

    A lényeg, hogy repül a game és "qrva" szép!
    Saját Engine-je van.



  • JanáJ
    #22300
    Sziasztok!

    Segítsetek, nem tudok túljutni a harckocsis pályán. A lezuhant C-130-nál megadnak 3 pontot, ami feltételezett helyei a legénységnek. Meg kellene néznem egy UAV-val. De azt hogy? A kiinduló bázison nem tudom használni, a frissen létesítetten meg nincs.

    Másik gebasz: Ha a hk.-ból kilövöm az összes SABOT-ot, és a HE egy részét, majd feltölteném egy ammo truckból, akkor csak a HE-t tölti vissza, a SABOT-ot nem. Miért?

    Kösz.
  • kifli
    #22299
    valakinek nincs meg véletlen a Chernarus Life mod-nak a telepítője? Mert az oldaluk nem elérhető, és múltkor úgy láttam nem is olyan rosz :)
  • kifli
    #22298
    dx11 csak akkor lassú, ha bekapcsolod a tesztellációt, amúgy az a leggyorsabb :)
  • Hogthar
    #22297
    Hát a korábbi armáknál is tapasztalható volt a nap gépigény és ez szerintem az egész arma sorozatnál így is lesz.
    A játékban egy országot kell megjelenítenie épületekkel fűvel és objektumokkal, hozzátartozik még az ai aminek a nagy területekhez megfelelően minden helyzetben meg kell állnia a helyét, amennyiben ez lehetséges és ez így mind együtt vége elég proci igényes.
  • lee56
    #22296
    Nekem is AMD a videkártyám, igaz előző generációs (4850), de ilyen árnyékgondom nem volt még. Ha a patch-elt arma2-vel is ez volt, akkor valószinüleg nem a legjobb videó driver van fenn neked.

    "jól érzed, a két mag már kevés, ha HD-ben szeretnél armázni.."
    - szerintem én is az armáról beszéltem, mi nem teljesen igaz ezen szerinted? :)
    Naggyából stimmel amit kijelentettem asszem, bevállalom :))

    Amúgy néztem teszteket, és a DX10.1 a leggyorsabb jelenleg úgy nagyáltalánosságban, utána DX9 szinte ugyanolyan gyors aztán a DX11 ami kb 20% teljesítményvesztés alig látható effektekért, legalábbis dirt2-ről olvastam ilyet, saját szemmel még nem láttam, de el tudom képzelni hogy így van, a marketing hatalma nagy :)
  • KranaZoli #22295
    Köszi!
  • Gascan #22294
    dx9 ... az kéne hogy dx10 legyen mikor ennyi fejlesztés után még a dx9 is igy megy :)
  • KranaZoli #22293
    Ja, és ofkórz: Köszi az infókat!!! :)
  • KranaZoli #22292
    Hát Én ezért nem fogok négy magot venni. De aki ARMA-s annál megértem!!! Ill. még annyi, hogy ez a nem is tudom hogyan fogalmazzam árnyék "lebegés" vagy mi a rák, ez másnál is van?! Karakterek arcán, öltözetén, vagy pl. UAV-os képernyő képeknél is. Nem tudok rá jobb magyar szót. "Lebeg" az árnyék, olyan mintha bug lenne, de Nekem ARMA2-nél is dettó ugyanez volt. ACE MOD nem orvosolt vmi ilyesmi "hibát" ARMA2-nél?!

    Gascan

    Kíváncsian várom. De gondolom Te még annál is jobban. :D

    PS: 1ébként ez milyen game?! DX9; 10?! A 11-et kétlem.

    lee56

    Azért ez így nem teljesen igaz. :) Eddig csak ennél a game-nél tapasztaltam ilyen, STALKER-esen szólva "anomáliát". :D
  • Gascan #22291
    szia.. nekem is ugyanilyen problémám van.. csak nekem 1680-ban és szerintem ugyanilyen beállitások mellett.. annyi különbséggel, hogy gyengébb a videokarim

    na most amiért mondom ezt neked, az az, hogy kedden jön meg az x4 965-öm, meg az 5850-es videokarim.. akkor már meg tudom mondani, hogy valóban a két core-e a ludas :)

    többek között amúgy ezért vettem én is quad core-t :)
  • lee56
    #22290
    jól érzed, a két mag már kevés, ha HD-ben szeretnél armázni..
  • KranaZoli #22289
    Hi!

    Nem vagyok ARMA-s, alap 2őt ki is hagytam. SP-ben nagy nehezen sikerült Magam túlverekedni a helikopteres misszión. Azt hittem ott fogom törölni. :)

    Kérdésem annyi lenne, hogy elég sokat kidob a game asztalra OA exe hibával. Pedig fent az 1.52-es javítás is. De ez még hagyján. A gondom, hogy most vagyok az első éjszakai pályán és az FPS 20 körül, sokszor alatta. Akárhogy állítom a grafot, szinte semmi változás. Ugyanannyi FPS 1920x1080-ban, mint sima HD felbontáson. Hiába veszem le a látótávolságot, egyéb paramétereket semmi "drasztikus" javulás. Ráadásul az árnyék Nálam bug-os. Ha nem Very High beállításon van, akkor sok árnyék csak úgy rajzolódik ki jól, ha már közel vagyok a tárgyhoz. Pl: katonai hálók(sátrak) árnyéka. De még erre is azt mondom, hogy okés, ha érezném, hogy High-on ugrik az FPS, de nem.

    Ez az alap ARMA-ban, hogy van és volt?!

    Mert ha ott is ilyen FPS gondok voltak, de tapaszokkal foltozták ill. később driver-ekkel, akkor elrakom a game-et, amíg kijön pár db javítás...

    ?!

    Köszi.

    PS: Ha vmit lejjebb, vagy feljebb állítottam csupán annyit érzékeltem, hogy kevésbé "laggol", pl. fordulásnál a kép. (pl.: látómező távolsága)

    Úgy érzem, hogy a CPU kevés és mintha tök mind1 lenne, hogy milyen HD5-ös kártya (VGA) van alatta. Láttam pár jútyúb vidit Kórájhéttel, de azok brutál konfigok voltak. :(((
  • Adam II
    #22288
    Van valami hír az Arrowhead-ről?
  • Wampa
    #22287
    Tiszteletem urak
    Sikerült megnéznem valami VBS2 lite-ot.....az mi a fene?
    Mivel ugy tudom a VBS2 az Arma-ra épül,de ez szerintem masszivan Flashpoint szerű volt.Valaki szórakozott és a VBS alap programot nevezte át?
  • lacinkacinka89
    #22286
    Köszönöm!
  • Hogthar
    #22285
    nekem előjött már, egyszer amikor a betát indítottam de az alap indítóval nem a beta indítójával.
  • repvez
    #22284
    Ez a hiba senkinél nem jött még elö ? mert néztem a bis forumát van rá külön topic is de nem nagyon találtam rá megoldást ott sem
  • kifli
    #22283
    Szevasztok, ha valakinek van egy eladó példánya jó áron akkor az dobjon egy pm-et :)
  • Gascan #22282
    keypadon az enter
  • lacinkacinka89
    #22281
    Hi! Az Operation Arrowheadban, hogy lehet külső nézetre váltani?
  • repvez
    #22280
    PssssMspecularAlpha:1 ezt a hibát hogyan lehet orvosolni?
    az OA 1.52 es patch felrakása után jött elő és az inditás után egyböl ezt irja ki.
  • balazsgigi
    #22279
    Kösz! De 1-2 ellenen kívül semmit nem találtam.De megoldottam máshogy!
  • macleody
    #22278
    Na, kipróbáltuk a izé verziót multiban. Bejövős, megvevős. Ha lesz rá pénzem, mehet a sima mellé :)
  • Gascan #22277
    szia... csak az egyik illetot tudom azt hiszem ott megtalalni.. egy nagy bazison van, ami viszont mindig mashol lesz..

    ..volt valaki, aki megmondta neked, ha epp ugy alakultak a parbeszedek.... utoljara en valahol eszakon talaltam meg a bazist, a gát korul

    van UAV azzal konyebben meg tudod talalni
  • balazsgigi
    #22276
    Hali! Segítsetek.Most vettem meg az Arma2(alap)játékot.Megakadtam a Manhattan pályán.Van még kettő küldetés,de már napok óta nem tudom megcsinálni.(Lázadó vezér,Lázadó főbázis)Sehol nem találom.Már mindenkivel beszéltem,meg szerintem mindenfelé jártam,de semmi.A helikopter megsemmisült.A Star force bázisra hiába megyek,mert nem állnak szóba velem,mivel hogy folytassam a küldetést.Az új patch fenn van,de néha elég furán viselkedik még az Ai.